Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Darth Jason

Zasilacz Chieftec APS-1000C

Polecane posty

Witam,

Zastanawiałem się nad wymianą zasilacza z "Modecom VOLCANO 650W ATX PFC" na "Chieftec APS-1000C (1000W)" i mam pytanie czy ten zasilacz nadaje się do podkręcania.

Moja obecna konfiguracja konfiguracja:

Procesor: QuadCore Intel Core 2 Quad Q9550, 2833 MHz (8.5 x 333) + Prolimatech Megahalems + Enermax Magma UCMA12 120mm

Płyta główna: Asus P5N72-T Premuim

Ram: 4x2GB OCZ DDR2 1066MHz Reaper EPP CL5 Heatpipe

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 460 Golden Sample 2GB

Zasilacz: Modecom VOLCANO 650W ATX PFC

Dysk twardy: WD Caviar Black 500GB WD5001AALS 32MB cache SATA-II

Napęd: Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7201S LightScribe bulk black (Serial ATA)

System operacyjny: Windows 7 Ultimate x64

Chciałem zmienić zasilacz gdyż mam jeszcze na stanie GeForce GTX 260 którego chciałem przeznaczyć na PhysX, a w przyszłości zamierzam dokupić drugiego GeForce GTX 460 i połączyć w SLi + oczywiście co nieco po podkręcać.

Możecie również podać inne zasilacze do 500-600zł które są warte zainteresowania, najlepiej ok. 1000W.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000W do takiego zestawu to "lekkie" przegięcie :P Rozumiem, że chcesz mieć naraz 2xGTX460 + GTX260? Do takiego zestawu porządne 750W starczy wg mnie.

http://www.saturion.pl/index.php/product/1...0AXEU_750W.html

Proszę bardzo. Aktualnie najlepszy jakościowo zasilacz na rynku. Bardzo porządnie wykonany, i w pełni modularny.

A jak koniecznie chcesz mieć większy zapas, to ja bym dorzucił do wersji 850W.

http://www.saturion.pl/index.php/product/1...0AXEU_850W.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć tylko 460 i 260 to ten wystarczy spokojnie z zapasem,

OCZ StealthXStream2 600W-279zł

a ten, jeśli ma być tylko 460

Fortron FSP460-60GHN 460W-159zł

a jeśli ma być 2x460 i 260 to

Corsair 850W [CMPSU-850TXEU]-460zł

Jeden gtx 460 potrafi maks. pożreć 160W, a jeden 260 nie więcej niż 200W nawet mniej a twój proc licząc nawet po oc ok. 200W. To takie obliczenia na szybko. A lepiej coś na zapas mieć chociaż trochę. Trzy grafy to jednak już zły pomysł, bo do physxa nie przyda się szczególnie 260 jak będziesz miał 2x460. Kolejna rzecz to płyta i szybkość złącz przy trzech grafach. Chociaż do jednego gtx460 przydałoby się podkręcić procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale cena tych Corsair CMPSU-...AXEU jest stosunkowo wysoka więc muszę się jeszcze dobrze zastanowić, chciałem zasilacz większej mocy żeby też nie wymieniać go bez potrzeby przyszłość w razie rozbudowy podzespołów.

Zainteresowały mnie jeszcze Chieftec BPS-950C lub Corsair CMPSU-950TXE gdyż mają przystępną cenę, co o nich sądzisz/sądzicie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsairy AX mają relatywnie wysoką cenę, gdyż są to aktualnie najlepsze jakościowo zasilacze na rynku. Zdecydowanie warte swojej ceny.

Naprawdę nie mam pojęcia co ty niby planujesz w przyszłości, skoro chcesz aż tak mocny zasilacz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=32328 Ten zasilacz powinien starczyć,jest to jeden z najlepszych zasilaczy na rynku oznaczony certyfikatem gold,świetnie trzymający napięcia.Jeśli chcesz mieć trochę zapasu to weź ten http://www.proline.pl/?p=SEA+X-SERIES+X-750 .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowały mnie jeszcze Chieftec BPS-950C lub Corsair CMPSU-950TXE gdyż mają przystępną cenę, co o nich sądzisz/sądzicie ?

Obydwa te zasilacze to konstrukcje CWT. Corsair to nieco starsza konstrukcja, a Chieftec nowsza. Obydwa są solidne, ale i gorsze od Seasoniców z serii X (a więc i Corsairów AX w wersjach 750W i 850W). Waty to nie wszystko.

Chiefteci APS nie są warte uwagi. To tylko tanie Sirteci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...