Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goot

Grand Theft Auto IV -DLC TLAD nie chce się włączyć

Polecane posty

Albo to ja jestem za głupi, albo Microsoft wyjątkowo lubi utrudniać życie.

Otóż od dawna posiadam GTA IV, wersję pudełkową, wgrana najnowsza łatka. Dzisiaj kupiłem epizod The Lost and Dammed na Games for Windows Live Marketplace. Wszystko się ładnie pobrało, zainstalowało. Tyle tylko, że nie wiem, jak włączyć ten dodatek.

W menu gry są opcje - Play GTA IV i Play EFLC; wybieram Epizody; następnie The Lost nad Dammed. PLAY. I w tym momencie gra zamiast się ładnie załadować, pojawia się okienko GFWL. Jest napisane, że zawartość została pobrana; z pytaniem czy chce pobrać jeszcze raz. I to wszystko. Jeśli klikam Anuluj, gra wraca do menu. DLC pobrałem i zainstalowałem parę razy, Instalator nie zgłaszał żadnych błędów...

Nie wiem, co może być przyczyną, że nie chce się uruchomić. Próbowałem chyba wszystkiego, łącznie z kopiowaniem plików pobranego DLC z folderu Xlive do folderu z GTA IV. Nic nie pomogło. wNadal nie mogę tego cholerstwa włączyć.

Jakiś pomysł?

Zapoznaj się z zasadami dotyczącymi nazywania tematów - Kawalorn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LaunchEFLC.exe jest w wersji pudełkowej, zgadza się, ale twoja musi mieć w takim razie jakiś inny plik .exe który odpowiada za start dodatków. Nie są one składową cześcią GTA IV i działają bez niej. Znajdź ten plik i uruchom Epizody z niego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynymi exekami w folderze GTA IV są:

gta4decoder.exe

gta4browser.exe

launchGTAIV.exe

GTAIV.exe

Żaden z nich nie powoduje włączenia DLC.

W folderze do którego domyślne instaluje się DLC (Xlive), nie ma ŻADNYCH plików exe. Są tekstury, modele etc, ale żadnych plików wykonywalnych - co sugeruje, że grę trzeba uruchomić z menu GTA IV.

Kopiowanie plików z folderu DLC do folderu gry też nic nie daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, iż albo DLC nie zostało poprawnie zainstalowane, albo wersja z GfWL zasadniczo różni się od pudełkowej. Jak wspomniałem, "sklepowe" EFLC nie wymaga posiadania GTA IV (stąd pewnie pliki exe) - może Twoja wersja bez podstawki nie ruszy. W takim razie pliki dodatku powinny chyba zainstalować się w folderze z grą, a nie w domyślnym który podałeś. Najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś, kto zakupił EFLC tą samą drogą co Ty...

Zawsze możesz spróbować też zwrócić się o pomoc do wsparcia technicznego GfWL :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka na pewno jest wymagana, DLC to niecałe 4 GB.

Trzy razy instalowałem, nie było żadnych błędów. DLC od razu po pobraniu, bez pytania instaluje się w folderze Live, nie mam na to żadnego wpływu. Jak już pisałem, ręczne kopiowanie plików do folderu z GTA IV nic nie daje, wiec podejrzewam, że "tak musi być"; dodatek musi siedzieć w specjalnym folderze.

Podejrzewam, że może mieć to jakiś związek z ścieżką dostępu do GTA IV ( domyślnie jest C:\Program Files(x86), ja zainstalowałem na D:\Gry), z tymże przeinstalowanie to ostateczność. Nie wierzę, że nie da się tego rozwiązać w inny sposób.

A co do wsparcia technicznego GFWL, na stronie pomocy znalazłem numer telefonu...do USA. Live w Polsce, support chyba już niekoniecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście bez podstawki nie da rady - moje pudełkowe EFLC zajmuje 15,8 GB. A nie można zmienić docelowego folderu dla Live'a? Choćby tymczasowo, tylko dla EFLC...

Poszperałem trochę w necie, ale nie znalazłem podobnego problemu jak Twój.

Live w Polsce, support chyba już niekoniecznie.
:icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen: Dobre!

Myślałem raczej o drodze mailowej, bądź o ich forum technicznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.gamesforwindows.com/p/12315/111062.aspx

Na forum GFWL znalazłem taki sam problem, z tymże dotyczący Ballad of Gay Tony. Szkoda, tylko, że nikt z pomocy technicznej nie kwapił się, by rozwiązać sprawę.

No cóż, chyba będę musiał napisać tego maila. Tylko gdzie on jest? Na stronie supportu są tylko numery telefonów i adresy...:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00800 441 17 96 - ten nr podany jest jako pomoc techniczna dla usługi Live Polska (to chyba raczej nie jest tel. do USA, a jeśli nawet to zdaje się iż numery 0800 są bezpłatne dla dzwoniącego). Problem może polegać tylko na tym, iż jest to pomoc dla konsoli XBox - nie jestem pewien czy razem z XBox Live Polskę objęła również usługa GfWL... Spróbuj może napisać maila z tego formularza lub na adres oficjalnej pomocy technicznej Microsoft Polska. Jeśli Twój problem trafi pod zły adres, powinni chociaż podać prawidłowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. I jak widać, odkopuje temat po paru miesiącach.

TLAD nadal nie działa.

Pomoc techniczna? Wolne żarty.

Microsoft "ma za mało informacji, by stwierdzić, co jest nie tak".

Rockstar - z nimi miałem dłuższą wymianę meili, niestety też nie rozwiązali mojego problemu (standardowe rady pokroju reinstall, update drivers etc.)

W internecie pomocy też znikąd. Znaczy się - tutoriali jak zmusić do działania TLAD jest mnóstwo, z tymże większość dotyczy piratów. Jak odpalić oryginał - tego nikt nie wie...

Wrzucam screena. Może komuś się skojarzy? (Tak, tak, jestem zdesperowany).

igj4h3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...