Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Player_

Nowy zasilacz, plus mały upgreade

Polecane posty

Witam, zastanawiam się jaki zasilacz w cenie do około 190zł wybrać do takiego komputera (dla ciekawskich powiem, że poprzedni Topower SilentEZ400W spalił się i w tej cenie mogę wybrać sobie nowy):

Procesor: Athlon 64 X2 3600+

Płyta główna: Gigabyte GA-M55S-S3 (nie pamiętam która rewizja)

Karta graficzna: Geforce 7900gs taka

Pamięć: 4x 512 Goodram DDR2 667mhz

Obudowa: Logic B9 tak wyglada

Chłodzenie procesora box

Wentylatory: przód silentium pc zephyr 12cm, tył revoltec 8cm (ten dosyć głośny)

Komputer należy do siostry, co powiecie na taki zasilacz http://www.komputronik.pl/index.php/produc...0CXEU_430W.html

Sam mam zasilacz Corsair (co prawda nie ten model) i jestem baardzo zadowolony. Ten 430W z jakiejś nowej i tańszej serii ale wątpię żeby Corsair robił kiepski sprzęt. Nigdzie jeszcze nie znalazłem jego recenzji więc chciałem się zapytać czy ktoś miał już z nim styczność;) Przede wszystkim chciałbym, żeby był bardzo cichy i stabilny gdyż ogólnie sprzęt mojej siostry, podobnie jak jego właścicielka, jest słyszalny nawet przez ścianę.

Do tego- 3 letnie chłodzenie procesora ostatnio zaczęło trochę rzęzić, a pamiętam że gdy był nowy nie mogłem narzekać na hałas. W szafie poniewiera mi się chłodzenie dostarczone do mojego athlona II X3 435, wygląda prawie identycznie jeśli chodzi o rozmiar itd, jednak ma inny rozkład blaszek i jest nieużywany więc pewnie chodziłby ciszej przynajmniej jakiś czas (mógłbym spać jak człowiek). Czy mogę zamontować to swoje boxowe chłodzenie zamiast starego na tego athlona 3600?

Czy jest sens wymieniać coś w tym komputerze mając jeszcze budżet max 200-300zł? Opłacało by się wrzucić do niego nową kartę graficzną w tej cenie (żeby była cichsza, wydajniejsza od gf7900), miło by było gdyby umożliwiła wyświetlenie wiedźmina 2 w przyszłości;) Gdybym do tego spróbował podkręcić procesor, mogło by się udać. Po zastosowaniu 'przelotki' 5v na tylni wentylator zacząłby pracować ciszej i byłby sprzęt marzenie:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wystarczy porządny 350W z dużym zapasem. Na zapas 400W i do tego grafa, która jest o wiele, wiele i jeszcze raz wiele wydajniejsza. Procka oczywiście przydałoby się podkręcić.

Fortron FSP400-60GHN 400W-149zł

Asus Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit-359zł

Tyle da radę za 500zł. Można zaoszczędzić parę groszy na zasilaczu 350W i na grafie kupując np. 9600gt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę bym polemizował co do upgrade'u. Płyta jeszcze taka ostatnia nie jest i jakiś Athlon II x3 lub x4 w nią wejdzie. Nowa karta nawet przy obecnym procesorze da większą wydajność. Przy ok. 250 zł zastanowiłbym się nad HD 4670 lub GT240. Obie będą lepsze od tego GS-a.

Powyżej 300 zł można myśleć o HD 4850, ale to raczej po wymianie procesora. Na dzień dzisiejszy co najwyżej wrzuciłbym tu którąś z tych dwóch kart i porządnie podkręcił procka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wyczyściłem komputer. Ten corsair jest ok, choć widać gołym okiem, że wykonanie gorsze niż w moim modelu 450W (przede wszystkim mniej elementów wewnątrz i mniejsza waga, oprócz tego jakby lekko poszczerbione łopatki wentylatora). Faktycznie jest cichy i działa bez zarzutów. Zamontowałem także nowy boxowy cooler. Okazało się, że jest mniejszy od starego co mnie zdziwiło, ale faktycznie jest jakby ciszej a i temperatura mierzona speed fanem ok. Najgłośniejszy element to karta graficzna teraz. Da się kontrolować obroty wentylatora? Podłączony jest 2pinowym wtyczkiem do złącza na karcie. Z tego co wiem jeżeli byłby podłączony 4pinowym kabelkiem dało by się to robić, ale dwoma? Popróbuję programem msi afterburner ale wątpię, żeby to zadziałało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...