Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarski77

Procesor pod płytę główną Nvidia nForce 430

Polecane posty

Witajcie,

Zaniepokojony ostrymi spadkami fps i dużą używalnością procesora (100%) podczas gry w Black Ops postanowiłem dowiedzieć się co może być przyczyną.

Karta graficzna odpada, ponieważ posiadam GeForce GTX 460, płyta główna Asus M2N nVidia nForce 430 i procesor AMD Athlon 64 X2 5000+ 2,61 GHz mogą być problemem. Procesor nie jest nowy i do tego 3 letni wraz z płytą główną. Dodam iż po wydaniu pierwszego jak i drugiego patcha do Call of Duty nic się nie zmieniło wobec moich oczekiwań. Dlatego z czystej ciekawości pytam was drodzy forumowicze jaki procesor polecacie do takowej płyty głównej na dzisiejszy czas. 300 zł na razie podlega moim możliwością dlatego proszę o podawanie procesorów w cenach 300-350 zł. Dla sprostowania cała konfiguracja:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5000 + 2,61 GHz

Karta Graficzna: GeForce GTX 460 1 Gb

Zasilacz: Chieftec GPS GPS-450AA-101A (450W)

RAM: 3 GB

2 Dyski : 250 GB i 1000GB

Dziękuję z góry :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę złotych drożej, ale dopłacić warto:

http://www.camino.pl/plyta-socket-am2-giga...,twr,36319.html

http://www.camino.pl/procesor-amd-athlon-i...,twr,42246.html

Łącznie 472zł.

Porządna płyta główna i szybki trzyrdzeniowy procesor. Wreszcie Twój GTX460 rozwinie pełnię możliwości ;)

Płyta obsługuje wszystkie procesory AM3 dostępne na rynku, więc nie będzie problemów z upgrade w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycję jestem wdzięczny jednak jeśli ktoś ma jeszcze jakiś ciekawy pomysł co do płyty głównej i procesora to zapraszam :).

@yojo2 Obiektywnie patrząc to radzisz zakupić pierwszy procesor czy też może płytę główną? A może aktualna moja płyta nie da rady sobie z tym procesorem? Czy dobrze rozumuję i według mnie kupno płyty głównej najpierw będzie dobrym rozwiązaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie mała rzecz.. GTX 460 potrzebuje do optymalnego działania wraz z komputerem minimum zasilacz 450 W, wiąże się zaś to z procesorem który aktualnie przy 2 rdzeniach wyciąga 65 W mocy z zasilacza, z kolei Procesor AMD Athlon II X3 440 AM3 BOX potrzebuje 95 W.. czy to wpłynie na cały komputer, taka zwiększona dawka mocy? Dodam iż GTX 460 w stresie ciągnie około 160 W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...