Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

izydor6280

RAM

Polecane posty

Witam...

Mam zamiar kupić 2 gb ram lecz nie wiem czy lepiej bd dokupić 2gb 800Mhz single channel do 1gb ktore teraz mam czy 2 dual channel 1066Mhz.Single wyjdzie taniej ale czy wydajnosc bd duzo slabsza czy moze porównywalna do dwukanałowej pamieci? Prosze o konkretną pomoc a nie glupie sugestie.

PS. pamieci kupuje na jakis czas.

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wolny channel, różnicy raczej zauważyć nie powinieneś. Nie warto wsadzać do tego samego channela, bo mogą wyjść problemy z ilością pamięci, dlatego tak czy siak będziesz się musiał później tej jedynki pozbyć. Jeśli nie ma różnicy w cenie, możesz wziąć te 2x1 1066.

@up: kolega pyta o sam problem, nie konkretne modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gniazda na płycie są tylko dwa (i rozumiem, że w jednym siedzi wspomniana kość 1GB), kup dwójkę i sprawdź czy płyta ma jeden channel czy dwa. Jeśli jeden, musisz pozbyć się jedynki, bo możesz sobie mocno ograniczyć dostępną pamięć o 1GB. Jeśli dwa, jedynkę opchnij na giełdzie przy zakupie nowej kości, najlepiej (choć nie musisz) identycznej jak kupowana teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta 1gb to goodram 800mhz cl5 (GoodRAM GR800D264L5/1G)

a czy plyta ma dual channel to zaraz sprawdze w instrukcji.

dual channel plyta ma. w instrucji napisane jest że "system w celu wyboru konfiguracji dual-channel mapuje całkowitą wielkość kanału o mniejszej wielkości jest wówczas mapowana do pracy jednokanałowej"

czyli 2 gb single channel odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie cie nie zrozumialem wiesz? przeczytales o co chodzi w temacie bo odp byla troszeczke nie do konca pod temat. :tongue: pamieci mam zamiar miec 2x2gb 1066 aData a to 1gb co mam teraz mam zamiar wyjac. wiec nie wiem o co chodzilo ci z tym ze mam zrezygnowac. :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar się pozbyć tych kości, to wszystko zmienia. Jedyne co miałem na myśli, to że masz tylko dwa sloty na RAM, więc raz: nie warto mieć kości 2GB i 1GB, bo stracisz cały gigabajt, a dwa: jeśli kupisz dual kita, będziesz musiał się pozbyć kości, które dokupisz w międzyczasie, żeby uniknąć jakichś scysji w płycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...