Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Allin1

Rozwiązany: Radeon 4870 x2

Polecane posty

Cześć, zamierzam kupić używkę za ok 600 zł. Czy to będzie dobry interes? Jak ma się sprawa z awaryjnością tych kart, żeby się nie okazało, ze po miesiącu się spali. Czy może zainwestować w coś nowszego? Podkreślam, że zależy mi na wydajności, reszta schodzi na dalszy plan, i najlepiej żeby nie trzeba było jej wymieniać przez najbliższe 2 lata. Jeśli macie jakieś na sprzedaż, to też rozważę każdą ofertę. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4870x2 nie bierz. Grafiki padały jak muchy. Wysokie temperatury, ciągly dużo prądu. IMO nie opłaca się kupować tej grafiki nawet za te 600zł.

Do 600zł dostaniesz spokojnie GTX460, którego każdy Ci poleci. Po prostu bardzo udana grafika. Wyfajna, a zarazem z niewielkie pieniądze.

PS Mam na sprzedaż grafike z sygny. Jak coś to pisz na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4870 x2 to bardzo wydajna karta (+40-50% do wydajności względem GTX460, choć trzeba mieć na uwadze że jest to karta dwuprocesorowa i nie w każdej grze rozwinie pełnię możliwości). Jeśli nie przeszkadza ci fakt że pobiera naprawdę dużo prądu (60W więcej niż GTX480!) i wydziela dużo ciepła to można brać, ale ta grafika ma sporo wad o czym trzeba wiedzieć. Nie wiem tylko jak z awaryjnością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podobnych... nie jest to może karta tak zła jak 4870 x2 (bo wydajnościowo GTX295 jest na poziomie GTX480 i żre tyle samo prądu), ale nadal wytwarza więcej ciepła i nie zawsze możesz wykorzystać pełnię możliwości (nie każda gra dobrze obsługuje SLi). Ponadto będą występowały mikroprzycięcia, czyli aby rozgrywka była wizualnie płynna będziesz musiał uzyskać większą ilość klatek niż na karcie jednoprocesorowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady są prawie identyczne. I w kartach dwuprocesorowych mając 40fps odczuwa się to jakbyś miał 20-30fps na karcie jednoprocesorowej. Dużo pobiera prądu, dużo wydziela ciepła, co przyczynia się do znacznie większego ciepła w budzie, no chyba, że masz z 5-7 wentyli po 120mm każdy to wtedy ciepła jest już mniej. I nie każda gra to w pełni wykorzysta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to że jest cieplutka, za bardzo mi nie przeszkadza:) W tym przypadku liczy się tylko wydajność, no i bezawaryjność, bo nie chciałbym latac po serwisach;s W takim razie gdybyście mieli kupowac kartę w tej cenie, to co byście polecili(nad gtx-em 460 pomysle:))? Czy może się wstrzymać, i poczekać az wyjdzie jakaś nowa seria?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś Ty wyczytał, że bije radki 58xx i gtxy 4xx?! Czasem jest lepsza, a czasem gorsza... W tej cenie lepiej wziąć GTX 460, lub jak wspomniał Gi3r3k poszukać na allegro używkę 470, 5850... Wg. szkoda kasy na GTX 295. 470 i 5850 posiadają zgodność z DX11 i całkiem, całkiem sobie z nim radzą. Kupisz co zechcesz, ale IMO lepiej kupić którąś z tych kart którą wymieniłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

BTW sam miałem HD4870X2, połasiłem się na niską cenę i wydajność na wykresach (podchodzącą pod HD5870), a po kilku miesiącach przy pierwszej okazji zdezerterowałem na używanego HD5850. A przypominam, że zasada działania CF jest identyczna, jak SLI. Po prostu nie kupuje się używanych, dwurdzeniowych kart, bo zawsze lepiej i wydajniej wychodzi kupić kartę jednoprocesorową z nowszej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...