Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pein

Zestaw- opinie.

Polecane posty

Chciałem Was zapytać, co myślicie o takim zestawie: myszka Razer Abyssus i podkładka Razer Goliathus Speed (omega).

Mysz: http://www.ceneo.pl/4925846

Podkładka: http://www.ceneo.pl/2168075

Co myślicie o tym zestawie? Warto wydać na to 160 zł?

Powiedzcie też, co sądzicie osobno o myszce i podkładce.

Planuję kupić Abyssusa w wersji Special Mirror. Ładniejsza od normalnej wersji, czy nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razer Abyssus ma z tego co pamietam ten sam sensor (lub jego zmodyfikowana wersje), co DeathAdder Re-spawn czyli lepiej go unikac. Z dobrych budzetowych myszek warto wybrac Razer Salmosa, Krait, Diamonback 3G, MX518, A4Tech x748. Wszystkie swietnie nadaja sie do kazdego uzytku.

Co do podkladki to polecam przeczytac porownanie najpopularniejszych szmacianek, ktore napisalem jakis czas temu:

http://forum.cdaction.pl/index.php?autocom...showentry=15456

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale powiedz mi, dlaczego lepiej unikać tego sensora? Jakie ma wady/zalety? Czy naprawdę jest taki zły? Ja nie potrzebuję jakiegoś mega czułego ustrojstwa, tylko tak żeby pograć tak trochę poważniej. :P Abyssus wystarczy?

Aha jeszcze co do zestawu jako całość- czy taki dobór jest dobry? Gram TYLKO w FPS'y, więc teoretycznie powinienem wybrać wersję Speed, ale w Twoim teście do high sensów (którym jest Abyssus, tak?) bardziej nadaje się Control. Więc jak?

I jeszcze jedno pytanie do Ciebie: Czy oceniałeś jako gracz, czy jako normalny użytkownik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to o Abyssusie nie wiadomo praktycznie nic. Jest to myszka majaca zastapic Razera Salmose. Jej sensor wydaje sie byc tym samym, co ma nowy DeathAdder Re-Spawn i wlasnie dlatego lepiej sie gryzonia wystrzegac. Do tej pory pojawil sie chyba tylko jeden obiektywny test Re-spawna i byl bardzo niepochlebny. Ogolnie sensor zdawal sie byc bardzo slaby w porownaniu do innych ofert z rynku. Teraz zas owy test zaginal w czelusciach internetu i nawet jego znalesc nie moge. Ogolnie jednak odradzam DeatherAddera i Abyssusa wlasnie z tego powodu. Pojawil sie jeden wadliwy model i choc nie wiadomo, czy reszta modeli tych myszek jest lepsza, to w ich przypadku nie przeprowadzono dokladnych testow, a przynajmniej nie przez ludzi, ktorzy naprawde sie na tym znaja lub chcieliby pomoc innym graczom w wyborze. Abyssus moze byc wystarczajacy, ale jest to jedna wielka niewiadoma i moze sie okazac, ze wyrzuciles pieniadze w bloto.

teoretycznie powinienem wybrać wersję Speed

Nie. To Razer przez swoja kampanie marketingowa wprowadzil spore zamieszanie. Speed i Control nie maja dedykacji do strategii FPSow lub innych gier. Sa to po prostu dwie rozne powieszchnie z roznymi wlasciwosciami i to Twoje wlasne preferencje decyduja o tym, czy wolisz jedna bardziej od drugiej, a nie gatunek gier, w ktore grasz. Osobiscie uzywam obecnie Speed, ale nie mialbym zadnych oporow, zeby przejsc na Control, a od prawie dwoch miesiecy gram tylko w Red Orchestre.

high sensów (którym jest Abyssus, tak?)

High sens- opisuje gracza grajacego na wysokich czulosciach/ustawieniach DPI

Low sens - opisuje gracza grajacego na niskich czulosciach/ustawieniach DPI

Ogolnie jest tak, ze gracze low sens ze wzgledu na niska czulosc potrzebuja wiekszej przestrzeni do ruszania 'lapa'. Po prostu kursor porusza sie wolniej przez co gracz musi ruszac reka szybciej i mocniej. Sliska powieszchnia (Speed) zmniejsza opor stawiany przez myszke przez co reka wolniej sie meczy. Szorstka (Control) powieszchnia jest zazwyczaj polecana dla high sensow poniewaz myszka porusza sie wolniej i sie nie slizga, wiec gracz ma lepsza kontrole. W zwiazku z tym, ze myszka duzo szybciej skacze po ekranie przydaje sie owa zwiekszona kontrola. Na zbyt sliskiej podkladce na pewno nie da sie grac (z dobrymi rezultatami) z wysokim DPI.

Czy oceniałeś jako gracz

Jako gracz i normalny uzytkownik mialem okazje ocenic tylko SS Ikari Laser i G5. W przypadku wiekszosci pozostalych gryzoni opinie opieram na testach z sieci (ale testach, ktore pokazywaly obiektywne dane, a nie widzimisie recenzenta) i testach innych forumowiczow, ktorych znam, a ktorzy rowniez sie interesuja peryferiami sprzetowymi i je testuja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więc to, że Abyssus i DA Re-Spawn są złe, to tak naprawdę niepotwierdzony ani nieobalony mit? No nic, ryzyk-fizyk. ;)

Postanowiłem, że kupię ten zestaw. I obiecuję, że napiszę obszerną recenzję tego sprzętu. Tylko jeszcze pytanko- lepiej kupić wersję (gryzonia) Mirror (takie coś a la lakier fortepianowy) czy normalną, matową? Wydaje mi się, że różnica jest tylko w wyglądzie, Mirror wygląda seksowniej, ale zostają odciski palców. I nie wiem jeszcze jak się trzyma, czy się aby nie ślizga dłoń.

Aha i jeszcze pytanko do Ciebie (skoro już mi tak ślicznie odpowiedziałeś na wszystko ;)), jaka jest różnica w graniu na powiedzmy 450 dpi, ale na wysokich ustawieniach czułości w opcjach gry, a graniu na 3500 dpi, za to na niższej czułości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I obiecuję, że napiszę obszerną recenzję tego sprzętu

Recenzja nie musi byc obszerna. Wazniejsze jest to, zeby zawierala jak najwiecej faktow. Tobie myszka moze byc w zupelni wystarczajaca, tym bardziej, ze jak podkreslales, nie masz szczegolnie duzych wymagan. Dla jednego sensor bedzie wystarczajacy, a dla drugiego nie. Dlatego potrzebne jest sprawdzenie przy jakiej szybkosci ruchu myszy gubi sie sensor/ukazuje sie akceleracja wsteczna. Wlasnie tego brakuje w recenzjach Re-spawna i Abyssusa.

Tylko jeszcze pytanko- lepiej kupić wersję (gryzonia) Mirror (takie coś a la lakier fortepianowy) czy normalną, matową?

Pojecia nie mam. Wlasciwie to sam bralbym jednak matowa poniewaz bedzie sie pewnie mniej slizgac w dloni, a rysy nie beda tak dotkliwe.

ha i jeszcze pytanko do Ciebie (skoro już mi tak ślicznie odpowiedziałeś na wszystko wink_prosty.gif), jaka jest różnica w graniu na powiedzmy 450 dpi, ale na wysokich ustawieniach czułości w opcjach gry, a graniu na 3500 dpi, za to na niższej czułości?

Ogolne zalozenie jest takie, ze w grach (najlepszy przyklad to CS) ustawienia czulosci powinno sie miec jak najnizsze, a ustawienia DPI powinno sie dostosowac do swojego gustu, zeby zniwelowac to bardzo powolne ustawienie w grze. Wszystko przez tzw. interpolacje. Jest to zjawisko (w uproszczeniu) przeskakiwania kilku pikseli naraz przez sensor myszki tylko po to, zeby zwiekszyc szybkosc. Oczywiscie im mniej pikseli myszka przeskakuje tym lepiej. Interpolacja objawia sie tez w podwyzszaniu DPI np. interpolacja, ktora wystepuje w ustawieniu 350DPI bedzie mniejsza niz ta w ustawieniu 2000DPI, bo wieksza czulosc/szybkosc/wartosc DPI uzyskuje sie wlasnie przez interpolacje. Roznica miedzy interpolacja w grach/systemie, a ta uzyta w myszkach jest taka, ze ta druga jest mniej dotkliwa, jesli chodzi o precyzyjnosc. Wiem, ze gadam, jak potluczony, ale naprawde ciezko to dobrze wyjasnic. Sam mialem ogromne problemy ze zrozumienime tego i do tej pory ogarniam to w raczej bardzo malym stopniu (mam wystarczajaco smutne zycie, zeby sie nie zadreczac interpolacja;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpolacja to sztuczne programowe zwiększenie wartości DPI przez zastosowanie różnych algorytmów przewidujących przyszłe położenie kursora. Czyli po ludzku sztuczne podwyższanie ilości DPI, czyli na bardziej ludzki - zwykłe oszukiwanie klientów.

Interpolacje można wykryć programami, a najlepiej w Paincie :P objawia się ona jak napisał Professor gubionymi, albo umieszczonymi zupełnie w innym miejscu niż powinny pikselami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wysokie DPI są dla graczy grających w dużych (a nawet olbrzymich) rozdzielczościach, albo dla ustawiających minimalną czułość w grze. Żeby Ci już w głowie nie motać za bardzo - musisz się sam określić czy wolisz wysokie czy niskie rozdzielczości. A przy kupnie myszki kieruj się testami w których recenzent wysila się na zbadanie zjawiska akceleracji wstecznej i interpolacji. Reszta testów jest nic nie warta jeśli nie sprawdzono takich podstawowych czynników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek- wysokie dpi jest be? Dobrze zrozumiałem? tongue_prosty.gif

Teoretycznie to nawet jakby interpolacja byla dobra im mniejsza wartosc DPi tym precyzyjniej. To jest nawet logiczne - im wolniej rusza sie kursor i mniej pikseli przeskakuje tym precyzyjniej. Dlatego wiekszosc profesjonalnych graczy gra na bardzo nikich lub srednio-niskich czulosciach. W praktyce jednak dla wiekszosci graczy (tych normalnych; nie, zawodowcow nie ma to duzego znaczenia i wystarczy wybrac optymalne ustawienia pod swoje preferencje.

W tych recenzjach co czytałem, w Abyssusie nie ma ani interpolacji

Zjawisko interpolacji wystepuje ZAWSZE. Nawet w przypadku 350DPI w najlepszej myszce swiata jest interpolacja poniewaz tylko w taki sposob da sie osiagnac 'predkosc' kursora wieksza niz w przypadku 1DPI. Roznica polega na tym, ze dobre myszki skutecznie niweluja skutki uboczne takiego zjawiska, a gry nie. Dlatego ogolna zasada jest taka, zeby w grach miec jak najnizsza czulosc, a DPI myszki powinno miec taka wartosc, ktora pozwoli nam osiagnac odpowiedni komfort pracy/gry. Popularnie przyjelo sie jednak, ze interpolacja (w negatywnym znaczeniu) okresla sie przeskakiwanie kilku punktow ekrany naraz i pojawianiu sie kursora w zupelnie innym miejscu. Takiej interpolacji pozbawiona jest zdecydowana wiekszosc modeli gamingowych.

, ani akceleracji wstecznej

Nigdy nie zaprojektowano (i minie sporo czasu, zanim to nastapi) myszki, ktora nie miala akceleracji wstecznej. Akceleracja wsteczna, to efekt gubiacego sie sensora, ktory nie nadaza za ruchem myszki. Kazdy sensor ma inna 'maksymalna' predkosc, przy ktorej zaczyna sie pojawiac akcelracja wsteczna. Objawia sie to naglym spowolnieniem kursora badz jego skakaniem z jednej strony ekranu na drugi. Jesli jakis autor recenzji pisze, ze myszka nie ma akceleracji wstecznej, to po prostu nie jest odpowiednia osoba do pisania takiego artykulu. W zwiazku z odmienna predkoscia, z jaka kazdy z nas porusza gryzoniem podczas gry, kazdy z nas moze odczuc akceleracje wsteczna lub nie. Ja dla przykladu mam takie problemy z SS Ikari Laser i G5, a przeciez wszystkie recenzje zachwalaja tego gryzonia i tez czesto sie slyszy, ze akceleracja wsteczna w nich nie wystepuje. Wystepuje. Tylko nie kazdy recenzent pokusi sie o wykonanie wlasciwych testow i lepiej jest napisac byle co i miec artykul z glowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...