Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Black&White (seria)

Polecane posty

Atlast! W końcu jest topic o jednej z moich ulubionych gier! Skoro tak się uparty Osioł upominał to uparty Osioł coś napisze ;). Więc tak, kiedy pierwszy raz miałem styczność z tą grą wciągneła mnie jak nie wiem co! Grafika, otoczenie i ogółem klimat odrazu mi się spodobał :], a także ta pierwsza cut-scenka, która rozpoczyna grę bardzo mnie rozbawiła :D (taka beszczelna dla mnie była, dzieciak wbiegł do wody i płyną w stronę rekinów kamikaze normalnie xD a dla ciekawostki jako jedyny na świecie umiał pływać :D). Tóż po rozpoczęciu zabawy odrazu dostałem wciągający quest, uzbierać kamienie i odzyskać chowańca? Zaraz odzyskać? Tak przynjamniej ta babka mi powiedziała :P. Pamiętam jak szukałem te kamienie hohoho! Latałem po całej wyspie szukając go i szukając ale na marne...przesadziłem...w końcu go znalazłem :). Nareście zdobyłem swojego pierwszego chowańca! Był nim...Tygrysek :). Nauka wychowania go już przeszła lepiej :). Pamiętam oj pamiętam zarąbistą akcje xD. Trening się zakończył a mój kotek wzioł tą babke co mnie uczyła i zjadł ją :D, a następnie wyżygał się przez nią :D. Oczywiście dałem mu mocne klapsy bo to było złe zjadając człowieka....choć w sumie jej nie było mi ją szkoda :].

W grze postawiłem na dobrej stronie, czyli pomagałem ludzią, dawałem im jeść, domy, drewno itp to samo chowaniec :). Kiedy doszedłem do czwartej wyspy odkryłem, że można zamienić chowańca na żółwia...długo sobie rozmyślałem czy go sobie nie wziąść i jednak wziołem :D. Żółwiem właśnie grałem naaaajdłużej i mój rekord w wychowaniu go to 146 lat (cyt. 146 godzin grania :shock: bydla wolno rósł, ale w końcu był wielki na full), miał bym go pewnie do dziś gdyby brat łaskawie wgrał mi go na płytke przed formatowaniem, ale olał to i papa wielki żółwiu :(.

Teraz jednak znudził mi się na dobre żółw i tygrys i jak rozpoczynam grę to szybko pędzę na drugą wyspe i biorę sobie...Zebre! :D. The best chowanien w B&W :).

A teraz trochę o dwójce, premiera gry w Polsce przewidzana jest na początku października, niestety narazie w anglielskiej wersji, ja osobiście wolał bym polską bo do jedynki się tak przyzwyczaiłem :(. Jeszcze jedno...nie będzie Zebry w dwójce! :cry: Mam nadzieje, że Peter po czasie zrobi jakieś dodatki do gry i dadzą na przykład nowe chowańce w tym zebre, bo co mnie obchodzi jakość skoro nie ma mojego ulubieńca? Będe zmuszony grać krową! :( (choć ponoć będzie można bawić się wyglądem chowańca czyli ustawiać mu długośc włosów, kolor skóry itp. To może krowe uda mi się upodobnić do osiołka :) ).

Mam nadzieje, że na moim Atlonie 1600+, Gefroce 4 Titanium 4200, 512 ram ddr pójdzie mi B&W2 na minimalnych deatalach.

Czyżbym był pierwszy? :]

Niet, pierwszy jestem JA - Ty wstrętny uzurpatorze :P - RoZy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jedynkę nie grałem, dwójki nie ominę... raczej. Tematyka gry jest na pewno ciekawa, bycie dużym tomagochi to je to 8) i karmi się je gdzie indziej, klapsy daje się gdzie indziej i w dużych ilościach... kupczy się też. :D

Kiedy Molyneux skończy się bawić w programowanie B&W2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeś pan nie grał w jedynke?! Oj....żałuj pan żałuj! Jak dla mnie pierwsza część gry wciąż jest świetna i pełna wspaniałej zabawy. Ale zaraz! Jeszcze nie wszystko stracone! B&W1 kosztuje w sklepach 40zł a jak dla mnie cena wcale droga nie jest :] i jak dla mnie nie będziesz żałować wydanej kasy bo gierka bardzo bawi kiedy jest się tym...ZŁYM :twisted: . A wychowywanie chowańca sprawia tyle przyjemności jak nie wiem :).

A co do Twego pytanka...to jak pisałem gra ma być w Polsce gdzieś w październiku, natomiast w America będzie ona dostępna pod koniec września. Uff...mam nadzieje, że tym razem premiery nie przesuną, jak pamiętam miała ona odbyć się w maju 2003 :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem w B&W "łan" jak to go nazwal :P RoZy. Gra w tamtych latach jakos mnie nie oczarowala. Grafika taka sobie byla. Ale widze bardzo duzy potencjal w wersji drugiej. Grafika jest bardzo ladna i kolorwa. Chowance bardzo dobrze przemyslane i ladnie zrobione. Naprawde zapowiada sie niezla gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika taka sobie byla.

E tam grafa była dobra jak na tam ten czas, zobacz wtedy nie było żadnego HL2 ani FarCry`a. Jedyne co to kilka miesięcy później wyszło GTA3 a po wakacjach Mafia, więc jak dla mnie grafy nie można nazawać, że była taka sobie 8) ...bleh! Na jaki ja czas patrze! Przecież gra została wydana 2001 a nie 2002 :P. Właśnie w tym drugim roku miałem nowego kompa i wtedy pierwszy raz zagrałem w B&W :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to właśnie wczoraj przeczytałem w CDA tą zapowiedź z wersji beta. Cóż jako fan tej gry sadze, że naprawdę niezła produkcja się szykuje :). Po prostu nie mogę się tego doczekać kiedy będę budować piękną osadę i robił dobre cuda :). Przy okazji...zastanawiam się czy zrobią w końcu polską wersje. Przeglądając screeny widziałem, że były tam polskie znaki, ale czy sumienia będą mówić tym samym głosem co w jedynce? Jeżeli tak to by było extra! Ja sobie po prostu nie wyobrażam ich mówiących po angielsku...jeżeli będzie wersja kinowa...to będę miał kolejny małe rozczarowanie w tej grze :( (pierwsze to było, że Zebry nie będzie, a drugie to właśnie to). Zastanawiają mnie także wymagania gry, mam nadzieje, że na moim kompie ruszy ona...skoro demo F.E.A.R, Doom3 działało jak dla mnie dobrze (pierwsze było na low a drugie na medium) to mam nadzieje, że to także ruszy, a nigdzie jest Peter nie podał oficjalnych wymagań.

No cóż...powiedzcie mi...jakiego chowańca sobie wybierzecie w B&W2? (cóż mam nadzieje, że o jedynce też sobie podyskutujemy :) ). Ja osobiście, przez mały wybór...i przez podobieństwo rodzinne wybiorę krowe (ssak ten jak wiem jest rodziny koniowatych i może uda mi się go upodobnić do osiołka ^^). Przed tem zastanawiałem się nad wilkiem, ale jakoś po screenach widzę, że krowa nawet ślicznie wygląda ^^. Mam nadzieje, że Peter potem porobi dodatki do tej gry i zrobi na przykład Zebre :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal w nią giercuje od czasu do czasu:P

Hehe...ja właśnie wczoraj znów sobie zainstalowałem Black & White 1 :). Nie wiem czemu Smuggler napisał w tej książecce, żę nie warto powracać do tej gry, jak dla mnie naprawdę wciąż warto :). Zawsze jak po czasie odpocznę od gry tej i znów ją zainstaluje to czuję jak bym grał pierwszy raz (no...dobrze większość dialogów znam już na pamięc więc omijam je :) ). Tak właśnie aby się przyzwyczaić do dwójki to wybrałem tym razem krowe...no cóż...i tak i tak na drugiej wyspie zamienie ją na Zebre :).

w ostatnim numerze napisali że we wrześniu!!

Jest wrześeń a ja chce mieć już b&w

Spokojnie...premiera gry ma być pod koniec września...ale w Ameryce, w Europie natomiast będzie 7 października...tylko pewnie znow jakiś tuman będzie rozprowadzał gre i pewnie nie wie, że Polska leży w Europie :/.

Mała ciekawostka...czytałem na pewnym forum, że już w Ameryce można sobie zamówić specjalną edycje B&W2...a czym się ma różnić? Otóż będzie piąty chowaniec do wyboru! A jaki? Tygrys :).

http://lionsource.planet-multiplayer.de/bl...concept/152.jpg tak ma wyglądać dobry tygrys...mnie się nawet podoba :]. Jak pamiętam w pierwszej części gry dobry był...różowy :/, a teraz to taki syberyjski :).

Przy okazji wyczytałem także gdzieś (ale to nie jest potwierdzone), że mają być jeszcze jakieś dwa inne chowańce, które spotkamy podczas gry...żeby to była prawda! I żeby to była Zebra! [-o< .

Wracając do drugiej generacji to jak dla mnie Tygrys i Krowa są najładniej zrobione.

Update:

Gdyby kogoś interesowały wymagania...to zostały podane:

SYSTEM REQUIREMENTS:

OS - Windows 2000/XP

Processor - Intel Pentium 4 or equivalent 1.6 GHz

Memory - 512MB RAM

Hard Drive - 3.5GB

DVD-ROM - 8 SPEED

Video Card - 64MB with 1.1 Pixel Shader*

Sound Card - DirectX 9.0c compatible

DirectX - Version 9.0c

Input - Keyboard, mouse

Gra mi pójdzie! Yupi! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem za to w pierwszego B&W a w 2 jakos... nie zamierzam :]. Whatever, gierka ogolnie byla dosyc zabawna, nawet przez jakis czas grywalna... wlasnie - przez jakis czas. Gralem moze 14 godzin i juz nigdy do niej nie wrocilem (porzyczona od qmpla) i srednio mnie przekonala musze Wam powiedziec. Niby oryginalna... chociaz nie do konca, wiele osob pamieta jeszcze niesmiertelnego Populusa (ktory tematyke mial podobna... a jakos chyba w lepszej wersji). Wykonanie - tu nie bylo najgorzej ale czesto gre zjadaly drobne buraczki utrudniajace gre. No i nawiekszy zarzut - gra po pewnym czasie byla juz naprawde nudna. To tyle z mojej strony ;-)

Niech Osiol bedzie z Wami ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gralem moze 14 godzin i juz nigdy do niej nie wrocilem

Toż to ja będę rekordzistą może na forum CDA ^^. Niech ja sobie ładnie obliczę, pierwszy raz grałem mając tygrysa, doszedłem do 50 roku jego życia (czyli 50 godzin, ale bez obawy jak się gra na przyspieszonym czasie to rok chowańca trwa 30 minut), ale doszedłem do piątej planszy, nie poradziłem sobie i byłem smutny więc zacząłem od nowa. Tym razem miałem żółwia i doszedłem do...140 lat! (14 razy 100 xD), ale niestety chowaniec nie przeżył formatowania a brat nie chciał mi go wgrać na płytkę :cry: . Potem znów grałem żółwiem, ale dochodziłem do 80 roku jego życia, aż w końcu zrezygnowałem z tego skorupiaka i przerzuciłem się na...Zebre ^^. Obecnie zwierzak mój ma 17 lat :D...jak będę grać tak codziennie do to premiery Black & White 2 mój chowaniec urośnie na full! (otóż własnie odkryłem, że zółw aby mógł dorosnąć do maxsymalnej wielkości potrzebuje 2000 minut :shock: a Zebra tylko 1300 więc szybko rośnie :) ). Czyli zarazem baaaardzo długo spędziłem przy tej grze godzin :). Szkoda, że w multi grałem tylko dwa czy trzy razy :(, a oficjalne servery B&W zostały wykasowane, ale cóż grać dalej można jak się ściągnie specjalnego moda (mam go już na dysku ;) ).

A takie pytanie Obi-San, jakim chowańcem grałeś przez te 14 godzin? ^^ i jakim byłeś bogiem? Dobry czym złym? :]

Co do nowych postaci!!!

Nie ma ich być a na niektórych forum piszą nawet o 8 postaciach

Edycja specjalna może i będzie !!!

Ale na pewno będzie mieć tylko wartość kolekcjonerską

Eee...słucham? Za bardzo nie mogę zrozumieć tego posta...chodzi Ci o to, że nie będzie na pewno więcej chowańców? i tylko będzie: krowa, wilk, lew, małpa i tygrys?

A co do drugiej części posta to o ile wiem ta wersja z tygryskiem jest tylko i wyłącznie dostępna w sklepach amerykańskich, a na dodatek ta wersja jest ograniczona. Zresztą jak dobrze słyszałem tylko w USA ma być wersja CD i DVD a u nas tylko DVD będzie.

Niby oryginalna... chociaz nie do konca, wiele osob pamieta jeszcze niesmiertelnego Populusa

Mnie B&W bardziej w Dungeon Keeper się kojarzył :). Bo tam także była dłoń (jako kursor) a w Populusie dłoni jak pamiętam nie było ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przypomnieliście mi o jednej z moich ulubionych gierek w które dawno nie grałem, chyba ją sobie wgram. Za pierwszym razem grałem tygrysem, po wyjściu dodatku jednak moim ulubionym chowańcem stał się wilk(pewnie przez moją ogólną fascynację wilkami), szkoda tylko że nie udało mi się jeszcze w zwykłym B&W go uzyskać(fajnie gra się też misiem polarnym). Jeżeli chodzi o sposób gry to jakoś nie przepadam za grą złym, ja po prostu lubie pomagać wyznawcom, a jak grałem raz jako zły to się bałem że mi wysnawców zabraknie :). Apropo, wilkiem grałem w creature isle, w B&W rządził mandryl(ta małpa z czerwonym pupskiem i kolorową mordką:)) , jako dobra jest zielona i wygląda po prostu cudnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko że nie udało mi się jeszcze w zwykłym B&W go uzyskać

A i no właśnie przypomaniałeś mi coś ciekawego! Na czwartej wyspie jest pewne zadanie, gdzie trzeba pewną kobiete poeskortować do wioski azteków. Ponoć jak to zadanie się wypełni dobrze to dostajesz wilka w zamian...tylko z miliard razy się z debilnym zadaniem męczyłem i zawsze jak ona dochodzi do wiochy to jej brat zdycha i zadanie zostaje ukończonwe w sposób jak by był złym bogiem (a ja także gram jako dobry). A co najlepsze jest to to, że babka gada głupotę, że już nie masz eliksiru na truciznę...co ona wypiła ją podczas drogi?! Niby patch 1.20 poprawiał ten błąd, ale coś dalej tak samo jest. Przy najlbliższym czasie znów spróbuje przejść tą misje bo akurat w gierke znów katuje i jestem już na IV wyspie ;).

. Jeżeli chodzi o sposób gry to jakoś nie przepadam za grą złym, ja po prostu lubie pomagać wyznawcom

Bycie dobrym jest najlepsze i najtrudniejsze :). Ale ogółem ta strone jest the best...chociaż czasem może szlak niezły wziąść jak przyjdzie jakiś wrogi chowaniec do mojej/Twojej wiochy i nic nie możesz zrobić bo rzucenie kuli ognia jest be :evil: .

A tak na marginesie...mam dwa profile stworzone...jeden jest właśnie mój z dobrym charakterem, a drugi także mój tylko ze złym :). Kiedyś jak się bawiłem w złego to sprawiało mi wielką radość palenia przedszkola z dziećmi...a teraz? Teraz jakoś jest mi...szkoda ich zabijać. Ogółem przykro mi się zaczęło robić jak widziałem przestraszonych i płaczących wieśniaków biegających po wiosce i oglądający zniszczone domy :(. Jednak ta gra określa prawdziwy charakter czyjejś osoby :].

Aaaach...jeszcze jedno...a propo Wilka i Tygrysa...dobiło mnie to jak twórcy gry zrobili właśnie te zwierzaki w anielskim charakterze...uszy mają wielkości mysich, a kolory to różowy i fioletowy...prawdę mówiąc jak pierwszy raz grałem i zobaczyłem dobrego wilka to myślałem, że to jakaś mysz, a nie pies :P. Dlatego właśnie Zebra rządzi ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanie Obi-San, jakim chowańcem grałeś przez te 14 godzin? ^^ i jakim byłeś bogiem? Dobry czym złym? :]

Widzisz, bogiem to ja bylem ŹLE ZŁYM :D. Najpierw malpe karmilem a pozniej tluklem i patrzalem czy rowno puchnie ^^. Ludzie tez nie mieli lekko. (w sumie to bym sie wkurzyl jakby mi jakis pomniejszy bog zwalil glaz na chate xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... a co ja sie nagrałam w B&W ^^... Extra gra, trzeba przyznac. Znakomity pomysł na jej stworzenie. Cóż, mnie odrazu zainteresował chowaniec-tygrys. :) Uwielbiam takie stworzenia, więc w B&W2 nie zagram żadna małpa ani krową. :D Hmm.. Szczerze mówiąc, dawno w nią nie grałm. Nie licząc tych wakacji, nie grałam w nia jakieś... półtora roku! Wtedy to jeszcze nie byłam dobra w te klocki i nie dochodziłam dalej niż na II wyspę. Grając przez wakacje doszłam do wyspy III i się wkurzyłam. Te przeklete wilki wpadły mi do wioski (a dokładniej to 3 przeklete wilki ^^) i nie chce mi sie od tej pory znów zasiadać do owej gry... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B&W2 nie zagram żadna małpa ani krową. :D

Czyli zagrasz albo wilkiem, albo lwem? :). Tylko edycji kolekcjonerskiej będzie dostępny tygrys a tak to tylko cztery chowańce będą do wyboru :cry: . Buu...ja chce moją zebre!

Grając przez wakacje doszłam do wyspy III

Uuu...słabo się starasz :). Ja w 3 dni mogę dojść nawet do V wyspy ;). No cóż po prostu rozpracowałem już tak doskonale tą grę, że wiem co najlepiej i jak robić by szybko odnieść zwycięstwo a przy tym mieć wiele zabawy :). Zawsze jak jestem na drugiej wyspie buduje taką metropolie u siebie w wiosce, że mam po prostu całą wyspe pod kontrolą, chociaż posiadam tylko jedną wioche :) (ale potem gra ładuje się z 3 minuty a także tyle zapisuje:/).

Jeżeli chodzi o te wilki to można je się pozbyć na wiele sposobów :]. Ale chyba najlepszy jest spowolnienie czasu (domyślny alt + 1) i po koleji wrzucać je do spichlerza :).

A powiedz mi JuKii jaką boginią byłaś? xD Dobrą czy złą? I w jakim wieku był już Twój chowaniec :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo... wieku chowańca nie pamiętam... :( A co do wybranej ściezki... Próbowałam być dobra, ale o wiele efektowniejsze sa pioruny niż mozolne napełnianie spichlerza. :twisted: Grałam potem z krowa, ale ona jest gorsza w wychowaniu niz tygrys! :? A z tymi wilkami... dzieki za podpowiedź! :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oglądałem filmiki do b&w 2 i musze powiedzieć że gra będzie boska. Jeszcze wracając do wilka jako chowańca, najlepiej wygląda neutralny wilk, dobry jest brzydki, w niczym nie przypomina wilka jak już to Osioł powiedział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oglądałem filmiki do b&w 2 i musze powiedzieć że gra będzie boska.

Ta...jak masz boski sprzęt to będziesz mógł się cieszyć boską grafiką :]. Ja niestety tytana nie mam, ale wymagania mininalne mój sprzęt spełnia, więc na pewno bez bajerów graficznych grać będę, zresztą po co mi takie bajerki jak mi tylko na grze zależy? :).

Jeszcze wracając do wilka jako chowańca, najlepiej wygląda neutralny wilk

Prawdę mówiąc sporo neutralnych chowanców wygląda o wiele lepiej niż dobry czy zły. Właśnie...neutralność...to jest najgorsze! Gram w B&W już od bardzo długiego czasu, ale do dziś nigdy nie potrafiłem wychować chowańca tak, aby miał charakter równy 0. Przecież można iść takim tłokiem myślenia, że niby taki chowaniec nie powinien pomagać ani nie szkodzić, ale to jest trudne, a tak w ogóle to po co taki chowaniec jak nie pomaga? Jeszcze wracając do wyglądów innych zwierzaczków to na przykład taki żółw...neutralny wyglądał spoko...ale jak staje się dobry to cholernie wielkie czoło mu się robi :/...to samo jak idzie na złą ścieżke...zamiast głowy ma talerz. Całe szczęście nie wszystkie chowańce źle wyglądają w danej ścieżce :), na przykład dobra Zebra jest spoko, ale za to zła...jest obleśna :P (zamieszcze chyba zaraz screeny xD).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, dopiero teraz znalazłem ten topic.

Cholera, w tę grę pogrywałem od czasu do czasu i cholernie miło mi się grało. Grafika, zabawni pomocnicy, pocieszny chowaniec... A właśnie - grafika. Według mnie od czasu wydania nie zestarzała się zbyt wiele - nadal jest estetyczna, jedynie kanciaste postaci trochę rażą, ale poza tym - odbicia w wodzie, fale, drzewa... mrrrr. Poza tym rażą trochę rozmazane tekstury, ale to szczegoł.

No, i nie zgadzam się z tym, że po kilku miesiącach odechciewa sę grać - przynajmniej mi się nie odechciało.

Co więcej, pewnie i teraz miło by mi się grało, gdyby nie to, że nie mogę odpalić tej gry. Po prostu - instaluję, uruchamiam, pojawia się logo i... cisza. Płytka trochę się pokręci, poszumi, ale poza tym widzę tylko pulpit, nic więcej. Probowałem zainstalować patcha (nie mogę znaleźć adresu do wersji PL), ale nie dało się. Chyba będę musiał ściągnąć cracka jakiegoś. A mam oryginałkę :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...