Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Wiedzmin kompendium dodany do ostatniego numeru CDA byl bardzo ciekawym dodatkiem dla osob ktore nie interesowaly sie wczesniej Wiedzminem ale dla FANOW byl powtorzeniem wszystkich informacji ktore mozna bylo znalezc w necie... Opowiadanie dodane bylo swietne chodz czytalem je juz wiele razy... Ciekawy byl test mozna bylo sie sprawdzic... moze ten dodatek przekona jeszcze kogos do Wiedzmina... JA czekam z niecierpliwoscia :twisted: POZDRAWIAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUUUUUDZIEEEEE!!!!!!!!!! Beta testy skończone!!!! Wiedźmin wszedł w etap MC!!! [-o< [-o< [-o< =P~ =P~ =P~ =D> =D> =D> :D/ :D/ :D/ :jupi: :jupi: :jupi: :cyclopsani: :cyclopsani: :cyclopsani: :salut: :salut: :salut: :shaking2: :shaking2: :shaking2: :thumleft: :thumleft: :thumleft:

UUUUUU!!! Że tak sparafrazuję cytat: The beta is over! The beta is over!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUUUUUDZIEEEEE!!!!!!!!!! Beta testy skończone!!!! Wiedźmin wszedł w etap MC!!! [-o< [-o< [-o< =P~ =P~ =P~ =D> =D> =D> :D/ :D/ :D/ :jupi: :jupi: :jupi: :cyclopsani: :cyclopsani: :cyclopsani: :salut: :salut: :salut: :shaking2: :shaking2: :shaking2: :thumleft: :thumleft: :thumleft:

UUUUUU!!! Że tak sparafrazuję cytat: The beta is over! The beta is over!

!!!!!!!!!!!!11111111111111111111111111111111111111111111 A tak na serio, to czy któryś z tu obecnych, brał w nich udział? :]

Ciekawi mnie mnie czy w Empiku będzie można wybrać rozmiar koszulki dodawanej do Edycji Kolekcjonerskiej? Bo w grach zazwyczaj dają koszulki XXL

99.999999... %, że nie. Każda EK jaka do Empiku trafi będzie miała w sobie zapakowaną "losową" koszulkę. I jeżeli trafisz na tą dobrą, pogratuluje :wink:

Vader stworzył tylko ten jeden promocyjny kawałek, nie mają nic wspólnego z resztą muzyki.

Em. No tak, poszperawszy, poszperawszy i znalazłwszy. Kompozytorem jest niejaki Scorpik, tak? :P Pierwsze słyszę, ale... zły nie może być. Do takiej gry przypadkowych ludzi się nie bierze :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, Adama Skorupy nie znać? Nieładnie, młodzież nie uczy się o protoplastach. Scorpik robił rzeczy o jakich wam się nie śniło (bo mogło jeszcze was nie być nie świecie ;] ) jeszcze w czasach gdy Amiga dzielnie walczyła z PC o prymat na rynku komputerów osobistych :)

http://www.gry-online.pl/s018.asp?ID=411

BTW. Czy on nie wygląda jak Stachursky? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, Adama Skorupy nie znać? Nieładnie, młodzież nie uczy się o protoplastach. Scorpik robił rzeczy o jakich wam się nie śniło (bo mogło jeszcze was nie być nie świecie ;] ) jeszcze w czasach gdy Amiga dzielnie walczyła z PC o prymat na rynku komputerów osobistych :)

Ano. W szkole o nim nie uczą, a poza szkołą to mało czasu jest na studiowanie biografii sławnych kompozytorów muzyki do gier :wink: Ale skoro dokonywał taaaakich rzeczy, to o muzykę mogę być spokojny. A jego życiorys przestudiuje przy najbliższej okazji :P

Nareszcie skonczyli... Tyle lat tyle newsow tyle filmiki ktore ogladalem po tysiac razy... I jest teraz miesiac (miesiac co to jest???) w tloczni i mozna bedzie grac...

Jak to mawiają - nie chwal dnia przed zachodem słońca. Do premiery może się jeszcze wiele wydarzyć. Włącznie z jej obsuwą. Ale bądźmy dobrej myśli :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wiedźmina dużo czasu nas nie dzieli, zrozumiałe, ze w powietrzu [ i sieci :)]czuć podniecenie. Ale większość człowieków :) wie o tym, że zwykle gry reklamowane na całym świecie( wspaniałe trailery, screenshoty[które następnie okazują sie screenami tylko najładniejszych elementów danej planszy], reklamy itd.) okazują sie całkowitymi niewypałami przykładem może być "CARBON".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Może mi ktoś przypomnieć na kiedy jest planowana PREMIERA "wiczera"? Chodzi mi o to że mam zamówioną edycję kolekcjonerską i boję się że mogę przegapić maila (wysłanego 5 dni przed wysyłką) potwierdzającego zamówienie... Przegapiłem przez to szansę na preorder dodatku do Medievala, a jeżeli się spóźnię to edycja kolekcjonerska pójdzie się... "kochać"...

ps. Ugh już się nie mogę doczekać premiery...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Może mi ktoś przypomnieć na kiedy jest planowana PREMIERA "wiczera"? Chodzi mi o to że mam zamówioną edycję kolekcjonerską i boję się że mogę przegapić maila (wysłanego 5 dni przed wysyłką) potwierdzającego zamówienie... Przegapiłem przez to szansę na preorder dodatku do Medievala, a jeżeli się spóźnię to edycja kolekcjonerska pójdzie się... "kochać"...

ps. Ugh już się nie mogę doczekać premiery...

Na razie premiera jest planowana na 26 października, ale preordery MAJĄ przyjść (co nie oznacza wcale, że tak właśnie będzie) 2 dni przed premierą (czyli 24 październik). Czyli że maila powinieneś dostać (tak jak i ja) 19 października.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam premiera ma sie odbyć 26 albo 28 października, ale równie dobrze mogą ją znowu przesunąć.

Teraz wszystko w rękach Atari. Oni już dostali grę, i jeżeli zatwierdzą obecna wersję, to gra trafi na półki zgodnie z terminem, a jak nie zatwierdzą, to premiera może się nawet do listopada przesunąć. Niestety znając Atari przypuszczam ze coś jednak tam spieprzą.

Na razie premiera jest planowana na 26 października, ale preordery MAJĄ przyjść (co nie oznacza wcale, że tak właśnie będzie) 2 dni przed premierą (czyli 24 październik).

Z CDP to jest tak, że raz wyślą 2 dni przed premierą, a raz 2 dni po premierze - vide NWN2. Ale ostatnio terminów względnie dotrzymują... więc powinno być te dwa dni przed. Ach, jeszcze ponad miesiąc czekania :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz <18 lat? Nie dla Ciebie jest Wiedźmin :wink:

PEGI właśnie sklasyfikowało Wieśka jaką grę dostępną dla graczy pełnoletnich ;] Dodatkowo na pudełku zostaną umieszczone następujące piktogramy:

156.gif117.gif

I co? Mamusia już wam nie kupi? ^^

Z innej beczki:

http://www.gram.pl/news_9gPfG,7_Wiedzmin_n...zdzierniku.html

Łączyć na jednej płycie nagranie Vadera i reggae? Może być ciekawie :D Jeżeli cena nie przekroczy 30zł to może kupie :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz <18 lat? Nie dla Ciebie jest Wiedźmin :wink:

PEGI właśnie sklasyfikowało Wieśka jaką grę dostępną dla graczy pełnoletnich ;]

O jaaaa. I prawidłowo. Wiedźma, to nie będzie gra dla dzieci. 8)

Dodatkowo na pudełku zostaną umieszczone następujące piktogramy:

Ha-Ha-HA! Czy ktoś się tej grze przyjrzał chociaż trochę? Czy może PEGI oceniło Wiedźme na 18+ na podstawie jednego trailera? Gdzie znaczki, że w grze występuje alkohol, i, w jakimś tam stopniu, erotyka? Hah - :-s

Z innej beczki:

http://www.gram.pl/news_9gPfG,7_Wiedzmin_n...zdzierniku.html

Łączyć na jednej płycie nagranie Vadera i reggae? Może być ciekawie Very Happy Jeżeli cena nie przekroczy 30zł to może kupie Wink

Ciekawe, czy będzie to na OST-cie z EK :P Ja bym się nie obraził... ale raczej szanse są małe. Jak napisała Szafunia - cena nie przekracza 30 zł, kupuje :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz <18 lat? Nie dla Ciebie jest Wiedźmin :wink:

PEGI właśnie sklasyfikowało Wieśka jaką grę dostępną dla graczy pełnoletnich ;]

O jaaaa. I prawidłowo. Wiedźma, to nie będzie gra dla dzieci. 8)

Dodatkowo na pudełku zostaną umieszczone następujące piktogramy:

Ha-Ha-HA! Czy ktoś się tej grze przyjrzał chociaż trochę? Czy może PEGI oceniło Wiedźme na 18+ na podstawie jednego trailera? Gdzie znaczki, że w grze występuje alkohol, i, w jakimś tam stopniu, erotyka? Hah - :-s

>>>Wy mnie przerażacie :D, na szczęście w Polsce prawo nie wprowadza (na razie?) sankcji dla sprzedawców za nierespektowanie ocen panów z PIGGY :pig: (które są tylko sugestią, a nie jakimś zakazem prawnym). W skutek czego mam nadzieję, żę "Wiedźmin" trafi jednak pod strzechy szerszego grona graczy :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy mnie przerażacie :D, na szczęście w Polsce prawo nie wprowadza (na razie?) sankcji dla sprzedawców za nierespektowanie ocen panów z PIGGY :pig: (które są tylko sugestią, a nie jakimś zakazem prawnym). W skutek czego mam nadzieję, żę "Wiedźmin" trafi jednak pod strzechy szerszego grona graczy :)

Wiesz a ja mam nadzieje ze ludzie wreszcie przestaną sprzedawać małolatom gier 18+ ponieważ nie po to jest ten znaczek 18+ by ładnie wyglądał tylko by osoby młode nie stawały się bardziej chamskie (w wiedźminie będzie aż krwisto od przekleństw a osoba o nie wyrobionej psychice [czyli 99,9999999999% osób przed 18 rakiem życia] się schami [no nie od razu ale w końcu...]) czy agresywne. I przepisy nie są jak to się mówi po to by je łamać tylko po to by nas i innych chronić. Dlatego jestem przeciwny temu by małolaty rały w gry nie w swojej kategorii wiekowej, niestety obawiam się ze większość kupujących go to małolaty co nie powinny w niego grać. Tyle ode mnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osoba o nie wyrobionej psychice [czyli 99' date=9999999999% osób przed 18 rakiem życia] się schami [no nie od razu ale w końcu...])

Możesz mi powiedzieć ile masz lat? Bo ja osobiście poczułem się "troszkę" (;)) urażony, stwierdzenie, że 99,9999999999% osób przed 18 "rakiem" (?znaczy że jak będę miał 18 nowotworów to będę dorosły?) życia się schami jest po prostu... niemądre... Owszem niektórzy nastolatkowie zachowują się tak czy inaczej i określenie "cham" jak najbardziej do nich pasuje, ale to nie oznacza że każdy małolat to "gópi" gównia**(cenzura) który tylko chodzi po ulicach rzucając "qwami" i innymi. Ja przykładowo po przejściu w poradni psychologicznej odpowiednich testów (były wymagane do liceum) dowiedziałem się że moja psychika jest na poziomie 25/30 latka (mam 17) a gram w gry dość długo.

Cała sprawa polega na tym KTO gra (mam na myśli osobę) bo jak wszyscy wiemy nawet ludzie którzy całe życie grali w gry "+3" mogą być "qwowcami".

Nie mówiąc już nawet o tym że jeżeli twoja psychika rozwija się tylko na podstawie gier komputerowych to naprawdę ci współczuję (to nie jest przytyk do ciebie tylko ogólne stwierdzenie)

ps. Uznałem że warto dodać jeszcze jedno... Jeżeli pegi dało by jakiejś grze "+21" to zgadzał bym się z tobą (niektóre filmy [głównie australijskie] dostały takie "noty", np. pierwszy "wojownik szos" [Mad Max]... a większość z nas wie jaki był ten film...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi powiedzieć ile masz lat? Bo ja osobiście poczułem się "troszkę" (;)) urażony, stwierdzenie, że 99,9999999999% osób przed 18 "rakiem" (?znaczy że jak będę miał 18 nowotworów to będę dorosły?) życia się schami jest po prostu... niemądre... Owszem niektórzy nastolatkowie zachowują się tak czy inaczej i określenie "cham" jak najbardziej do nich pasuje, ale to nie oznacza że każdy małolat to "gópi" cenzura**(cenzura) który tylko chodzi po ulicach rzucając "qwami" i innymi. Ja przykładowo po przejściu w poradni psychologicznej odpowiednich testów (były wymagane do liceum) dowiedziałem się że moja psychika jest na poziomie 25/30 latka (mam 17) a gram w gry dość długo.

Cała sprawa polega na tym KTO gra (mam na myśli osobę) bo jak wszyscy wiemy nawet ludzie którzy całe życie grali w gry "+3" mogą być "qwowcami".

Nie mówiąc już nawet o tym że jeżeli twoja psychika rozwija się tylko na podstawie gier komputerowych to naprawdę ci współczuję (to nie jest przytyk do ciebie tylko ogólne stwierdzenie)

ps. Uznałem że warto dodać jeszcze jedno... Jeżeli pegi dało by jakiejś grze "+21" to zgadzał bym się z tobą (niektóre filmy [głównie australijskie] dostały takie "noty", np. pierwszy "wojownik szos" [Mad Max]... a większość z nas wie jaki był ten film...)

Ja mam 19 i wiem ze jak jest się młodszym to korci (a ja przecież jestem dorosły(mając 14-16 lat)/słyszę lepsze wiązanki/w telewizji jest krwawiej) ale cóż jak słyszę w szkole i na ulicy rozmowy osób w wieku 12-17 lat którzy w co drugim zdaniu używają wulgaryzmów i widze jak rośnie agresja to naprawdę chcę by przepisy były przestrzegane i jeśli pisze w TV 16+ to niech osoby poniżej 16 nie oglądają i jak jest na grze czy 16+ czy 18+ to niech to będzie przestrzegane. Tak wiem to nie gry wzbudzają agresje i to nie ich wina tylko społeczeństwa ale niestety gry i tv nie są bez winy i też jakiś swój wkład mają i pewnie powiecie to wina rodziców ze się nie interesują dziećmi i przez to robią się z nich "dresiarze" ale właśnie gdyby się interesowali to by jakby była gra 18+ to taki 16latek by w nią nie zagrał wiec na jedno wychodzi. Co do tego jaką ty masz dorosłą psychikę to może masz ale po pierwsze takich osób jest bardzo bardzo mało po drugie i tak twoja psychika się jeszcze kształtuje i jest podatna na "wpływy", trochę chaotycznie napisałem mam nadzieje ze jest to zrozumiałe...

Aha i co do tego by 17-latki grały w gry 18+ a 15-latki 16+ to jeszcze bym zrozumiał ale 13-16 w 18+ to jestem stanowczo przeciwny.

PS. i mam przepraszam za ta literówkę "rakiem", oczywiście miało być rokiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wkurzający jest taki bullshit!!! A moze w szkolach nie ma przeklinania?? Skoro przez przekleństwa jest wiedźmak od 18 to na szkolach tez powinien wisieć OGROMNY napis DOZWOLONE OD 18LAT!!! O jejku! Bo sie popłacze! :x Jestem pewien że w duzej ilości szkół, słownictwo jest gorsze niż w wiedźmaku!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 19 i wiem ze jak jest się młodszym to korci

Pisałem wprawdzie to już kiedyś, ale powtórzę - ja osobiście w dzieciństwie nie miałem nigdy żadnych restrykcji w kwestii wyboru książek, filmów czy gier i ogólnie rzec biorąc wytworów kultury. Dlatego uważam, że byłaby to co najmniej hipokryzja z mojej strony, gdybym zabraniał teraz czegoś innym (nie wspominając o tym, że jestem przeciwny samym ograniczeniom, bazując na własnych doświadczeniach), uważam, że każdy przypadek jest indywidualny.

Gry imho nie powodują agresji i przemocy, lecz odzwierciedlają tę dawkę przemocy, która jest elementem naszego świata. W przypadku "Wiedźmina" sytuacja jest prosta, gdyż przemoc, krew i wulgarny język występują w oryginalnych dziełach, na motywach których gra powstaje. Jeśli mamy być konsekwentni, to powinno się też oznaczać książki, a to już byłaby paranoja??

BTW: poczytajcie sobie oryginalne, nie przeredagowane wersje baśni, zobaczycie, że potrafią one być krwawe i okrutne. Baśnie ludowe miały przygotować dzieciaki na okrucieństwo tego świata, to disney i odmożdżacze w stylu teletubbies wmówiły nam inną wersję.

Mogę się założyć, że wielu gra/czyta/ogląda rzeczy rzekomo "dla nich nie przeznaczone", a kiedy dostają do łapki magiczny kartonik zwany dowodem osobistym, nagle stają się wielce dorośli i zabraniają innym. Takie zachowanie mnie dziwi co najmniej.

Co do przestrzegania przepisów - to przypominam, że ani wysłanie gier do PEGI nie jest obowiązkiem producenta. Ogólnie uważam, że prawo nie powinno karać za sprzedawanie tych gier, tak samo jak nikt nie chodzi po domach i nie pilnuje czy ktoś uważa na te śmieszne znaczki na ekranach telewizora (które notabene psują wygląd filmów). To tylko opinia i sugestia, a nie jak to chcesz, zakaz.

"Wiedźmin" ma wielu fanów poniżej 18 lat i na pewno oni też sięgną po tę grę. Skoro czytali Sapkowskiego, wiedzą, czego się spodziewać.

Wiedźmin już za miesiąc i pięć dni :jupi:!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...