Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Rozwinąć ? Po przeczytaniu Władcy Pierścieni, dowiedziałem się jaki powinien być prawdziwy wizerunek elfów. Mądre,wspaniałe,inteligentne oraz piękne. Pan Sapkowski pokazał elfy jako bezlitosne,głupie i pozbawione uczuć istoty.
Właśnie elfy u Tolkiena mnie wkurzały zawsze - jakie to one są święte krowy :? A u AS-a? Zupełnie jak ludzie. I nie "pozbawione uczuć" - one po prostu czuły straszliwą pogardę i nienawiść do ludzi. Tak jak ludzie do nich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!! Konkurs: :)

Premiera nowej strony Wiedźmina zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie już wkrótce rozpoczęcie programu fansite'ów, który chcielibyśmy tworzyć razem z Wami. Niniejszym ogłaszamy konkurs na zaprojektowanie bannerów wchodzących w skład oficjalnego zestawu assetów pomocnych w tworzeniu stron fanowskich (Fan Site Kit).

Do stworzenia bannera możecie wykorzystać wszystkie materiały dostępne na www.thewitcher.com: screeny, arty, itd. Banner musi zawierać logo Wiedźmina, które można ściągnąć tutaj oraz posiadać następujące wymiary (do wyboru):

w: 600px / h: 160 px lub

w: 400px / h: 240 px lub

w: 350px / h: 19 px (rozmiar userbara, używanego m. in. na forach)

Format bannera do wyboru: GIF/JPG/PNG. Banner nie może być większy niż 30 kB.

Zwycięzca konkursu otrzyma zestaw plakatów, wiedźmińską koszulkę oraz wydrukowany specjalnie na tę okazję art Damiana Bajowskiego - The Road, prezentowany w 2006 roku na wystawie Into The Pixel w Los Angeles (towarzyszącej targom E3), z podpisem autora. Jest to niepowtarzalna okazja zostania właścicielem jedynej kopii tego plakatu!

Na zdobywców II i III miejsca czeka natomiast zestaw plakatów i koszulka.

Zgłoszenia można wysyłać na community@thewitcher.com do 15 kwietnia 2007 roku.

Powodzenia!

No i jak bierze ktoś udział?? Ja muszę to poważnie rozważyć... tu jest szczegółowy regulamin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwinąć ? Po przeczytaniu Władcy Pierścieni, dowiedziałem się jaki powinien być prawdziwy wizerunek elfów. Mądre,wspaniałe,inteligentne oraz piękne. Pan Sapkowski pokazał elfy jako bezlitosne,głupie i pozbawione uczuć istoty.

Właśnie elfy u Tolkiena mnie wkurzały zawsze - jakie to one są święte krowy :? A u AS-a? Zupełnie jak ludzie. I nie "pozbawione uczuć" - one po prostu czuły straszliwą pogardę i nienawiść do ludzi. Tak jak ludzie do nich.

Obaj chrzanicie, że aż głowa boli. :/ W Śródziemiu elfy wcale nie są tak wspaniałe. Odczuwają niechęć do ludzi niewiele mniejszą niż te u AS-a. ( Elrond, Feanor - niech ktoś mi powie, że kochali ludzi i byli kryształowo dobrzy to śmiechem zabiję. Zwłaszcza ten drugi: najlepiej stworzony bohater Śródziemia) AS w "Wiedźminie" uwypuklił właśnie te cechy elfickiego narodu: ich dumę, ich wywyższanie się ponad ludzi, ich zaślepienie. Nie cierpię, kiedy jakiś domorosły "znaffca" fantasy wygłasza teksty " elfy u Tolkiena som gupie, nie to co u Nieomylnego Mistrza Sapkowskiego". Elfy u Tolkiena są takimi samymi skuffysynami jak u AS-a , tyle tylko że nie okazuję tego tak otwarcie. Ale aby to ujrzeć, trzeba przeczytać coś więcej niż tylko "Władcę..." ( i to zapewne po premierze filmu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja holenderskiego pisma/serwisu z wizyty na prezentacji Wiedźmina - film wysokiej jakości - widać tu wreszcie, jak gra prezentuje się w realu:

Co do tej prezentacji Wiedźminka naszego, to przeczytałem kilka relacji zachodnich serwisów growych i w większości przypadków autorzy okazywali to, że gra im się podoba, a to dobrze wróży :) A co myślicie o tym??

september 2007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym??
september 2007
To jest data dla amerykanów :) W Europie (a w każdym razie w Polsce i okolicach) w czerwcu ma być.

Coraz bardziej się w tym gubię. Raz mówią, że wszędzie ta sama data, później, że Polacy dostaną wcześniej, teraz Europa przed USA..... ech jakby nei było, mam nadzieję na datę przedwakacyjną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym??
september 2007
To jest data dla amerykanów :) W Europie (a w każdym razie w Polsce i okolicach) w czerwcu ma być.

Coraz bardziej się w tym gubię. Raz mówią, że wszędzie ta sama data, później, że Polacy dostaną wcześniej, teraz Europa przed USA..... ech jakby nei było, mam nadzieję na datę przedwakacyjną.

Jejku.. przecież od dawien dawna mówiło się o dwóch datach premier:

- Przed wakacyjna Polska premiera,

- po wakacyjna premiera dla reszty świata...

Zresztą, czy ktoś tu jeszcze przejmie się jak przesuną datę premiery o 2-3 miesiące? Należy pamiętać, że to pierwszy projekt CDP i nie wyczekujmy cudów ;] A ekipa CDP chce wypaść jak najlepiej, stąd te ciągłe opóźnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć CDP, chce sprzedać 1 mln. egzemplarzy, ciekawe, czy się uda.

Tak, CDPR planuje w ciągu pierwszego roku sprzedać milion pudełek z Wiedźminem, z czego 100 tys. w Polsce. I wszystkie znaki na Niebie i Ziemi wskazuję, że się uda :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku podkreślam, że przeczytłem tylko 2 pierwsze tomy opowiadań i znawcą wiedźmina nie jestem.

Co do ludzi, którzy piszą, że świat Wiedźmina jest okrutny, zły i mroczny niech sobie przeczyta serie książek o Mordimerze Madderinie. Dwa pierwsze tomy sagi o Wiedźminie bardzo mi się spodobały, ale czasami za dużo w nich było fragmentów na temat miłości i cierpienia z nią związanego(biedna Yenefer, biedna Pacynka, biedny Geralt, który nie może kochać, a kocha i takie tam pierdoły).

Elf mi się nie podoba, elfy w założeniu miały być pięknym narodem. A ten wygąda jak zmutowany kosmita.

Strój Geralta też jakiś dziwny. Jakieś szaro-brązowe ciuchy zamiast czarnej skórzanej kurtki, takowych spodni i czarnego wełnianego płaszcza(tylko ćwieki biedakowi gdzie nie gdzie zostały :D ).

Lecz nie przeczytałem reszty ksiązek, więc nie wiem czy się przypadkiem Geraltowi sposób ubierania nie zmienił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku podkreślam, że przeczytłem tylko 2 pierwsze tomy opowiadań i znawcą wiedźmina nie jestem.

Co do ludzi, którzy piszą, że świat Wiedźmina jest okrutny, zły i mroczny niech sobie przeczyta serie książek o Mordimerze Madderinie. Dwa pierwsze tomy sagi o Wiedźminie bardzo mi się spodobały, ale czasami za dużo w nich było fragmentów na temat miłości i cierpienia z nią związanego(biedna Yenefer, biedna Pacynka, biedny Geralt, który nie może kochać, a kocha i takie tam pierdoły).

>>>O uczuciach jest dużo głównie ze względu na teoretyczną "niewrażliwość" Geralta

Elf mi się nie podoba, elfy w założeniu miały być pięknym narodem. A ten wygąda jak zmutowany kosmita.

>>>Może nie wszystkie elfy tak wyglądały, eh?

Strój Geralta też jakiś dziwny. Jakieś szaro-brązowe ciuchy zamiast czarnej skórzanej kurtki, takowych spodni i czarnego wełnianego płaszcza(tylko ćwieki biedakowi gdzie nie gdzie zostały :D ).

Lecz nie przeczytałem reszty ksiązek, więc nie wiem czy się przypadkiem Geraltowi sposób ubierania nie zmienił.

Ubranie będzie można zmieniać w czasie gry. To pokazywane na wszystkich screenach i filmach to ubranie, w którym będziemy grę zaczynać - a jest na wszystkich screenach żeby uniknąć zamieszania. Spoko - będziesz mógł ubrać Geralta w co tylko chcesz (na Simsy jednak nie licz, twój wybór będzie ograniczony do skórzanych kurtek, kamizelek, spodni i ewentualnie "bonusów" typu ćwieki, podwójna warstwa skóry w niektórych miejscach itp.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z zapytaniem takim??????

nie wie może który kto robił rysunki znaczy wymyślał postacie do wiedźmina albo zna nazwiko kolesia (polaka) zajmującego się tworzeniem takich postaci????????????????????????????

Eeee... Postacie wymyślił AS... A jeśli chodzi ci o wygląd, to wstępne arty zrobił Przemysław "Trust" Truściński.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po premierze gry będzie dostępny nowy komiks o wiedźminie jego

autorstwa. Tak w ogóle to witam i pozdrawiam wszystkich fanów Wiedźmina a szczególnie tych z thewitcher.com.

Witamy cię leśny TROLLu :) Też postanowiłeś siać propagandę na forum CDA? :D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie!

Jest już znana data, a dokładniej miesiąc, w którym premiere na całym świecie będzie miał Wiedźmin.

Tym miesiącem jest wrzesień, oczywiście 2007 roku :wink: .

Poniżej dokładniejsze informacje:

Trochę to trwało, ale nareszcie możemy oficjalnie potwierdzić datę premiery Wiedźmina! CD Projekt z radością informuje, że premiera gry zaplanowana jest na wrzesień 2007.

Wielu fanów czekało od dawna na oficjalne potwierdzenie tej daty. Tym bardziej cieszymy się, że możemy ją Wam podać oficjalnie. Z dniem dzisiejszym kończą się spekulacje a zaczynają fakty. Można śmiało powiedzieć, że jeśli tylko niebo nie zwali nam się na głowę - w Wiedźmina grać będziecie już po wakacjach! Mamy nadzieję, że utnie to wszelkie dywagacje nad przedłużającym się czasem produkcji naszej gry. Termin wrześniowy obejmuje wszystkie światowe rynki, na jakich pojawi się Wiedźmin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOL ostatnio zabrał się za Wiedźmina. Tutaj znajdziecie filmik z pre-alfy.

IMO faktycznie gra na młoda już nie wygląda ;] Oby wyszła jak najszybciej. Jak mi ruszy na wysokich detalach, to będzie mały cud. ;]

No i jeszcze bardzo obszerna Wiedźminowska zapowiedź: KLIK .

Już jest wiosna. Wiecie co to znaczy? The Witcher is coming soon!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wrzesień, wrzesień jednak... Ja do końca miałem jednak nadzieję, że będzie to czerwiec, ale jednak wrzesień :( No ale jest jeden plus: jak zacznie zbliżać się rok szkolny to chociaż raz w życiu będę z tego powodu szczęśliwy :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...