Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Tak jak napisałem we wstępniaku - newsletter ewoluował w stronę insidera. Trzeba pamietać, że newsletter służy wielu osobom, które nie są na bieżąco z grą. I dla nich informacje o Atari jako wydawcy czy temu podobne (znane ludziom, którzy się interesują od dawna) są nowymi informacjami. Wiemy to z listów ludzi, którzy piszą, ze dziękuja za update na temat gry, który w insiserze znaleźli.

Od newsów o grze jest strona "Wiedźmina". Newsletter to raczej taki raport z ostatniego miesiąca + kilka ciekawostek.

Oczywiście to nie oznacza, że nie pojawią się z czasem pewne niespodzianki związane z grą samą w sobie - planujemy wrzucanie nowych nigdzie wcześniej niepublikowanych materiałów. Tyle, że z zachowaniem umiaru. Trzeba pamiętać, w tej chwili RED dzieli nowe materiały między kilka źródeł informacji:

1. strona internetowa (+ forum)

2. CD Projekt insider w CD Action

3. Blog na stronie IGN

4. Akcje prowadzone przez Atari w necie

Gdy dodamy do tego newsletter to zrobi się tego naprawde sporo :) A materiałów z gry nie chcemy zdradzać zbyt wielu bo coś jeszcze musi zostac tajemnicą:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra powstaje bardzo dlugo, ale mysle ze to nie byl stracony czas. ;) Nie oczekuje od tej gry, ze bedzie hitem na miare pierwszego Gothica, ale na pewno nieco namiesza na swiatowym rynku RPG-ów.

Ciekawi mnie fakt, czy po premierze Wiedźmina, panowie z CD Projekt Red wezma sie za produkcję kolejnej gry (a moze za sequel The Witchera?) 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no dziś doszła wreście do mnie Wiedźmińska Kartka Swiąteczna... no może zaliczyła mały poślizg, ale jest naprawdę przednia ;]. No to do kwietnia panowie ;]

No i dal tych co kartki nie dostali :

KLIK

KLIK2

KLIK3

Last Christmas I gave you my heart .. xD Mocna :P

A w środku następujący tekst:

Długo w karczmach Wyzimy gadano, co też wiedźmin z ubitą Strzyga uczynił...

(...) trzy ćwierci zielonej pleśni, Calcium Equum i serce Strzygi, jeżeli zdołasz je zdobyć (...)

Przepis na wiedźmiński eliksir

Wesołych Swiąt i pomyślnego Nowego Roku!

Będzie to Rok Wiedźmina... <- tekst ten był 8 różnych językach. xD Teraz pozostało nam tylko czekać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blebleble
A kogo masz podpis? Ja mam A. M...ych (nie mogę dokładnie odczytać) :) . IMO świetna kartka, dosyć zabawna. A nie dawno uświadomiłem sobie, że skoro mamy już rok 2007 to... THE WITCHER'S COMING!!!

hmmm jakiś Michał Cośtam ;]. Nieźle się musieli goście namęczyć podpisując te wszystkie kartki ;]. Teraz pewnie nikt już nie ma wątpliwości: w roku 2007 Wiedźmin zagości na ekranach naszych monitorów, przy pomocy kart graficznych obsługujących PS w wersji 2.0 ;]. CDP rzuciło kolejna porcje screenów... powiem, że całkiem ciekawych:

KLIK

KLIK

KLIK

KLIK

KLIK

KLIK

Chyba gra już na mnie takiego graficznego wrażenie nie robi jak jeszcze niedawno. Ciekawe, czy tak jak to było w Fable, będzie możliwość zmiany fryzury/ożenku/kupna domu/zamku etc....I czy w ogóle będzie można zmieniać ciuchy :?: Bo na wszystkich screenach Geralt ma ten sam ciuch...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też dzisiaj doszła kartka Świąteczna od Wiedźmina. :)

Po raz pierwszy skorzystałem z takiej opcji i nie żałuję! Jest naprawdę świetna i bardzo klimatyczna - to jeszcze bardziej spowodowało, że niezmiernie oczekuję premiery gry. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blebleble
A kogo masz podpis? Ja mam A. M...ych (nie mogę dokładnie odczytać) :) . IMO świetna kartka, dosyć zabawna. A nie dawno uświadomiłem sobie, że skoro mamy już rok 2007 to... THE WITCHER'S COMING!!!

Jak nadejdzie to mnie obudźcie... ;) Niech żyje radosny optymizm!

CDP rzuciło kolejna porcje screenów... powiem, że całkiem ciekawych:

Ooooo!!! To czemu nie świętujemy na forum?? Nowe screeny??? Mein Gott, to zbytek łaski ze strony CDP.....

Chyba gra już na mnie takiego graficznego wrażenie nie robi jak jeszcze niedawno. Ciekawe, czy tak jak to było w Fable, będzie możliwość zmiany fryzury/ożenku/kupna domu/zamku etc....I czy w ogóle będzie można zmieniać ciuchy :?: Bo na wszystkich screenach Geralt ma ten sam ciuch...

Oczywiście, poza tym będzie można WSZYSTKO, można nawet będzie wcielić się w rolę Kononowicza i robić NIC.

A co będzie można zobaczymy, gdy wyjdzie choćby marne demo, bo po statycznych renderach to ja osobiście niewiele widzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nadejdzie to mnie obudźcie... ;) Niech żyje radosny optymizm!

Sam sie budzisz gdy tylko pojawia sie jakis optymista.

Ale Wiedzmin nie wyjsc juz nie moze ;) Umowy podpisane. Wydaje mi sie, ze CDP za duzo by stracilo gdyby teraz przesunelo znaczaco daty wydania.

Ooooo!!! To czemu nie świętujemy na forum?? Nowe screeny??? Mein Gott, to zbytek łaski ze strony CDP.....

Zawsze warto porozmawiac o nowych zdjatkach. W koncu prezentuja coraz wiecej.

Oczywiście, poza tym będzie można WSZYSTKO, można nawet będzie wcielić się w rolę Kononowicza i robić NIC.

Ja od siebie zas dodam jeszcze, ze takie "uekonomicznenie" Wiedzmina zle by wplynelo na rozgrywke. To zupelnie nie pasuje do swiata :)

A co będzie można zobaczymy, gdy wyjdzie choćby marne demo, bo po statycznych renderach to ja osobiście niewiele widzę.

Rozumiem, ze wszystkie filmiki przedstawiajace mechanike gry tez byly "udawane"? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mnie niektórzy gromią w tym topicu za naśmiewanie się z "jedynie słusznego i nie podlegającego jakiejkolwiek krytyce Wiedźmina", ale ja juz jestem taki, że nie uwierzę jak nie zobaczę. A Wiedźmina chyba prędko nie zobaczę, czytałem gdzieś niedawno, że premierę przeniesli na początek 2008...

I jak tu wierzyć....?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wiedźmina chyba prędko nie zobaczę, czytałem gdzieś niedawno, że premierę przeniesli na początek 2008...

I jak tu wierzyć....?

Ciekawe gdzie to wyczytałeś, bo CDPR mówi cały czas o drugim kwartale 2007.

Hmmm....gdzieś w necie wczoraj bodajże. Serio ma być drugi kwartał '07? W takim razie odszczekuję to rewelacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie... Nie ma się czym martwić :wink:

Premiera zapowiadana jest na wiosnę 2007, lub jak kto woli drugi kwartał 2007. Raczej nie powinno być żadnej obsuwki, chociaż różne przypadki się zdarzały.

"Ubranko" będzie można zmienić, już chyba w tym temacie pisałem, że na screenach twórcy pokazują Geralta w tym samym wdzianku, żeby wypromować tą postać w innych krajach takich jak USA, gdzie o Wiedźminie raczej nikt wcześniej nie słyszał.

W marcu tego roku możemy się spodziewać kolejnego Tygodnia z Wiedźminem. Pewne jest, że w bliżej nieokreślonej przyszłości, czyli "niedługo", CDP-RED zamierza przygotować nowe filmiki. Te, które ukazały się dotychczas, nie pokazują wszystkiego takim, jak to wygląda w rzeczywistości. Przykład? W filmiki pokazującym walkę, gdzie Geralt wraz z Berengarem odpiera atak na Kaer Morhen, przeciwnicy byli dziwnie wytrzymali i zadawali stosunkowo niewiele ciosów. Wszystko w ramach prezentacji, która miała pokazać możliwości naszego herosa. Pozostaje cierpliwie czekać (lub niecierpliwie, jak kto woli...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu tego roku możemy się spodziewać kolejnego Tygodnia z Wiedźminem. Pewne jest, że w bliżej nieokreślonej przyszłości, czyli "niedługo", CDP-RED zamierza przygotować nowe filmiki. Te, które ukazały się dotychczas, nie pokazują wszystkiego takim, jak to wygląda w rzeczywistości. Przykład? W filmiki pokazującym walkę, gdzie Geralt wraz z Berengarem odpiera atak na Kaer Morhen, przeciwnicy byli dziwnie wytrzymali i zadawali stosunkowo niewiele ciosów. Wszystko w ramach prezentacji, która miała pokazać możliwości naszego herosa. Pozostaje cierpliwie czekać (lub niecierpliwie, jak kto woli...).

Ech... To są jakieś kpiny czy co...? zróbcie Tydzień z Wiedźminem, Miesiąc z Wiedźminem co ja mówię - nawet Rok z Wiedźminem, ale po wydaniu gry! Co by to było, gdyby taka Metallica organizowała koncerty na których graliby 10-sekundowe fragmenty piosenek z nadchodzącej płyty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Helmutt to niezły żartowniś. Na dodatek z jego postów wynika, że chyba nie jest na bieżąco i czerpie "rewelacje" z niepewnych źródeł (vide info o przesunięciu premiery). Właśnie dla Ciebie forumowiczu, CDP RED szykuje wspomniany Tydzień z Wiedźminem, może dopiero wtedy dowiesz się czegoś o grze. :wink:

Jeden z pracowników RED-a napisał, że w okolicach lutego, odbędzie się prezentacja Wiedźmina dla dziennikarzy z Europy Zachodniej. Może by tak wysłać przedstawiciela z CDA?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto kolejny news:

Ponieważ Wiedźmin już niedługo trafi na okładki najważniejszych magazynów poświęconych grom komputerowym na świecie :), od pewnego czasu przygotowujemy wraz z Platige Image rendery hi poly, które na wspomnianych coverach się pojawią. Dzisiaj prezentujemy szkic koncepcyjny będący podstawą dla jednego z tych renderów.

yeach, już nie moge się doczekać!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze posta pod postem, żeby ktoś zauważył iż coś dodałem.

No to teraz po wyjasnieniu, tadam:

Premierze gry "Wiedźmin", która zostanie wydana na komputery PC (wiosna 2007), towarzyszyć będzie gra na telefony komórkowe stworzona przez firmę Breakpoint. Będzie to gra platformowa 2D z elementami RPG. Główny nacisk zostanie położony na nowatorski system walki.

Wątpie by mobilny Wiedźmin był ciekawy, ale przynajmniej mamy potwierdzenie premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze posta pod postem, żeby ktoś zauważył iż coś dodałem.

No to teraz po wyjasnieniu, tadam:

Premierze gry "Wiedźmin", która zostanie wydana na komputery PC (wiosna 2007), towarzyszyć będzie gra na telefony komórkowe stworzona przez firmę Breakpoint. Będzie to gra platformowa 2D z elementami RPG. Główny nacisk zostanie położony na nowatorski system walki.

Khm..khm...

BUCHACHACHACHACHACHACHACHACHACHA!!! Ja pierdzielę! No, TYM newsem to przeszli samych siebie, normalnie jestem w szoku :D :D :D

Co dalej? Figurki Wiedźmina dodawane do szajsburgerów w McDonaldzie??? Film animowany "Przygody małych wiedźminków"?? Zestawy najlepszych renderów z gry na płytach sprzedawane w serii "Imperium Gier"??

A to dobre jest - "główny nacisk zostanie położony na nowatorski system walki" - skąd oni takie slogany przepisują?? - ileż to już razy czytaliśmy podobne "mantry"... I co? Ano i psinco, jakby rzekł Ślązak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozśmiesza mnie ta wypowiedź "Gra na telefony komórkowe jest kolejnym etapem budowania światowej marki „Wiedźmina."

No mam nadzieje, ze nie przewyzsza pod wzgledem np. grywalnosci pecetowego Wiedźmina. ;)Helmutt - zapomniałeś dodać, że będą figurki Wiedźmina w Kinder-Niespodziance. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozśmiesza mnie ta wypowiedź "Gra na telefony komórkowe jest kolejnym etapem budowania światowej marki „Wiedźmina."

No mam nadzieje, ze nie przewyzsza pod wzgledem np. grywalnosci pecetowego Wiedźmina. ;)Helmutt - zapomniałeś dodać, że będą figurki Wiedźmina w Kinder-Niespodziance. :D

Co Wy tacy pesymistyczni jesteście?? Trzeba się cieszyć z każdej kolejnej informajcji. Sam nawet wątpie by Wiedźmin na fony był czymś ciekawym, ale ważne, że się ukaże.

Trochę rozśmiesza mnie ta wypowiedź "Gra na telefony komórkowe jest kolejnym etapem budowania światowej marki „Wiedźmina."

Wiesz, sporo jest osób grających na telefonach więcej niż na PC czy Konsolach. I gdy takiej osobie się giera spodoba może kupić jej pierwowzór PC. Mimo iż tak na prawdę będą to mało ze sobą powiązane produkcjie.

A najważniejsza część tego newsa, to nie oszukujmy się, ale

remierze gry "Wiedźmin", która zostanie wydana na komputery PC (wiosna 2007)

Mamy kolejne potwierdzenie daty premiery, a to duży plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khm..khm...

BUCHACHACHACHACHACHACHACHACHACHA!!! Ja pierdzielę! No, TYM newsem to przeszli samych siebie, normalnie jestem w szoku :D :D :D

Rozumiem, ze chwyty marketingowe, reklama i wszystko inne z tym zwizane to szatan? :)

Ja wiem, ze trzeba byc skromnym itd, ale w taki sposob sie nie sprzeda teraz zadne produktu. Trzeba atakowac, prowadzic agresywna kamapanie itd. Inaczej Wiedzmin (nawet jakby byl dobry) przejdzie bez echa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khm..khm...

BUCHACHACHACHACHACHACHACHACHACHA!!! Ja pierdzielę! No, TYM newsem to przeszli samych siebie, normalnie jestem w szoku :D :D :D

Rozumiem, ze chwyty marketingowe, reklama i wszystko inne z tym zwizane to szatan? :)

Ja wiem, ze trzeba byc skromnym itd, ale w taki sposob sie nie sprzeda teraz zadne produktu. Trzeba atakowac, prowadzic agresywna kamapanie itd. Inaczej Wiedzmin (nawet jakby byl dobry) przejdzie bez echa.

Rozumiem, marketing ma swoje prawa i tak dalej. Ale czy nie sądzicie, że twórcy "Wiedźmina" przeginają? Gra nie gotowa, nie ma nawet nędznego dema, a nas bombardują renderami, filmikami i stosami obietnic jaka to ta gra będzie "super-hiper-sub-etha". Ciekawe ile jeszcze obsuw zaliczy premiera i jakie wymagania toto będzie miało, bo ulepasznie eingne-u w nieskończoność doprowadzi do tego, że Wiedźmin sie nigdy nie ukaże, bo zawsze będzie coś do ulepszenia, wejdzie jakas nowa karta graficzna, procesor itp.

Wejdźcie sobie na jakiekolwiek forum poświęcone jakiejś grze, do której łatwo jest zrobić dodatek - choćby Operation Flashpoint (http://www.neochan.csk.pl/ofpc/). Zobaczcie ile dodatków było szumnie zapowiadanych przez twórców (co kilka dni wiadomości o postępach w produkcji, filmiki, screeny ba - całe serwisy im poświęcone) a ile się tak naprawdę ukazało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...