Skocz do zawartości
Cardinal

Wiedźmin/Witcher (seria)

Polecane posty

Ja nie "pamiętam" bo nigdy nie wiedziałem. Mógłbyś odrazu powiedzieć ile, a nie nas podpuszczasz

Ja też nie pamiętam xD Ale gdy robili ta gierkę mieli znikomy budżet, ale wielkie ambicje. Tak samo było zresztą z panami od pierwszego Gothica. Wiadomo jak jednym i drugim wyszło :] .

Czyli będziemy chodzili i nigdy nie będzie wiadomo, czy na przetarty już szlak nie wprowadzi się nowy pasożyt....jak dla mnie super

Tak. Spotkania na mapie świata będą całkowicie przypadkowe. Czyli np. gdy nasza postać będzie się automatycznie poruszać jako ikonka po mapce świata, wyskoczy komunikat, że coś nas napadło/ktoś chce z nami pohandlować, a my o ile nam poziom doświadczenia pozwoli, będziemy mogli wybrać, czy chcemy podjąć wyzwanie walki z szczurami/wilkołakami/smokami, czy idziemy dalej...Tak było przynajmniej w Falloucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś o co chodzi

No niestety, drobne nieporobumienie.

Fajnie, że będzie można samemu tworzyć questy. Na pewno w sieci będzie ich pełno, więc jest szansa, że o Wiedźminie będziemy dłuugo pamiętać. (jak o pierwszym NWN).

Twórcy już zapowiadają dodatek i kontynuację. Bardzo odważne posunięcie, ale nie ma się co dziwi, w końcu chcą stworzyć świetną grę i czuję, że im się uda. Oby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ten Wiedźmin wyjdzie???W starszych CDA data premiery to był przełom 05/06...potem 06 teraz koniec 07...czy to przypadkiem nie jest polski DNF???A chętnie bym sobie w to zagrał(mogły by byc etapy grane Jaskrem-pewnie by były takie jakieś "skradankowe")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ten Wiedźmin wyjdzie???W starszych CDA data premiery to był przełom 05/06...potem 06 teraz koniec 07...czy to przypadkiem nie jest polski DNF???A chętnie bym sobie w to zagrał(mogły by byc etapy grane Jaskrem-pewnie by były takie jakieś "skradankowe")

Lato 2007, czyli pewnie zima 2007 :] . Raczej lato jest najbardziej realne...

Chociaż ostatnio wydaje mi się, że sami panowie z CDPR niewiedzą kiedy ta premiera. A etapy z Jaskrem, jako grywalną postacią to nie byłaby raczej skradanka, tylko konkurs picia/jakieś karaoke... xD IMO pomysł debilny :] .

EDIT:

Wydawnictwo Kuźnia Gier zostało wybrane przez CD Projekt RED do stworzenia dwóch kompletnych gier karcianych, towarzyszących premierze produkcji "Wiedźmin".

Pierwsza z nich to projekt promocyjny, druga zaś przeznaczona jest do indywidualnej sprzedaży detalicznej. Wydanie obu produkcji poprzedzi premierę gry komputerowej "Wiedźmin". Gry wydane będą w Polsce, jednakże CD Projekt nie wyklucza możliwości wydania ich również w innych krajach.

Rozgrywka z użyciem obu talii koncentruje się na walce dwóch graczy, a akcja skupia się na wędrówkach wiedźmina i jego potyczkach z rozmaitymi monstrami. Gra zawiera w sobie elementy przygodowe oraz strategiczne, łącząc rozwój bohatera typowy dla gry komputerowej z taktyką znaną amatorom gier planszowych. W skład zestawów wejdzie, odpowiednio, 55 i 110 kart, a oba tytuły będą się między sobą różnić zasadami, czasem rozgrywki i przebiegiem partii. Konstrukcja zasad i przebieg rozgrywki są opracowywane w konsultacji z CD Projekt RED.

Hmmm bardzo dobry pomysł reklamy gry. Czyli pewnie jedna talia będzie dołączona do podstawowej edycji gry, a w EK znajdziemy tą rozszerzoną wersję. Jestem za :] .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm bardzo dobry pomysł reklamy gry. Czyli pewnie jedna talia będzie dołączona do podstawowej edycji gry, a w EK znajdziemy tą rozszerzoną wersję. Jestem za :] .

Raczej nie. Jedna talia pewnie będzie dołączona do gry (EK lub postawa), w końcu druga jest na sprzedaż!

Pierwsza z nich to projekt promocyjny, druga zaś przeznaczona jest do indywidualnej sprzedaży detalicznej.

Tak więc szanse, aby obie były jako prezent (jedna w podstawowym wyd jedna w EK) są znikome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Jedna talia pewnie będzie dołączona do gry (EK lub postawa), w końcu druga jest na sprzedaż!

No i...? . Przecież gracze kupujący EK muszą czuć, że mają wszystkiego więcej i lepiej niż gracze, którzy kupili wersję podstawową. A jeżeli rozszerzonej wersji karcianki nie dodadzą do EK, to zawsze mogą dać jakieś dodatkowe ekskluzywne karty....

Ja natomiast boję się troszkę o jakość, grywalność i poziom humoru[ "Wiochmen Rejser" :roll: ] tychże kart. Kuźnia Gier nie zrobiła jeszcze karcianki o bardzo długim żywocie. Ale KG, to nie Wizards of the Coast, więc nie wyczekujmy cudów...I z pewnością nie będzie to gra kolekcjonerska(jak np. M:tG), ale zwykła jedno/dwu taliowa nierozbudowywalna gra karciana...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezły pomysł z tą karcianką. Kuźnia gier stworzyła już jedną dobrą* (Wiochmen Racer :P ) i nie powinna spartaczyć sprawy. Ale ja obstawiam, ze bedzie to raczej przecietna karcianka, skupiajaca sie glownie na reklamowaniu Wiedzmina.

*humor nie dla każdego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem nowy CDP Insider. Hm, jak tak dalej pójdzie, to historia o powstawaniu w bólach "Witchera" urośnie do rozmiarów szóstego tomu sagi. A problemy Geralta to mały pikuś w porównaniu z bojami, jakie toczyła ekipa CDP ;).

nie powiem, fajnie się to czyta, ale odnoszę wrażenie, że ta telenowela ma na celu (oprócz podtrzymania zainteresowania projektem) jakieś usprawiedliwienie "dlaczego to tak długo trwa" [a to silnik poprawialiśmy, a to przeprowadzaliśmy się do stolicy, itp.]. Reportaże z postępu prac - OK. Ale takie historyjki-anegdotki jakie serwuje nam CDP to się powinno wstawić jako coś w rodzaju "The making of..." JUŻ PO WYDANIU GRY.

Na "Wiedźmina" czekam. Kupię go i nic mnie nie powstrzyma.

PS. Cieszę się, że pan Sebastian Zieliński opuścił CDP RED. Widziałem grę dla dzieci, przy której maczał palce - "Tajemniczą Wyspę". Jeśli facet nie został opłacony przez LPR, by stworzyć produkt mający na celu skuteczne zniechęcenie dzieciaków do grania w gry komputerowe, to poziomu tej gry nie da się wytłumaczyć niczym innym jak beztalenciem. "Wiedźmin" w wydaniu Zielińskiego byłby na poziomie filmu kinowego. Chwała Melitele!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiedźmina czekam chyba od 2004 roku... Wtedy zobaczyłem jeszcze bardzo wczesne koncepty gry. Bohaterem był jakiś czerwonowłosy. A po przeczytaniu 2 tomów sagi wiedźmina jeszcze bardziej się ślinie na ten tytuł. W historii wiedźmina w czasopiśmie Cd-Project był bardzo fajny screen jak Geralt klęknął obok jeziora... Widok oszałamiający :) Horyzont po prostu piękny :] Ja tylko czekam, aż gra wyjdzie. Jak wyjdzie odrazu wycieczka do Kaer Morhen :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dokładna data premiery jest już w zasadzie ustalona. Nie podam jej jeszcze dzisiaj bo czekamy na ostateczne zatwierdzenie. Właśnie w tej chwili mamy spotkanie z teamem Atari w naszej firmie. Mam nadzieję, że zapadną ostateczne decyzje (na to się zapowiada).

Myślę, że będę ją wam mógł przekazać w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo jeszcze jak będziemy ją anonsować... czy jakimś newsem czy press releasem. Stąd mała zwłoka. Jednego możecie być pewni - na dniach poznacie datę premiery (na pewno miesiąc a może i dzień).

Dzięki za cierpliwość ludzie! Podałbym ją Wam dzisiaj, ale to nie ode mnie zależy. PR ma tu mało do gadania - decyzje zapadaja na szczeblu produkcyjnym - po prostu twórcy gry negocjuja z wydawcą. Pijaki z Pijaru w tym czasie piją i czekają na info.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dokładna data premiery jest już w zasadzie ustalona. Nie podam jej jeszcze dzisiaj bo czekamy na ostateczne zatwierdzenie. Właśnie w tej chwili mamy spotkanie z teamem Atari w naszej firmie. Mam nadzieję, że zapadną ostateczne decyzje (na to się zapowiada).

Myślę, że będę ją wam mógł przekazać w przyszłym tygodniu. Nie wiadomo jeszcze jak będziemy ją anonsować... czy jakimś newsem czy press releasem. Stąd mała zwłoka. Jednego możecie być pewni - na dniach poznacie datę premiery (na pewno miesiąc a może i dzień).

Dzięki za cierpliwość ludzie! Podałbym ją Wam dzisiaj, ale to nie ode mnie zależy. PR ma tu mało do gadania - decyzje zapadaja na szczeblu produkcyjnym - po prostu twórcy gry negocjuja z wydawcą. Pijaki z Pijaru w tym czasie piją i czekają na info.

wiadomość podbudowująca, nie powiem. Mam tylko nadzieję, że się nie okaże, że tym miesiącem będzie grudzień. Mam nadzieję na wakacyjną datę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomość podbudowująca, nie powiem. Mam tylko nadzieję, że się nie okaże, że tym miesiącem będzie grudzień. Mam nadzieję na wakacyjną datę!
Spokojnie, w Europie ma się ukazać jeszcze przed wakacjami (w Ameryce i Azji - po wakacjach :) HA! W końcu będziemy mieć coś przed Amerykanami!).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak odnośnie świata rozgrywka wogóle nie będzie przypominać Takiego G3 czy OBliviona. Z tego co twórcy mówią na forum TheWitcher.com podróz pomiędzy lokacjami będzie wyglądała jak animacja doczytywania (gdzie nawiasem mówiąc Geralt będzie jechał na koniu). Tak samo z questami - nie będzie to Obka gdzie mogłeś zajśc przeciwnika od której chciałeś strony i dowolna taktyką. Twórcy mówią że będą co najwyżej 3 scieżki, i boję się że ta "swoboda" będzie się ograniczała do co najwyżej wyboru - zabić dziewicę czy ją uwolnic. A dostaniesz +1 zła / +1 sławy. A co do wielkości świata piszą że "będzie duży". Ekhmmm... Ale i tak jest wg. mnie najlepiej zapowiadająca się gra RPG najbliższych miesięcy. I czekam tylko na następnego TES.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z questami - nie będzie to Obka gdzie mogłeś zajśc przeciwnika od której chciałeś strony i dowolna taktyką.

Tzn? O jakich taktykach mowisz? O tym czy szybko klikac czy wolno?

Twórcy mówią że będą co najwyżej 3 scieżki, i boję się że ta "swoboda" będzie się ograniczała do co najwyżej wyboru - zabić dziewicę czy ją uwolnic.

Powiedz mi jeszcze, ze w Obku czy innym crpg (procz Tormenta) masz wiecej sciezek do wyboru.

I czekam tylko na następnego TES.

a patrz... TES dla mnie jest nudny bo nie posiada fabuly. Jest plytki. Tylko grafika i nic poza tym. A epreg ma byc erpegiem a nie lataniem z mieczem w ladnym srodowisku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn? O jakich taktykach mowisz? O tym czy szybko klikac czy wolno?

Byłeś Złodziejem - sztyletowałes od tyłu.

Wojownikiem - rajdowałes na niego z okrzykiem na ustach.

Łucznikiem - ustawiałes sie w najwyższym punkcie tereny i z ukrycia zabijałeś.

Magiem - spalałes ich wszystkich i np. przejmowałes kontrolę na pobliskiem goblinem.

Powiedz mi jeszcze, ze w Obku czy innym crpg (procz Tormenta) masz wiecej sciezek do wyboru.

Quest: rekomendacja od Chorrol.

Miałes oddać księgę magowi z pobliskiej gildii. Jednak na zewnątrz elfka przekonywała cie żeby jej dac tą księge. Jeżeli pomożesz magowi - on da ci rekomendację. Jeżeli elfce - zleci ci questa. Jeżeli dałeś magowi i powiedziałes elfce - każe Ci ja wykraść, jeżeli dałes elfce a powiedziałes na odwrót - znowu co innego.

Quest: Pomóc rodzinie mękanej przez gobliny - mogłes sie tym zając sam badź pójśc na farme z synami właściciela - zginął syn "A" - ojciec opłakuje i jest na ciebie zły - dostajesz tylko złoto. Zginie syn "B". Także jest zły - dostajesz item. Nikt nie zginie - Dostaniesz sztylet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy mówią że będą co najwyżej 3 scieżki, i boję się że ta "swoboda" będzie się ograniczała do co najwyżej wyboru - zabić dziewicę czy ją uwolnic.

No i...? nawet takie proste moralne wybory mogą mieć duże znaczenie na ukończenie gry/kolejne questy/nagrodę. Jeszcze nie grałeś w Wiedźmina, więc nie wiesz jakie to będzie miało znaczenie...

podróz pomiędzy lokacjami będzie wyglądała jak animacja doczytywania

Czyli tak samo, jak w np. BG, Falloucie, czy NWN2...faktycznie beznadziejny pomysł...

I czekam tylko na następnego TES.

Tylko TESy mają jedną dużą wadę: są nudne i flegmatyczne... A Obek to bardziej FPP niż RPG...

Spokojnie, w Europie ma się ukazać jeszcze przed wakacjami

Oby, oby... "Czekajcie, a będzie Wam dane" :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czekajcie, a będzie Wam dane"

"Proście, a będzie Wam dane"

Z "czekacie" jest nieco inne powiedzenie:

"Czekajcie, a będzie wydane"

Ewentualnie: "Czekajcie, a DNF"...

a tak odnośnie świata rozgrywka wogóle nie będzie przypominać Takiego G3 czy OBliviona

To źle?

"Swobodna eksploracja świata" brzmi ciekawie, ale niektórzy podchodzą do tego, jak do animacji nie dających się przerwać.

Nie mówiąc już o tym, że szukając "random encounter"ów (bo nie zawsze musisz kogos spotkać po drodze), można sie zgubić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś Złodziejem - sztyletowałes od tyłu.

Wojownikiem - rajdowałes na niego z okrzykiem na ustach.

Łucznikiem - ustawiałes sie w najwyższym punkcie tereny i z ukrycia zabijałeś.

Magiem - spalałes ich wszystkich i np. przejmowałes kontrolę na pobliskiem goblinem.

Raz, ze wyraznego podzialu na profesje nie bylo... dwa, ze walka i tak zawsze wygladala tak samo. Jak co do czego przyszlo to trzeba bylo naparzac. I walilo sie w muszke.

W Wiedzminie troche bardziej to bedzie rozwiniete. Radze poczytac cos w tej kwestii, bo mi sie nie chce setny raz pisac.

Quest: rekomendacja od Chorrol.

Miałes oddać księgę magowi z pobliskiej gildii. Jednak na zewnątrz elfka przekonywała cie żeby jej dac tą księge. Jeżeli pomożesz magowi - on da ci rekomendację. Jeżeli elfce - zleci ci questa. Jeżeli dałeś magowi i powiedziałes elfce - każe Ci ja wykraść, jeżeli dałes elfce a powiedziałes na odwrót - znowu co innego.

I co z tego? Mialo to jakis istotny wplywa na fabule? Ona i tak leciala swoim torem. Zauwaz, ze w tym zadaniu zmienia sie tylko osoba zlecajaca... reszta to samo.

Quest: Pomóc rodzinie mękanej przez gobliny - mogłes sie tym zając sam badź pójśc na farme z synami właściciela - zginął syn "A" - ojciec opłakuje i jest na ciebie zły - dostajesz tylko złoto. Zginie syn "B". Także jest zły - dostajesz item. Nikt nie zginie - Dostaniesz sztylet.

Jakos tej roznorodnosi nie widze, mimo przykladow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wogóle nie podoba się wizerunek elfów stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego, nie mówiąc już o wyglądzie tych ze screenów :P
Mógłbyś rozwinąć? A mnie się właśnie podoba, nie ma tu jakichś zbędnych pierdółek, elfy nie wyglądają jak umarlaki (vide Morrowind), nie ma ich wreszcie 5 tys. rodzajów (jasne, ciemne, leśne, podziemne, górskie, latające kurna jeszcze), są to zwykłe stworzenia (tyle, że dłużej żyją), ale nic poza tym. No i wreszcie nie są one (jak w większości fantasy) niemal wszechmogący, wspaniali, super-extra, wybawicielami, itd., itp. Każdy ma swoje wady i zalety. Elfy też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wogóle nie podoba się wizerunek elfów stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego, nie mówiąc już o wyglądzie tych ze screenów :P

Ehh a ja właśnie uwielbiam ten aspekt sagi. Elfy jako rasa uciśniona, w której żyją i zwykłe nic nieznaczące elfy, które chcę tylko przetrwać ciężkie czasy(przeżyć ludzi) i zbuntowane młode elfy, które zdają sobie sprawę, że swoją śmiercią przyczynią się do zagłady gatunku, jednak walczą ku wolności... wspaniałe wplecenie rasizmu z świat fantasy...

Mi się ten elf ze screenu strasznie podoba, bo tych z FR mam już powoli dość. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie Wiewiorki? Łezka sie kręci w oku. Elfy u Sapkowskiego to nie sztywniacy, jak np. u Tolkiena. To istoty z krwi i kości, zwłaszcza z krwi... Myślę, że dobrym zabiegiem w grze byłaby możliwość walczenia po stronie Wiewiórek; nocne akcje itd. Ponadto, elfy (mężczyźni) powinni być bardziej "męscy" i twardzi niż w innych grach czy tez książkach. Świat jest twardy więc oni też muszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wogóle nie podoba się wizerunek elfów stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego, nie mówiąc już o wyglądzie tych ze screenów :P
Mógłbyś rozwinąć? A mnie się właśnie podoba, nie ma tu jakichś zbędnych pierdółek, elfy nie wyglądają jak umarlaki (vide Morrowind), nie ma ich wreszcie 5 tys. rodzajów (jasne, ciemne, leśne, podziemne, górskie, latające kurna jeszcze), są to zwykłe stworzenia (tyle, że dłużej żyją), ale nic poza tym. No i wreszcie nie są one (jak w większości fantasy) niemal wszechmogący, wspaniali, super-extra, wybawicielami, itd., itp. Każdy ma swoje wady i zalety. Elfy też.

Rozwinąć ? Po przeczytaniu Władcy Pierścieni, dowiedziałem się jaki powinien być prawdziwy wizerunek elfów. Mądre,wspaniałe,inteligentne oraz piękne. Pan Sapkowski pokazał elfy jako bezlitosne,głupie i pozbawione uczuć istoty.

Świat jest twardy więc oni też muszą.

Zgadzam się. Bynajmniej dalej będe za tym, że nie są to elfy jakie powinniśmy widzieć.Szanuję zdanie innych, ale dla mnie takie elfy to zbrodnia przeciwko ludzkości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...