Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

Newsy pojawiają się co jakiś czas. Cicho jest dlatego, bo nie widać zainteresowania ze strony forumowiczów. Chcesz porcję newsów? Zaglądaj na www.thewitcher.com lub poczytaj czasem oficjalne forum www.thewitcher.com/forum.

W tym miesiącu wydarzyło się naprawdę sporo. Drugiego listopada na oficjalnej stronie Wiedźmina pojawił się konkurs halloweenowy w postaci mini-gierki. Mi się nie udało wygrać :wink: Sporo było z tym zamieszania, gdyż wykryto błąd, który mógł być łatwo wykorzystany przez "spryciarzy" którzy go wykryli. Zamiast nagród dla najlepszej "piątki" losowano nagrody wszystkich, którzy brali udział w zabawie.

Strona fanowska 9 listopada ogłosiła wyniki konkursu na hasło reklamowe The Witchera. I choć poziom był niezbyt dobry, to zwycięzca wymyślił całkiem oryginalne hasło.

"Ten kto powiedział, że pióro jest mocniejsze od miecza nigdy

wcześniej nie spotkał Wiedźmina..." - tak brzmiało.

16 listopada CDP RED udostępnił dla fanów możliwość zamówienia świątecznej kartki od Wiedźmina :wink: Wszystko oczywiście za darmo...

Natomiast - chyba najważniejszy news - 21 listopada studio CDP RED odwiedził sam Andrzej Sapkowski! Więcej na ten temat na stronie gry i na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin wyruszy na podbój "dzikiego wschodu" :

CD Projekt Sp. z.o.o i Noviy Disk informują, że w dniu dzisiejszym podpisały umowę dotyczącą dystrybucji gry Wiedźmin. Firma Noviy Disk zajmie się promocją i dystrybucją Wiedźmina w Rosji, w krajach WNP oraz w Regionie Bałtyckim.

Nie moge się go doczekać!! A i żeby nam aby gazu przez ekipe CDP: RED nie zakręcili.... :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie...

Jak zaraz tej gry nie dostanę to mnie -za przeproszeniem -szlag trafi.

Może przeginam ale na grę o niejakim Geralcie czekam od 99 roku bo wówczas poszły pierwsze słuchy. Ale zamilkły. A teraz się męczę.

Mam nadzieję, że w CDA recka będzie równo z premierą. Bo akurat 18 była i jest kasa specjalnie odłożona na grę o białowłosym.

Ze świetnego LCD zrezygnowałem na rzecz LG flatrona żeby na Wiedźmina było...

Ale jak oni te grę spartaczą (tfu, tfu, puk, puk) to zapowiadam krucjatę.

To symbol polskiej fantastyki i zniewaga w formie filmu wystarczy.

ps. jak o symbolach mowa...to czy ludzki jej symbol AS czasem nie przegina?

prawie 50 zeta za Lux Perpetua. Za taką kasę mogła by być twarda okładka i lepszy papier. Przegina. Ile osób stać na takie drogie książki?

To tak w ramach tematów okołosapkowskich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne materialy dl fanow od ekipy cdp:r. w sklepie gram.pl za jedyne 30 zl mozna kupic jeden z 3 plakatow. wykorzystujac wpln kosztuja 19. ktos chetny? ja chyba poczekam az do cda podobny dorzuca.

Heh...niech spadają na drzewa z tymi plakatami - my chcemy wreszcie GRY, do diabła - a nie jakiegoś zastępczego szajsu. A plakaty, to już potem raczej. Nawet w pacierzu jest najpierw "w imię ojca" a na końcu "amen". Ale jak widac cedeprojekt wszystko odwraca, ale to nie nowość w tym biznesie.

Niedługo pewnie zaczną handlować przyciskami z klawiatur na których pisali grę, petami wypalonymi podczas pracy nad "Wiedźminem" czy puszkami po wypitej coli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie podoba mi się jeden pomysł: głównym bohaterem powinien być ktoś inny, niż Geralt. Nie wiem, czy twórcy sprostają odwzorowaniu jego osobowości.

A co do przesuwającej się premiery: może naprawdę chcą doszlifować każdy element gry? Mnie nie obchodzi, jaka będzie grafika. Liczę na ciekawą fabułę i świetnie przedstawione walki. Szczególnie te z dużą liczbą wrogów (uniki, piruety, bloki...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na ciekawą fabułę i świetnie przedstawione walki. Szczególnie te z dużą liczbą wrogów (uniki, piruety, bloki...).

Mam takie same nadzieje. A co do przesuwania się daty premiery.... coż całekiem możliwe że faktycznie chcą wszystko dopiąć na ostatni guzik. Wydaje mi się że teraz już nie powinno być takich przesunięć chociażby z powodu podpisywania umów na dystrybucję w innych krajach. Przecież gdy premiera była zapowidana na 2005 rok o takich umowach nie słyszeliśmy!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie podoba mi się jeden pomysł: głównym bohaterem powinien być ktoś inny, niż Geralt. Nie wiem, czy twórcy sprostają odwzorowaniu jego osobowości.
Na tym będzie raczej polegało zadanie gracza :) W końcu to RPG, i od gracza zależą decyzje bohatera, nie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech bracia wiedźmini :)

Geralt powinien być głównym bohaterem o basta.

Oczywiście jak CDP spartoli to gracze chyba rusza z krucjatą.

Ale bądźmy dobrej myśli.

A te plakaty to przystawki. Nie każdy lubi ale są tacy co chętnie coś przegryzą przed głównym daniem.

(No i masz...znienawidzona buda mi się udziela)

Ja się "jaram" byłbym bardzo szczęśliwy gdyby Żebrowski podkładał głos.

Byle mu ktoś dał w pysk, bo w filmie to on był dalej Panem Tadeuszem. :/

(Pan Geralt?)

Ale bądźmy dobrej myśli.

Wiedźmin (żaden Witcher. To polska gra na podstawie polskiej książki)

jest moim numero uno na liście oczekiwania.

Mam nadzieję, że Mikołaj wpadnie do mnie zaocznie z tą gierką. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę na ciekawą fabułę i świetnie przedstawione walki. Szczególnie te z dużą liczbą wrogów (uniki, piruety, bloki...).

Mam takie same nadzieje. A co do przesuwania się daty premiery.... coż całekiem możliwe że faktycznie chcą wszystko dopiąć na ostatni guzik. Wydaje mi się że teraz już nie powinno być takich przesunięć chociażby z powodu podpisywania umów na dystrybucję w innych krajach. Przecież gdy premiera była zapowidana na 2005 rok o takich umowach nie słyszeliśmy!!

Być może te umowy są tylko pretekstem aby bez końca przekładac premierę, podczas gdy cedeprojekt robi wokół gry sztuczny szum, podkręcając atmosferę plakatami, renderami, wypasionymi stronami www o niczym i innymi g**** wartymi badziewiami, abyśmy, broń Boże nie przestali rozprawiać o ich super-hiper-nad-etha-metha-(i niestey jak na razie quasi-)-produkcie...

Jeszcze przyznacie mi rację jak gra ukaże się w końcu z wielkimi bólami gdzieś w okolicy 2009 i okaże się klapą. Bo na to się niestety zanosi...

Duke Nukem Forever = Witcher ForNever

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może te umowy są tylko pretekstem aby bez końca przekładac premierę, podczas gdy cedeprojekt robi wokół gry sztuczny szum, podkręcając atmosferę plakatami, renderami, wypasionymi stronami www o niczym i innymi g**** wartymi badziewiami, abyśmy, broń Boże nie przestali rozprawiać o ich super-hiper-nad-etha-metha-(i niestey jak na razie quasi-)-produkcie...

No tak. Strona www.thewitcher.com rzeczywiscie jest gowniana. Zupelnie tam nic nie ma. Zadnych newsow, screenow, filmow. Nic sie nie dzieje. Nie robia konkursow itd.

I rzeczywiscie sztucznie podniecam sie gra. Tak na prawde nie kreci mnie, ale jest modna wiec ja tez chce byc fresh.

A o tym produkcie warto pisac. Bo?

Jeszcze przyznacie mi rację jak gra ukaże się w końcu z wielkimi bólami gdzieś w okolicy 2009 i okaże się klapą. Bo na to się niestety zanosi...

Duke Nukem Forever = Witcher ForNever

Zapomnialem, ze wszystkie nagrody dostala od slepcow-amatorow. No tak. Tylko Ty sie znasz. Ty wiesz wysztko. Zapomnialem. Wybacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przyznacie mi rację jak gra ukaże się w końcu z wielkimi bólami gdzieś w okolicy 2009 i okaże się klapą. Bo na to się niestety zanosi...

Duke Nukem Forever = Witcher ForNever

Zapomnialem, ze wszystkie nagrody dostala od slepcow-amatorow. No tak. Tylko Ty sie znasz. Ty wiesz wysztko. Zapomnialem. Wybacz.

Spoko. Wybaczam. Nie martw się tym.

A swoją drogą jak może dostać jakąkolwiek nagrodę produkt, którego jeszcze w sumie nie ma...? Co, cedeprojekt powiedział tym "rozdawcom nagród" - "nasza gra będzie spoko, luz, cud-miód, hit sezonu, gra wszechczasów" a oni na to "a to okej, macie tu kilka nagród za to".

To taka sama sytuacja, jakby rozdawac nagrody za, dajmy na to, najlepszy album rockowy 2006 na podstawie taśm demo z jedną piosenką.

Pachnie mi tu jakimś irracjonalizmem. No ale mogę się mylić.

I w dalszym ciągu będę na "Wiedźminie" psy wieszał, bo już za dużo tych obiecywanek, zapewnień i szumu. Kolejny "Tydzień Wiedźmina" (czy cos podobnego) - bo się dwa nowe screeny ukazały. Rzeczywiście, chwalebny powód. Nie sztuka rzucić w sieć kilka wyrenderowanych obrazków z tekstem "Będzie super gra". Sztuką jest ZROBIĆ taką grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się z tobą zgadzam, choć nie przyjmuję tak "radykalnej" postawy. Twórcy wciąż karmią nas screenami i małymi trailerami, a gry nie widać. Cóż, wciąż pozostaje nadzieja.

Heh, pamiętam jak mówił tak mój kolega, gdy "opóźniała się" data premiery Duke Nukem Forever :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, że ma trochę racji? Przecież puszczanie 2 screenów na miesiąc (jak nie na 2) i mówienie, że te obrazki pokazują jaka ta gra będzie

świetna to lekka przesada, a rozdawanie nagród czemuś czego jeszcze nie ma jest już grubą przesadą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, że ma trochę racji? Przecież puszczanie 2 screenów na miesiąc (jak nie na 2) i mówienie, że te obrazki pokazują jaka ta gra będzie

świetna to lekka przesada, a rozdawanie nagród czemuś czego jeszcze nie ma jest już grubą przesadą.

Tyle, ze to były nagrody za najlepsze stoisko na targach, najlepszą grę RPG targów (GC i E3), i tego typu nagrody, a nie "RPG roku" :? Więc nie wiem, o co chodzi... A 2 screeny na miesiąc zaostrzają tylko apetyt (przynajmniej u mnie, nie wiem jak z wami 8) ). I nie ma podstaw sądzić, że gra będzie niewypałem. Czego jeszcze chcecie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, że ma trochę racji? Przecież puszczanie 2 screenów na miesiąc (jak nie na 2) i mówienie, że te obrazki pokazują jaka ta gra będzie

świetna to lekka przesada, a rozdawanie nagród czemuś czego jeszcze nie ma jest już grubą przesadą.

Tyle, ze to były nagrody za najlepsze stoisko na targach, najlepszą grę RPG targów (GC i E3), i tego typu nagrody, a nie "RPG roku" :? Więc nie wiem, o co chodzi... A 2 screeny na miesiąc zaostrzają tylko apetyt (przynajmniej u mnie, nie wiem jak z wami 8) ). I nie ma podstaw sądzić, że gra będzie niewypałem. Czego jeszcze chcecie?

GRY!!! GRYYY!!!! Oczywista, że chcemy WRESZCIE samej gry a nie robienia sztucznego szumu. Po cholerę cedeprojekt traci kasę i czas na jakieś plakaty, promocje, stoiska i inne głupoty zamiast zabrac się za ukończenie tego nad czym już dłubią tyle czasu?

Nagroda za "najlepsza grę targów"? hehe.... dobre. Gra nie gotowa, ale już nagrodę dostała... Cos tu śmierdzi. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRY!!! GRYYY!!!! Oczywista, że chcemy WRESZCIE samej gry a nie robienia sztucznego szumu.

Dziwne masz pojecie o ekonomii. Jaki sztuczny szum? To oni zmuszaja graczy zeby sie interesowali gra? Albo moze wynajmuja ludzi by pisali na forach o niej? Albo zaplacili za nagrody ktore im przyznano?

GDZIE ta sztucznosc o ktorej tyle trabisz?

Po cholerę cedeprojekt traci kasę i czas na jakieś plakaty, promocje, stoiska i inne głupoty zamiast zabrac się za ukończenie tego nad czym już dłubią tyle czasu?

Bo takie sa zasady. Wszystkie te zabiegi towarzysza wiekszym produkcjom.

Nagroda za "najlepsza grę targów"? hehe.... dobre. Gra nie gotowa, ale już nagrodę dostała... Cos tu śmierdzi. ;)

No tak. Widac z angielskim niezbyt dobrze dla ciebie skoro nie mozesz sobie poczytac :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagroda za "najlepsza grę targów"? hehe.... dobre. Gra nie gotowa, ale już nagrodę dostała... Cos tu śmierdzi. ;)
To jest nagroda przyznawana za najlepiej zapowiadającą się grę prezentowaną na targach... Czytanie ze zrozumieniem to u Ciebie kłopot rozumiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin zapowiada się smakowicie, a informacje ukazują się coraz częściej. Premiera, która jest ustalona na wiosnę 2007 jest bardzo zbliżona do faktycznej daty premiery. CDP zrobi wszystko żeby zdążyć na czas. Jakby ktoś nie wiedział, to do pewnego momentu prace nad grą szły powoli, bo programiści dopieszczali silnik gry. Teraz twórcy skupiają się już tylko na samej rozgrywce, na tworzeniu zadań, lokacji, postaci itd.

Odnoszę wrażenie, że nie wszyscy z Was śledzą tak naprawdę co się z tą grą dzieje. A wracając do nagród - sprawa wygląda jasno - na pewno nie są one przypadkowe, ludzie którzy mieli okazję być w studiu CDP i widzieli grę, nie mówią o niej złego słowa.

Porównanie Wiedźmina do Duke Nukem Forevera jest śmieszne. Problem z grą Remendy polegał na tym, że słuch o DNF praktycznie zaginął. Daaaawno już nie było żadnego newsa, który mówiłby cokolwiek o tej grze.

Wiedźmin ujrzy światło dzienne za jakieś pół roku. Mam nadzieję, że przekonacie się do tej gry. Już teraz widać, jaką profesjonalną robotę wykonał CDP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że jeszcze za wcześnie oceniać Wiedźmina. Nie znamy systemu tej gry. Poczekajmy do wiosny, potem możemy już podyskutować. Ogladając filmiki z Wiedźmina muszę przyznać, że:

-Ma wspaniałą grafikę

-Cudowny system walki.

a do minusów mogę zaliczyć:

-Geralt nie potrafi pływać

- Trochę głupio wygląda roślinność

Ciekawią mnie jego wymagania sprzętowe, ale sądze, że będzie to Procek 2Ghz, 512 Ram, i karta 128MB z pixel shaderami 2.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowny system walki, to Wiedźmin dopiero miał będzie.

System walki to łatwiejszy, trudniejszy, bardziej intuicyjny, wkurzający jak cholera (niepotrzebne skreślić) sposób wydawania poleceń postaci aby ta coś zrobiła podczas walki. A sam fakt, że na filiszczach pokazano kilka ładnych piruetów i latających niemilców nie pozwala stwierdzić czy ma cudny system walki.

A czy gra wyjdzie, czy nie wyjdzie, to się okaże. A jeśli będziemy nastawieni, na zasadzie "nic nie wyjdzie, wszystko jest jak DNF" to ja dziękuję. Więcej optymizmu. Cała zabawa płynąca z gry, która ma być w zapowiedziach hitem płynie z niecierpliwego czekania, grania, wywrzaskiwania modłów dziękczynnych do Anioła Stróżą Gier, albo miotanie gromów na twórców za spartolenie tak wybitnie zapowiadanego tytułu.

I nie sądźcie gierki po przed premierą. Abyście sami nie byli sądzeni. :)

Ps. A wiecie, że DNF w 2007 w marcu :)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...