Skocz do zawartości

Wiedźmin/Witcher (seria)


Cardinal

Polecane posty

szacunek dla twórców Wiedżmina :shock: bo wszystkie dotychczasowe filmiki prezentowały się pod względem grafy i nie tylko wyśmienicie.

Nie zapominajcie, że to cRPG, więc grafika nie jest najważniejsza. Oby nie przyćmiła innych elementów, jak to ostatnio dość często bywa (NWN, Oblivion).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że to cRPG, więc grafika nie jest najważniejsza. Oby nie przyćmiła innych elementów, jak to ostatnio dość często bywa (NWN, Oblivion).
Niech sobie przyćmiewa ,byle było to spowodowane jej pięknem, a nie niedoskonałością reszty :D . Wielu fanów RPG jak widzi ładną grę od razu ma obawy, że cała para pójdzie w grafikę, a Oblivion pokazał że nie zawsze tak jest. CDPR mówi o fabule nawet więcej niż o oprawie, a to o czymś świadczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fanowskiej stronie Wiedźmina (witcher.phx.pl) pojawiło się tłumaczenie czwartego już bloga twórców, a dokładniej Adama Skorupy. Ciekawy, dobrze się czyta :D . Kiedyś był z nim chyba wywiad w CDA.
A był, przy okazji bodaj Painkillera, którym też się zajmował. A blog rzeczywiście ciekawy, Scorpik odwala naprawdę dobrą robotę.

A jakby ktoś szukał muzyki z Wieśka: próbki są na stronie głównej w dziale Pliki/Muzyka. Polecam szczególnie Ominous Place, Golem i Tales Of The Witcher (chociaż nie zaszkodzi wam przesłuchanie wszystkich :wink: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczęście - a kogo obchodzi czy gracze zastanawiają sięgdzie leży Polska? To nie ma żadnego znaczenia - ważnym jest aby gra dobrze się sprzedała z zupełnie innego powodu - istnienie CDP Red zależy od tego, czy włożone weń pieniądze się zwrócą - a jak się nie zwrócą, to firma idzie z torbami i nadal w Polsce pozostanie tylko Techland.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę trudno jest przygotować demo rozbudowanej gry RPG, zwłąszcza dobre demo, które ukazywałoby zalety produktu - dlatego tez nie wydaje mi się aby wypuszczanie takowego miało sens. Zresztą jak dla mnie to gra i tak jest już na liście must have it, nie potrzebuję demka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę trudno jest przygotować demo rozbudowanej gry RPG, zwłąszcza dobre demo, które ukazywałoby zalety produktu - dlatego tez nie wydaje mi się aby wypuszczanie takowego miało sens. Zresztą jak dla mnie to gra i tak jest już na liście must have it, nie potrzebuję demka :)

Pamiętam demo Gothica 2, było pełno tabliczek z napisem "dalej można wejść tylko w pełnej wersji" :D . W sumie demo mogłoby się ukazać, tyle że ni chcę przez to czekać kolejnego miesiąca na premierę :x . Panowie z CDPR mówili ile ich kosztowało stworze prezentacji na E3, a demo to przecież nieporównywalnie więcej pracy i czasu.

Oby to nie była powtórka z VOTER Golem, polskiego DNF, ale wierzę, że CDP wyda tą gierkę, bo ogólnie to mają doświadczenie z eRPeGami.

Oby polski produkt dorównał konkurencji i zapisał się na złotych kartach historii gier.

Nie rozumiem tych obaw o nie ukazanie się Wiedźmaka :shock: . Gra w sumie nie powstaje tak długo, co chwila są nowe screeny, prezentacje, widać że się rozwija. Nic nie wskazuje na to abo podzilił los Golema :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że gra nie dorówna książce - nie ma w ogóle takiej mozliwości. Nie mniej jednak będzie to dobra gra, bo wzięła się za nią pożądna ekipa. A scenariusz (bo o to głównie zapewne Ci chodziło kiedy wspomniałeś o filmie) - szkic głównego wątku fabularny uzyskał akcpetacją Sapkowskiego, więc nie moze wyjść z tego kicha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że gra nie dorówna książce - nie ma w ogóle takiej mozliwości.

Niby dlaczego nie ma takiej możliwości? Wiele już słyszałem, że np. film nie może dorównać książce, ale to bujda. Jest wiele filmów które są lepsze od swoich papierowych pierwowzorów. A z gier to na razie będzie jedna :D . Nie, no. Może nie lepsza, ale na mniej-więcej równym poziomie :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czytałeś Wiedźmina?? Bo wg. mnie też nie ma możliwości aby komputerowa wersja przebiła oryginał... Poza tym co do lepszych filmów od książkowych pierwowzorów... Bujda kompletna... Jak chciałbyś przedstawić ze wszystkimi szczegółami 500-600 (przykładowo) stron tekstu?? I to w ciągu 180 min (też przykładowo)?? Z grami jest inaczej - ale sam PCtowy "Witcher" ma okazję stać się grą bardzo dobrą - ale nie wybitną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja filmu lepszego od książkowego pierwowzoru jeszcze niestety nie widziałem... To samo w/z z grami... Smutna prawda ale jakoś ksiażki są... lepsze? :D

A egranizacja wiedźmina ma i szansę być wybitna a nie "tylko" dobra - ale nawet w najlepszym wypadku wątpię by książce dorównała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<OFFTOP>

No cóż ja filmu lepszego od książkowego pierwowzoru jeszcze niestety nie widziałem...

Nie :?: dziwne, a mówi Ci coś nazwa filmu Forrest Gump :?:

To wg mnie jest chyba jedyny taki przykład, gdzie film okazał się setki razy lepszy niż denna książka :wink:.

</OFFTOP>

Myślicie, że wyjdzie z Wiedźminem tak jak np. z Doomem 3 :?:(czyli bardzo na niego liczyliśmy i czekaliśmy a wyszło średniawo). Ja jestem dobrej myśli i wierzę, że nasz rodzmy Wiedźmin odniesie duży sukces :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czytałeś Wiedźmina??

:shock: Czy ja czytałem Wiedźmina!!?? :shock:

Myślicie, że wyjdzie z Wiedźminem tak jak np. z Doomem 3 :?:(czyli bardzo na niego liczyliśmy i czekaliśmy a wyszło średniawo). Ja jestem dobrej myśli i wierzę, że nasz rodzmy Wiedźmin odniesie duży sukces :wink:

Myślę, że nawet jeśli (odpukać) Wiedźmin okazałby się klapą, to nie byłoby takiego zamieszania jak przy dobrym przecież Doomie 3. Doom to była legenda, marka, i wymagania były przesadne. A do Wiedźmina takie wymagania mają tylko ci, którzy czytali książkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :?: dziwne, a mówi Ci coś nazwa filmu Forrest Gump :?:

Heh, jasne że mówi, ale z książką niestety styczności nie miałem więc nie komentowałem. :D

Doom to była legenda, marka, i wymagania były przesadne.

Bo ja wiem czy przesadne? Ot gra miała być straszna - wogóle nie była (F.E.A.R. wymiata tutaj), miała być technologiczną rewolucją - a wcale nie była ładniejsza od FarCry czy Half-Lifa 2. W dodatku pozbawiono ją sensownego multi. Po prostu była klapą. A ludzie wymagali po prostu dobrej gry czego można było się spodziewac po tonach wybujałych zapowiedzi.

Myślicie, że wyjdzie z Wiedźminem tak jak np. z Doomem 3

Ja póki co martwię się by nie wyszło z nim jak z DNF. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jasne że mówi, ale z książką niestety styczności nie miałem więc nie komentowałem. :D

Heh, jeżeli nie chcesz się zawieść, męczyć się godzinami, bez przerwy klnąć i nie dowierzając że z takiego czegoś wyrósł jeden z najlepszych filmów w historii... to nie czytaj :D:wink:

Doom to była legenda, marka, i wymagania były przesadne.

A czy inaczej jest z Wiedźmiem :?: każdemu komu się spodobała książka będzie po grze wymagał od groma rzeczy:

- Dobrej fabuły,

- Dobrego systemu walki i magii,

- Czarnego humoru,

- Dobrze podłożonych głosów postaci,

- Ciekawej grafy,

- no i oczywiście typowego Sapkowskiego KLIMATU :!:

Ja jestem fanem ASa i bardzo, bardzo liczę na ta grę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu komu się spodobała książka będzie po grze wymagał od groma rzeczy:

- Dobrej fabuły' date='

[/quote']

Jak na standardy cRPG fabuła będzie co najmniej dobra - odpowiedzialny za nią jest profesjonalny pisarz fantasy

- Dobrego systemu walki i magii' date='

[/quote']Wcześniej byłem sceptykiem aktywnego systemu walki, ale wypowiedzi osób, które miały z grą do czynienia uspokoiły mnie. Jakby sie zastanowić, to może byc to kluczowy element Wiedźmina, który wyróżni go na tle konkurencji

- Czarnego humoru' date='[/quote']

Nawet jeśli będzie, to raczej nie tak wysublimowany jak u Sapka. Cóż, geniusze nie rodzą się codziennie...

- Dobrze podłożonych głosów postaci' date='[/quote']

Jeśli nie zaangażują do tego gwiazd "Fronczewski i s-ka", ale mniej znanych aktorów, może nie byc najgorzej. Ale i tak każy pewnie wyobraża sobie głos Geralta inaczej.

- Ciekawej grafy' date='[/quote']

Rok temu była olśniewająca, teraz jest ciekawa ... a gra wychodzi w 2007 :?

- no i oczywiście typowego Sapkowskiego KLIMATU :!:

To najtrudniej będzie zrealizować... Ale bądźmy dobrej myśli.

Ja jestem fanem ASa i bardzo' date=' bardzo liczę na ta grę :D[/quote']

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja samego wiedźmina wyobrażam sobie na modłę Gothica - wolna wola, big world, aktywna walka, humor (tego w gothicu ciut zabrakło), extra fabuła. Was zastanawiają głosy głównych bohaterów... A mnie z kolei mimika twarzy... Bo zawsze się zastanawiałem jak wyglądają "demoniczne" uśmiechy wilka... W dodatku zastanawia mnie też humor jakiego użyją w grze... Będą próbowali naśladować ASa to pewne, ale w jaki sposób?? Bo na humor ten składają się między in. wiązanki wszelakiego rodzaju - a to podniesie przedział wiekowy co najmniej do 16+ (całe szczęście od listopada się zaliczam do kategorii :wink: )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja samego wiedźmina wyobrażam sobie na modłę Gothica - wolna wola, big world, aktywna walka, humor (tego w gothicu ciut zabrakło), extra fabuła. Was zastanawiają głosy głównych bohaterów... A mnie z kolei mimika twarzy... Bo zawsze się zastanawiałem jak wyglądają "demoniczne" uśmiechy wilka... W dodatku zastanawia mnie też humor jakiego użyją w grze... Będą próbowali naśladować ASa to pewne, ale w jaki sposób?? Bo na humor ten składają się między in. wiązanki wszelakiego rodzaju - a to podniesie przedział wiekowy co najmniej do 16+ (całe szczęście od listopada się zaliczam do kategorii :wink: )

Mimika nie jest jeszcze wprowadzona, ale na pewno będzie. A Wiedźmin ma być od 17+, więc o ugrzecznianie racze nie ma się co martwić. Tylko czy się załapiesz :D , bo ja na szczęście na miesiąc przed premierą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimiki twarzy jeszcze nie robiono, tylko wstępną, którą możemy oglądać na poprzednich filmikach, na nowych usta nie poruszają się, więc jest to znak, ze właśnie nad tym elementem pracują :)

A jeśli chodzi o scenariusz :arrow: ja się nie martwię, pracuje nad nim dwóch dobrych pisarzy, znających mechanikę świata Wiedźmina, a także będących fanami książek. A jeśli zaakceptował go sam AS, to już w ogóle bajer :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...