Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neltisen

E6550

Polecane posty

Witam,

pewnie z góry dostanie mi się, że już miliony takich tematów, albo dostanę odsyłacz do gugla, ale powyższe opcje nie pomogły (chciałem załatwić to szybko, ale w istniejących topikach nie znalazłem xD).

Jestem totalnym początkującym po oc, więc proszę o prosty język xD

Posiadam procek C2D E6550 i MB Gigabyte GA-945LP-S3P, ram DDR II Kingston 667MHz 2GB. Mnożnik zablokowany na 7 (choć spada do 6 przy braku obciążenia), podstawowe takowanie 2.33. Szynę udało się podbić tylko do 360MHz (stabilnie).

Każde minimalne podbijanie powoduje, że ponowny rozruch się nie wykonuje (tj. na chwilę komp staje i bios uruchamia się ze zresetowanymi ustawieniami). Aktualne ustawienia na załączonym zdjęciu, jakieś rady? :)

dsc00080s.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik czytałem kilka razy (wcześniej już zerkałem, dziś już 2 razy), mimo to dalej ciężko mi się odnaleźć. Mnożnik pamięci najmniejszy jaki mogę ustawić to 1.5.

Niestety przy powyższych ustawieniach tekstury w grach się krzaczą. Po wyborze 3-ciej opcji od góry automatycznie ustawia FSB na 333 (dzięki czemu mogę osiągnąć pudełkowe takowanie 2.33, bo na defaultowych jest 1.82), pamięci na 1333, zwiększa napięcie o 0.2, jednak i w tym przypadku tekstury się krzaczą... pewnie jeszcze raz trzeba będzie zerknąć, jednak pomoc by się przydała

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spytałem jeszcze o jedno - jaki masz zasilacz?

Przy ustawieniu Memory Multiplier na 1.5 powinieneś dojechać z FSB do ok. 444 MHz. Skoro teraz masz mnożnik 2 i FSB 360, to jak widać pamięć masz na 720 MHz (co dla 667 i tak jest dużym OC). Właśnie duży zegar pamięci jest prawdopodobnie przyczyną nieuruchamiania się komputera po zwiększeniu FSB.

Opcję trzecią od góry (OC FSB 1333) pomiń.

Problem z teksturami raczej zwaliłbym na kartę graficzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to nie mam pojęcia, jest tak zamontowany, że nalepki nie widać (to komp zastępczy, tymczasowy do pracy z grafiką bo mój był za słaby), ale nie sądzę żeby jakiś markowy.

Co do krzaczenia tekstur, to chyba wina OC, przy wartościach 260-280 jest ok, jak idę powyżej 300 zaczyna coś się dziać (możliwe, że to przez pierwszą opcję? "graphic booster"? nie da się tego wyłączyć, jest tylko auto/fast/turbo) i to nawet przy mnożniku 1.5. Grafa niepodkręcana GF 9600 GT. Wartości CAS i poniżej właściwe, czy też zmieniać?

Co więcej, ta wyżej wspomniana opcja OC daje stabilną pracę sprzętu, jednak powoduje krzaczenie tekstur... fajnie byłoby osiągnąć chociaż stabilne boxowe takowanie...

pogrzebałem trochę... e6550 powinien mieć nominalne takowanie 233 (przy mnożniku 7 szyna powinna być na poziomie 333, prawda?). Przy ustawieniu PCI Express Freq. na 100MHz mogę maksymalnie osiągnąć szynę 295MHz (teraz cały czas mnożnik pamięci 1.5) bez przymusowego resetu ustawień, przy PCI EF na auto maksymalnie 320 bez krzaczenia tekstur (tj. w sumie praktycznie się wiesza i wyskakują jakieś niewłaściwe tekstury). To coś z prockiem skoro nie można nawet nominalnych wartości osiągnąć? Nie wiem czy poprzedni użytkownik tak zdegradował procka, czy trafiła się taka sztuka... jeśli to to na gwarancji to kwalifikuje się do wymiany? xD

Edit:

Najlepszy wynik bez zwiechy w 3D Marku: 295x7 (daleko od nominalnych wartości...), mnożnik pamięci x2 (na 1.5 te same wyniki), PCI 100MHz, napięcie 1.35, reszta 4-4-4-12-auto, da się coś z tym zrobić?

ktoś pomoże plx?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...