Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Unmade

Zmiana karty z geforce 9800gt

Polecane posty

Witam!

Z przyczyn opisanych w innym poście działu sprzętowego wyjaśniłem powody zmiany karty także nie będę się nad tym ponownie rozwodził, a dla zachowania porządku temat kupna nowej karty postanowiłem przenieść tutaj.

Więc sprawa ma się tak.

Dysponuję płytą główną Gigabyta Ga P31 i zasilaczem corsaira VX550 W. System operacyjny Win 7

potrzebuję zakupić nową kartę graficzną w granicach 450 PLN (z możliwością ewenntualllnie dołożenia 5 dych).

Karta będzie służyła głównie jako narzędzie do programów poligonowych (czy też teksturowych, np Archicad) oraz dosyć intensywnego grania :P.

Dotychczas komputer bazował na geforce 9800gt i było ok. Opowieści znajomych zniechęciły mnie nieco do sprzętów Ati, zresztą moje własne doświadczenia też nie były nadzwyczajne ( kumple mówią że co gra to inne sterowniki, ja z kolei w czasach dawniejszych miałem bodaj radeona 9300 i użerałem się z nim jak nigdy z niczym). Jeśli ktoś mnie przekona że sytuacja z radeonami się zmieniła , skłonny jestem dać się namówić, chociaż brak wsparcia fizyki i CUD'y dodatkowo przemawia przeciwko kartom z rodziny ATI.

potrzebuję porady. Z geforce'ów znalazłem w tym przedziale cenowym karty GTS 250-260-450 w różnych wariantach które dla mnie znaczą tyle co nic.

Byłbym bardzo wdzięczny za nakierowanie moich zainteresowań na konkretny model i możliwie wyjaśnienie dlaczego ten, a nie któryś spośród 15 innych o niemal tej samej nazwie.

Pozdrawiam

Unmade vel tomek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra więc tak, pełna specyfikacja sprzętu jak idzie:

płyta główna P31-ES3G

Ram - Kingston hyperx DDR2 2x2gb 800MHz

dysk twardy Sata II 500 gb firmy Caviar

zasilacz Corsair CMPSU 550VX

procek Intel Core2 Duo E7400 2.80 Ghz (s775)box

do tego obudowa z dodatkowym wiatrakiem na szczyczie na pełną szerokość

No chyba bardzie wyczerpująco nei dam rady :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc karty też ma znaczenie, ale to jest tak: Programy których używam do pracy czerpią głównie z procesora i ramu, np archicad używa karty graficznej do renderowania w czasie rzeczywistem za pomocą bibliotek OpenGL. poza tym ciągnie głównie na procku. To samo programy renderujące. Jedynym programem który tak naprawdę wykorzystuje moc karty jest adobe photoshop cs4. Nie jestem pewny co do artlantisa, ale na ile czytałem strony twórców, karta też służy raczej obróbce obrazu, a nie póżniejszym wizualizacjom.

Wnioskuję z tego że karta może być raczej do grania niż do pracy.

Co do podkręcania, komputer był składany z myślą o tym, ale szczerze mówiąc nie miałem czasu rozejrzeć się za bezpiecznymi metodami podkręcania. Nie wiem ponadto czy zasilacz o takiej mocy wystarczyłby na podkrecanie procka.

Wiem że to lekki offtop, ale czy znacie jakies fajne forum gdzie ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak bez ryzyka przegrzania/spalenia instalacji można dokładnie ten posiadany sprzęt OC'owac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do 450 zł najlepszy będzie GTS450. Ma wsparcie dla DX11, dobrą szybkość i jest dosyć tani. Co do GTX460 to najtańsza wersja 768 MB kosztuje w granicach 500 zł, więc jeśli znajdziesz dodatkowe fundusze warto dopłacić :) Bo wydajność będzie znacznie po stronie GTX460, ale jeśli nie grasz za wiele lepszy będzie GTS450. Od ATI/AMD może być HD5750, który jest jednak trudno dostępny. Ta konstrukcja jest równie udana. Możesz brać też starszego Radka, np. 4850 lub 4870. w przypadku tej pierwszej warto zwrócić uwagę na karty firmowo podkręcane z dobrym chłodzeniem, np. wersja Asus TOP, która posiada takowe cechy.

Zależy co kto lubi :) Jeśli tak bardzo chcesz aby wspomagać obliczenia fizyczne podkręć też procesor i zainwestuj w vVidię, a jeśli takiej drogi nie podejmiesz zostaje dobry Radek- starszy bądź nowszy. Możesz rozejrzeć się za używanym GTX260 216 Core, np. od Paliata lub EVGI. Sa to udane karty, choć tez nie najnowszego kroju, więc mimo wszystko skłoniłbym się do GTS'a/GTX'a lub nowego Radka HD5750 :)KLIK-GTX260.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się wykres. Poszukam tego gtx'a, spróbuję jakoś wycyganić w ramach prezentu świątecznego dodatkową gotówkę i jakoś pójdzie.

Jeszcze tylko pytanie, jaka jset różnica między poszczególnymi producentami? widze że jest gainward, gigabyte, msi... któraś jest faktycznie lepsza? Z doświadczeń dotychczasowych postawiłbym na gainwarda, ale to jest raczej zabobon niż faktyczna wiedza :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gainward i Palit to jedna firma . Od kiedy się połączyły to z jakością wykonania i komponentów bywa różnie. Ja polecam EVGA, GIGABYTE, MSI ewentualnie ASUS dobrzy producenci i niezły serwis.

Balduran ten 450 to nie jest taki całkiem dobry wybór jeżeli nie korzystasz z dx 11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. GTS 450 nie jest przydatny jeśli nie korzystamy z DX11. Dlatego proponuję HD4870, który jest szybszy i tańszy w dodatku: http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=64567. W tej cenie nie ma lepszej karty. Ew. jak coś dołożysz bierz GTXa 460 768.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że jest głośna to mogę się zgodzić, że jest gorąca to już na pewno nie, tu masz mały wykresik. Nie jest to może chłodny powiew ale do grzałek też 4890 daleko brakuje. Ale nie ma żadnych wątpliwości że 460 jest lepszą kartą . 450 już niekoniecznie. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla kolegi Unmade- KLIK. GTX460 z 768 MB, to dobra i wydajna karta, choć jeśli masz więcej pieniędzy na kartę to polecałbym wersje z 1 GB- KLIK. Ten GTX będzie wydajny, a nie drogi. Jest chłodny, ale czasem potrafi być głośny, jednak dzieje się tak podczas bardzo dużego obciążenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...