Skocz do zawartości

Rap z USA


Tony_Starks

Freshmani XXL- dobrzy?  

22 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no dobrzy czy nie

    • Dobrzy
      14
    • Słabi
      5
    • Popkiller Nudne Wilki leprze
      2


Polecane posty

Gość Altair1404

Jak na mój gust, te elektroniczne rytmy niszczą nie tylko rap. Zapewne kojarzycie zespół The Black Eyed Peas. Pomnijcie proszę na ten zacny

A teraz spójrzcie na to:
lub na to:
(to drugie od momentu zmiany klimatu, taka ładna piosenka była, ale musiała się zepsuć- czasem w radio nawet już tej drugiej części nie puszczają). Także muzyka, jak na mój gust niszczy się trochę pod wpływem elektronicznych brzmień. Chociaż zdarzają się i miłe wyjątki, np Memories z udziałem Kida Cudiego. Ale to rzadkość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Gdzie ty tam widzisz niszczący wpływ elektroniki?

Wkurza raczej autotune i prostackość w próbie stworzenia radiowego singla.

Co do BEP, to prawda chyba jest taka, że zaczęli się staczać, jak do nich Fergie dołączyła, choć jeszcze "Elephunk" było mocną płytą.

choć ten song muszę się przyznać, dość często u mnie pobrzmiewał, przebanger

no i Weezy miał na tym bicie kawałek na swoim najlepszych chyba mikstejpie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Altair całkowicie się z tobą zgadzam.

@Tony tez tak na początku myślałem, ale zanim zaczęło im odbijać wydali z Fergie 2 zacne albumy wspomniany Elephunk i Monkey Business. Zresztą te 2 albumy widnieją u mnie na półce. Zatem nie wiem dlaczego tak sie stało, ale raczej wątpie, iż Fergie miała jakis duży wpływ na to. Raczej Willowi zachciało sie innych klimatów :dry: .

@jataman powiedz czy chciałbyś żeby twój ulubiony raper nawalał w rytm techniawy go go go ttto the flo flo floor(pomnóż razy 10) ? Wydaje mi się, że nie.

Także panowie komercja nie komercja byle by nie zmieniać stylu jakim głównie kroczył hip hop. Jest w ogóle jakaś nazwa pod te elektro-rapowe kawałki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

@Tony- I gotta feeling bardzo lubię. Świetna kawalina. Znam ten kawałek Weezy'ego też. Jest to przykład, że można umiejętnie takie brzmienia zaimplementować. Ale np. Busta na tracku od Tiesto, taki raper na tępej techniawie, szkoda gadać, (modny ostatnio) szpan tylko szybką nawijką. Kolejny przykład, którym wycieram pysk przy każdej okazji, Snoop ze szmatławym remiksem najcieńszego z całego 'Doggumentary' (a może i w jego karierze)- Wet. Może ludzie się bujają, może na dyskotekach lata, może niezły imprezowy track, ale ja wolę Snoopa z reszty tej płyty, a najlepiej tego z 'Doggystyle' (to jest piękna płyta), a nie jakichś kombinacji.

To kwestia gustu, co się komu podoba. Ale właśnie to mi się nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem Busty u Tiesto, i nie chcę usłyszeć.

Mało ktore kollabo raper-gwiazda dance-bardzo-mainstreamowy-pop mi się podoba.

Choć czasem wychodzą z takich impossible-collabs całkiem niezłe kawaliny

Jest w ogóle jakaś nazwa pod te elektro-rapowe kawałki ?

elektro-rap

:trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

@up- Nadziałem się kiedyś na ten track w tv, ale był to jakiś 'Lady Gaga weekend' i jak zobaczyłem, że Wale z nią nagrał, to mimowolnie wyłączyłem tv. Nie umiem strawić tej kobity... Żeby nie robiła z siebie dziwactwa, to może nie byłoby tragedii, a tak... masakra. Jakby to ona zaśpiewała ten chorus w I Need a Doctor, to wieściłbym wam koniec Dr. Dre. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altair ale w tym klipie nie robi z siebie dziwactwa, wygląda znośnie, nie ma abażuru na głowie (co zdarzyło się jej w innych teledyskach), refren nawet ładnie wykonuje. Nie hejtuję dla zasady, a "Just Dance" było bardzo fajnym trackiem. Z tego, co słyszałem to "Bad Romance" też.

Jak wypadłaby w "I Need A Doctor" tak dobrze jak Aguilera u T.I. w "Castle Walls" (a warunki mają podobne), to czemu nie? Skylar Grey jest wg mnie tylko przyzwoita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Od tego Bad Romance zaczął się mój hejting. Omg, jak to stwierdził kumpel, w pewnym momencie wygląda jak warzywo, od tamtego czasu zaczęło się udziwnianie, typu puszki we włosach, w nucie z Beyonce etc. Dlatego jej nie lubię. Może głos ma dobry, ale jej wizerunek mnie strasznie zniechęca.

Jak dla mnie Skylar wykonała ten refren bardzo ładnie. Nie mam nic do niej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Ale bekę cisną z Ostrego. ^^ Wiz Khalifa nagrał z Curren$y i Big Sean'em kawałek O.T.T.R., a zaraz w sieci znalazłem coś takiego:

Równo rok temu świat muzyki przeżywał śmierć jednego z najlepszych polskich raperów. Adam Ostrowski stale żyje w sercach słuchaczy hip-hopu. Jak widać jego geniuszem potrafią zainspirować się również raperzy zza oceanu. Najgorętsza gwiazda ostatnich miesięcy Wiz Khalifa wraz ze wschodzącymi talentami ? Big Seanem i Curren$ym ? weszli do studia i nagrali numer na cześć polskiego producenta/dja/rapera/skrzypka.

?Chcieliśmy uhonorować tego wielkiego muzyka. To niesamowite, że przez tyle lat nie zdawaliśmy sobie sprawy obok jakiego geniusza dane było nam egzystować. Żałuję, że dopiero teraz możemy wyrazić swoje emocje. ? skomentował Khalifa.

W takich chwilach jestem dumny z bycia Polakiem. To piękne!

I w takim przypadku mamy kawałek nazwany: O.S.T.R.

W pewnym momencie miałem już dylemat czy ten Adam żyje czy nie, Wikipedia rozwiała wątpliwości. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

O żesz w morde, ale robią z niego polew, ktoś go bardzo tam nie lubi. ^^

Niestety to nie ściema, CNN potwierdziło przed momentem, Ostry jakby przewidział własną śmierć, i nagrał na skrzypcach utwór, który puszczony od tyłu brzmi jak pieśń pogrzebowa, zawsze go ceniłem, szkoda chłopaka, najlepszy muzyk i piosenkarz w historii polskiej sceny hip hop.

Nie mogę z tego posta. ^^ Polski 2Pac normalnie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.S.T.R. razem z Magikiem i Eldoką już od dawna mają wierne grono hejterów, głównie z powodu nadanego im statusu świętych krów. Tacy nigdy nie mają łatwo.

W USA też zresztą święte krowy istnieją- J Dilla, Dj Premier, Nas, Pete Rock. Mam nadzieję, że również hejterów posiadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Śpieszę, by donieść wam, słuchacze rapu, o zbliżającej się wielkimi krokami premierze nowego albumu Royce'a da 5'9''- 'Success is Certain', który ostatnio zrobił się szalenie popularny po premierze Hell: The Sequel. Po dwóch singlach (Writer's Block i Second Place) przyszła pora na leak (Legendary). Oprócz tego mamy też okładkę i tracklistę.

Cover: iTunes-SIC_Small.jpg

Tracklista:

1. "Legendary" (featuring Travis Barker)

2. "Writer's Block" (featuring Eminem)

3. "Merry Go Round"

4. "Where My Money"

5. "ER" (featuring Kid Vishis)

6. "On the Boulevard" (featuring Nottz & Adonis)

7. "I Ain't Coming Down"

8. "Security"

9. "Second Place"

10. "My Own Planet" (featuring Joe Budden)

11. "I've Been Up I've Been Down"

Premiera: 9 sierpnia 2011r.

Zacząłem robić za newsmana w tym temacie chyba. ^^ Kolejny news. Są nominacje do MTV Video Music Awards - klik.

Krótko, Tyler, the Creator z nominacją za Yonkers w kategorii Teledysk Roku. -.- To nie jest żart, a tym bardziej to nie jest śmieszne. Nominacja Beastie Boys, Eminema i Kanyego. Zresztą spójrzcie sami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Tyler nie ma szans wygrać.

Zastanawiam się, czemu akurat "All Of The Lights" wybrali?

Nie pamiętam, by tam coś wybitnego było poza pułapką na epileptyków i strojem Rihanny.

Wg mnie te klipy:

Monster

są ciekawsze.

w ogóle dobór w kategorii Hip Hop Video of The Year tak wygląda:

Chris Brown (featuring Lil Wayne and Busta Rhymes) ? "Look at Me Now"

Lupe Fiasco ? "The Show Goes On"

Lil Wayne (featuring Cory Gunz) ? "6 Foot 7 Foot"

Nicki Minaj ? "Super Bass"

Kanye West (featuring Rihanna and Kid Cudi) ? "All of the Lights"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj raczej żenka lekka, wnuk Boba Dylana wydaje hip hopowy mixtape:

próbka

http://www.youtube.com/watch?v=DeQc_MDyyZU

cytat z Pablo

"Bob Dylan był Jayem-Z swoich czasów"

Tak twierdzi przynajmniej wnuk legendarnego wokalisty.

Pablo Dylan, wnuk Boba Dylana, wydał niedawno swój pierwszy hip-hopowy mixtape, "10 Minutes".

- Dorobek mojego dziadka, który był Jayem-Z swoich czasów, wpłynął na wielu ludzi. Kocham go na zabój - powiedział 15-letni Pablo serwisowi AllHipHop.com.

I choć chłopak uprawia zupełnie inną muzykę od swojego dziadka, z dumą przyznaje, że twórczość Boba Dylana odcisnęła na nim silne piętno.

- Oczywiście reprezentujemy dwa różne światy, sam zresztą nie chciałbym, by ludzie mnie do niego porównywali. Jednak pod względem muzycznym i osobistym mój dziadek wpłynął na mnie w ogromnym stopniu - dodał.

z dedykacją dla każdego, kto twierdzi, że rapować może każdy, bo to przecież wystarczy zapuścić bit z komputera i gadać do mikrofonu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Altair1404

Nie wiem czy widzieliście, ale na wszelki wypadek zarzucę linkiem:

Jest to klip o kawałka z płyty Travisa Barkera- 'Give the Drummer Some'. Oczywiście najlepszy występ zaliczył nie kto inny jak Busta Rhymes. A sam klip zacny. Polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy ładnie polecieli. Jakaś moda na te szybkie, techniczne rapy zapanowała i cały czas te same osoby się przewijają( co oczywiście mi nie przeszkadza). Po przesłuchaniu pomyślałem, że brakuje Tech N9ne`a. Takie skrzywienie po Worldwide Choppers.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ I bardzo dobrze, uwielbiam szybkie rapowanie.Dla mnie wszyscy raperzy mogliby szybko nawijać. Oczywiście są wyjątki bo kto widział Jay'a, Scarface'a czy Cuba w takiej roli :happy: Co do kawałka do bardzo przyjemny.

z dedykacją dla każdego, kto twierdzi, że rapować może każdy, bo to przecież wystarczy zapuścić bit z komputera i gadać do mikrofonu...

Jeżeli komuś chcesz do wbić to do głowy to lepiej podaj mu tego rapera:

http://www.youtube.com/user/KulaVEVO

W najgorszym wypadku TK: http://www.youtube.com/user/NagraniabyTK ten to rapuje strasznie słabo :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...