Skocz do zawartości
CrixDoomsday

Edycje Kolekcjonerskie

Polecane posty

Taki mały, tematyczny przeskok - czy ktoś z was wie o ewentualnej obecności EK Dishonored w naszym pięknym kraju? Zapowiedziano w ogóle jakieś kolekcjonerki? (poza podrzuconym kiedyś linkiem z całkiem fajnym steelbookiem i paroma bajerami/pierdołami do pobrania z sieci?)

Z tego co mi wiadomo na razie nikt się nie określił czy pełnoprawna EK się pojawi, a tym bardziej u nas.

Nie przypominam sobie też żeby gdziekolwiek ktoś coś wspominał o EK. Na razie jedyna EK o której mi wiadomo to właśnie ta z pierdołami i DLC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie Halo 4 odpuszczam. Listopad jest na tyle napakowany premierami, że z niedosytu narzekać nie będę. Mam nadzieję, że ta kolekcjonerka będzie dostępna po premierze w niższej cenie tak jak to jest teraz z Halo : Reach.

@lukkru

Ja wybrałem odbiór osobisty w salonie Empiku, i też mam nadzieję, że mój egzemplarz będzie na mnie czekał i to za cenę która była aktualna podczas gdy zamawiałem pre-ordera, bo widziałem, że gra nieco podrożała.

@Hellspawn

Co do Dishonored, to stawiam, że dowiemy się o wydaniu tej grze w Polsce mniej więcej w takim samym odstępie czasu przed premierą jak w przypadku Darksiders 2.

Co do Snipera, to kolekcjonerka skończyła się na Pc, ale na Xboxa ( na pewno, przed chwilą sprawdzałem ) i PS3 są dostępne na gram.pl za 220 zł, czyli tylko 20 zł drożej niż kolekcjonerka na PC. Ja osobiście odpuszczam, pierwsza część miała swoje wady ale jako tako wciągała, ale po tym co pokazali panowie z City na E3, totalnie rezygnuje z tej gry ( przynajmniej na razie )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajne żerowanie na fanach. Pytanie zasadnicze: czy to nie jest łamanie znaku handlowego, jakim jest marka "Wiedźmin"? Ja nie widzę, by koleś zaznaczył, że to domowej roboty (no, jest drobna wzmianka o pudełkach, ale nie wynika bezpośrednio z kontekstu tongue_prosty.gif), jak ta swego czasu replika tomahawka (zacna, mimo mojego zerowego zainteresowania serią Assassins Creed). Nie wiem, może znowu się czepiam, ale nie potrafię przeboleć co sięteraz dzieje z rynkiem kolekcjonerskim. Pal licho, gdybym miał nadmiar kasy, ale w takiej sytuacji nie za kolorowo to wygląda.

Postanowiłem zamówić zwykłą wersję Borderlands 2 (w końcu to z gry jest największy fun) - może ta słabsza kolekcjonerka wyląduje w jakiejś ciekawej promo, a jak nie, płakał nie będę.

Co do limitki Forzy Horizon (tak?), podziw dla tych (w sensie, że mi by było szkoda kasy, nawet, jakbym miał nadmiar), którym "nie robi różnicy 100 zł w te czy we wte za steelbooka i parę wirtualnych pikseli samochodów ekstra".

PS Opis aukcji przebija wszystko:

WITAM! Mam do zaoferowania coś specjalnego -

WIEDŹMIŃSKE MEDALIONY GELARTA Z RIVII.

Toć z książkowego "niejakiego Geralda" miałem mniejszy ubaw. trollface.gif

Edytowano przez Prometheus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podróba, podróba, sam na aukcji pisze że to repliki no i te piękne numery 11-50. Szkoda że ludzie się na to nabierają.

@marek79

Jasne że CDP o ile zastrzegli sobie wygląd tychże wisiorków.

Edytowano przez bleub
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak zdawało, a co do naruszenia praw to pytanie czyje prawa ew. gość by naruszał?

cdp?

sapkowskiego?

supernowej?

a takich aukcji jest cała masa przecież, pół biedy jak ktoś wymyśli i zrobi coś oryginalnego ale koszulki i te medaliony to idą na potęgę

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na aukcji jak wół jest napisane że to replika więc nie ma co polemizować w kółko na ten sam temat :). Jeśli ktoś ma chęć potrollować to może napisać maila do CDP z linkiem do aukcji, niech oni ocenią całą sytuację. Dla mnie osobiście to robienie ludzi w bambuko, ale aukcja jasno mówi że to produkt nieoryginalny więc trudno orzec czy kupujący nie robi w bambuko sam siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bleub

a co jeśli CDP zastrzegł wzór medalionu wraz z łańcuchem?

to wtedy w 2 "kluczowych" miejscach medalion w aukcji jest "oryginalny" ma wybity numer i inną długość łańcucha, pewnie też inny stop z którego go odlano i może też inny odrobinę kształt bo forma mogła być niedoskonała smile_prosty.gif

ale to oczywiście już takie prawnicze gadanie by było

a z innej beczki wydaje się że hype na D3 trochę opadł (przynajmniej jeśli idzie o używki) bo coraz więcej ich się pojawia a ostatnio zakończyła się za 345 PLN kompletna

no i gram znów ma Wieśka ME za cenę premierową niestety nadal confused_prosty.gif

@down

bleub chodzi tylko o zabawę :)

Edytowano przez marek79
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli CDP zastrzegł wzór medalionu wraz z łańcuchem?

To naruszył ich prawa do kopiowania tychże medalionów i może zostać podany do sądu.

@Kraven

Ta dyskusja nie ma sensu :x. Fakt, napisał że to replika przedmiotu z universum a nie replika medalionu wydanego przez CDP. Tak czy inaczej aukcja śmierdzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem nawet nad kupnem,ale właśnie mnie odrzuciło iż jest to replika - do tego numerowana. Dodatkowo jeszcze otrzymuje pudełko które jest dla mnie mało ciekawym elementem. Już prawię bym kupił jak się pierwszy raz pojawił ale, jak zobaczyłem opis spasowałem. A co do autorstwa, być może osoba wystawiająca sama stworzył odlew dla CDP i po ustalonym terminie rozpoczął własną manufakturę.

Gdybam ale jakby naprawdę szkodziło to CDP już by się zajęli, a domyślając się - przez takie postępowanie tylko by zrazili nie tylko fanów, ale również przyszłych potencjalnych klientów do zakupu trzeciej części, jak również wcześniejszych. Tak wiec niezależnie od sytuacji i jedna i druga strona by nie zyskała. Samo przez się ta aukcja nawet jeśli nie ma zbyt wielu chętnych i nikły zbyt, jest autoreklamą marki jaką jest wiedźmin. A to jest najważniejsze dla twórców gry i inwestorów finalizującą ją.Niewielka strata wobec "morza zysków". Pozatym koszta postępowania przekroczyły by sam utarg i koszt wykupu wizerunku, więc to się nie kalkuluje.(Wojaczka z fanami nie popłaca)

A naprawdę nielegalne by było gdyby CDP stworzyło sklep z "orginalnymi" gadżetami wiedźmińskimi,a wśród nich był właśnie taki medalion z identycznym przodem medalionu. A tak jedynie złożył zamówienie na plus,minus 5000 sztuk. Sam ma prawo do wizerunku ale jej wykorzystanie skończyło się na medalionie i pudle,nic więcej nie zauważyłem by powstało coś oprócz reklamowych plakatów. Aukcjonariusz ma tyle przyzwoitości iż stwierdził wprost że jest to replika.Tak więc nie jest wielkim oszustem, zapełnia jedynie nisze nie zapełnioną przez CDP. Sama społeczność się dopomina takiego sklepu,ale ani widu ani słychu. A że śmierdzi, szkoda ale nikt nie chce być stratny.

Edytowano przez SasWickas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zawitał u mnie kurier z kolekcjonerką Darksiders 2. Maska po prostu miażdży, podstawka odstaje trochę wykonaniem od samej maski ale ta prezentuje się przepięknie. Widziałem, że niektórzy mieli wątpliwości co do artbooka, ale ten też jest na prawdę bardzo ładny, bardzo stonowany ale klimatyczny. Edycja na prawdę warta swojej ceny :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...