Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nemeks

LED TV szum marketingowy czy zwykłe oszustwo

Polecane posty

Telewizory LED od zwykłych LCD różnią się sposobem podświetlenia. Zamiast kilku lamp masz bardzo dużo diod LED które równomiernie podświetlają ekran. Szału i dużej różnicy pomiędzy klasycznymi LCD nie ma, ale jednak są lepsze, lecz nie na tyle aby tylko na to patrzeć przy wyborze. Czy klasyczne LCD jest lepsze od LED zależy od konkretnego modelu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze telewizora LED - czy jest cienki. Te centymetrowej grubości ekrany niczym się nie różnią w jakości od zwykłych LCD, ponieważ są podświetlane rzędowo. Te grubsze LEDy (bodajże RGB, nie pamiętam dokładnie - w którymś CDA był o tym artykuł) mają każdy piksel podświetlany indywidualnie, co oznacza o wiele lepsze odwzorowanie czerni.

Co do artykułu - po pobieżnym przejrzeniu mówi z grubsza prawdę, niewiele się zmienia, LCD to nadal LCD. Jednak odniosłem wrażenie, że miesza się jeden sposób podświetlania z drugim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem tylko dodac ze są bardzo delikatne lub trafiłem na felerny model.

Pewnego razu bylem u kumpla przy czym oglądaliśmy na nim matrixa. Matka kumpla szturchnęła telewizor miotłą i bum szary obraz i nagle wszystko się wyłączyło.

W serwisie go przyjęli bez zdziwienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LED to w ogóle jest technologia, który odpowiada właśnie za światłość, na dodatek kolejnym plusem tych TV jest to, że są bardzo cienkie no i prostu fajnie wygląda, ciekawe design (uwierzcie mi - są tacy dla których jest to bardzo ważna rzecz).

Na pewno nie jest to oszustwem, lecz jakimś mega-hitem też nie, jeżeli ktoś ma bardzo dużo pieniędzy to warto zainwestować w taki "ledowy" telewizor, lecz jeżeli mamy ograniczony budżet to lepszym wyborem będzie jakiś LCD z Full HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież LED to praktycznie to samo co zwykły LCD tyle, że jest tańszy w produkcji ze względu na diody LED'owe i tym samym zajmuje mniej miejsca. Kosztuje drożej bo ludzie lubią płacić za nowości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od konkretnego modelu.

Typowe LCD zostają wypierane powoli przez tv LED. Samo LED się rozwija, a LCD osiągnęło już swoją szczytową formę. Należy o tym pamiętać.

Ja przykładowo planuję kupić w grudniu nowy TV. Będzie to albo Sony Bravia 500 EX, albo Sharp Aqos 810.

Bravia to typowe CCFL, ale zważywszy na fakt ile lat dopracowywano ową technologię, mamy pewność, iż otrzymamy produkt z wyższej półki.

Dodatkowo powala stosunek: jakość - cena. Za 40" (a taki chcę nabyć) życzą sobie ok 2.7k jedynie.

810 Aqos to edge led natomiast. Matryca dziesiątej generacji (czyli dwa rzędy wyższa niż w EX od Sony). Wykorzystanie dodatkowego sub piksela, nie jest rewolucją, a ewolucją i to w dobrą stronę. RGB+Y sprawdza się. Paleta barw, jak i sam obraz w tym tv zachwyca. No i ten nowoczesny design.

Ktoś kto planuje zakup tego TV nie powinien się zbyt długo zastanawiać. Cena - ok 3.4k.

Dodatkowym atutem jest fakt, że bardzo mało pożera prądu ów TV (ponad 4ro krotnie niż plazmy Panasonic, także mniej niż odpowiednik LCD w tych wymiarach), a tym też kupujący powinien się kierować.

Mam jeszcze na oku jego młodszy odpowiednik, 705 LX mianowicie. Jest nieco droższy, to full LED i także zachwyca jakością obrazu.

Na krawędziowe podświetlenie nią ma co psioczyć. Jasne, to klasa sama w sobie, niemniej pełne okazało się zbyt drogie i poszczególne firmy od niego odchodzą - dobrze to widać na przykładzie wspomnianych Sharpów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...