Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spawaczx

Słuchawki do gier i muzyki

Polecane posty

Właśnie rozwaliły mi się słuchawki do kompa ale niema czego żałować bo i tak były badziewne, ale teraz nie mam żadnych wiec zastanawiam się nad kupnem nowych. Tutaj właśnie powstaje problem bo kompletnie nie znam się na tym sprzęcie (słuchawkach) i nie wiem za bardzo jakie kupić. Zależy mi na tym aby były to słuchawki do gier jak i do słuchania muzyki z mikrofonem i regulacja dźwięku na kablu.

Wytypowałem 4 modele:

Razer Carcharias

Creative Sound Blaster Arena

Sennheiser PC 360

Sennheiser PC 333D

Nie zdecydowałem się jeszcze na żaden z tych modeli, bo nie wiem czy na prawdę sa takie dobre jak je opisują i może są jakieś inne lepsze modele czekam na wasze opinie i propozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Regulacja dzwieku na kablu degraduje sygnal przechodzacy od karty dzwiekowej do sluchawek przez co dzwiek jest gorszy, a glosnosc mozna tez regulowac na komputrze nie tylko na nieszczesnym kabelku.

2. Wszystkie sluchawki z mikrofonem sa gorszym wyborem (w kategorii cena/jakosc) niz sluchawki + osobny mikrofon.

3. Osobny mikrofon gwarantuje bardzo latwa jego wymiane, a w przypadku sluchawek dla graczy, w ktorych mikrofony psuja sie bardzo czesto, mikrofon jest najczesciej na stale zamontowany przez co nie mozna go wymienic bez odsylania calych sluchawek na gwarancje.

4. Podaj jaka masz karte dzwiekowa (dokladnie tak Servard - dzwiekowa, a nie graficzna:nonono:), bo nie ma sensu kupowac dobrych sluchawek do marnego zrodla.

5. Chcesz sluchac muzyki, a jednoczesnie bierzesz pod uwage Carcharias? Zdecyduj sie!:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Regulacja dzwieku na kablu degraduje sygnal przechodzacy od karty dzwiekowej do sluchawek przez co dzwiek jest gorszy, a glosnosc mozna tez regulowac na komputrze nie tylko na nieszczesnym kabelku.

jesli sie nie kreci tym non stop, to dzwiek raczej sie nie degraduje ;) w nadmiernym uzywaniu potem nawet slychac zgrzyty ;)

mic ze sluchawkami z jednej strony mowisz ze jest lipa z gwarancja, ale te lipa jak sie kupi odzielnie i wtedy dochodzi dodatkowy kabel, microfon zajmuje miejsce, a tak jest przyczepiony do sluchawek, ale zgodze sie takze ze na niektorych sluchawkach z mic slychac przebicia co jest niemile dla odbiorcow :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie kreci tym non stop, to dzwiek raczej sie nie degraduje wink_prosty.gif w nadmiernym uzywaniu potem nawet slychac zgrzyty wink_prosty.gif

Nie chodzi o to, czy uzywamy tego, czy nie. Jesli dasz do sluchawek ten sam kabel, ale bez regulacji dzwieku, to jakosc powinna byc lepsza (chyba, ze ogolnie kabel jest miernej jakosci). Wedlug zasad wszelkiej logiki im mniej na drodze sygnalu/dzwieku tym lepiej. Z tego powodu zadne drogie lub naprawde dobre sluchawki nie maja regulacji poziomu dzwieku na kablu.

mic ze sluchawkami z jednej strony mowisz ze jest lipa z gwarancja, ale te lipa jak sie kupi odzielnie i wtedy dochodzi dodatkowy kabel, microfon zajmuje miejsce, a tak jest przyczepiony do sluchawek, ale zgodze sie takze ze na niektorych sluchawkach z mic slychac przebicia co jest niemile dla odbiorcow tongue_prosty.gif

Zalman mic jest podpinany bezposrednio do kabla sluchawek. Wystarczy uzyc tasmy lub nawet jakiegos kleju, zeby przykleic na stale i mamy jeden kabelek z dobrym mikrofonem. Rozwiazanie praktyczne i oferuje bardzo dobra jakosc mikrofonu, czego o wielu sluchawkach z wbudowanymi mikrofonami powiedziec nie mozna.

Wciaz jednak na razie mozemy tylko teoretyzowac poniewaz autor tematu nie poda, jaka ma karte dzwiekowa. Byc moze jedyna sensowna rekomendacja okaze sie HD201 lub Koss UR40 mimo jego budzetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty dźwiękowej żadnej nie kupowałem wiec mam zwykła zintegrowana z płyta główna wiec rewelacji niema.

Nie biorę pod uwagę kupna osobno mikrofonu i słuchawek zależy mi na wygodzie i uniwersalności sprzętu nie chce mi się bawić w

Wystarczy użyć taśmy lub nawet jakiegoś kleju, żeby przykleić na stale
. A chcę regulację na kablu aby właśnie nie bawić się w regulacje na kompie

5. Chcesz sluchac muzyki, a jednoczesnie bierzesz pod uwage Carcharias? Zdecyduj sie!:P

Wziołem bo jak w temacie napisałem nieznam się na tym sprzęcie i dlatego poprosiłem o pomoc wyborze, jak bym sie znał to tego tematu by nie było.

"Pisownia rozdzielna partykuły nie"-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę pod uwagę kupna osobno mikrofonu i słuchawek zależy mi na wygodzie i uniwersalności sprzętu nie chce mi się bawić w

Moze troche przesadzilem - kabel Zalman mic jest podczepiany do kabla sluchawek na specjalny zatrzask/klips. Wspomnialem o tasmie lub kleju jako narzedziach potrzebnych do bardzo 'mocnego' lub zintegrowanego polaczenia na linii sluchawki-mirofon.

Musisz sie liczyc z tym, ze jedyne sluchawki z mikrofonem, ktore maja mikrofon i jakosc dzwieku na przyzwoitym poziomie (w stosunku do ceny) zaczynaja sie od PC350 i ida w gore przez Beyerdynamic Gaming headset do Headzone Professional 5.1. Jak sie za pewne domyslasz wszystkie sa bardzo drogie. Najtanszy z tych modeli to PC350, ktory bedzie bardzo ograniczany przez Twoje mierne zrodlo. Do tych sluchawek przydalaby sie karta dzwiekowa pokroju Xonara DS lub DX. Obecnie masz zintegrowana karte dzwiekowa i nie ma sensu kupowac niczego lepszego niz Koss UR40, ktore do grania na integrze i sluchania muzyki beda bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Creative Sound Blaster Arena?

Doradzono mi też jeśli niemam dobrej karty dzwiekowej sluchawki na USB: Creative Fatal1ty USB Gaming Headset dolaczony do nich jest software X-Fi, który podobno swietnie emuluje efekty przestrzennego dzwieku 3D na stereofonicznych sluchawkach. Lub sluchawki usb Creative Fatal1ty HS-1000?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pierwsza - wszystkie sluchawki na USB sa g**** warte. Sprawa druga, niemal rownie prosta - wszystkie sluchawki creashit (z wyjatkiem 'ich' CAL!) sa g**** warte. Sorry, ze tak dobitnie to powiedzialem, ale taka jest prawda.

Karty dzwiekowe na USB dolaczane do sluchawek lub te z dopiskiem 'dla graczy' mozna sobie o kant tylka rozbic. Nawet uzywana Audigy 2 bedzie od nich lepsza. Chcesz dobry zestaw? Prosze bardzo:

Audigy 2 + Koss UR40 + Zalman mic.

Cos drozszego?

Xonar DX/D1 lub X-fi music/gamer + Koss UR40 + Zalman mic.

Zadne sluchawki dla graczy nie umywaja sie do powyzszych opcji. Jesli chcesz kupic koniecznie cos z mikrofonem na sluchawkach to combo Xonar D1/DX + PC350 sprawdza sie podobno dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecał bym Ci np. AKG K 530 (ok.300zl+/-) lub Sennheiser'y HD 485 (260zl+). Z tego co inni użytkownicy pisali to Creative Labs Aurvana Live! lub KOSS'y UR40. Mikrofon oczywiście Zalman ZM-MIC1 i jakaś dobra karta dźwiękowa.

Za te wszystkie Creative Fatal1ty Gaming Headset się nie bierz bo to wielki przereklamowany szmelc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG K 530

Te sluchawki wymagaja wzmacniacza, zeby grac na tyle dobrze, aby uzasadnialo to cene. Bez wzmaka lepiej juz kupic cos tanszego, ale cos, co wykorzystamy w wiekszym stopniu. Nie ma sensu kupowac pol-produktu, a bez wzmaka tak wlasnie zadzialaja K530.

Co do HD485 - powinny byc bardzo dobre, ale sa podobno niezle problemy z ich zdobyciem w Polsce. Jesli znajdzie sie jakas para w cienie ~250zl, to naprawde warto.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...