Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Laskolnyk

GTS 450 vs GTX 460 od Zotaca - która?

Polecane posty

Drugiego tyle na pewno nie ma sensu dopłacać (pewnie mówisz o mocno podkręconej wersji 1GB).

Ja na twoim miejscu bym wziął taniego GTX460 768MB od Palita/Gainwarda który będzie zauważalnie lepszy nawet od podkręconego GTS450. Do tego procesora będzie jak znalazł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugiego tyle na pewno nie ma sensu dopłacać (pewnie mówisz o mocno podkręconej wersji 1GB).

Ja na twoim miejscu bym wziął taniego GTX460 768MB od Palita/Gainwarda który będzie zauważalnie lepszy nawet od podkręconego GTS450. Do tego procesora będzie jak znalazł.

OK. :) Czekam na inne spojrzenia na sprawę ;)

A!

Dodaję, że NIE CHCĘ BAWIĆ SIĘ W OC! Ma być [beeep]iaszcza od nowości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radek 5770 bije nawet podkręconego gts450, a najlepiej wychodzi gtx460 w tej cenie to raczej gts450 był robiony jako konkurencja dla 5750/5770.

Wszystkie robione testy wskazują że gts450 nie wygrywa z radkiem, a radek jest o wiele słabszy od gtx460, więc tylko gtx jest tu wyborem i nie ma co się zastanawiać, bo gts ma o wiele gorsze parametry jak i wydajność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kolego kup sobie zasilacz bo widzę, że masz tylko bombę. Np. OCZ ModXStream 500W albo nawet Fortron 460W GHN. Dopiero później wybieraj kartę graficzną bo w przeciwnym wypadku są duże szanse, że długo się nią nie nacieszysz.

http://www.arest.pl/produkt/14,172,,ModXSt...odularny-40-dB/

Taki?

Więc mówicie, żeby kupić GTX 460 - którą więc wersje wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mówicie, żeby kupić GTX 460 - którą więc wersje wybrać?

Zależy od monitora czy fullhd, i od twojego portfela. Ja kupiłem z aresta gainwarda bo na takiego było mnie stać, jeśli masz kasę możesz dołożyć do "pełnej " wersji gtx460 tj 1GB 256bit , ale nie wiem jak z procesorem czy będzie ograniczał, a jak pisał yojo :) że wersja 768mb będzie jak ulał to warto brać, tylko że lepsze chłodzenie ma chyba gigabyte, ale to się wypowiedzą znawcy :P

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w tym wypadku wersja 768MB się doskonale sprawdzi.

Ja bym wziął Palita/Gainwarda, lub ewentualnie Gigabyte (jest podkręcony i ma lepsze chłodzenie). Wszystkie powinny być do dostania poniżej 600zł.

Co do zasilacza - 500W potrzebne Ci tylko wtedy, jeśli chcesz ten mieć zasilacz na przyszłość, jakbyś kiedyś zmieniał komputer i chciał zachować zasilacz. W innym wypadku wystarczy FORTRON FSP460-60GHN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że te 600 zł masz na zasilacz i kartę? W takie razie bierz zasilacz Fortron GHN460W i kartę GTS450. W tej cenie nic innego nie dostaniesz. Oczywiście procek wypadałoby podkręcić.

[edit]

Do tej rozdziałki 1GB to sporo, ale jeśli karta ma być na przyszłość, to jest to lepszy wybór niż np. HD4850 512MB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz może zostać zwłaszcza że kiedyś musi się zkończyć ten trend u NV i AMD na energio-nieoszczędność na nowych kartach (i to szybko bo inaczej się zaczną politycy żucać na takie 300W u GTXa 470). Przy wyborze pamięci raczej 1G bo np w metro 2033 już teraz zaczyna się phenomen przepełnienia RAMu kraty przy 1680x1050 z AA (karta się nie robi wolniejsza ze względu na GPU lecz na to że ma za mało pamięci), tzn karty z 1G i więcej w cale nie są tylko bajerem.

Żeby kupićna następne 3 lata to pmyśl o tym żeby poczekaćjeszcze miesąc i sobie kupić GTXa 460 z 2G ramu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz może zostać

Piszesz głupoty i tyle. Zasilacz do wymiany. Nawet jak nie będzie zmieniał karty. Najpierw się zastanów dwa razy przed napisaniem kolejnego posta.

Jeśli 600zł na grafikę to tylko GTX460.

Na przykład Gigabyte GeForce GTX460 768GB. W ram.net.pl za 576zł.

Do tego zasilacz. Spokojnie Ci wystarczy Fortron ATX-460GHN 460W. Kosztuje w okolicach 150zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...