Skocz do zawartości
RoZy

Age of Empires (seria)

Polecane posty

Jedynka była fajna, długo w nią grałem, nawet moja mama grała w nią. Dwójka też była fajna, ale szybciej mi się znudziła. Najfajnieższą częścią jest trójka, ale zawiodłem się na niej. Nawet w Władcy Pierścieni jest ładniejsza grafika. Jakby połączyć bitwę o śródziemię i kozaków i 3 age to byłaby fajna gra. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z AoE zaczęła się dawno, dawno temu. Tak się złożyło, że mój kuzyn był u mnie i instalował mi coś z CD-A... On był absolutnym przeciwnikiem RTSów. Ja jeszcze wtedy nie wiedziałem że istnieje takie coś jak strategia. Raz że byłem mały, dwa że nie miałem pojęcia o kompach i ich możliwościach. Ale tak się złożyło, że zobaczyłem screena... To było demo dodatku do pierwszego AoE... Kuzyn miał nawet opory żeby mi zaintalować... On poprostu gardził RTSami. Gdy odpaliłem tą gre wiedziałem, że to jest to co pokocham. Mimo swojego młodego wieku szybko przeszedłem demo. Niestety nikt w okolicy nie miał pełnej wersji tej gierki... Ale jakoś niedługo po tym w CD-A ukazało się demo drugiej części tej gry. Wtedy już wiedziałem, że musze mieć pełną wersje. W końcu zakupiłem. Była super. A niedługo po tym znalazł się ktoś kto miał i "jednyke"... Pograłem w nią także z miłą chęcią. Było tam tylko pare nidorobień... Wkurzało mnie jak wojsko szło byle jak, każdy swoją ścieżką... I zdarzało się że jakiś zablokował się między drzewami... Ale to akurat nie przeszkadza zbytnio w grze. Trzecia część AoE też bardzo mi się podobała, choć już to nie to samo co część I czy II... Zastanawia mnie tylko co będzie w następnej części... Skoro w pierwszej była starożytność, w drugiej średniowiecze, a trzecia to renesansy i te sprawy, to co będzie w części czwartej? I wojna światowa? A po reformach na nową ere może wojny gangów, albo walka z terrorystami? :P Polecam wszystkim. Wyczapista seria. Klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe - znalazłem buga w AoE III - jak się klika armią na galeon - to na niego wchodzi. Jak się klika armią na kanou - też na niego wchodzi :wink:

Zarówno kanou jak i galeon mieszczą po ok. 25 wojów ;D

Transport okrętami nie jest bugiem. Fakt, że kanou powinno mieścic góra 5 wojów - a tak to się zastanawiam gdzie tam się na takiej małej łodzi mieści kawaleria :) . AoE 3 to na prawde przyjemna gra - z ciekawości pozyczyłem od kumpla i aktualnie skończylem pierwszy akt - może zastanowie się nad kupnem gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem AoE III w bardzo głupi sposób - kupowałem na gram.pl Guild Wars, a żeby użyć "dostawa za wPLN" potrzebowałem jeszcze 50 zł zamówienia. To skalkulowałem że wówczas koszt AoE III będzie mnie kosztowało koło 55 złotych. A to jest mało :)

Też właśnie skończyłem pierwszy akt i na razie (poza fajną fabułą) jestem zachwycony dwoma rzeczami: W innych strategiach (Empire Earth, Rise of Nations, AoE II itp) jak np. statek dostał kulą albo kanonadą to ZAWSZE łamał się w pół i tonął.

Spróbujcie w AoE III zestrzelić jakiś statek np. z Wielkiego Działa (ostatnia misja Aktu I). Najpierw kula łamie maszt, maszt spada i przebija pokład, kula przetrąca rufę, statek zaczyna tonąć do tyłu i w końcu SRU (znaczy się pokładowy arsenał poczuł płomienie :wink ).

I druga rzecz - jak się z czegoś strzelało gdziekolwiek indziej (też np. te strategie co powyżej) to była animacja strzału (np. armaty), huk z głośników i animacja umierania kilku wrogów.

A w AoE III jak np. falkonet albo bombarda strzela to lufa wypala, kula leci, jesli musi to łamie drzewa i zabija TYLKO tych wrogów, w których przywaliła :P

Po prostu CUDO :!: :D

Aha - i wracając do poprzedniego mojego posta - galeon to galeon, na nim się wszystko zmieści ale jakim cudem na KANOU (kajak do cholery :P ) władowałem cztery falkonety, moździerz, pięciu huzarów i legion tarczowników - NIE WIEM :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AoE w bardzo przystępnej cenie, a to dzięki GRAM.PL. Jak wcześniej "odrzucało" mnie od tegoż tytułu, tak teraz może się skuszę (ale dopiero PO zakupieniu Just Cause) :)

Spójrz na rankinigi sprzedawanych gier w Polsce, UK i USA. Mi od razu w oczy się rzucił tytuł taki jak Heroes of MIght & Magic - tylko w Polsce jest on 3 na liscie TOP 10. U Anglojęzycznych nawet niezmieścił się na tej liście, gdzie królują Sims 2 (w polsce 4 miejsce) i Oblivion (w polsce 2 miejsce). Wnioski same się nasuwają. :)

Jednak pomine już powyzszy nagłówek i wpadłem tu by poinformować fanów AoE 3, że jest dla was szansa - została stworzona nowa strona (i forum) w całości poświęcona Ejczowi trójeczce. Macie szanse z pewnością się tam wykazać, czy też być na bieżąco jeśli chodzi o turnieje. :)

pozdrawiam 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu grałem tylko w AoE 2. Gra po prostu mnie tak wciągnęła, że innych tytułów nie widziałem. :) Najpierw przeszedłem kilka razy kampanię(już prawie nic nie pamiętam :P) a potem tworzyłem własne mapy. Gra bardzo dobra.

AoE 3 także mnie wciągnął. Spędziłem przy nim wiele dni/tygodni. Czas płynął bardzo szybko i miło. :)

Niestety w AoE(jedynka) grałem tylko przez chwilę. Był chyba on nawet na płycie CDA, prawda? <myśli> Będę musiał go zainstalować.

W dodatek do 3 jeszcze nie grałem. Kiedyś na pewno kupię. :)

Seria AoE jest bardzo dobra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, Age of Empires to jedna z najlepszych strategii... Ma niepowtarzalny klimat i świetnie wyglądające jednostki.

Taaak.

Nie ma to jak w AoE1 centurioni i ozbrojowanie słoni.

W kampani zaś na zawsze w mj pamięci został Ślepy Kulawy Ksiądz :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od zdania że to moja ulubiona gra i najbardziej wciągająca z tych, w które dotychczas grałem. Zaczynałem oczywiście od Age of Empires I. Wtedy była to klasa sama w sobie. Jednak z perspektywy czasu można w niej było wiele jeszcze urozmaicić nawet jak na tamte warunki technologiczne. Nie mniej jednak należała jej się ocena bardzo wysoka za niepowtarzalność. Druga odsłona, tutaj można powiedzieć śmiało że to klasyk gier strategicznych, gra rewelacyjna, nie znajduje wad wewnętrznych, genialne wykonanie, niesamowita grywalność, zimowe wieczory kilka lat temu należały do tej gry. Nigdy nie zastanawiałem się na czym polegała jej niepowtarzalność, której moim zdaniem brakuje w części III, do której właśnie w tym zdaniu przechodzę. Szczerze ta odsłona jest mi najmniej bliska, nie mam pojęcia dlaczego, ale w moich oczach nie ma takiego wizerunku jak poprzednie. Może to z przesycenia rynku różnymi nowościami tak się dzieje, nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Również czasy rozgrywanej akcji nie są tak wciągające jak to było w AoE II. Ogólnie całą wersję można zaliczyć to tych gier, które można, a nawet trzeba nazywać i określać mianem "wspaniałe".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Age of Empires to jeden z moich ukochanych tytułów :D Wg mnie nie ma lepszego rtsa, a wsród mojego osobistego rankingu strategii AoE przegrywa tylko z Heroes 3 (ale kto da radę Herosom :lol: ).

Pamiętam te długie godziny ślęczenia przy tej grze i odkrywania jej wszystkich tajemnic :D

Mowa tu oczywiście o jedynce- jeśli chodzi o resztę serii: Age 2 oraz AoM- to chyba niedługo się wykosztuje i zakupię jedną albo drugą... Za 50 zł z Superselllera jak najbardziej się opłaca.... Po demku widzę, że Age of Mythology jest całkiem interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Age of Empires to najlepsza strategia, w którą dotychczas miałem okazję zagrać. Grałem we wszystkie części, ale I z dodatkiem najbardziej do mnie przemówiła. Wojownicy na słoniach, ładne budynki i płonące kule i strzały. Po prostu super!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w 1 to byla moja pierwsza prawdziwa gra. Polubiłem ją strasznie. W 2 sie wręcz zakochałem :D . W 3 też grałem ale te efekty bądź co bądź mnie odepchnęły. To już nie to samo. Ciągle gram w 2. to według mnie najlepsza gra strategiczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jesienią na półki sklepowe trafi nowy dodatek do "Age of Empires 3 o pod tytule "The Asian Dynasties".Jak zapowiada ES, w nowym dodatku zostaną wprowadzone nowe, rewolucyjne zmiany. Więcej informacji http://www.agecommunity.com/ oraz Press Release http://www.agecommunity.com/press.aspx?PressReleaseID=161. Warto chyba ? na stronie głównej dać informacje o zblizającym sie dodatku równo po roku od poprzedniego "Age of Empires III: The WarChiefs"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zagrywam sie prekursorem serii Age of... i muszę powiedzieć, że emocje są przednie od radości po irytacje graniczącą, ze zrzuceniem monitora z pierwszego piętra. :P (Jest taka misja w kampanii Greckiej podpisana Wonderful, wyrywam sobie przy niej włosy jak moja własna katapulta napierdziela w moich łuczników, po prostu zatukłbym programistów za tą ich chęć urealnienia rozgrywki poprzez zadawania swoim własnym jednostkom obrażeń). Wszystko zaczęło się od Age of Empires 2, które zaciekawiło mnie daleko w zamierzchłych czasach. No nie powiem, grało się przednie, spędzonych kilka wieczorów na samotnym nabijaniu kolejnych misji upływało mi bardzo miło, jednak dopiero wszystko zaczęło się od dema Age of Empires ]I[ wtedy wiedziałem, że to jest właśnie to co mnie kręci. Szybkie zamówienie w internetowym sklepie i już na następny dzień miałem Ejcza z Łarczifem. Przejście podstawki i add-on nie zajęło mi wiele czasu bo trzy wieczory, później długie partyjki na forum ESO i... przyszło znudzenie. Gra nie zaskakiwała już niczym nowym, a rozgrywka zbliżała się do schematu, którym trzeba było iść od samego początku - jedna chatka, koszary, szybko grupa kuszników i następne budynki etc... Po prostu gra się nudzi i to szybko. Wtedy też zacząłem więcej czytać nt. samego Ejcza i spotkałem się z wieloma wypowiedziami dotyczącymi drugiego czy - mniej popularnego - Ejcza pierwszego. Przypomniałem sobie tą encyklopedyczną otoczkę fabularną i porwałem się na ponowne zaznajomienie z początkami serii. Tym jednak razem postanowiłem zacząć od prekursora i tak gra wciągnęła mnie jak markowy odkurzacz, sprawiła, że znów zajrzałem do książki od historii (chodź matura już za mną, a co za tym idzie lekcje szkolne), początkowo dość niepozornie, jednak postanowiłem, że wraz z cyklem EjczofEmpajers przejde od początku ludzkości (era prehistoryczna) po rewolucję społeczną jaką była Wielka Rewolucja Francuska, która z pomocą Napoleona opanowała cały stary kontynent. Sam muszę przyznać, że ostatnia gra, która doprowadziła iż rozwijałem swoje szare komórki z dziedzin naukowych a nie tylko rozrywkowych była Europa Universalis II, jednak było to tak dawno - przełom 2oo1/2oo2 - że najstarsi górale już tego nie pamiętają. :))

Wyższość serii Age of Empires nad innymi grami i jej przełomowość mierzył bym w ilość gier jakie spłodził Ejcz, a było ich bez liku. Tak jak pisałem w Kąciku fanów RTSów AoE, będzie miała tych klonów najwięcej, niektóre były lepsze, inne gorsze jednak nie było takiego, który dorównałby pierwowzorowi: Cossacks, Empire Earth, Sudden Strike, Blitzkrieg i wiele innych, których ilość nie sposób byłoby wymienić jednak wierze w to, że gdyby nie Ensamble Studio i ich największe dzieło (bo przecież AoE lepsze od Halo :P) to świat RTSów byłby uboższy.

Więc powtórzę jeszcze raz za kolegami Age of Empires rlz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przecież dzięki temu, że wyszła w SuperSellerze kompilacja poprzednich części Age Of Empires, każdy może się z nią zaznajomić i zacząć grać od samego początku poznając serię...Nie wiem jak Wy uważacie, ale dla mnie część druga była po prostu NAJLEPSZA ze wszystkich jakie wyszły...

Dwójka to imo obok TA najlepszy RTS na multi, ale koniecznie z dodatkiem/upaczownana, bo w samej podstawce jest za dużo taktyk dających wyraźny upperhand (Teutoni).

Jedynka jest ciut skopana poprzez śmieszny limit jednostek, ale zabija grafiką i daje duże mozliwości jednocześnie nie będąc przesadnie przybajerowaną.

O trójce zapomniałem parę minut po jej ujrzeniu, ale to chyba bardziej wina ogólnego znudzenia grami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uf w końcu znalazłem ten temat.Ach, Age of Ampire, strategia microsoftu, co o niej sądze: fajnie się robi mury ochronne wokół swojej wioski (szczególnie w II), kampanie są takie sobie, ale najfajniej się robi własne scenariusze czy nawet kampanie, w sieci nie grałem. Ogólnie to tak 7-/10

:starwars::starwars:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...