Skocz do zawartości
RoZy

Age of Empires (seria)

Polecane posty

Age of Empires to klasyka strategii. Pamiętam, że dwójka była pierwszą grą z tego gatunku w jaką grałem. I zarazem najlepszą. Inne strategie nie wciągnęły mnie tak jak AoE 2. Trzecia częsc będzie świetna, jeśli prócz cudownej grafiki będzie miała tak wielką grywalnośc, jak jej poprzedniczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa Age of Kings rządziło i rządzi (kampania Saladyna - to jest to!) ogólnie ma swój klimacik i magie przyciągania...no co tu dużo gadac, czekam z niecierpliwością za trójeczke. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o taaak... AoE I to prawdziwie królewska strategia :)

Nie zapomnię setek godzin spędzonych na grze w kampanie, luźne walki, projektowaniu własnych plansz i kampanii, testowaniu ich... A najlepsze jest to, że gdy teraz się do niej wraca - nic a nic się nie zestarzała - a to cecha gier naprawdę wybitnych.

Dwójeczka jakoś mnie do siebie nie przekonała... Ot jedynka w innych czasach i z lepszą grafą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem u kumpla AoE III, nie miał tego z legalnego źródła, ale ja nie o tym.

Gdy odpalił grę na max detalach, to z ust ciśnie się jedno wielkie: "O ŻESZ KURFA!!, a szczena przykleja się do podłogi. Grafika miażdży wszystko co do tej pory było w RTS'ach. Nawet bardzo ładne GC wydaje się brzydalem. Animacja świetna, wszytko rusza się niesamowicie realistycznie, zwierzątka biegają po lasach,rany!, mógłbym tak wymieniać do woli.

Muzyka jest równie dobra. Chociaż nie wiem jak brzmi na 5.1.

Murowany hit tego roku.

PS> a CDA i tak da 80% :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem u kumpla AoE III, nie miał tego z legalnego źródła, ale ja nie o tym.

Gdy odpalił grę na max detalach, to z ust ciśnie się jedno wielkie: "O ŻESZ KURFA!!, a szczena przykleja się do podłogi. Grafika miażdży wszystko co do tej pory było w RTS'ach. Nawet bardzo ładne GC wydaje się brzydalem. Animacja świetna, wszytko rusza się niesamowicie realistycznie, zwierzątka biegają po lasach,rany!, mógłbym tak wymieniać do woli.

Murowany hit tego roku.

PS> a CDA i tak da 80%

No nie wiem, to trochę przesadznoe z tą grafą, w RTS'ach takiej dobrej może nie było dotąd, ale miażdżenie to już przesada. Jest lepsza, fakt, ale nie aż tak miażdżąco, tylko po prostu :) A co do muzy, to tutaj muszę się zgodzić, choć to już bardziej kwestia gustu - szczególnie dobra jest na moich 5.1 !!! :D I myślę, że rzeczywiście szykuje się hicior, chociaż trochę mnie martwi to co Eld napisał w w ost. CDA o fabule. I nie zapowiada się, żeby ją poprawili. Obawiam się, że to będzie największy (jedyny? Oby. :) ) minus gry :( .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje, ze Age III bedzie znow gra ponadczasowa. Age I byla moja pierwsza gra na PC i od tego czasu strategie to moj ulubiony gatunek. Troche bylo Warcrafta, byl i C&c red alert ale jakos tak mnie nie zauroczyly. Dopiero teraz Earth 2160 bardzo przypadlo mi do gustu :)

Ale miejsce na Age'a jest zawsze :D Wydaje mi sie, ze ELD troszke za bardzo pojechal po becie... Bo niby co tu odkrywczego wprowadzic do misji fabularnych... Grunt bys sie przyjemnie gralo i tyle. A w demko ciupie ile mam wolnego czasu (niestety uczelnia zabiera mi okolo 65% wolnego czasu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie móię, zę AoE będzie złe albo coś, to nadal najlepszy RTS w historii wszechświata, ale nie zmienia to faktu, że jeżeli rpzyjrzysz się menu z misjami w demie to zobaczysz, że Eld mógł mylić się najwyzej odrobinę. I uważam, żę ma rację z tą amerykańską psychiką, bo wdg mnie to włąśnie rpzez nią twórcom nie chce się tej fabuły zmienić. Bo w Stanch dla pospólstwa to niestety wystarczy :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOE I i II od zawsze wyznaczały nowe kierunki w rozwoju gier RTS. Część druga z dodatkiem nie straciła na swym uroku nawet do teraz, gdyż w dalszym ciągu potrafi przykuć uwagę na długie godziny. Co do części III (miałem możliwość jedynie gry w demo) to nie podoba mi się pare rozwiązań np:

- znajdowanie skarbów na mapie (szczególnie tych od statystyk :? )

- szlaki handlowe ( po 2 godzinach gry gdy masz cały szlak surowce lecą tak że nie wiadomo co z nimi robić, średnio też wygląda pociąg co je rozwozi pod koniec epoki)

- tylko 3 surowce do zdobywania (srebro jako waluta, drewno i jedzenie)

- żetony (podczas gry dostajemy pkt za które powstają żetony i dzięki nim można dostać pomoc ze stolicy np surowce albo wojsko)

- brak paru budynków np kopalni (wystarczy wysłać wieśniaka do surowców i w jakiś magiczny sposób lądują one u nas)

Wypisałem tylko wady (to jedynie moja opinia) by potem milej było odnajdywać zalety gry. Na szczęście mimo wszystko grywalność nie podupadła i nawet demo potrafi zwrócić na siebie uwage.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-ka jest super!

Jea! Jea! Cieszmy się razem z tobą :cool:.

Trójka mimo oproszczenia (aby nie powiedzieć: uprostaczenia) niektórych rozwiązań znanych z poprzednich części cyklu, dalej strasznie wsysa i dalej trudno określić co jest w niej takiego wciągającego :). Może jestem głupi, albo co, ale nie spostrzegłem dotychczas w ogóle szyków :shock:...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, naprawdę dawno nie grałem hardkorowo w jakąś grę. Ponad pół roku... I teraz znowu gram, zaś sprawcą tego jest Age of Empires III. Jeśli ogólnie o strategie chodzi, to czczę dwie serie: Total War i właśnie Age of Empires. W trójce po prostu zakochałem się. Spędzam prz grze po kilka godzin dziennie, o ile mogę sobie tylko na to pozwolic. Co ciekawe, póki co tylko trzy misje kampanii zrobiłem. Zwyczajnie dla mnie kwintesencją Age'a są pojedyncze starcia. Tak było, jak zagrywałem się w częśc drugą i tak jest przy najnowszej. A jeszcze się do edytora nie dobierałem, nie zaliczyłem wszystkich map, więc wiele przede mną rozrywki :)

Może jestem głupi, albo co, ale nie spostrzegłem dotychczas w ogóle szyków ...

Jest nas dwóch głupich, też tego nie zauważyłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wiedziec skad wy ludzie macie AoE III... Przeciez w sklepach jeszcze nie ma a premiera cdprojektu dopiero za 2/3 tygodnie jak sie nie myle. A i chyba sie zaraz okaze, ze wszyscy maja rodziny w stanach co to gry do Polski przysylaja...

Jak nie chcesz wiedziec to po co sie pytasz... Legalnych mozliwosci jest sporo: aukcje internetowe (Allegro, E-bay), sklepy internetowe (nie tylko polskie), ww rodzina z zagranicy, wygrana w konkursie, i duzo innych ;)

A co do gry to nie jest to juz taka rewolucja jak poprzednie czesci, ale do jakosci wykonania nie mam zastrzezen no i kilka nowatorskich pomyslow tez nie zabraklo... Zastanawiam sie tylko o czym bedzie 4 czesc... 1-2 wojna swiatowa? :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem głupi, albo co, ale nie spostrzegłem dotychczas w ogóle szyków ...

Jest nas dwóch głupich, też tego nie zauważyłem.

Jeśli mówicie o dwójce to nie wiem czy wiecie, ale w pirackich wersjach nie ma szyków- takie zabezpieczenie :twisted:

Osobiście grałem w oryginalną (porzyczonoą od kumpla) dwójkę i wiem że szyków było kilka, ale nie pamiętam już dokładnie bo grałem parę lat temu (Pamiętam tylko zwykły dwuszereg i skrzynkę). Natomiast gdy znajomy chciał mi pokazać jak mu idzie (miał pirata) to spytałem go czemu nie stosuje żadnych szyków tylko idzie bezradną kupą. Okazało się, że takich opcji po prostu nie miał. :)

Teraz zastanawiam się czy nie kupić sobię na gwiazdkę kompedium AoE I i II( ze wszystkimi dodatkami za 100 zeta w media markt) i nie przypomnieć sobie starych dobrych czasów :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem głupi, albo co, ale nie spostrzegłem dotychczas w ogóle szyków ...

Jest nas dwóch głupich, też tego nie zauważyłem.

Jeśli mówicie o dwójce to nie wiem czy wiecie, ale w pirackich wersjach nie ma szyków- takie zabezpieczenie :twisted:

Tu się nie zgodze. Swego czasu miałem pirata AoE2, i szyki miałem, często z nich korzystałem. Więc pirat piratowi nierówny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Nowy Rok sprawiłem sobie prezent w postaci Age of Empires III. Musiałem to kupić, jestem fanem tej serii. W chacie mam AoE, AoE: Rise of Rom, AoE II: Age of Kings, AoE II: Age of Conquerors i oczywiście jako ozdoba mojej kolekcji AoE III. przez czas 3-4 lat, cały czas grałem AoE II i AoE I z dodatkami i mi się nie nudziły. Panowie z Ensemble Studios zawsze byli krok do przodu przed innymi. We wszystkim. To był dobry zakup i nawet się nie zawahałem wydając te 120 zł bo i tak wiem, że to jest dobra gra, seria. Pozdro!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w trójke Age of Empire jeszcze nie miałem okazji zagrać ale 1 i 2 cześć stanowia kanon gier strategicznych!!! W chwilach gdy nie mam w co pograć zawsze zainstaluje sobie "dwójke" włącze random map, ustawie paru przeciwników, tryb fortress i mam kilka godzin z głowy po czym odinstalowuje i czekam aż znowu przychodzi odpowiedni moment abym mógł pokazać swój stretegiczno-ekonomiczny talent do tej gry:D:D:D:D:D.

ELO

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...