Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

proud

Stacjonarka w granicach do 2 500 zł

Polecane posty

Generalnie wszystko się rozbija o to jakie masz priorytety.

(...)

Duże "okno na świat" to fajna sprawa, więc jeszcze przemyśl ;)

No właśnie priorytet jest taki, że przez jakiś czas sprzęt ten musi mi wystarczyć do testowania nowych gier wychodzących na rynek. :)

A co do monitora. Myślę, że te 1,5'' nie zrobi aż tak wielkiej różnicy (zwłaszcza mając na uwadze, że ostatnio siedzę na 12,1" Eee PC, a wcześniej na 17" starym LCD'ku) jedynie żal trochę złącza HDMI, ale i tak chyba pójdę na kompromis... wezmę zarówno tę kartę którą proponowałeś wyżej jak i ten 20" monitor. :) Jestem pewien, że dla mnie będzie wystarczający, a zaoszczędzę 100 złotych. W przyszłości zawszę mogę wrzucić drugą taką kartę w SLI - chyba że MoBo ma coś przeciwko - i wydajność znów podskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zasilacz będzie miał sporo przeciwko :P Poza tym płyty główne pod procesory AMD nie umożliwiają tworzenia konfiguracji SLi (przynajmniej oficjalnie, bo ponoć jest na to jakieś obejście), a nawet jeśli to dość możliwe że nie działały by z optymalnymi prędkościami (najlepiej jest jak obydwie karty działają na 16x lub 8x).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie za takie małe never ending story, ale w tym miesiącu nie miałem za dużo czasu żeby na forum wejść, a co tu dopiero sprzęt zamawiać. ^^

Dziś przejrzałem dział i skorygowałem niektóre rzeczy w zestawie. Myślę, że jest to już jego forma ostateczna, ale jak macie jakieś uwagi, zastrzeżenia to bardzo proszą o podzielenie się nimi ze mną, ponieważ kilka rzeczy zmieniłem i chciałbym wiedzieć czy dobrze zrobiłem. :) Po pierwsze jest to karta MSI, którą w innym temacie do tego procesora polecał yoyo2. No i w sumie to tyle zmian... Jeszcze się zastanawiam, czy nie lepiej oszczędzić 100 złotych i wziąć też kartę Gigabyte GTX460 tylko z 768mb ram'u zamiast obecnej tutaj z 1gb, ale kosztującej aż 699 złotych.

pc20101101.jpg

p.s. Jest tylko 2 gb ramu, ale jak dostanę na początku grudnia forsę za zlecenie, to wtedy wpakuję sobie drugą kość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

za 2,5k dasz radę kupić coś na i5+GTX460.

zaraz zaprezentuję

teraz tak patrzę i widzę, że w tym 2,5k ma być monitor i jest z tym problem jednak żeby intela zmontować ;/ minimum mi wychodzi 2715.00 zł ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)minimum mi wychodzi 2715.00 zł ;/

Jak widzisz nawet ten zestaw wyżej przerasta budżet, więc myślę, że dołożenie do ~ 2750 nie powinno być problemem, bo z takim wydatkiem się liczę.

p.s. Tylko ważny jest monitor. Chciałbym żeby posiadał 2 wyjścia cyfrowe, ponieważ w przyszłości planuję użyć go również jako wyświetlacz do PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Coś w tym stylu wychodzi

Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ) 166.00 zł 166.00 zł

BenQ 20" G2020HD 443.00 zł

Samsung nagrywarka DVD SH-S223C czarny OEM 69.00 zł

Gigabyte Luxo M1000 134.00 zł

Gigabyte GA-P55-USB3 Intel P55 LGA1156 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) 386.00 zł

Intel Core i5 760 LGA1156 BOX 677.00 zł

Gainward GeForce GTX460 768MB DDR5/192bit DVI/HDMI/D-SUB PCI-Express 563.00 zł

Kingston DDR3 2GB PC1600 HyperX Blu. CL9 135.00 zł

Corsair CMPSU-430CXEU 430W 161.00 zł

Razem :

2734.00 zł

Ale monitor nie spełnia niestety twoich oczekiwań, nie wliczona klawiatura+listwa - jednak stwierdzam, że bez 3k to jest nie możliwe ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już fakt że wsadziłeś kiepski zasilacz... CX430 nie jest godny polecenia - w porównaniu do CX400 słabsza 12V, uboższe okablowanie, krótsza gwarancja, brak certyfikatu 80+. CX400 byłby o wiele lepszym wyborem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
krótsza gwarancja,

fakt tylko 2 lata

wsadziłeś kiepski zasilacz.

nie przesadzaj dobra?

brak certyfikatu 80+.

Up to 80% energy efficiency ??

uboższe okablowanie,

na styk ;p

słabsza 12V,

fakt tylko 28A

ale tak jak napisałem, jednak za mało kasy jest ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Orga temat został otwarty, ale mam nadzieję, że tylko na chwilę, ponieważ mam w sumie dość proste pytanie.

Komputer dostałem, działa bardzo dobrze - 17 500 pkt. w 3DMark06 jest dla mnie wynikiem bardzo satysfakcjonującym; pomyśleć, że chciałem wydać prawie 4 500 złotych na laptopa osiągającego ledwo 12 500 pkt (wiem że nie jest to miara bardzo obiektywna, ale jakieś porównanie daje ^^).

Teraz sprawa dla której prosiłem moderatora o otwarcie tematu. W podstawowym wyposażeniu monitora był tylko kabel VGA, a przy karcie graficznej przejściówka D-SUB->DVI-D. Tak właśnie obecnie mam monitor podpięty pod sprzęt. Jednak interesuje mnie czy odczuję znaczną poprawę jakości obrazu po zastosowaniu kabla DVI-D -> DVI-D, albo DVI-D -> HDMI... albo miniHDMI -> HDMI? Według laika (czyli mnie ^^) poprawa będzie - w czym również Org mnie uświadczył odpowiadając na pw, ale prócz tej prostej kwestii mam wciąż dylemat na który sposób podłączenia się zdecydować. Przy monitorze mam 2xDVI-D oraz HDMI, a karta graficzna prócz 2xDVI-D ma coś takiego jak "miniHDMI" i właśnie to ostatnie mnie interesuje. Czy kupując kabel łączący monitor z komputerem właśnie przez miniHDMI -> HDMI będę miał jakość taką samą jak przy "dużym" wyjściu HDMI? Czy lepiej nic nie próbować i użyć standardowo zwykłego DVI-D -> DVI-D?

Mam nadzieję, że ktoś połapie się w tej bazgraninie powyżej na tyle by udzielić mi odpowiedzi. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w sumie jeśli nie ma żadnej różnicy to zdecyduję się jednak na DVI-D, ponieważ HDMI zostawię sobie wolne do ewentualnego podpięcia konsoli - ale to melodia przyszłości. ^^

A co do tego mojego dodatkowego pytania? Co to jest to miniHDMI? W internecie trochę przejrzałem i często trafiałem na informację, iż jest to masowo spotykane np. w kamerach, aparatach, etc. W takim razie przy karcie graficznej jest to pełnoprawne wyjście HDMI, czy jednak w jakiś sposób "wykastrowane"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...