Jump to content

Arthanis

Forumowicze
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About Arthanis

 • Rank
  Goblin

Dodatkowe informacje

 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array

Recent Profile Visitors

2,108 profile views
 1. Zgadzam się, ale pod warunkiem że na drugiej płycie dadzą Internet w wersji offline.
 2. Pogadaj i zalatw, skoro to takie proste. Smuggler, no nie żartuj że byś nie potrafił... Podobno umiesz się teleportować, zmieniać stan skupienia dowolnej materii za pomocą wzroku i czytać (i pisać) w myślach - co to dla Ciebie załatwić jakiegoś głupiego WoWa? Co do kosztów - kiedy to jedna pensja Smugglera w CDA przestała wystarczyć na zakup studia Blizzarda? Mało to kasy co miesiąc wsadzasz w nowe samochody sportowe, jachty, wille i wyspy na Pacyfiku? Nie wmawiaj nam że i Ciebie dopadł kryzys...
 3. Podobno oba pełniaki są "równorzędne" - a więc nie będzie to tytuł stojący na poziomie gorszym od STALKERA, ale nie będzie to też tytuł zauważalnie lepszy. Dobrze chociaż że STALKER postawił dość wysoką poprzeczkę.
 4. A co współczesne chiny mają wspólnego z komunizmem? Odsetek prywatnych przedsiębiorstw jest większy niż w Polsce, struktura firm przypomina pierwsze dziesięciolecie XX wieku, a wolność gospodarcza jest na poziomie wyższym niż w większości europy. Jakby nagle zniknęła partia komunistyczna to Chiny w tym samym momencie można by nazwać najbardziej kapitalistycznym państwem na świecie. Z ideowym/realnym komunizmem nie mają one obecnie praktycznie nic wspólnego. Wszystkie kraje w których komunizm "klasyczny" funkcjonował albo przeobraziły się w takie chino-podobne potworki, albo upadły/upadają (patrz: Korea PN)
 5. Witam! Bardzo mi się spodobała Wojownicza Księżniczka, przymierzam się więc do zakupu rozszerzenia "pakiet dodatków". Nie wie ktoś czy wersja z CDA jest kompatybilna z tym rozszerzeniem? Wiem że moje pytanie jedynie uprzedza potencjalny problem, jednak 20zł drogą nie chodzi i wolałbym mieć pewność zanim się z tą kwotą rozstanę. Z góry dziękuję za info!
 6. Pewnie że tak. Tyle że jak jakiś średni RTS miałby niby o dwa miejsca prześcignąć Gothica 3 (zwłaszcza w tak rozbudowanej edycji)? Szanse miałby wyłącznie RTS nowy i dobry, albo stary i genialny. I tu nam się strasznie zawęża wybór, bowiem większość firm dostarczających gry do CDA nie ma w ofercie nic mogącego spełnić ten warunek.
 7. Zapominasz o dwóch elementach: - Gra była oceniana znacznie wyżej od Ghotica - Gra jest znacznie od Ghotica nowsza. Fakt, gatunek może i niszowy, ale zawsze. Strategia musiałaby spełnić ten sam warunek, a ponadto jeszcze przeskoczyć przygodówkę z 2 miejsca... No chyba że byłaby jakimś wielkim hitem, tyle że wszystkie Wielkie Hity możemy raczej wykluczyć. Szansa bliska 0. Już prędzej Starcraft 1, ale i na to szanse są praktycznie żadne. Jeśli już to należałoby typować jakąć cenegę lub coś.
 8. Po pierwsze nie zgaduję, ale dedukuję na podstawie posiadanych informacji (skromnych, ale zawsze) i doświadczenia w tej kwestii (CDA zbieram regularnie od '97) Po drugie, to czy mam rację, to się jeszcze dzisiaj okaże Ja nie piszę tutaj o indywidualnych gustach. Dla wielu osób bez względu na to jaki by był pierwszy pełniak, i tak gothic będzie grą numeru. Chodzi mi jedynie o to że bardzo trudno wskazać grę należącą do gatunku strategii która mogła by wskoczyć na 1 miejsce i jednocześnie spełniała następujące warunki: 1. Była znacznie nowsza i głośniejsza od Ghotica 2. Była wydana przez jedną z firm dostarczających gry do CDA 3. Była na rynku dostatecznie długo by jej szanse na ukazanie się w czasopiśmie były realne (tzn. np. powinna być już w taniej serii) Poza tym strategie to gatunek obecnie niszowy, niewiele się ich ukazuje i jeszcze mniej z nich jest wartych uwagi (a na "nr 1 numeru" trzeba zasłużyć...)
 9. W strategię za bardzo nie wierzę. Dlaczego? Po pierwsze mówimy o głównym pełniaku numeru, a więc o czymś co choć w teorii powinno przyćmić Gothica 3. To nam bardzo mocno zawęża pole poszukiwań, bowiem: - starsze strategie nie wskoczyły by na "jedynkę" przed Gothiciem - Nowych, dobrych strategii jest stosunkowo niewiele (jest to obecnie gatunek niszowy), z resztą niemal wyłącznie na PC (co oznacza że są to albo mega-budżetowe produkcje, albo produkty niewielkie, nie mające szans wyprzedzić gothica) - Większość tych współczesnych strategii (zwłaszcza dobrych) powstaje pod banderami firm nie zamieszczających swoich gier w czasopismach... Osobiście stawiam na grę: 1. Multiplatformową 2. Nie będącą na PC jakimś wielkim hitem (nawet mimo ew. dobrych ocen), ale mającą nie więcej niż 2 lata 4. Gra mało/średnio znana (ew. jakiś 2-3-4 z kolei sequel czegoś znanego), 5. Od jakiegoś czasu będącą do kupienia w jakiejś taniej serii 6. Naturalnie pochodzącą od któregoś z "tradycyjnych" dystrybutorów dostarczających gry do CDA PS. Uważam że na podstawie zebranych informacji można uznać że Street Fighter IV jest mocnym kandydatem na najbliższego (lub jednego z przyszłych) pełniaka.
 10. Co wiemy na pewno: 1. Pełniak jest albo grą głośniejszą, ale o podobnym "stażu" do gothica 3, albo jest to tytuł niezbyt głośny, ale nowy. 2. Gothic 3 + dodatek zajmują trochę miejsca, ponieważ jeszcze udało się do tego "dopchnąć" kilka sporych patchy, to albo główny pełniak zajmie (niemal) całą dodatkową płytę, albo ten hit nr.1 będzie czymś dość niewielkim objętościowo. 3. CD-Action bardzo często zamieszcza gry które wcześniej pojawiły się w tanich seriach u Cenegi. To właśnie od oferty wydawniczej tej firmy należałoby zacząć poszukiwania potencjalnego tytułu głównego pełniaka.
 11. Strategie wydane przez CD-Project w platynowej kolekcji będące sequelami serii: Warcraft 3 Medieval 2 Settlersy 1-4 Heroes of Might And Magic V
 12. Potwierdzam, zdobycie tego maila aktywacyjnego jest dosyć upierdliwe. U mnie zadziałał dopiero któryś z kolei resend (a i to dopiero po kilku godzinach).
 13. Sugeruję skazanie Robin Hooja na 10 lat mycia klingońskich toalet szczoteczką do zębów przy akompaniamencie reklam proszków do prania zakończone publicznym powieszeniem delikwenta za jaja.
×
×
 • Create New...