Jump to content

Marcin2796

Forumowicze
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralna

About Marcin2796

 • Rank
  Goblin
 • Birthday 05/27/1996

Dodatkowe informacje

 • Ulubione gry
  Array
 • Ulubiony gatunek gier
  Array

Informacje profilowe

 • Płeć
  Array
 • Skąd
  Array
 • Zainteresowania
  Array

Recent Profile Visitors

1,817 profile views
 1. @Tesu - Musisz jeszcze zahaczyć o kwestię poziomu trudności. Być może ze względu na kręcony materiał, osoba kierująca postacią grała na najniższym poziomie trudności, żeby nie miała problemów z nagrywaniem. Widać to chociażby po tym, jakie obrażenia otrzymuje postać. Na najniższych poziomach ME nie stanowił wielkiego wyzwania i bez problemu dało się grać bez używania osłon. Na innych materiałach natomiast pokazane jest, że z osłon powinno się korzystać. (Choćby biorąc pod uwagę dzisiejszy fragment z multi).
 2. @Tesu - Jak tam uważasz. Szanuję co napisałeś, ponieważ postarałeś się w jakikolwiek sposób uargumentować to, jak twoim zdaniem gra powinna wyglądać. Niemniej argumentów imć Rankina nie uznaję. Chyba, że rozwinie swoją wypowiedź. Z drugiej jednak strony nie zgadzam się z tobą w ocenie rozgrywki. Twój pogląd jest, hmm... bardzo odbiegający od mojego i wątpię, czy udałoby się nam znaleźć wspólny język. @Andriu - Zgadzam się, że nowe rasy zostały prawie pominięte w doborze towarzyszy. Również chciałbym poznać bliżej nieokreślonych kosmitów. Z drugiej jednak strony "stare" rasy również mogą mieć coś ciekawego do opowiedzenia. Wszystko zależy od tego, jak scenarzyści zadbają o rozwój, praktycznie nowego, uniwersum. Co zaś tyczy się gry kilkoma głównymi bohaterami - nie oceniam dopóki nie zagram.
 3. Cieszy mnie, że to napisałeś. W końcu po to dyskutujemy, by rozwiewać wątpliwości dotyczące naszych opinii. Jeżeli takową prezentujemy Jednakże ja w przeciwieństwie do mojego przedmówcy z poprzedniego komentarza, użyłem tej formy by pokazać, że w mój krąg zainteresowań Zelda się nie wpisuje. Komentarz nie miał służyć ocenie gry, tylko moim brakiem zainteresowania nią. Niech zbiera oceny jak najlepsze i nie wątpię, że grą może być ponadprzeciętną czy też świetną. Tyle, że mi to wsio rybka. Natomiast zmiany, które wymieniłem jak sam przyznałeś, są na plus. W przypadku animacji i grafiki - jest ładnie, a na temat animacji już się wypowiadałem w tym wątku, gdzie przyznałem, że te zrealizowane za pomocą silnika gry są nienajlepsze. Podzielam twoją opinię, na temat nadrabiania tego elementu osobowością w 100% Natomiast pragnąłbym zauważyć, że akurat jazda Mako została znacznie ulepszona względem poprzednich części. Czemu? Bo w 2 i 3 jazdy Mako nie było w ogóle Co prawda mieliśmy dostęp do Młota w dwójce, ale rozbudowanie tego, co twórcy planowali zapewne w części pierwszej, cieszy mnie bardziej. Mi eksploracja planet za pomocą Młota do gustu nie przypadła. Lub inaczej - według mnie nie była krokiem naprzód, a skokiem w bok. To, że twórcy spięli się i zrobili wydaje się dobrze coś, czego w części trzeciej zabrakło, jest wielkim plusem. Jeżeli natomiast chodzi o walkę - nie nazwałbym tego "efekciarstwem" lecz bardziej dynamizmem. Walka wydaje się być bardziej płynna i zaczyna coraz bardziej odbiegać od tego, co mieliśmy okazję poznać w części drugiej ME. Zwłaszcza w przypadku postaci, których umiejętności pozwalają na osiąganie kombinacji mocy. Mam nadzieję, że tym razem wrogowie zmuszą mnie do aktywnego poszukiwania osłon i umiejętnego zarządzania drużyną bez przerywania rozgrywki
 4. Nie często to robię, ale w tym momencie muszę przyznać, że się mylisz. Brak jakichkolwiek argumentów wskazuje, że jesteś zwykłym trollem, który w dyskusji głosu zabierać nie powinien. Niemniej mam nadzieję, że z czasem docenisz krajobrazy i przeskok graficzny względem poprzednich części gry. O ile, oczywiście, zamierzasz poświęcić jej nieco więcej czasu, niż na pisanie bezwartościowych komentarzy.
 5. Względem poprzednich części. W trailerach można zobaczyć, jak wiele rzeczy może nie zbudowano na nowo, ale rozszerzono o dodatkowe funkcje (jetpack w walce, ulepszone poruszanie się pojazdu, możliwość niszczenia niektórych osłon itd.)
 6. Jeżeli chodzi o mimikę, to tak jak już to było wielokrotnie wspomniane, nie będzie ona aż tak bardzo odczuwalna, jak to się wszystkim "specjalistom" wydaje. 1. Część scen jest nagrywana przy użyciu motion-capture, więc tu będzie ciężko coś zarzucić (chyba, że ktoś ma krzywy zgryz). 2. Część scen musi być przedstawiona z postaciami, które mają założone hełmy. A co do komentarza Typra - akurat problem z mimiką jest znany od dawna. Od tego czasu nie było żadnych nowości. Gra wydaje się być poprawnie zoptymalizowana (była pokazywana na różnych platformach w czasie rzeczywistym i nie było problemów z płynnością) Trzeba się będzie przyzwyczaić do nowości. Ale ja porównałbym to do skoku pomiędzy pierwszą, a drugą częścią starej trylogii. Natomiast graficznie, gameplayowo czy też pod względem multiplayera gra zrobiła widoczne postępy. Nie zawsze wielkie, ale fajnie, że powraca eksploracja (czego w ostatniej części mi zabrakło), a sama gra zapowiada się na jedną z największych premier tego roku. I muszą mi wybaczyć wszystkie osoby zachwycające się Zeldą, czy innymi ZeroDawnami, ale do gry BioWare raczej nie podskoczycie
 7. Kolejna osoba, która najwyraźniej widzi tylko podobieństwa do Inkwizycji, a nie dostrzega nowości. Trochę już mi się nudzi narzekanie na te 2 elementy. 1- Inkwizycję da się poprawić. 2 - Mimika rzeczywiście jest dziwna. Jednak główne sceny nagrywane są na podstawie twarzy aktorów. Te wygenerowane na silniku gry mają to spojrzenie psychopaty.
 8. I bardzo dobrze! Nowe rasy też będą występowały, więc nie widzę przeszkód, żeby sypnąć też starymi. Oczywiście wątpię w to, że znajdziemy przedstawicieli niektórych gatunków znanych z poprzednich części, ale akurat na pojawienie się quarian liczyłem i to bardzo.
 9. Koniec zmartwień! W najnowszej części Inicjatywy potwierdzono występowanie quarian!
 10. Chciałbym, tak bardzo bym chciał to obejrzeć! Ale obiecałem sobie, że tego nie zrobię Żadnych ułamków rozgrywki - muszę to ograć samemu, żeby po roku móc sobie powiedzieć " Rany, jak ja bym chciał nie znać ME i zagrać od nowa"
 11. Widziałeś, co się działo w komentarzach w poprzednim poście do ME:A? Niektórzy narzekają już, że strona jest "zaśmiecana" newsami o przygodach Ryderów. Ja natomiast mam zdanie całkiem przeciwne - im więcej materiału tym lepiej. Co się tyczy natomiast stosunków między... ehm... gatunkowych, to odnoszę dziwne wrażenie, że fani zasady 34 będą wniebowzięci :P. Ja nigdy nie przykładałem zbytniej uwagi do tego akurat aspektu. I choć nie wątpię, że dysputy na ten temat będą aktywnie prowadzone, to podaruję sobie dywagacje w tym temacie
 12. Obszerny wywiad z głównym projektantem. Można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o ME:A. Tylko uprzedzam - materiał nie jest krótki: http://www.pcgamer.com/mass-effect-andromeda-lead-designer-ian-frazier-on-fulfilling-the-promise-of-mass-effect-1/
 13. Racja kin. Dodatkowo na głównej Arce rasy miały być różnorodne, więc nie zdziwiłbym się, gdyby przemycili quarianina czy innego vorcha. Jak wam się podobał dzisiejszy trailer? Jak zobaczyłem, ile dróg rozwoju można wykombinować, to postanowiłem zrobić sobie przerwę od Planetsidea na rok I tak sobię jeszcze pomyślałem - ciekawe, czy będzie się dało przejść ME:A korzystając tylko i wyłącznie z młotka
 14. Na pocieszenie dla Staszy: https://www.youtube.com/watch?v=zoCP54fjm2Q
 15. Jutro combat trailer. Akurat to już widzieliśmy, ale jak dla mnie im więcej tym lepiej. Biorąc to pod uwagę, myślę, że jeżeli wypuszczą równocześnie szkolenie na Inicjatywie, to tam dowiem się więcej o samej grze.
×
×
 • Create New...