Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shortyy

Nowy sprzęt

Polecane posty

Witam. Potrzebuję jakiegoś sprzętu żebym mógł pograć sobie w takie tytuły jak Mass Effect 2, Dragon Age, Fallout 3, Kroniki Riddicka: Assault on the Dark Athena, Drakensang, Necrovision, Blades X, Crysis czy Bioshock 2. Nie wiem co dokupić do aktualnego kompa, nie wiem co będzie kompatybilne.

Moja konfiguracja:

System Operacyjny: Windows XP

Procesor: AMD Sempron 3000+ 1,6Ghz

Płyta główna: AMD Hammer 200Mhz

Pamięć RAM: 3 GB GoodRam DDR2

Karta Graficzna: Radeon 9600 Series 256MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"AMD Hammer 200Mhz" to raczej na pewno nie jest nazwa płyty głównej, no i co również bardzo ważne nie podałeś zasilacza ani dokładnego typu tej pamięci. Ogólnie to jednak bez znaczenia, ponieważ zwyczajnie nie opłaca się upgradować tego kompa, lepiej jest go sprzedać, dołożyć kasę i kupić coś znacznie mocniejszego. Napisz ile masz pieniędzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musiałbyś mieć ok 1,3k zł żeby coś konkretnego złożyć:

Płyta główna Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3 - 213,99zł

Procesor AMD Athlon II X3 440 (AM3/95W) BOX - 265,95zł

Pamięć DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9 - 143,95zł

Asus Radeon HD4850 1GB DDR3/256b DVI PCI-E - 333,98zł

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB - 147,99zł

Nagrywarka DVD Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk - 68,59zł

Obudowa ATX Midi Gigabyte Luxo M1000 czarna - 112,70zł

Zasilacz do obudowy Fortron FSP400-60GHN 80+ OEM - 173,99zł

Razem - 1461,14zł (ram.net.pl) złożony przez MikaelDorren w innym temacie (stąd ceny mogą być lekko nie aktualne)

Jeśli mógłbyś coś zostawić z obecnego kompa (obudowa, napęd, bo o zasilaczu nadal nic nie napisałeś ;) to koszt byłby niższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, a jak to sprawdzić? :D Muszę rozebrać kompa czy jest do tego jakiś program (pudełek nie mam)?

EDIT/

A dobra tam, rozebrałem go ; p.

Zasilacz: Codegen 350W

Napęd: Nagrywarka DVD LG - Super Multi DVD Rewriter GSA - H42L

Obudowa: Mustang (ale nie wiem jaka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij program CPU-Z i wejdź w zakłądkę Motherboard. W tym programie sprawdzisz też pamięci. Co do zasilacza, to trzeba zdjąć bok obudowy i przeczytać co jest na tabliczce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luq, nie ma żadnej tabliczki ;/.

Motherboard

Manufacturer - ASRock

Model - AM2NF3-VSTA

Chipset - NVIDIA nForce3 250

Southbridge - NVIDIA nForce3 MCP

LPCIO - Winbond W83627EHF

BIOS:

Brand - Amercian Megatrends Inc.

Version - P3.20

Memory

Type - DDR2

Size - 3068MBytes

Channels # - Dual

DRAM Frequency - 268.0 MHz

FSB:DRAM - CPU/6

4.0 Clocks

4 Clocks

4 Clocks

12 Clocks

16 Clocks

Command Rate - 2T

Graphics

Name - ATI Radeon 9600 - X1050 Series

Code Name - RV360

Technology - 0.13 um

Size - 256 MBytes

Processor

Name - AMD Sempron 3000+

Code Name - Manila

Brand ID - 6

Package - Socked AM2 (940)

Clocks:

Core Speed - 1607.9MHz

Multiplier - x 8.0

Bus Speed - 201.0MHz

HT Link - 804.0MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jeszcze tak źle. Płyta obsługuje nowe procesory ze stajni AMD (Athlon II x2,x3,x4, Phenom II x2, x3,x4).

Wystarczy zmienić procesor, kartę graficzną i zasilacz.

Athlon II x3 440 - 264,99 zł

Asus HD 4850 1GB - 333,98 zł

Fortron GHN 400 W - 171,68 zł

Razem - 770,65 zł (ram.net.pl)

Chyba jeden z tańszych w miarę sensownych upgrade'ów do tego kompa. Podejrzewam, że niezbędna będzie aktualizacja Biosu, aby nie było problemów z obsługą procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz czyli jednak opłacało się sprawdzić tą płytę główną. Śmiało możesz brać to co Ci MikaelDorren polecił, a wymienione gry będą spokojnie hulać, plus jeszcze kilka nowych. W sumie dodatkowo możesz dokupić kiedyś chłodzenie i podkręcić ten procesor co znacznie poprawi wydajność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden problem panowie, AM2NF3-VSTA to plyta tylko ze zlaczem AGP, ale zawsze mozna dokupic nowa hybryde pokoroju N68C-GS/S UCC za 130, dzieki czemu nie trzeba by zmieniac pamieci. Kudos dla Asrocka za zmuszenie NF3 do wspolpracy z Phenomami, ciekawe jak to wyglada w praktyce, zakladajac ze nie zastosowali manewru w stylu "Powiedz mi po co jest ten Mis. Wlasnie po co? Otoz to, nikt nie wie po co wiec nie musisz sie obawiac ze ktos zapyta".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej ujmując - tak. Twoja obecna, pomimo obsługi nowych procesorów, posiada stare gniazdo karty graficznej (AGP). Od kilku lat powszechnie stosowanym gniazdem jest PCI-E. Płyty szukaj pośród takich, co mają gniazdo AM2+ i gniazdo PCI-E, np. któraś z tych - 1, 2, 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał kasę to mógłbyś kupić Asrock M3A770DE, ale to wiąże się z wymianą RAMu. AM3 jest bardziej przyszłościowe, ale na razie możesz kupić to co radzi MikaelDorren. Gdybyś znalazł około 150 zł mógłbyś kupić 2 GB RAMu od GoodRamu DDR3. Podaj jeśli możesz fundusze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...