Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaker

Wydajny komputer do gier i projektów graficznych

Polecane posty

Niedługo zbliża się moja osiemnastka, a więc udało mi się wreszcie nakłonić ojca, aby kupił mi nowy komputer. Ten, co mam po pierwsze się zepsuł, a po drugie jest już przestarzały( ma około 4 lat).

Osiemnastkę mam w styczniu, lecz ojciec może kupić komputer na firmę, a więc do 15 sierpnia kazał mi złożyć opcjonalny zestaw.

Tak, więc proszę o pomoc w złożeniu i określę moje wymagania. Chodzi mi o, jak najbardziej wydajny komputer w cenie 3000-4000 zł. Będę go używać do grania w gry komputerowe, a także do edycji wielkoformatowych zdjęć. Jeśli chodzi o chłodzenie, to zdecydujcie sami, jednak zastrzegam, że w lecie w moim pokoju może dochodzić do 34 stopni i chyba właśnie dlatego mój stary PC ostatnio przestał działać(do tego wnęka w biurku jest dosyć wąska i nie pozwala, to na zbyt swobodny obieg powietrza). Jeśli możnaby to procesor, żeby był Intelowski, a karta Geforce( jeśli jednak wydajność będzie lepsza w innej firmie, to zmienię zdanie). Procesor może być do podkręcania, lecz nie umiem się w to zbytnio bawić, więc wolałbym po prostu od razu dobrej wydajności. Do tego dysk 500GB, ponieważ mam jeszcze 320GB i po prostu tyle mi wystarczy. Chciałbym też, żeby posiadał on system Windows 7 wliczony w cenę (nie normalną Home, tylko tą wersję która pozwala na odtwarzanie wszystkich programów z XP bez większych zakłóceń). Mój ojciec proponował mi napęd na blu-ray, lecz ja stwierdziłem, że będzie on zbyt drogi i zwykły wystarczy, a co wy o tym myślicie?( Czy dwa napędy DVD to dobry pomysł?) No i do tego jeszcze, żeby to wszystko można było zamówić w Komputroniku.

To by było na tyle :smile:

Ps. Monitor mam LCD Samsung SyncMaster T220HD.

PS2. Upomnijcie mnie, jeśli o czymś zapomniałem wspomnieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz najpierw w jakich rozdzielczościach grasz. :)

W Komputroniku przykro mi ale składanie zestawów jest niezwykle, niezwykle nieopłacalne. Komputronik jest strasznie drogi, kiedyś porównałem z innym sklepem i różnica wynosił 500zł, więc nie są to niskie sumy. ;)

Ale pierwsza rzecz - chciałbym Cię przekonać do O/C. Jest to zajęcie bardzo ciekawe, lecz owiane mitami. Nasz kolega Gi3r3k opisał to pasjonujące zajęcie oraz obalił mity w Swoim niezwykle pomocnym poradniku - http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_...anie_procesorow

O/C potrafi przedłużyć młodość komputerów oraz widocznie zwiększa wydajność i płynność w grach oraz w zaawansowanych programach. Przy dobrze dobranym chłodzeniu oraz obudowie nie trzeba bać się temperatur, co zapewnia komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zdecydujesz się na O/C to złożymy zestaw na Intelu, który będzie zauważalnie wydajniejszy. Twoja decyzja... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksimum roździelczosi pulpitu, to przy tym monitorze, to dla mnie 1680x1050, choć przy moim staruszku i tak grałem na 1024x768 :D Jednak opcjonalnie pasuje mi gra w roździelczości 1440x900 albo i więcej xD.

Tak wiem... Komputronik jest drogi! Jednak, to najbardziej zaufany, przynajmniej dla mnie serwis w którym mogę kupić i mieć dostęp do kilku punktów rozpatrzenia gwarancji w razie czego, w mieście jakim jest Poznań. Chyba, że znasz jakiś inny, który oferuje podobną ilość serwisów rozpatrzających gwarancję w moim mieście.

Jeśli chodzi o O/C po prostu boję się, że coś spie**** (przepraszam za to słowo) i komputerek pójdzie do serwisu, dlatego mam do tego pewien dystans. Najlepiej by było, jakbyście podali dwa warianty...bez O/C i z tą możliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma powodu by grał w innej niż nominalna dla monitora - 1680x1050

Mój monitor ma rozdzielczośc nominalną 1920×1200, a gram w 1280x1024 - dziwne, nie? :)

Sklep ProLine ma siedzibę w Poznaniu, spróbuję złożyć zestaw tam oraz w wybranym przez siebie sklepie (ram.net, sklep ma siedzibę w Gdańku, najbardziej zaufany).

Przeczytaj poradnik Gi3r3k, jeśli nie będziesz szalał z napięciami (powoli przestawiał o najniższą wartość, a nie o 2V) to nic się nie stanie, a z ew. gwarancją nie będzie żadnego problemu. :) Masz 18-lat oraz piszesz bardzo logicznie, świadczy to o Twojej dojrzałości i rozwadzę. Oczywiście, w razie problemów z podkręcaniem - pisz na forum, na pewno wszystko chętnie wyjaśnimy i pomożemy. :)

Przy okazji - wydali cichaczem Nową wersję Windowsa 7, która obsługuje wszystkie programy z XP? Nie powinno być problemów z kompatybilnością w przód, od XP do 7. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Xeon X3440 - 845 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman Performa - 115 zł

Płyta Główna : Gigabyte GA-P55-USB3 - 432 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 322 zł

Palit GeForce GTX470 1280MB DDR5/320b D/H PCI-E - 1130,58zł zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 281 zł

Obudowa : CoolerMaster Dominator 690 - 277 zł

dysk: Samsung 500GB F3 - 157 zł

oprogramowanie: Windows 7 home premium - 371,99zł

nagrywarka: DVD Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk - 69 zł

Razem: 4000 zł (ram.net)

W tym zestawie dostajesz dobry serwerowy procesor od Intela (jest to i7 ze zmniejszonym taktowaniem), który jest na pewno dobrej jakości (z lepszej części wafla pochodzi) co pozwoli na dobre OC i w miarę niskie temperatury. Posiada on także technologię HT, która plasuje go wydajnością nawet wśród 6 rdzeniowców. Do tego chłodzenie, które pozwoli na większe OC. 4Gb ram jest wystarczające w dzisiejszych czasach zarówno do gier jak i większości programów. Tak jak chciałeś win7 w wersji Ultimate (chociaż szczerze powiem, iż uważam to za marnowanie pieniędzy ponieważ z reguły wystarcza zwykła wersja home, no chyba, że faktycznie zamierzasz specjalistycznych programów pisanych tylko pod XP używać- to było przed Edycją). Dobra obudowa, 600 W zasilacz, który wystarczy do mocnego OC, a modularne okablowanie pozwoli zachować czystość w kompie i lepsze temperatury. No i karta graficzna ze stajni GF tak jak chciałeś, która bez większych problemów pozwoli Ci się cieszyć grami na max detalach. Na koniec jeszcze najszybszy obecnie dysk. Nagrywarka dziełem przypadku ponieważ na nich się raczej nie znam. Całość najlepiej kręcić już teraz ponieważ procesor ten ma na starcie dość niskie taktowanie ale bez większych problemów osiągniesz przyzwoity wynik. Co do samego OC to wielu użytkowników ma w sygnaturach link do poradnika Gi3rka, który przystępnie wszystko wyjaśnia.

Niestety minusem na ram.net jest fakt, że nie składają tam komputerów (przynajmniej za darmo- bo chyba jest taka możliwość z dopłatą), ale przynajmniej mają w chwili obecnej jedne z najniższych cen.

Edit: Nie zauważyłem, że zestaw ma być w Poznaniu :sad: jeśli jednak zakładasz chociaż minimalną możliwość kupna przez neta to możesz zastanowić się nad moim zestawem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Xeon X3440 - 845 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman Performa - 115 zł

Płyta Główna : Gigabyte GA-P55-USB3 - 432 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 322 zł

Gainward Geforce GTX465 1GB DDR5/256b D/H PCI - 801 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W - 281 zł

Obudowa : CoolerMaster Dominator 690 - 277 zł

dysk: Samsung 500GB F3 - 157 zł

oprogramowanie: Windows 7 Ultimate PL OEM - 683 zł

nagrywarka: DVD Samsung SH-S223C SATA czarna Bulk - 69 zł

Ty się dobrze czujesz? Bo mam spore wątpliwości.

Grafike nie 465 tylko 460 i coś mi się wydaje, że Gi3r3k składał identyczny zestaw- to czasem nie jego? Tylko OS się nie zgadza.

Za 4k jest opcja pokombinowania nad czymś mocniejszym... ( ale to jutro bo teraz nie mam czasu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie musi być Win 7 Ultimate. Słyszałem, że Win 7 Home Premium ma podobne opcje, albo jakiś na literę ,,E" lecz nie pamiętam tej nazwy, a jest chyba tańszy. A co do serwisu, to wolałbym właśnie w Poznaniu. Więc czy w tym sklepie ProLine można od razu kupić i złożyć taki zestaw? Czy jeśli zamówię w ram.net, to żeby skorzystać z gwarancji będę musiał jechać do Gdańska? :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michi93 - rzekł bym, że czuje się całkiem nieźle (w każdym razie można coś napisać nieco sympatyczniej nie sądzisz?) , ale jeżeli chodzi Ci konkretnie to ten Ultimate to jest to na wyraźne życzenie, chociaż mogłem dodać home premium (z reguły optuje za edycją home co możesz w kilku tematach przeczytać). Co do zestawu to owszem bardziej opłacalny jest chyba jednak GTX 460 mój błąd, który mogłeś po prostu poprawić nie musiałeś od razu na mnie warczeć... Co do zestawu to owszem dość podobny składa z reguły Gi3r3k aczkolwiek w jego nie było w ogóle OS, a był GTX 470, na tym forum chodzi jednak głównie o to żeby polecić coś kupującemu, więc myślę, że się nie obrazi na mnie, że poleciłem coś co (z kilkoma wyjątkami) uważa on za dobry wybór (a, że cokolwiek zmieniłem więc nie pisałem, że to jego zestaw- jeśli dodaje dokładnie to co on wtedy wyraźnie piszę, że to jego). Natomiast jeśli uważasz, że idzie złożyć coś o niebo lepszego to przecież nikt Ci nie broni pisać. W każdym razie ja już składać nic nie będę (ani pisać) jeśli mam słyszeć od innych forumowiczów warczenie.

Edit: Nie musisz jechać wystarczy, że wyślesz zestaw do nich kurierem i w taki sam sposób Ci oni go potem odeślą po naprawie. Wcześniej jednak pewnie trzeba do nich napisać i uzgodnić co i jak (albo zadzwonić) ale z tym nie mam pewności, a poza tym głowa do góry może nic się nie zepsuje.

Edit2: zestaw zmieniony z normalnym systemem plus do tego gtx 470 wyszło równe 4000 zł. Mam nadzieje, że teraz jest lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem, tęskniliście? :wink:

Nie mam za złe wykorzystywanie mojego zestawu, tylko GTXa 465 już nie polecam, bo już 460 chodzą taniej, wtedy były droższe o niemal 100 zł.

Zaraz spróbuję coś złożyć w morele.net...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

749 zł

Płyta główna:

Asus P7H55D-M PRO /intel H55/

399 zł

Wentylator:

Zalman CNPS10X Flex + SilentiumPC Zephyr 120mm

159 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

369 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

165 zł

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 470 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

1210 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223L SATA LightScribe (black)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 332 (Black)

159 zł

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 600W

269 zł

System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL

395 zł

Razem: 3973 zł /esc.pl/

@DOWN

Racja, aż mi oczy wyszły, że GTX470 tak tanio. A kiedy przychodzi Twoja wersja GTXa? Czekam na Twoje testy ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Jak widać niżej - GTXa 470 można znaleźć znacznie taniej :wink: . Płyty nie polecam, testowałem ją i mnie zawiodła, zwłaszcza fakt, że VTT można podnieść tylko do 1,2V MAX.

Proponuję:

Procesor : Intel Xeon X3440 - 874 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa - 152 zł

Płyta Główna : Gigabyte P55-USB3 - 439 zł

RAM : 2x GoodRam 2GB 1333MHZ - 312 zł

Karta Graficzna : Gainward GTX 470 1280MB DDR5 - 965 zł

Zasilacz: OCZ Z-SERIES 550W OCZZ550-UN - 343 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 165 zł

Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe - 75 zł

Obudowa : Cooler Master DOMINATOR RC-690-KKN1-GP - 268 zł

System : Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit OEM - 395 zł

RAZEM : 3988 zł (sklep - morele.net)

Jak za drogo, to można kupić tańszą obudowę (np. Cooler Master 330K) lub ewentualnie Core i5 750/760.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gi3r3k

Tylko mam pytanie, czy jeśli oddałbym komputer do naprawy na gwarancji, to czy muszę ją wysyłać do głównego serwisu, czy też mogę złożyć do:

Kompunkt S.C.- Morele.net partner

ul. Strzałowa 2

61-847 Poznań

PS. Na tej stronie znalazłem tego partnera...

Down:

Tylko nie mam pojęcia, czy ten sklep w Poznaniu będzie istniał do końca upływu okresu gwarancyjnego...:/

Edit:

W Komputroniku to ryzyko jest minimalne, bo to zaufany serwis :D Tylko ceny są tam wysokie :/

Nie lubię wysyłać sprzętu do serwisu, bo dochodzi on dłużej i jest to też niepotrzebny problem z wysyłką. Jednak przedyskutuję tą sprawę z ojcem i się zobaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz w sklepie, w którym kupiłeś, oni muszą się tym zająć.

@Elesshar

Ostatnio lecą ich ceny na pysk, NV czyści magazyny przed wyjściem GTXa 475 i podwójnego GTXa 460 na jednym PCB. GTXa 480 można było wyrwać nawet za ~1150 zł, ale niestety tylko kilka sztuk.

Co do mojego GTXa - nie wiem kiedy, na razie zero odzewu... Jutro będę do nich dzwonił, bo w czwartek mija tydzień, odkąd do nich pisałem... Mieszka ktoś niedaleko Bytomia? :wink:

@UP

Nie bądź czarnowidzem :smile: . Ryzyko jest zawsze...

Morele.net jest już na rynku od dłuższego czasu, a Poznań to duże miasto. Wątpię, żeby likwidowali tam sklep, prędzej nowy otworzą :wink: .

Jasne, lepiej mieć spokój i dopłacić 300-400 zł... W dodatku kupić słabsze części, bo wbrew pozorom nie wszystko jest w Komputroniku. Nie edytuj, pisz normalnie posty, bo jak ktoś ten temat przeczyta, to się nie połapie, o co chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, to wszystko jedno. Jednak dla ojca, to już bardziej skomplikowane :D Chyba, że mu zadeklaruję, że osobiście się będę zajmować zgłoszeniem komputera do naprawy. Spytam się i zobaczymy.

Gi3r3k

Jak możesz spójrz jeszcze w górę, bo wojtek poprawił zestaw i chciałbym dokładnie wiedzieć, jaki mogę przedstawić ojcu do wglądu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, to wszystko jedno. Jednak dla ojca, to już bardziej skomplikowane :D Chyba, że mu zadeklaruję, że osobiście się będę zajmować zgłoszeniem komputera do naprawy. Spytam się i zobaczymy.

No nie wiem, ja miałbym wyrzuty sumienia :smile: . Porozmawiaj w każdym razie, niech wie, jak wygląda sytuacja.

Jak możesz spójrz jeszcze w górę, bo wojtek poprawił zestaw i chciałbym dokładnie wiedzieć, jaki mogę przedstawić ojcu do wglądu :D

Mój :wink: . Jest bardzo podobny, GTX jest droższy (choć słabo szukał, bo Gainward kosztuje 929 zł). U mnie jest jednak lepszy zasilacz (wbrew watom w nazwie), który będzie potrzebny w takim zestawie (Xeon + GTX 470). Ogólnie jednak w Twoim przypadku zostałbym przy Morele, bo z ram.net ponoć ciężko się dogadać, kiedy trzeba zrealizować gwarancję, co dla Ciebie jak czytam jest ważne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bierz zestaw Gi3rka w sumie jak sam napisał dość podobne ale u niego jest nieco taniej i zasilacz też lepszy. Poza tym będziesz miał na miejscu, a jeśli masz taką możliwość to nie ma co kombinować.

Co do kart to faktycznie :huh: musiałem albo przegapić, albo założyłem, że to o dziwo i tak już tanio jest (tak jak Elesshar napisał szokujące jak tanio się powoli robi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzekł bym, że czuje się całkiem nieźle (w każdym razie można coś napisać nieco sympatyczniej nie sądzisz?) ,

nie nie sądzę, i tak jak na mnie było całkiem sympatycznie.

le jeżeli chodzi Ci konkretnie to ten Ultimate to jest to na wyraźne życzenie, chociaż mogłem dodać home premium

NIe, nie mogłeś Ty miałeś zaproponować HP i uświadomić autora, że 7 nie jest mu potrzebna.

Co do zestawu to owszem bardziej opłacalny jest chyba jednak GTX 460 mój błąd, który mogłeś po prostu poprawić nie musiałeś od razu na mnie warczeć...

Poprawiłem i nie warczałem w sprawie GPU więc nie wiem o co Ci chodzi.

na tym forum chodzi jednak głównie o to żeby polecić coś kupującemu, więc myślę, że się nie obrazi na mnie, że poleciłem coś co (z kilkoma wyjątkami) uważa on za dobry wybór (a, że cokolwiek zmieniłem więc nie pisałem, że to jego zestaw- jeśli dodaje dokładnie to co on wtedy wyraźnie piszę, że to jego)

Zgadza się, wiem o co chodzi na Forum :) Czemu się przyczepiłem bo widziałem, podobny zestaw złożony przez Gi3rka a wczoraj nie miałem już czasu sprawdzać czy to jest 1:1 jego czy poprostu zbieg okoliczności , że poskładaliście podobne konfiguracje :) To dobrze, ze tak piszesz bo z tego co pamiętam to za takie coś leciały %.

Natomiast jeśli uważasz, że idzie złożyć coś o niebo lepszego to przecież nikt Ci nie broni pisać.

Nawet jak by bronił to bym napisał, ale najnormalniej w świecie nie miałem czasu wczoraj co tez napisałem więc nie wiem o co Ci chodzi...

W każdym razie ja już składać nic nie będę (ani pisać) jeśli mam słyszeć od innych forumowiczów warczenie.

no nie zachowuj się jak rozpuszczona Panienka, nie warczałem na Ciebie tylko zwróciłem CI uwagę, że robisz błąd, znowu nie łapie o co Ci chodzi :)

[ spokojnie za nie długo znowu się zwinę i nikt na Ciebie nie będzie "warczał" ] Nie płacz ;p

Zestawu składał nie będę, bo lepszego niż Gi3r3k nie poskładam.

A i jeszcze jedno jeśli miał bym coś do Ciebie to bym się czepiał, warczał,parskał i pluł jadem w każdym temacie na Ciebie a jak widzisz tak nie jest :) Przyjmij to na klatę, że popełniłeś błąd a ja zwróciłem Ci uwagę i nie płacz tylko walcz dalej :) ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Off: nie płaczę tylko drażnią mnie od czasu do czasu tego typu odzywki, a wczoraj najwyraźniej miałem taki dzień. Co do tematu to owszem popełniłem dwa dosyć spore błędy więc dziękuje bardzo za poprawienie :wink: i jak następnym razem znów coś głupiego strzelę to masz moje pozwolenie żeby warczeć :tongue:

Natomiast żeby nie robić zupełnego off'u to autorze tematu nie zastanawiaj się tylko bierz w morele. Tak samo jak z komputronikiem masz na miejscu, a zdecydowanie taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że w sklepach ostatnio dziwne rzeczy się dzieją bo w jednym widziałem dwie identyczne karty (od tego samego producenta) i różnica między nimi wynosiła prawie 170 zł, musiało to się wiązać z wyprzedażą jakiejś partii ponieważ teraz prawie nigdzie nie ma tańszych modeli (poniżej 1000zł) a jak już gdzieś teoretycznie jest to chwilowo niedostępny. Jeśli możesz dopłacić to dobrze jeśli nie to pozostanie Ci GTX 460, który będzie tańszy na pewno, a był wcześniej wspominany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...