Skocz do zawartości

CDA 06/2009


Smuggler

Polecane posty

9.06.2009. To data premiery najnowszego CDA (130 stron, DVD 09, cena 14. 99 zł). Na pewno na dość długo ów numer pozostanie wam w pamięci, choćby z tej przyczyny, że jako pierwsi na świecie dorwaliśmy najnowszy Call of Juarez: Więzy Krwi. I to nie jakąś betę ale uczciwą, finalną wersję sklepową. I na 6 stronicach pokazujemy jej wady i zalety, tudzież wystawiamy odpowiednią ocenę. A żeby trzymać klimat to na coverku macie aż dwie gry osadzone w realiach ?dzikozachodnich?, w tym pierwszą część... Call of Juarez. Ale o tym w swoim czasie. Zacznijmy po bożemu. J

Zapowiedzi. Od groma. Po pierwsze spory, bo na trzy strony, tekst o Diablo III. Po drugie przyglądamy się nadchodzącym grom MMO i opisujemy 10 tych, które naszym zdaniem mają największą szansę na sukces. Odwiedziliśmy też firmę 1C i pokazujemy najlepszą piątkę jej właśnie powstających gier. Spędziliśmy też 6 dni w Faludży... znaczy się wy spędzicie, wraz z marines i sporą ilością niekochających was Irakijczyków. A dokładniej to spędzimy wszyscy razem, o ile twórcy znajdą dystrybutora, bo poprzedni jak zobaczył co (i jak) pokazuje gra, to się zwyczajnie wystraszył i wycofał. Ale jesteśmy dobrej myśli, co do jej dalszych losów, bo jest za dobra i za mocna, by się ktoś nie skusił. Ponadto pojeździmy samochodami w dwóch ciekawych ścigałkach (Blur i Split Second), wcielimy się w motocyklowego gangstę na Harley (Ride to Hell) i poboimy szaleńca z piłą łańcuchową w Saw.

Czas na tematy numeru. Są nimi: Borderlands i Modern Warfare 2. O ile druga gra nie wymaga specjalnej rekomendacji, to warto zwrócic uwagę na Borderlands. Jeśli kojarzysz ten tytuł, to wiedz, że twórcy radykalnie go zmienili ? tak fabularnie, jak i graficznie, w stosunku do tego, co wcześniej zapowiadali. Jeśli nie kojarzysz, to tym bardziej poczytaj. Do czytania nowych informacjo o MW2 to chyba zachęcać nie muszę, to jest jedna z tych gier, na które czekamy najbardziej.

Czas na ?danie główne? czyli wiwisekcje gier J. O tej najważniejszej już czytaliście na początku ? znaczy się światowej premierze Call of Juarez: Więzy Krwi. A mamy jeszcze Sims 3, dwie dobre przygodówki (Still Life 2 i sequela Tunguski), doskonałą egranizację najnowszego X-Mena (gra duuużo lepsza niż film [a recenzja filmu w Magazynie, jakby co]).

Tamże Killing Floor, drugowojenna skradanka nadobnej i zabójczej dziewoi (Velvet Assassin), Hidden Target, Zeno Clash, czy choćby zwalczanie zombies za pomocą ziemniaków (Plants vs Zombies). Plus reszta drobnicy. Warto też poczytać reckę konsolowej (!) InFamous, bo też jest warta uwagi graczy.

W dziale publicystyki warto zajrzeć do wywiadu z szefem CD-Projektu. Sporo ciekawostek o kondycji i przyszłości firmy, uwag o konkurencji (nie zawsze całkiem miłych), losach Wiedźmina i jego sequela etc. Tamże Qn?ik robi prognozę dla branży growo-pecetowej (idzie burza ale...). Będzie też tekst o najgorszej grze świata, która zdołała rozłożyć znanego dystrybutora i producenta gier i do dziś jest synonimem komercyjnej porażki (pomimo, że sprzedano jej 1 mln. egz.). Nie wiecie o jaką grę chodzi? To poczytacie. :)

W dziale sprzętowym też sporo dobrego do lektury. Przewodnik po minikamerach powinien zainteresować potencjale gwiazdy ?joo tupa? (no co, tak to wymawia pewien polityk...). Test bety Windows 7 zainteresuje wszystkich, choćby z tej przyczyny, że akurat ta wersja ?okienek? Mircosoftowi wyszła duużo lepiej niż Vista. Warto zerknąć też do Konfiguratora (mocno zmieniona formuła!), i do testów sprzętu, gdzie m.in. pastwimy się nad najnowszymi prockami Athlona. A w Trendach pokazujemy wam PRAWDZIĄ grafikę 3D. W grach.

No i stałe działy, od Action Redaction po Tipsy, a jakże.

A na coverze? Myślę, że całkiem smacznie. Po pierwsze 7 pełnych wersji gier, przy czym od razu mówię, że w tej liczbie są 3 casualowe gierki logiczne, robiące wspólnie za czwartego pełniaka (ale wbrew pozorom są naprawdę fajne i warto dać im szansę). A poza tym to FPS (Call of Juarez), gra taktyczna (też osadzona na Dzikim Zachodzie) w klimacie Commandos, czyli Helldorado, oraz hack?n?slash Sacred (w wersji Gold). Te trzy pełniaki są naturalnie po polsku.

Do tego udało się nam upchnąć pięć dem, oraz sporo innych materiałów. Rozrasta się nam Action Plus na coverze, są wszystkie stałe kąciki, a w ramach bonusa ? muzyka w mp3. Najpierw pogra zespół InScprit (rock, dość ciężki), a potem zobaczycie teledysk: animacje z Wiedźmina (w tym także nowe - te, które miały być użyte w konsolowej wersji), zgrane z muzyką InDespair, czyli heavy-metal (z Cormackiem na gitarze). A na deser ? weźcie pudełko od DVD, odwróćcie i poczytajcie, co tam znajdziecie. Myślę, że sporo osób się ucieszy.

Jak na dość leniwy początek wakacji ? to lepiej niż norma przewiduje, prawda? Więc przypominam: wtorek, 9 czerwca, 14. 99 zł.

#JAZDA OBOWIĄZKOWA

Kalejdoskop

Gamewalker

Action Redaction

Action Top

Tipsy

##W PRODUKCJI

Co nowego w MMO:

The Secret World

Earthrise

Fallen Earth

Blade & Soul

Star Trek Online

Stargate Worlds

DC Universe Online

All Points Bulletin

Black Prophecy

Cue Online

Six Days in Fallujah

Diablo III

1C ? raport z Budapesztu:

Captain Blood

Theatre of War 2: Afryka

Empire: Time of Troubles

King?s Bounty: Wojownicza księżniczka

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Blur

Split Second

Saw

Ride to Hell

>>>>>>>>>>>>

#TEMATY NUMERU

Borderlands

Modern Warfare 2

Call of Juarez: Więzy Krwi

#RECENZJE

Sims 3, The

Tajne akta 2: Puritas Cordis

Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

Velvet Assassin

Killing Floor

Flock

X-Men Origins: Wolverine ?

Hidden Target

Still Life 2

Zeno Clash

Życie w Sieci

Atlantic Online

Combat Arms

Plants vs Zombies

Polonizacje

Chronicles of Riddick: Assault? PL

Odmienne stany grywalności

Infamous

Assassin?s Creed (I-Phone)

CDA-Mobile

#O GRACH INACZEJ

Reedycje

Freeware

Modulator

Wywiad z szefem CD-Projekt

Prognoza dla branży

Najgorsza gra świata

###NIE TYLKO GRAMY

Na Luzie

Temat Numeru ? Kamera w kieszeni

Newsy

Testy

Konfigurator

Windows 7

Trendy: GeForce 3D Vision

Magazyn

###Testy sprzętu

Dwurdzeniowe procesory AMD: Athlon II X2 250 i Phenom II X2 550

Dysk twardy WD Caviar Green 2 TB

Mata masująca HoMedics SBM-500H

Monitory: iiyama e2407hds i samsung syncmaster T240

Kierownica Easy Touch ET-2034 Speed Force

Klawiatura Logitech Illuminated Keyboard

Głośniki Microlab Solo 6C

Smartfony HTC Touch Viva i HTC Touch 3G

Telefon Samsung Solid B2100

#############################COVER DVD################

#PEŁNE WERSJE

Brain Training (Beginners, Advanced, Deluxe)

Call of Juarez PL

Helldorado PL

Sacred ? Złota Edycja PL

# Brain Training

Zestaw trzech ? Beginners, Advanced, Deluxe ? programów treningowych dla najważniejszego z ludzkich organów ? mózgu. Szare komórki rozruszamy dzięki zagadkom słownym (rozsypanki) i liczbowym (arytmetyka).

[Windows XP, procesor 166 MHz, 128 MB RAM, grafika 32 MB, SM ? brak]

gatunek: logiczna

# Call of Juarez PL

W końcu na naszym DVD najgłośniejszy komputerowy western naszych czasów i zarazem jedna z najlepszych gier made in Poland. Mowa naturalnie o Call of Juarez ? dziele Techlandu, którym wrocławska firma udowodniła, że jeśli zdobywać Dziki Zachód, to jego własną bronią: grami. Z powodzeniem ? FPS ten nie tylko stał się pierwszą polską grą wydaną na konsoli Xbox 360, ale i doczekał się prequela w postaci Więzów Krwi.

Tym jednak, którzy z jakichś niejasnych względów nie kojarzą tego tytułu, podpowiadamy, że chodzi o first-person shootera z dwoma kompletnie różnymi bohaterami w rolach głównych.

[Windows 2K/XP/Vista, procesor 2,2 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 2.0]

gatunek: FPS

# Helldorado PL

Na początku byli Commandos. Potem ich westernowa mutacja ? Desperados. I wreszcie nastało Helldorado ? część trzecia serii logiczno-zręcznościowej, w której znani z poprzednich części Cooper & S-ka udowadniają ostatecznie, że cel rzeczywiście uświęca środki. Inaczej jednak niż we wcześniejszych odsłonach możliwe jest osiąganie ich rozmaitymi metodami! Szczególnie interesujące przy tym są akcje dwójkowe, łączące zdolności różnych postaci.

[Windows XP/Vista, procesor 2 GHz, 512 MB RAM, grafika 128 MB, SM 2.0]

gatunek: logiczno-zręcznościowa

# Sacred ? Złota Edycja PL

Jeden z najsłynniejszych hack?n?slashy ostatnich lat. Jego Złota Edycja to dosłownie wszystko, co najlepsze dla miłośników tego gatunku w ogóle, a serii w szczególe. Aż dwie rozbudowane kampanie ? Ankaria oraz Podziemia, łącznie osiem klas postaci do wyboru (w tym tak niezwykłe, jak serafia i demon) oraz setki godzin rąbania i sieczenia tysięcy paskud, które z kolei przełożą się na miliony XP! Wakacji nie starczy!

[Windows 2K/XP, procesor 800 MHz, 256 MB RAM, grafika 16 MB, SM ? brak]

gatunek: hack?n?slash

#DEMA

And Yet It Moves

Braid

Plants vs. Zombies

Puzzle Kingdoms

SBK 09 Superbike World Championship

#GAMEPLAYE

Atlantica Online

Call of Juarez: Więzy Krwi

Killing Floor

The Sims 3

Velvet Assassin

X-Men Origins: Wolverine ? Uncaged Edition

#TRAILERY

Beyond Good & Evil 2

Blur

Modern Warfare 2

Star Wars: Clone Wars ? Republic Heroes

Terminator: Salvation ? Co op

#BONUS

Action Plus

Gamewalker

Galerie

Freeware

Modulator

Na Luzie

Action Mag #117

Antologia AR ? aktualizacja

Bonus

Esensja #86

FAQ

FotoSmuggler 06/09

Muzyka zespołu Inscript w MP3

Qfant #1

Tawerna RPG #119

Teledysk Wiedźmin i InDespair

post-4-1244182502_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No no zawartość pisma jest BARDZO DOBRA. Widać klimat dzikiego zachodu w środku pisma, jak i na zewnątrz(jakże piękna okładka i cover). Fajnie, że Polacy jako pierwsi przeczytają o nowym CoJ i wypróbują jego poprzedniczke. Mam nadzieje że coś nowego o MW2 się dowiem. Ciekawi mnie co to za najgorsza gra świata i o co chodzi z tą prawdziwą grafiką 3d. Nie moge sie już doczekać.

Bardzo mie cieszy że jako Wasz czytelnik nie odczuwam kryzysu, nawet jakbym nie wiedział o kryzysie to bym pomyślał, że "idziecie do przodu", ponieważ nie ma dużo reklam, przynajmniej w poprzednim numerze nie było.

Dobra robota i o by tak dalej Wam szło w dobie kryzysu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotlet jako pełniak #1? Ktoś sobie leci w kulki... no nic, jakoś trzeba to przeboleć. Znów prenumerata mi nie daje zbyt wiele w kwestii pełniaków. Może dodatki do Sacreda się przydadzą.

Z tekstów? Diablo 3 i Still Life 2.

Ehh... kiepsko dość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekstowo całkiem fajnie, recka CoJ2 na pewno pójdzie na pierwsze chwile czytania. Ciekawe kiedy dojdzie prenumerata, muszę powiadomić mamę żeby czatowała na listonosza :D

Niestety numer w łapkach będę miał dopiero POD KONIEC czerwca, ale tak to jest jak jest sesja, w cholere egzaminów in ie ma kiedy do domu pojechać ;/

Jedynym minusem tego numeru są nieco słabsze pełne wersje, ale może zostanie to nam wynagrodzone w następnym numerze. A w Helldorado z pewnością pogram i dla mnie to właśnie ona jest pełniakiem numer jeden. Gdybym nie mial Sacreda to na pewno też bym się cieszył.

Oby jak najmniej kotletów w pełnych wersjach na przyszłość...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehh, a ja się kłóciłem ostatnio z moim kolegą czy będzie recenzja drugiego CoJa. Wyszło na moje (MUAHAHAH). Pełniaki świetne, a szczególnie pierwsza część Call of Juarez (trzeba wczuć się w ten klimat przed Więzami Krwi) no i Sacreda też sprawdzę. Oprócz CoJa najbardziej interesuje mnie recka Killing Floor, ciekawe jak to wyszło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer świetny się szykuje, w końcu zainteresują mnie pełniaki ( choc zrobił to Advent Rising, na którego niepotrzebnie marudziłem... ), dobre recenzje, smuci tylko fakt, że znowu na listach sprzedaży będzie The Sims 3 + jakieś kilkadziesiąt dodatków... ale co kto lubi

Dodam jeszcze komentarz jak dostanę pismo do rąk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość numeru dobra ale okładka standardowa - Znów facet celujący do czytelnika giwerą :laugh: Liczyłem na Wolverina, ale cóż. Mogło być przecież jednak gorzej, mogły być Simsy 3 na okładce :down: albo standardowa w tym miesiącu u konkurencji Modern Warfare 2. Właśnie mam nadzieję na dobrą ocenę dla X-Men, no i z chęcią zobaczę jak wypadła następczyni Tunguski. A dzięki Still Life 2 można liczyć na świetną recenzję EGM. Dobrze że zrezygnowałem z zakupu Clicka z Call of Juarez - po co przepłacać. A Sacred jest PEREŁKĄ. Kto nie ma niech koniecznie da jej szansę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD-A mnie zaskakuje, już myślałem, że tego numeru nie kupie, a w temacie numeru jest MW2 :happy: - i tu mnie macie. Simsy mnie nie interesują i mam nadzieję, ze dostaną nie więcej niż 8. Ciekaw jestem recenzji X.

Pełniaki - szkoda, że nic ciekawego, i CoJ jako główny pełniak :/ ... .

Okładka - bardzo słaba, nic zaskakującego i oryginalnego - szkoda. Może lepszy byłby MW 2 ... . Heh tylna okładka o niebo ładniejsza, niż ta "główna".

A co do tego tyłu pudełka to jestem bardzo ciekaw co tam jest :smile: Mam nadzieję, że to nie jakiś kiepski chwyt marketingowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karramba! tak czekalem az bedzie CoJ na coverku (no przeciez nie moglem jakiegos tam Clicka kupic! to bylaby zdrada w bialy dzien!) i sie doczekalem! Gracias senores :kiss:

co do reszty pisma - jak zwykle bedzie co poczytac :happy: fakt, znowu malo recenzji, ale musze sie w koncu do tego przyzwyczaic, te 11-12 recek na numer jest od jakichs 2 lat norma :huh: a i te 130 stron dziwnie wyglada, ale fakt faktem - to mala ilosc reklam, a nie oszczednosc papieru jest tego przyczyna :laugh:

co tu duzo mowic, CD-A trzyma fason i nie spuszcza z tonu, ciagle ten sam, najlepszy. tak czymac :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer zapowiada się bardzo fajnie. Z powodu napływu szkoły nie zdążyłem jeszcze poprzednika od dechy do dechy skończyć, ale kupię na pewno. No i pełniaki super. Call of Juraez mam. Chyba z Clicka. Ale Sacred to też niezły kąsek. Dużo dobrych tekstów, macie moje 15zł znów. :) Pozdro PS. No i o Secret Files 2 :) Wczoraj zacząłem w jedynkę grać i mnie wciągnęła :cool:

Nawet czasu na przecieki nie miałem. A tu taki suprise :) A właśnie to w szkole na infie czytam :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka jest taka sama jak reklama CoJ 2 z poprzedniego numeru z tyłu pisma.

Kilka razy już Smugg pisał, że nie może zamieścić listy pełnych wersji gier które dadzą w CDA z wyprzedzeniem. A w sąsiednim temacie forum pisze, że mają już tytuły które najwcześniej mogą puścić w 2011. I tutaj mi się pojawia wielki "żal" :blush: Ostatnio sporo jest w CDA pełnych wersji z tanich serii: Riddick, Sacred, Ten hammers, Spellforce 2, wcześniej np Commandos. I człowiek jest sfrustrowany- czeka aż gra stanieje, bo nie stać go na wersje premierową, a pod wpływem CDA nie ściąga piratów. A tu nie dość, że do singla trzeba łączyć się z netem to jeszcze za 2 miechy to samo ląduje w jego ulubionym czasopiśmie które regularnie kupuje, albo ma prenumeratę. A jeszcze jest kryzys (ostatnio odpowiedź Smugga na wszystko) więc tym bardziej ludzie nie lubią kupować 2 razy tego samego. Dlatego wielka pokorna prośba - uchylcie odrobinę rąbka tajemnicy. Chcemy wiedzieć których tanich tytułów nie kupować, czy np w następnym CDA nie będzie Settlers Aniversery czy Max Payne 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka jest taka sama jak reklama CoJ 2 z poprzedniego numeru z tyłu pisma.

>>>Gwarantuje, ze NIE jest. Duzo rzeczy poprawiono, dorysowano, wyredenderowano ponownie, zmieniono nieco uklad postaci, krotko mowiac - zliftingowano ja pod nasze dyktando.

Kilka razy już Smugg pisał, że nie może zamieścić listy pełnych wersji gier które dadzą w CDA z wyprzedzeniem. A w sąsiednim temacie forum pisze, że mają już tytuły które najwcześniej mogą puścić w 2011.

>>>Owszem ale to nie oznacza, ze moge je ujawnic.

Dlatego wielka pokorna prośba - uchylcie odrobinę rąbka tajemnicy. Chcemy wiedzieć których tanich tytułów nie kupować, czy np w następnym CDA nie będzie Settlers Aniversery czy Max Payne 2

>>>Nie jest to mozliwe, i to z paru roznych powodow. Wszystkie sprowadzaja sie do tego ,ze to tajemnica sluzbowa. Np. niektorzy dystrybutorzy wola sie nie "chwalic" co to nam opchneli, bo sie ktos moze na nich wk... A potem np. wytoczy proces w stylu "nie mieliscie do tego prawa" i nam pelniaka przyblokuja na czas jego rozstrzygniecia. I ani kasy, ani pelniaka.A jak damy - to potem sie moga ciskac i procoesowac miedzy soba przez lata. :) A to tylko jeden z powodow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam prośbę - może sie wydawać trochę głupia - czy możecie powiedzieć jakie gry freeware znalazły się na coverze? Sam co prawda rzadko w nie gram, ale moja mama przepada za takiego typu wynalazkami i chciałbym wiedzieć czy znajdzie coś dla siebie ;). Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam prośbę - może sie wydawać trochę głupia - czy możecie powiedzieć jakie gry freeware znalazły się na coverze? Sam co prawda rzadko w nie gram, ale moja mam przepada za takiego typu wynalazkami i chciałbym wiedzieć czy znajdzie coś dla siebie ;). Z góry dziękuję.

To chbya wszystkie

Crazy Over Goo

Dizzy: The Lost Island

DroneSwarm

N

CannonBalls

Future Pinball

Geneforge 5: Overthrow

Absolute Uninstaller

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...