Skocz do zawartości

Rozwiązany: [Zestaw] 5,5k PLN Dylemat


wichniar24

Polecane posty

Witam forumowiczów. Mam mały dylemat co do kupna komputera, także może najpierw według szablonu:

  • Budżet na komputer: Ok 5500 PLN
  • Części do kupienia: Pudło + 2 monitory
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Programowanie, gry od święta
  • Preferowany sklep: I tak pewnie zamówię części z różnych sklepów, bo tak zazwyczaj wychodzi najtaniej, więc bez różnicy
  • Rozdzielczość kupowanego monitora: 2x 23-24' FullHd MVA (granie na jednym)
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Jak się będzie dało to będzie
  • Termin zakupu komputera: Teraz lub premiera AMD Polaris

Budżet raczej orientacyjnie, może wyjdzie mniej, jeśli będzie sens dołożyć to bym dołożył ale nie wydaje mi się żebym potrzebował czegoś mocniejszego. W gry nie mam za bardzo czasu grać jak na razie(praca + studia), więc nie celuje w nic powyżej wydajności R380, GTX960 do gier, wole kupić midend i potem go modernizować jak będzie trzeba niż teraz wydawać 10k.

No więc na czym polega dylemat, a mianowicie na tym że nie wiem czy czekać(czy jest sens czekać) na premierę Polaris'ów i wtedy kupować cały zestaw, czy też może kupić teraz wszystko oprócz karty graf. i ją dokupić po premierze. Aktualnie zamiast komputera służy mi laptop z zewnętrznym monitorem i jakoś to dawało rade więc nie planowałem kupować komputera przed wakacjami, ale ostatnio laptop zaczyna się trochę sypać (błędy odczytu na SSD, czasem sypie blue screen'ami), więc coraz poważniej zastanawiam się nad drugą opcją. W ostateczności postawie system na HDD oddam SSD na gwarancje i jakoś przeczekam, ale jeśli ceny podzespołów do wakacji i tak nie spadną to nie widze sensu w kombinowaniu.

Moje wstępne przemyślenia co do podzespołów:

  • Płyta główna: Aktualnie jest cashback od Asus'a więc może B150 PRO GAMING - 90MB0PB0-M0EAY0 lub H170 PRO GAMING - 90MB0MS0-M0EAY0? Raczej koniecznie z ALC1150.
  • Procesor: ?
  • RAM: 16GB (nie mniej, nie więcej)
  • Grafika: Tak czy tak Polaris za ok 800-900zł
  • Dyski: SSD ~250GB(nie mniej, nie więcej) + HDD min 1TB
  • Monitor: 2x XB2483HSU-B2 ? Nie interesują mnie przereklamowane, paskudnie srebrzące i nierówno podświetlone ips'y...
  • Zasilacz: ?
  • Obudowa: PAX M70 ?
  • Co już mam: SPC Fera 3, 2x SPC Zephyr 140mm, nagrywarka DVD, Genius Gila, kilka par słuchawek
  • Ewentualnie: Klawiatura mechaniczna - FUNC KB-460? w grę wchodzą tylko klawiatury z podpórkami pod nadgarstki (nie, nie zrobie sobie ich z czegośtam...) MX Blue lub MX Brown do powiedzmy 450zł, ale to już poza budżetem

Także co myślicie? Jest sens czekać na jakieś obniżki cen czy brać już teraz? Za wszelkie komentarze na temat konfiguracji i przykładowe zestawy będę bardzo wdzięczny wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zależne są głównie od kursu dolara, czekanie do wakacji raczej nie ma sensu, jeżeli lapek się sypie a i tak planujesz kupić PC. Można ew. kupić bez karty i poczekać na nowe Radki, ale skoro nie grasz zbyt wiele, to równie dobrze można kupić już teraz jakiegoś R9 380 i wymienić go w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: Aktualnie jest cashback od Asus'a więc może B150 PRO GAMING - 90MB0PB0-M0EAY0 lub H170 PRO GAMING - 90MB0MS0-M0EAY0? Raczej koniecznie z ALC1150.
Raczej bym się poważnie zastanowił, czy nie dorzucić do chipsetu Z170 dla wysoko taktowanych RAMów. A to w połączeniu z wymogiem odnośnie dźwiękówki sprawia, że lądujemy z Z170 Pro Gaming.

Tak swoją drogą ALC1150 to mus? Bo jeżeli potrzebujesz lepszej dźwiękówki, to może tak czy siak lepiej zaplanować w przyszłości zakup dedykowanej karty? Wtedy można by było rozważyć np. Z170 Pro4S (choć w sumie po doliczeniu cashbacka to raptem kilkadziesiąt zł taniej od płyty Asusa, która jest jednak znacznie lepsza).

Procesor: ?
Byłbyś w stanie tym programowaniem wykorzystać 8 wątków i7? Jeżeli nie, to pozostają i5 - albo (gdybyś wziął płytę na nie-Z170) i5-6600 (czy tańsze 6400/6500), albo (w przypadku Z170) i5-6600K - Fera 3 pewnie na zbyt wiele nie pozwoli, no ale będzie to kilkaset MHz do przodu.

A jakbyś był w stanie wykorzystać to 8 wątków i byłyby bardzo przydatne, to pozostają niewybitnie wycenione i7-6700(K) - oba występują w normalnej wersji box, jak i w zazwyczaj wyraźnie tańszej wersji tray - bez boxowego coolera (6700K nie ma go nawet w wersji box) i z roczną gwarancją.

No chyba, że byłbyś w stanie skonsumować dowolną liczbę wątków - wtedy możesz poczekać na wieści o następcy i7-5820K (tani 12-wątkowiec) z generacji Broadwell-E.

Grafika: Tak czy tak Polaris za ok 800-900zł
Możesz rozważyć tymczasowy zakup słabszej karty - jakiś HD 7790/7850/7870 pewnie zbyt wiele na wartości nie straci, a będzie kilkakrotnie szybszy od integry.
Monitor: 2x XB2483HSU-B2 ? Nie interesują mnie przereklamowane, paskudnie srebrzące i nierówno podświetlone ips'y...
A nie lepiej wziąć dwa różne monitory - jedną iiyamę dla świetnej czerni i np. P2414H dla lepszych kolorów i czasów reakcji? Bo pewnie nie będziesz musiał na obu naraz pracować z ciemnymi tłami, a bez nich Dell traci swoją największą wadę.
Zasilacz: ?
Chyba najlepiej najpierw ustalić resztę i zobaczyć, ile zostanie na niego kasy.
Obudowa: PAX M70 ?
Generalnie jest ok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zdecydowałem, kupuje zestaw teraz a potem dołożę Polaris'a.

Raczej bym się poważnie zastanowił, czy nie dorzucić do chipsetu Z170 dla wysoko taktowanych RAMów. A to w połączeniu z wymogiem odnośnie dźwiękówki sprawia, że lądujemy z Z170 Pro Gaming.

Tak swoją drogą ALC1150 to mus? Bo jeżeli potrzebujesz lepszej dźwiękówki, to może tak czy siak lepiej zaplanować w przyszłości zakup dedykowanej karty? Wtedy można by było rozważyć np. Z170 Pro4S (choć w sumie po doliczeniu cashbacka to raptem kilkadziesiąt zł taniej od płyty Asusa, która jest jednak znacznie lepsza).

To by mi wyszło jakieś 200zł więcej za samą płytę główną + droższe ram'y no i jedyną sensowną opcją było by wtedy kupienie min. 6600K - więc to jakieś 500zł - 600zł więcej a raczej nie potrzebuje takiej mocy, w razie czego można w przyszłości zrobić upgrade z niewielką stratą.

Co do dźwiękówki to aż takim audiofilem nie jestem, sensowna dedykowana to jakieś kolejne 3 stówy a różnicy pewnie bym nie zauważył.

Korzystając z tego cashback'a asusa + tygodnia komponentów w xkomie zamówiłem własnie Asus B150 PRO GAMING, wydaje mi się że spoko interes bo wyjdzie jakieś ~360zł a płyta ma wszystko czego potrzebuje.

Byłbyś w stanie tym programowaniem wykorzystać 8 wątków i7? Jeżeli nie, to pozostają i5 - albo (gdybyś wziął płytę na nie-Z170) i5-6600 (czy tańsze 6400/6500), albo (w przypadku Z170) i5-6600K - Fera 3 pewnie na zbyt wiele nie pozwoli, no ale będzie to kilkaset MHz do przodu.

A jakbyś był w stanie wykorzystać to 8 wątków i byłyby bardzo przydatne, to pozostają niewybitnie wycenione i7-6700(K) - oba występują w normalnej wersji box, jak i w zazwyczaj wyraźnie tańszej wersji tray - bez boxowego coolera (6700K nie ma go nawet w wersji box) i z roczną gwarancją.

No chyba, że byłbyś w stanie skonsumować dowolną liczbę wątków - wtedy możesz poczekać na wieści o następcy i7-5820K (tani 12-wątkowiec) z generacji Broadwell-E.

To czy byłbym w stanie to całkiem inna kwestia, bo komputer w roli serwera aplikacyjnego nie będzie działał, a do programowania w sumie dowolny procek wystarcza najwyżej to co sie robi będzie trochę wolniej działało i sie budowało. Także zostajemy między wyborem 6600 vs 6500 vs 6400. Wiem że między 6600 i 6500 jest ok ~8% różnicy, a jak to wygląda w przypadku 6500 vs 6400?

Możesz rozważyć tymczasowy zakup słabszej karty - jakiś HD 7790/7850/7870 pewnie zbyt wiele na wartości nie straci, a będzie kilkakrotnie szybszy od integry.

Nie rozważam wgl zakupu karty teraz, bo by mnie rozpraszała możliwość grania w wieśka a nie mam na to aktualnie czasu wink_prosty.gif Także do Polarisów jade na integrze.

A nie lepiej wziąć dwa różne monitory - jedną iiyamę dla świetnej czerni i np. P2414H dla lepszych kolorów i czasów reakcji? Bo pewnie nie będziesz musiał na obu naraz pracować z ciemnymi tłami, a bez nich Dell traci swoją największą wadę.

No właśnie problem w tym, że będę pracował na dwóch i to bardzo irytuje jeśli kolory są różne na każdym (wiem z doświadczenia). A podobno ta iiyama ma całkiem przywoity czas reakcji tzn. brak zauważalnych smużeń więc więcej mi do szczęścia nie potrzeba. A co do "lepszych kolorów" w ips'ach to mógłbym sie kłócić czy lepsze kolory + srebrzenie + nierówne podświetlenie wciąż można nazwać "lepszymi kolorami"

Także jak na chwile obecną:

  • Płyta główna: Asus B150 PRO GAMING ( koszt ~360zł )
  • Procesor: i5 6600 vs i5 6500 vs i5 6400 ?
  • RAM: 16GB (nie mniej, nie więcej)
  • Grafika: Tak czy tak Polaris za ok 800-900zł
  • Dyski: SSD ~250GB(nie mniej, nie więcej) + HDD min 1TB ( zastanawiam się nad WD10EZEX + WDCEXP0010 z tygodnia komponentów w xkom'ie, promocja jest do dziś więc pewnie kupie, chyba, że ktoś mi go szybko odradzi )
  • Monitor: 2x XB2483HSU-B2 ?
  • Zasilacz: ?
  • Obudowa: PAX M70 ?
  • Co już mam: SPC Fera 3, 2x SPC Zephyr 140mm, nagrywarka DVD, Genius Gila, kilka par słuchawek
  • Ewentualnie: Klawiatura mechaniczna - FUNC KB-460? w grę wchodzą tylko klawiatury z podpórkami pod nadgarstki (nie, nie zrobie sobie ich z czegośtam...) MX Blue lub MX Brown do powiedzmy 450zł, ale to już poza budżetem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierówne podświetlenie to ogółem problem monitorów z niższej i średniej półki z podświetleniem LED, nie tyczy to częściej matrycy IPS niż innych, a przynajmniej nigdzie nie widziałem danych potwierdzających tę tezę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle sie wyraziłem, chodziło mi o tzw "light bleeding" co jakby na to nie patrzeć wygląda jak nierówne podświetlenie. I jak do tej pory to w każdym ips'ie którego widziałem było to widoczne w którymś z rogów monitora. W niektórych wypadkach nawet przy świetle dziennym i wcale nie ciemnym wyświetlanym obrazie co jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku SSD - zależy jak wystarczy (ceny z morele)

Najsłabszy z podanych: BX100~300zł

Lepszy 850 EVO~380zł

Najlepszy MX200~400zł.

Co do procesora to najbardziej opłacalną wersją w tej chwili jest 6500 w wersji box, bo tray jest 40zł droższe. Ta i5 powinna wystarczyć, chyba że będziesz miał to 90zł to warto dołożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: i5 6600 vs i5 6500 vs i5 6400 ?
Zerknij sobie do tabelki z taktami i sam oceń, który jest najbardziej opłacalny/najbardziej Ci pasuje.
( zastanawiam się nad WD10EZEX + WDCEXP0010 z tygodnia komponentów w xkom'ie, promocja jest do dziś więc pewnie kupie, chyba, że ktoś mi go szybko odradzi )
Jak najbardziej ok.
RAM: 16GB (nie mniej, nie więcej)
Np. HyperX 2133/CL14.
mógłbym sie kłócić czy lepsze kolory + srebrzenie + nierówne podświetlenie wciąż można nazwać "lepszymi kolorami"
Sam mam P2414H i srebrzenie/nierównomierne podświetlenie przeszkadza mi właściwie tylko w filmach.
Obudowa: PAX M70 ?
Ech, miałem się trochę bardziej rozpisać, ale jakoś mi to uciekło...

Buda jest ok, choć warto wspomnieć, że będzie problem z montażem więcej niż dwóch dysków 3.5'' (2.5'' tu i ówdzie się upchnie). Jakbyś miał jeszcze nieco luźnego budżetu, to proponowałbym dorzucić do Fractala R5, który ma choćby możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek, czy duży dolny filtr wyciągany od przodu.

Całość planujesz kupować w x-komie, czy też innych sklepach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojc No cóż, możliwe że jednym bardziej rzuca się to w oczy niż innym. W każdym razie monitory nie są priorytetem, bo aktualnie jeden sprawny mam więc jak kupie nowe miesiąc później tragedii nie będzie, a wole to dobrze przemyśleć. Ale chce jak najszybciej złożyć ten zestaw, bo sprawdziłem S.M.A.R.T'a tego drugiego dysku (hdd) na laptopie i boje sie stawiać tu system wgl icon_neutral.gif A jak mi padnie wszystko i zostane chociażby na tydzień bez sprawnego komputera to będzie bieda...

@Dawid2253 mx200 - 850 evo można za 350 dorwać i ma 5 lat gwarancji, tylko jak to wygląda w kwestii żywotności dysku na pamięciach TLC?

@Dirian - aż 550W do Polarisa?

@Irenez - Różnie, czasem IntelliJ czasem MS Visual Studio czasem PyCharm, akurat nigdy Eclipse. I tak, czasem będą używane 2 instancje. Ale w pracy mam aktualnie i5-4460 + 12GB ram'u i dwie instancje IntelliJ śmigają bez problemu. Wiadomo że przy lepszym procku można zaoszczędzić troche czasu, ale duże aplikacje zostawiam w firmie, a przy małych nie ma to już aż takiego znaczenia.

Sam mam P2414H i srebrzenie/nierównomierne podświetlenie przeszkadza mi właściwie tylko w filmach.

No i nie lepsza AMVA, która w niczym nie przeszkadza? ;) Tzn oczywiście licze na opinie użytkowników AMV też, bo takiej nie posiadam i to są tylko moje "sklepowe" spostrzeżenia.

Buda jest ok, choć warto wspomnieć, że będzie problem z montażem więcej niż dwóch dysków 3.5'' (2.5'' tu i ówdzie się upchnie). Jakbyś miał jeszcze nieco luźnego budżetu, to proponowałbym dorzucić do Fractala R5, który ma choćby możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek, czy duży dolny filtr wyciągany od przodu.

Całość planujesz kupować w x-komie, czy też innych sklepach?

Nie planuje więcej niż jednego dysku HDD, wręcz zastanawiałem się nad opcją z jednym SSD 500GB.

Myślałem nad fractalem, ale nie widze aż tylu plusów żeby wydawać dodatkowo 200zł.

A to gdzie będzie kupowane to tak jak pisałem - gdzie taniej ;). Nawet jeśli to będzie różnica 30zł na podzespole to nie widze powodu żeby tych 30zł nie zaoszczędzić, szczególnie że przyjemności czyli "składanie" zestawu zostawiam dla siebie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem 850 Evo to jeden z nielicznych dysków z TLC, który sprawdza się bardzo dobrze i nie sprawia żadnych problemów. Jest dosyć często polecany przez różne osoby, na morelach ma jednak bardzo wygórowaną cenę, ale jak go dorwiesz za 340-350 to może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o moc, tylko o to że moc kosztuje, a wybierając między zasilaczem z większą mocą a lepszymi filtrami i zabezpieczeniami w tej samej cenie wziąłbym bez wachania tą drugą opcje. Tzn nie wiem jak jest w wypadku tego Corsair'a CX550M, dlatego wole sie upewnić.

No to aktualizacja (skreślone rzeczy już kupione)

  • Płyta główna: Asus B150 PRO GAMING ( ~360zł )
  • Procesor: i5 6600 vs i5 6500 vs i5 6400 ?
  • RAM: 2x 8GB HyperX 2133/CL14
  • Grafika: Polaris za ok 800-900zł
  • SSD: Samsung 850 EVO 250GB
  • HDD: WD10EZEX + WDCEXP0010 ( 220zł )
  • Monitor: 2x XB2483HSU-B2
  • Zasilacz: ?
  • Obudowa: PAX M70
  • Co już mam: SPC Fera 3, 2x SPC Zephyr 140mm, nagrywarka DVD, Genius Gila, kilka par słuchawek
  • Ewentualnie: Klawiatura mechaniczna - FUNC KB-460? w grę wchodzą tylko klawiatury z podpórkami pod nadgarstki (nie, nie zrobie sobie ich z czegośtam...) MX Blue lub MX Brown do powiedzmy 450zł, ale to już poza budżetem

Jutro będę sie zastanawiał nad procesorem i zasilaczem, dzięki wszystkim za dotychczasowe uwagi, jak ktoś jeszcze ma jakieś sugestie to z chęcią je uwzględnię.

[Edit] Według Tej listy polecanych zasilaczy (trzeba tam sobie rozwinąć), ten corsair nie wypada najlepiej, i raczej skłaniałbym sie ku temu cooler master'owi jak narazie mimo że ma mniej mocy (do polarisa i tak wydaje mi sie spokojnie wystarczy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakościowo CM GM i Corsair CX to raczej zbliżona półka. Na tamtej liście opisywana jest starsza (i gorsza) rewizja tego zasilacza, bez DC-DC.

Za Korsarzem przemawia długa gwarancja - skoro producent daje aż 7 lat, to musi być pewien co do jakości swojego wyrobu.

Jest też dostępna tańsza wersja 450W - http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx450m-450w-cp-9020101-eu-855754/ - która wg mnie i tak jest lepszym wyborem od G450M z uwagi na sporo mocniejszą linię 12V (o około 40W).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierówne podświetlenie to ogółem problem monitorów z niższej i średniej półki z podświetleniem LED, nie tyczy to częściej matrycy IPS niż innych, a przynajmniej nigdzie nie widziałem danych potwierdzających tę tezę.

Dotyczy wszystkich monitorów z podświetleniem krawędziowym (nie musi być LED), przy czym na IPSach jest to dużo lepiej widoczne. Ostatecznie i tak wiele zależy od konkretnej sztuki monitora, ale tak patrząc w necie po opiniach ludzi, to np. w Dellach opartych na IPS problem jest bardzo powszechny. Ja ze swoim P2414H trafiłem dobrze, znajomy takiego szczęścia nie miał.

Dlatego zresztą uważam, że monitory warto jest kupować w sklepach stacjonarnych, bo każdą sztukę można sprawdzić na miejscu.

Anyway - do programowania zdecydowanie wziąłbym coś na matrycy VA (choć w sumie ja mam ustawione ciemne tło w edytorach i ktoś, kto korzysta z jasnego tła pewnie się ze mną nie zgodzi).

[edit]

A właśnie - co do Polarisów i poboru prądu, to mniejszy Polaris 11 (ten, który wcześniej był pokazywany w zestawieniu z GTXem 950) jest w stanie odtwarzać materiały VR w 4K będąc chłodzonym pasywnie (klik), czyli nie powinien zjadać dużo prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz X2483HSU-B1 (czyli pierwszej, minimalnie większej rewizji) tego monitora powiem, że w mojej sztuce jak się bliżej przyjrzeć to też krawędzie są lekko mocniej podświetlone, ale zupełnie w niczym to nie przeszkadza i trzeba się mocno przyjrzeć i to najlepiej po ciemku, żeby to w ogóle zauważyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zresztą uważam, że monitory warto jest kupować w sklepach stacjonarnych, bo każdą sztukę można sprawdzić na miejscu.

Taka opcja była by najlepsza gdyby nie fakt, że zazwyczaj sprzedawcy nie są zbyt chętni na otwieranie nowych monitorów jeśli taki sam stoi już na wystawie. A branie takiego wystawowego, który mógł równie dobrze od roku świecić przez jakieś 12h/dobe to też dyskusyjna sprawa.

Anyway - do programowania zdecydowanie wziąłbym coś na matrycy VA (choć w sumie ja mam ustawione ciemne tło w edytorach i ktoś, kto korzysta z jasnego tła pewnie się ze mną nie zgodzi).

Mam tak samo - nie toleruje jasnego tła w środowiskach, bo za bardzo męczy wzrok (przynajmniej w moim wypadku). Ale głównym powodem tego, że chce wziąć VA a nie IPS jest to, że jak dla mnie ilość rzeczy, które mogły by mnie irytować w codziennym użytkowaniu jest mniejsza w przypadku monitorów VA.

W sumie to CM Storm Quickfire Ultimate mi najbardziej pasuje do wymaganych Brownów/Blue w tym budżecie.

Taniej Quickfire XT/Tesoro Durandal.

Niestety tylko Durandal Ulitmate posiada podpórkę, Quickfire Ultimate wygląda najciekawiej i najsolidniej tylko gdzie ta nieszczęsna podpórka pod nadgarstki... Ja rozumiem cięcie kosztów, ale koszt produkcji czegoś takiego to pewnie ok 1$...

Także jak narazie jeśli o klawiaturę chodzi to w grze są: Durandal Ultimate vs FUNC KB-460

Jako posiadacz X2483HSU-B1 (czyli pierwszej, minimalnie większej rewizji) tego monitora powiem, że w mojej sztuce jak się bliżej przyjrzeć to też krawędzie są lekko mocniej podświetlone, ale zupełnie w niczym to nie przeszkadza i trzeba się mocno przyjrzeć i to najlepiej po ciemku, żeby to w ogóle zauważyć.

Większej i z większymi ramkami, więc wole tą nową z mniejszymi. Nie zauważyłeś żadnego smużenia w grach albo przy przewijaniu stron? Albo jakichkolwiek innych wad, bo ta Iiyama wydaje się najsensowniejszym wyborem jeśli chodzi o VA w stosunku cena/jakość.

Znalazłem jeszcze taki zasilacz w niezłej cenie: XFX TS550W 120mm 80+ Bronze (P1-550S-XXB9), i jest niby w Tier 2 według tej listy. Tylko... nie wiem czy XFX TS 550w-SEW Seasonic to jest to samo co XFX 550w-SEW, bo udało mi się znaleźć tylko tyle, że jest to ta druga wersja bez "Seasonic" i nie wiem czy to są różne modele czy po prostu tam ktoś sobie na tej liście tak dopisał.

Co do tych Corsair'ów CX, to na ostatniej stronie tamtego tematu dalej po nich jadą, więc wole nie ryzykować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smużenie to można powiedzieć temat rzeka i mocno indywidualna sprawa. Początkowo jak go kupiłem to uważałem, że nie smuży, ale jakby się tak bliżej przyjrzeć... to w pewnym stopniu chyba smuży, ale mi osobiście to nie przeszkadza. Jedni mówią, że leje jak diabli, a inni, że jest ok. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy, no ale nie wiem jak to będzie w Twoim przypadku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Corsair'ów CX, to na ostatniej stronie tamtego tematu dalej po nich jadą, więc wole nie ryzykować.

Gdzie jadą, bo na ostatniej stronie tego nie widzę? Jedyne co, to proponują dwa (ich zdaniem) lepsze zamienniki, z czego żaden z nich nie występuje w wersji słabszej niż 650W, poza tym są w Polsce droższe i słabiej dostępne.

Jakby nie patrzeć, nowy CX jest ciekawszym wyborem od XFX Core/Pro/TS 550W, który swoje początki ma w Seasonicu S12II bodaj z 2010r. To nowocześniejsza konstrukcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Corsair'ów CX, to na ostatniej stronie tamtego tematu dalej po nich jadą, więc wole nie ryzykować.

Gdzie jadą, bo na ostatniej stronie tego nie widzę? Jedyne co, to proponują dwa (ich zdaniem) lepsze zamienniki, z czego żaden z nich nie występuje w wersji słabszej niż 650W, poza tym są w Polsce droższe i słabiej dostępne.

Jakby nie patrzeć, nowy CX jest ciekawszym wyborem od XFX Core/Pro/TS 550W, który swoje początki ma w Seasonicu S12II bodaj z 2010r. To nowocześniejsza konstrukcja.

Faktycznie nie jadą, przejrzałem wtedy pobieżnie i rzucił mi się w oczy fragment:

Quote:

So much for the CX430 being a consideration on any current budget builds. Corsair decided they were prouder of it than they used to be, and raised the price to 44.00. Pffft. Really? I don't think so. Homey don't play that. That was the last and only Corsair unit I'd recommend for budget builds, and now it's a no go at that price. Back to the cheap Seasonic and Antec units for low power systems.

I wouldn't pay $19 for one.

Więc musze faktycznie sie zastanowić nad tym corsair'em, szczególnie, że z tego co czytam teraz to niektóre egzemplarze tego XFX'a potrafią być bardzo głośne.

Co do procesora to na 95% biore i5 6500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...