Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goliat

Rozwiązany: Monitor do komputera pułap 800 zł

Polecane posty

Dzisiaj monitor zrobił mi się parę razy czerwony. Poruszyłem trochę kablem od monitora i pomogło mi, ale jednocześnie dało mi to do pomyślenia, że czas chyba na nowy ekran, zwłaszcza że model IIyama ProLife E2208HDS ma już 7 lat i zaczyna powoli się psuć.

Górny limit wspomniany w temacie, chciałbym żeby ekran miał minimum 24 cali, komputer używam do grania, m.in w gry akcji typu Metro, Battlefield, itp..

I mam pytanie o monitor z tego linka - http://www.morele.net/monitor-lg-29um67-p-740439/ . Czy wart jest swojej ceny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie główne propozycje to Dell P2414H i iiyama X2483HSU-B2. Pierwszy jest na matrycy IPS, która zapewnia bardzo przyzwoite czasy reakcji, świetne kolory i kąty, ale kiepską, srebrzącą czerń, sam monitor charakteryzuje się też niskim input lagiem. iiyama na AMVA oferuje dużo lepszą czerń, ale nieco traci w kolorach i zapewne czasach reakcji.

Ewentualnie możesz jeszcze rozważyć S24D590PL z agito - w takiej cenie i z darmową dostawą też jest całkiem niezłą ofertą, to właściwie po prostu nieco gorszy Dell (PLS to właściwie to samo, co IPS).

Co do podlinkowanego LG - klik.

Tak swoją drogą, ten czerwony ekran to problem monitora, czy kabla?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że to z monitorem coś się dzieję niedobrego. A biorąc pod uwagę fakt, że w tamtym roku padły u mnie w domu odkurzacz, mikser, karta w poprzednim komputerze (w 2015 roku odczułem powiedzenie złośliwość rzeczy martwych) to wcale się nie zdziwię, jeśli ekran zaczyna mi się buntować.

Wątpię, żeby był to kabel, jako że od 25 września 2015 roku mam nowego kompa i wcześniej takich problemów nie miałem. A co sądzicie o monitorach iiyama reklamowanych w CDA? Chodzi mi tutaj o red, black i gold eagle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie na matrycy TN, której jedyną zaletą są dobre czasy reakcji. Jako że kolory, kąty i czerń są słabe, to IMHO ta matryca ma sens jedynie w tanich monitorach 120/144Hz, które z kolei mają sens jedynie dla zapalonych fanów sieciowych strzelanek.

No i Gold Phoenix to 4K, czyli na chwilę obecną do gier o wiele za dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...