Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bloo00oody

Podrasowanie obecnego PC czy Kupno nowego?

Polecane posty

Witam,

mam taki trochę problem i potrzebuję pomocy bo w dobieraniu odpowiednich części jestem słaby biggrin_prosty.gif

mam obecnie starego pc-ciaka (7lat), otóż głównym jego celem jest granie w CS:GO, jednakże trochę jest to utrudnione ponieważ na obecnym komputerze przy rozdziałce 16:9 mam około 20-30 fpsów ze spadkami do 10-15, natomiast na najniższej dostępnej 640x480 4:3 mam od 50-100 fpsów zależy też od map i ilości graczy, np: gdy gram tzw. areny 1vs1 (małe mapki, jeden przeciwnik) to poziom fpsów to około 80 czasem skacze do 100 a czasem spada do 50, natomiast przy rozgrywce turniejowej lub społecznościowej gdzie gra już więcej niż 7-8 osób i mapy są większe fpsy są od 30-50, jest to bardzo uciążliwe bo w cs-ie komfortowa gra zaczyna się od stałych 100fps w górę i tu też moje pytanie, bo ja zbytnio się na tym nie znam a chciałbym porady czy warto po prostu podrasować obecnego kompa wymieniając poszczególne części czy już lepiej złożyć jakiś nowy czy kupić gotowca, o obecny kompie sam dużo powiedzieć nie mogę dlatego też dla osób chętnych do pomocy załączam raport z everesta Report.txt z podsumowaniem całego pc-ta (wydaje mi śię że tak będzie najłatwiej).

To co ja bym chciał uzyskać to napewno te 150-200 stałych fps przy rozgrywce turniejowej (około 10 osób na większych mapkach) bez zbędnego męczenia się z zacinającą się grą lub poprostu się wyłączającą co do kosztów to myślę że do tych 2 tyś mógłbym się zmieścić żeby taki efekt uzyskać biggrin_prosty.gif

z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze do środka obudowy i odczytaj model zasilacza (lub zrób zdjęcie tabliczki znamionowej).

Mógłbyś też jakoś opisać samą obudowę? Strzelam, że ma zasilacz montowany na górze, ale jeżeli oprócz tego kiepsko u niej z przewiewnością (np. nie jest zbyt dobrze wyposażona w wentylatory), to sugerowałbym wymianę na coś lepszego (np. Zalman Z1/Z3, Gladius M20, Brutus M25, albo coś z wyższej półki).

I jaką rozdzielczość ma Twój monitor? (16:9 to proporcje)

Wstępnie zaproponuję i5 2400 + taką płytę + 4GB DDR3 + jakaś karta zależnie od tego, ile chcesz wydać (bo strzelam, że nawet używany HD 7770 by sobie poradził, ale jakbyś chciał, to można wziąć nawet i GTX 960).

Ewentualnie możesz jeszcze pomyśleć o zakupie SSD - obecny dysk pewnie szału nie robi, więc pewnie sporo byś na tym zyskał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to model LC-Power Lc-420h http://www.au-ja.de/bilder/2010/lc-power-lc420h-8-tn4.jpg ,

Co do rozdzielczości to nie zauważyłem że nie napisałem tongue_prosty.gif natywna rozdziałka to 1366x768 60hz, jednakże cały czas korzystam z 1280x720 75hz, co do obudowy to za cholerę nie mogę jej znaleźć w necie, a na opisie komputera pisze że jest to model Atx-mini 420w, co do zaśilacza to jest on umieszczony pod dyskiem twardym na samym spodzie obudowy zaraz przy włączniku komputera, sama obudowa nie jest zbyt wielka no i w sumie to posiada że tak powiem dwa kable zaśilające, bo jeden się podłącza z tyłu kompa na samym dole, a drugi idzie przez obudowę aż do zaśilacza i podłączony jest od spodu komputera .

@edit

co do dysku ssd to chyba gdzieś mi umkneło że coś takiego istnieje xD pierwszy raz dzisiaj zobaczyłem taki dysk :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 180W na linii 12V to zdecydowanie za mało do i5. Najtańszy sensowny zasilacz to Corsair VS450, drożej są Smart SE 530 (może być w wersji pseudo-Gold), Antec VPF 450/550, CM G450M/G550M, a jakbyś chciał, to możesz wziąć nawet coś za 300+ zł z 5-letnią gwarancją i wyższą sprawnością - Supremo M1 550, niemodularny Antec TPC 550, czy w pełni modularne XFX BE XTR 550/650.

I jak buda ma zasilacz montowany z przodu, to też bym ją zakwalifikował do wymiany. Najciekawsze tanie modele wymieniłem (właściwie jest jeszcze nieco wyciszony Zalman R1), jakbyś chciał jakieś propozycje z wyższej półki, to daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Webtom dzięki za pomoc, czyli mam rozumieć że nie wymieniać części w tym buraku xD tylko nowa obudówka + to co pisałeś płyta główna, ramy, ssdka jakiegoś, procek i zasilacz i pytanie czy obecną kartę graficzną mogę zostawić czy też do wymiany bo na chwilę obecną napędu nie potrzebuje :D tak więc to będzie chyba całość

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy obecną kartę graficzną mogę zostawić czy też do wymiany bo na chwilę obecną napędu nie potrzebuje
Chyba czegoś w tym pytaniu nie rozumiem. W każdym razie coś mi się wydaje, że 9400 GT będzie zauważalnie wolniejsza od integry z i5.

Z tym SSD to zależy, jak widzisz przyszłość komputera - na system i CSa w zupełności wystarczy 128GB, ale jakbyś chciał na nim instalować również inne (szczególnie nowsze) gry, to taka pojemność szybko okaże się niewystarczająca, więc trzeba by od razu zainwestować w 250GB, przy którym musisz się liczyć z wydatkiem rzędu 350+ zł. A że do nowych gier ~1600 zł na resztę skrzynki to raczej nie za dużo, to sens kupowania SSD możesz jeszcze przemyśleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh śpiący jestem :X źle sformułowałem pytanie :D miało być

"Czy obecną kartę grafki mogę zostawić czy do wymiany a napęd dvd na razie mi nie potrzebny"

chodziło o to że ja składam kompa od nowa to że nie będę wydawał na napęd dvd xD

tak sobie patrząc na całość po allegro (nie mogłem dodawać do koszyka nwm dlaczego ;c) wychodzi około 1500zł za te części i powiedz mi jaka karta grafiki za 500zł by się do tego nadawała?

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2400-3-1ghz-lga1155-4xcore-i5632433992.html

http://allegro.pl/asus-p8b75-m-le-s1155-ddr3-usb3-sata3-pcie3-hdmi-i5587615396.html

http://allegro.pl/dysk-ssd-kingston-120gb-v300-sv300s37a-sata-3-0-i5610607546.html

http://allegro.pl/obudowa-zalman-z3-plus-biala-5xwent-usb-3-0-24h-i5612522871.html

http://allegro.pl/pamiec-kingston-hyperx-fury-ddr3-1600mhz-8gb-2x4gb-i5617783844.html

http://allegro.pl/thermaltake-smart-se-modularne-kable-530w-80-140-i5618255929.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam linki z moreli, policz sobie, czy po doliczeniu kosztów wysyłki nie wyjdzie Ci taniej kupić część podzespołów właśnie tam.

  • SSD do wymiany na Transcenda 370 - po tym, jak Kingston podmienił w V300 kości, ciężko o gorszy wybór
  • RAMy mają nierewelacyjne opóźnienia - do wymiany na #1, #2, #3, #4 (albo któreś z tych, co zaproponował Irenez)
  • zasilacz, buda

I tak się jeszcze zastanawiam, jak mogłem zaproponować płytę z dwoma slotami na RAM w takiej cenie. W sumie sensownych opcji jest całkiem mało, ta by była ok, tyle że nie ma możliwości wyprowadzenia USB 3.0 na przód obudowy, ta i (chyba) ta podobnie, ta ma niewielką wadę, ta może ostatecznie trochę kosztować, ta jest raczej pozbawiona wad, ale mógłbyś poczekać, aż ktoś by potwierdził, że to dobry wybór. W przypadku płyt głównych na chipsetach P67/Z68/Z77 można ponoć wydobyć z procka dodatkowe 500MHz, no i chyba RAMy mogłyby zadziałać z wyższym taktowaniem (wtedy warto poszukać 1866/CL9 lub 2133/CL10).

I o ile dobrze rozumiem, to do procka nie jest dołączony cooler, więc wypadałoby go dokupić osobno - najtaniej będzie tutaj poszukać Intelowego boxa na LGA1156/1155/1150, ewentualnie dla ciszy i niskich temperatur możesz pomyśleć o wzięciu czegoś z wyższej półki (chociaż to wydatek nawet rzędu 100 zł).

Za 500 zł powinieneś być w stanie złapać używanego GTX 660/HD 7870, a może przy odrobinie szczęścia nawet HD 7950.

EDIT:

Nieco poprawiłem listę płyt. I czemu mojego nicka piszesz za każdym razem inaczej? wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że jakoś się w tym odnajdę póki co zacznę już szukać jakichś ofert z tymi sprzętami a jak ktoś będzie miał coś do dodania to na bieżąco będę sprawdzał temat, tak czy inacze WebTom dzięki za pomoc

@edit

hahah nie wiem :D teraz zauważyłem :D jakiś zamulony jestem, z resztą jak w każdą niedziele :D zbyt nudno :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...