Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yoo041995

Rozwiązany: Nowa płyta główna

Polecane posty

Witam

Poszukuje nowej płyty głównej pod socket 775. Ma obsłużyć te części, które są wymienione w sygnaturze(Q9400). Stara płyta Intel DG31PR się zepsuła, zapewne padł mostek południowy(USB, SATA, resetuje się). Chciałbym by nowa płyta nie była gorsza od tej co teraz mam, obsłużyła 3 kości Kingston 2GB 800MHz, oraz mogła służyć do lekkiego OC(nie koniecznie). Chcę wydać jak najmniej.

http://allegro.pl/gigabyte-ga-eg41mf-us2h-i5575519905.html - takie coś podoła?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren

Ja tam widzę Q9400 na liście, sprawdź jeszcze raz. Czyli ta płyta wspiera Q9400? Tylko pytanie który BIOS? Myślisz, że te pamięci które mam teraz będą z nią współpracowały? Są jakieś możliwe problemy z kompatybilnością z moimi dyskami etc?

@webtom A Ty co sądzisz o tej płycie za 130zł? Może być w tej cenie do tego procesora? Będzie wszystko grało razem? Jak sprawdzić, która wersja BIOSu wspiera mój procesor?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty co sądzisz o tej płycie za 130zł?
Też bym ją postawił na pierwszym miejscu, ale w sumie w tak starych podstawkach nie jestem zbyt obeznany.
Jak sprawdzić, która wersja BIOSu wspiera mój procesor?
Na stronie producenta, @MD podlinkował Ci listę, na której w ostatniej kolumnie jest link do odpowiedniej wersji BIOSu. Tutaj masz podobną listę dla trzeciej płyty.
Są jakieś możliwe problemy z kompatybilnością z moimi dyskami etc?
Z dyskami raczej nie, chociaż całkiem możliwe, że będziesz musiał przeinstalować system (albo w inny sposób przygotować go do zmiany płyty), natomiast nie wiem, czy z pamięciami nie będzie żadnego problemu (tutaj masz listę pamięci, które na pewno będą działać).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli musiałbym po zakupie tej płyty MSI uruchomić komputer na tym dwurdzeniowym procesorze E4500, po czym zainstalować BIOS w wersji 1.A(mogę od razu tą wersję, czy muszę po kolei każdą?) i wtedy zmienić procesor na Q9400? A czy można sprawdzić, które pamięci współpracują z tą płytą MSI za 130zł?

Znalazłem jeszcze taka płytę: http://allegro.pl/as...5579188347.html Ma wgrany najnowszy BIOS więc nie powinno być problemu. Co sądzicie?

Proszęo pomoc. Znalazłem również coś takiego: http://olx.pl/oferta...html#0547b59187 Co o tym sądzicie?[nieaktualne niestety juz]

Może jakieś wasze propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ctrl+F jest bardzo pomocnym narzędziem smile_prosty.gif

Lepszym niż oczy. Zwłaszcza takie wzmocnione okularami.smile_prosty.gif

Co sądzicie?

Się nada.

(mogę od razu tą wersję, czy muszę po kolei każdą?)

Możesz od razu wgrać wersję o najwyższym numerku (bodajże 1C). Podobnie w przypadku każdej innej płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Już całkiem oszalałem od tych płyt. Tyle tego jest i nie wiem co jest warte zakupu. Jedynie na czym mi zależy to, aby obsługiwało RAM 3x 2GB Kingston 800MHz i pozwoliło na lekkie OC mojego Q9400. No i oczywiście obsłużyło te częscie, które posiadam(sygnaturka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...