Skocz do zawartości

Dyskusje o NS


Qbuś

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

1.Byl apropozycja zwiekszenia limitu postow z 2 na wiecej sam bylem zwolennikiem takiej zmiany i ja pierwszy zaproponowalem ale w chwili obecnej po kilku dniach grania moge stwierdzic ze 2 posty dziennie to wystarczy w zupelnosci ani nie za wiele ani nie za malo.

2.Proponuje wieksza wspolprace bylo juz dosc dobre wykorzystanie postow innych graczy ale wydaje sie to troche za male, dzielimy sie na dwie grupy wiadomo jak dojdzie nowy gracz to jakos sie dolaczy ale osoby juz bedace w grupie niech mysla i pracuja jak grupa wyrazaja sie w liczbie mnogiej a nie ja sam. Oczywiscie jakies przesadne rzeczy to znaczy jak zrobimy z czyjas postacia cos przesadnie glupiego to proponuje zrobic kastracje takiej postaci ale jak wszystko bedzie w normie czyli w przyjetych maksymalnych granicach dobrego smaku to fajnie. Dodatkowo starajcie sie wymyslac cos nowego dla druzyny a nie powtarzamy ciagle jeden watek w kilku postach.

3.Wlasnie w sprawie punktu 2 proponuje ankiete, zeby kazdy powiedzial jestem za albo przeciw. (prosze bez glupich gadek typu - jestem za a nawet przeciw). A do czego ankieta czy wyrazamy zgode na to by ktos probowal cos zrobic jako team jak sie nie sprawdzi to mozna zmienic to ale wydaje mi sie ze pomysl warty sprobowania ale to moje zdanie czekam na reakcje druzyny pier.. znaczy sie skautow i wasze opinie:D

Znajdzmy bnoc-a i wsadzmy mu jesiotra do nosa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram cWp_chRis'a w każdym z wymienionych punktów. Dwa posty dziennie to dla mnie złoty środek, a robienie czegoś od razu jako drużyna przez jedną postać może, odrobinę paradoksalnie, wprowadzić trochę więcej atmosfery współpracy. Ankieta by się przydała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś się tu pojawił. :wink:

2 posty dziennie to zarządzenie "odgórne", ale sprawdza się całkiem, całkiem. Więsza ilość wprowadziłaby mordercze zamieszanie - a i tak już jest ciężko :twisted:

A co do ankiety - niech ludzie tu się wypowiedzą, a potem się zobaczy. W końcu NS jest dla Was i przez Was 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczymy na dobrą wolę przeciwników i ich wyrozumiałość. Na nasz widok powinni sami się poddać albo (co bardziej prawdopodobne) umżeć ze śmiechu :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z wielkim trudem i wysilkiem udalo mi sie zdobyc nowego gm w naszej slusznej sprawie przeciwko bnoc-owi, atu gm taki numer nam wykecaja. Chyba ogladaliscie ostatni terminatora 3 i Nikki Cox jako zabujcza maszyna wam sie podobaja i zrobiliscie nam z ksiezniczki terminatora beeee nieladnie. Wiec teraz nas nie pozostaje nic innego jak RAGE AGAINST GM.

Ta sprawa pomsty wymaga !!! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

errata do tego zdania "No wlasnie z wielkim trudem i wysilkiem udalo mi sie zdobyc nowego gm w naszej slusznej sprawie przeciwko bnoc-owi, atu gm taki numer nam wykecaja."

:D powinno brzmiec -

"No wlasnie z wielkim trudem i wysilkiem udalo mi sie zdobyc nowego npc-a do naszej slusznej sprawy przeciwko bnoc-owi, a tu gm-owie taki numer nam wykrecaja."

Moze jakis moderator to poprawic bo zwykly smiertelnik nie moze nawet wlasnego posta edytowac. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam propozycję w pewnym densie związaną z Neverending Sesją... Mianowicie, można by zrobic odzielny wątek, w którym prowadzona byłaby sesja na podobnych zasadach, powiedzmy zatytułowana Neverending Story. Każdy by mógł się dołączyć i robić, to co chce. Istniałby mistrz gry czuwający tylko nad logiką i spójnoscią świata, w którym umieszczona została sesja. Najważniejsza różnica między Neverending Story a Neverending Sesja polegałaby na tym, że ta pierwsza byłaby prowadzona "na poważnie"- bez jesiotrów z frytkami, itp. W ten sposób dla każdego by się znalazło coś miłego- sesje scenariuszowe w umówionych godzinach, Neverending Sesja dla jajcarzy i Neverending Story dla chcących się "pobawić poważniej". ale mających mniej czasu lub lubiących dłuższą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do posta Asthnera... Widzisz, prowadzenie neverending story byłoby prawie niemożliwe, a to z kilku powodów.

1. Spójność sesji - jak zrobić sensowną fabułę, gdy *każdy* może się dołączyć w *każdej* chwili?

2. Utrzymanie w ryzach - niestety, podczas dwóch sesji testowych wyszły kłopoty z utrzymaniem sensownej rozgrywki dla czterech doświadczonych graczy. Gdy w sesji będzie 10 grających, mg z nimi nie wyrobi.

3. Ucywilizowanie - o ile ns to wolnoamrykanka - czyli wszystkie chwyty dozwolone, to nauczenie 10 zielonych grających zasad sesji story-telling jest zadaniem ponad siły. Tu też będą przeszkadzać złe nawyki wyniesione z ns, ponieważ każdy gracz mówi co robi, a nie to co chciałby zrobić.

4. Dostępność - mg też człowiek i nie każdy ma czas siedzieć cały dzień przed kompem, by kontrolować co też gracz robią. Wyobraź sobie jeden post mg, w którym mówi, że gracze widzą przed sobą wrota lochów. 10 post gracza będzie opisywał znęcanie się nad poległym bossem na końcu podziemi, a mg nic nie będzie mógł na to poradzić. Znowu jeżeli więcej mg zacznie prowadzić sesję, to wystąpią nieścisłości scenariuszowe.

5. Trzymanie na wodzy - jeżeli coś takiego wreszcie doszłoby do skutku, to mg musiałby trzymać graczy bardzo krótko, żeby się nie rozpasali. Znowu jednak gracze nie gęsi i swój rozum mają - zauważą, że nie mają wyboru i mg kontrolouje wszystkie ich poczynania. Wobec tego szybko się znudzą i odejdą - to może być sposób, ale gra nie jest dla mg tylko dla graczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację, niestety... Wprawdzie można by spróbować to zrealizować na zasadzie: brak fabuły, jedynie świat i możliwości, regulamin, którego trzeba się trzymać pod groźbą kastracji oraz kilkoro uzupełniających się mistrzów gry zajmujących się tylko logiką. Kiedy myślałem nad tym, to miałem na myśli coś w stylu MMORPG'a na małą skalę...

Mam nadzieję, że nie będziecie mieć nic przeciwko, gdybym za jakiś czas ponownie wyskoczył z tym pomysłem, jeżeli wykombinuję sposób na rozwiązanie związanych z nim trudności? ;-)

A pewnie, że nie. :wink: Tym bardziej, że ja jestem tutaj etatowym stawiaczem problemów, a inni się jeszcze nie wypowiedzieli...

Cardinal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asthner pomysl niezly, ale kontrolowane sesje, Jest niezwykly balagan w momencie kiedy graja 4 osoby, problemy techniczne tez nie sa nowoscia, a co dopiero by sie dzialo jesli mialo by sie umowic na gre 10 osob. Inna kwestia ze mozna by to bylo realizowac na zasadzie jeden post w kolejce i czekamy na reakcje gm. Ale tez nie zawsze kazdy ma czas a co sie by stalo jak jednemu graczowi by cos wypadlo czekanie czy gramy bez niego opusci jedna kolejek nic sie nie stanie. Ponadto gm mialby czas wpasc wpada a tu brak kilku postow. Jak chcesz grac w mmorpg to musisz zalatwic sobie jakiegos mmorpg na kompa masz do wyboru dosc spory repertuar. Nie wiem czy mozna podawac tytuly bo nie chce dostac ostrzezenia czy bana :D. Jak bedzie mozna to podam kilka tytulow i kilka linkow.

No ale nic nie stoi na przeszkodzie aby nad sprawa sie troche zastanowic.

Pytanie czy wszystcy sie wypowiedzieli na temat 2 posta i pytan w nim zawartych: dzisiaj nie mam czasu jutro wejde i zrobie male podsumowanie jak ktos nie wypowiedzial sie w tej kwesti bardzo ladnie prosze o wypowiedzenie sie . Kazdy ma prawo glosowania, i zeby potem nie bylo ja tego nie chcialem a w glosowaniu nie wziales udzialu teraz mozesz tylko zalowac :P

Tu nie socjalizm, można podawać linki. Ale żadnych haków na rękach i przepasek na oku!

Cardi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł nie jest zły... gorzej z realizacją jak już to napisano. Jest to do zrobienia wbrew przeciwnością losu, ale wymagałoby to jakiegoś "uberMG" albo bardzo zorganizowanej grupy Mg. Każdy by miał wyznaczoną część dnia do kontroli. Musieliby też się kontaktować i ustalać niektóre rzeczy. Do tego potrzeba by było zaufania i rzetelności. Na razie chyba na takie coś za wcześnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekala mnie ciezka praca trzy osoby sie wypowiedziały.

Asthner - jest za kierowaniem calym teamem czasami oczywiscie.

Radyan - to samo co wyzej.

No i ja - jak chcesz znacz moje zdanie przeczytaj post.

Wiec nie wiem co z takim fantem robic bo jakos ciezko komus napisac jednego malego posta no trudno sprawa dla mnie nie wazna kazdy kieruje swoja wlasna postacia :P.No chyba tak pozostac musi chyba ze przyjmiemy ze jak ktos nic nie powiedzial to daje nam ciche przyzwolenie.. co o tym myslisz druzyno... ?? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada- zaniechanie, milczenie i bierność równa się przyzwoleniu na to, co się dzieje.

Teraz wyjeżdżam na dwa tygodnie, Popielaty musi spuścić obiekt swojego zainteresowania ze wzroku :-). W tym czasie będzie kombinował i myślał nad metodami ujarzmienia duzych ilości graczy na jednej sesji. Skoro jest to możliwe w realu to i przez net się musi jakoś udać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł co do przebiegu walk jest taki:

(posłużę sie przykładem z 4 goblinami)

Okazuje się, że drużynę atakują gobliny (wprowadza ich MG, tak jak każdego innego przeciwnika).

Członek drużyny pisze wtedy, że np. próbuje trafić go toporem, drugi pisze, że rzuca czar itd. itp.

Gdy na forum pojawi sie MG pisze czy akcje powiodły się i z jakim skutkiem, oraz pisze co i jak robią przeciwnicy i tak dalej, aż do końca walki. Chodzi o to, że każdy wpisywałby jednego posta i dopiero po odpowiedzi MG, mówiącym czy akcja się powiodła mógłby zrobić coś innego.

Wiem, że brzmi to skomplikowanie, ale mogłoby się sprawdzić, jeśli MG bywa często na forum.

Jeżeli się zgadzacie, to napiszcie, jeśli nie, też napiszcie.

cWr_chRis - może o działaniach, które ZDECYDOWANIE zmieniają sytuację, zapytaż, któregoś z innych uczestników na gg (o ile któryś jest obecny, ale chyba zawsze któryś jest)?

Jeśli ten nie ma nic przeciwko to ok. Jeśli ma to trudno - można się powstrzymać.

Co wy na to?

Jeszcze jedno.

Ponawiam apel: Ludzie, czytajcie posty! Ja rozumiem, że trzeba trochę czasu na to, a nie wszyscy mają go wystarczająco dużo, ale potraktujmy to poważnie. Jeżeli macie modem to udostępniacie w trybie offline, czytacie i za chwilę jesteście już zorientowani i nie ma nieporozumień. Później rzeczywiście nie wiadomo co się dzieje i zaczyna panować CHAOS, co bardzo przeszkadza wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszym forum była takzwana WOLNA SESJA..... to zanczy sesja była wyznaczoni graczze i przygoda... na foruim wpadał MG robił opisz wpadali grasze i robili coś i tak przez 2 tygodzeni szło powoli (i gdyby nie jeden kałdun) wszystko było by ślicznie ale mieliśmy Format Forum i sesja poszła PAPA....... ale az niedługo reaktywacja Sesji ^_^.....

A tymczasem niech DRAGONIKOWI objawi sie znaczenie słowa IMPOTENCJA !, zasłużył sobie...

A co do NS to miałem problemy po przestały mi przychodzić MEile z odpowiedziami i jestem nei nabieżąco :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...