Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

W głównym menu klikasz Iteams, masz tam na dole przyciski, a u góry klasy. Wybierasz klasę, dla której jest ten iteam, w przypadku Mad Milk jest to Scout. Teraz musisz wybrać slot. Masz 3 rodzaje slotu na broń: Pierwszorzędna (Rakietnica, Granatnik, Scattergun itp), Drugorzędna (Wrangler, Shotgun, Sandwich) i Broń do walki wręcz (Bat, Shovel). Mleko to akurat broń drugorzędna. Używasz go rzucając nim we 1) wrogów, powoduje to leczenie się poprzez zadawanie obrażeń, ew. można tym wykrywać szpiegów 2) gasisz kumpli ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś strona opisująca grę? Dla początkujących. Bo widzę że to nie taki prosty fps jak cod czy bf jakieś itemy itd jak w wowie.

Ale gra wymiata. Grałem 2 godziny w tf2 ogólnie i chyba teraz z godzinę na jednym serwie. Byłem 1 a potem w pierwszej trójce. mimo że trochę nie ogarniam. Wiecie kiedy wyszła ta gra?

Mój steam Armagedon44. Jak by ktoś chciał pograć. Ja chętnie z kimś pogram kto już jest pro kozakiem by się nauczyć trochę:)

Jak na razie naj fajniesze klasy jak dla mnie to gruby,żołnierz,snajper i pyro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach zabawy stwierdzam że ta gra jest super! Wszystkie klasy są oryginalne i grywalne chociaż trzeba się trochę nauczyć. Chociaż uważam że np. Skaut(jak ktoś mógł przetłumaczyć "Scout" na Skaut? To może jeszcze Harcerz?) z Bonkiem ma znaczną przewagę w ctf w porównaniu ze Skautem bez Bonka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do tf2 dołączyło masę nowych graczy, i może doszło masę nobów i neosków to doszli prawdziwi gracze ,tacy co są fajni i można z nimi grać.

Ale ciesze się ,bo mój najlepszy steamowy znajomy morzę teraz ze mną grać .Ale wszystkie serwery polskie są pełne i nie mogę na takich grać a mam tf2 po polsku i nie mogę sprzedać itemu bez wiedzy jak się nazywa po andżelsku (znaczy angielsku XD) .I często znajduje serwery ctf na których nowicjusze przez 15 min nie potrafią przejąć flagi , a ja wszedłem na taki i spokojnie spy wyniosłem akta .No co można poradzić ,poczekam aż nauczą się grać (albo nigdy się nie nauczą te noobki niektóre: ) i wtedy będzie fajnie .Ale jak na razie to nawet fajnie się gra bo nowi gracze mogą nie znać wartości czapki i dać ją za broń .Żarcik ja nie wykorzystał bym takiego bo wiem jakie to uczucie (jak sam byłem noobkiem to wymieniłem czape dla spy za 8 broni :( ).No ale czas pokaże jak to z tymi nowymi graczami będzie .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem bonka (kocham to słowo :D) nie można przejmować punktów, więc zapewne chodzi ci o jakieś super-triki o których nie wiem.

Jeśli niemożna wziąść teczki-nieszkodzi. Miałem taką sytuację przebiegam do bazy wroga(Skautem), do pokoju z teczką i widzę: Sentry i Inżynier. Oczywiście byłem już w zasięgu działka, więc nic nie zdziałałem.

A gdybym miał te 8 sekund? Dobiegłbym do Inżyniera(1,5s), zastrzelił(+2s jeśli będę pudłował), rozwalił wieżyczkę(nie wiem ile) wziął teczkę i biegł z powrotem. Ach, ta moja ułańska fantazja. No, jeszce tylko 16 eczików i marzenie stanie się rzeczywistością.

@down Faktycznie, teraz doczytałem. Można jedynie tauntować Sandmanem. Ta moja [ciach] fantazja....

Obejdzie się bez wulgaryzmów. - Beth

Edit: No ja bardzo przepraszam ale ponad połowa liter była zakropkowana, to co to za wulgaryzm? Bardzo proszę podać mi synonim tego słowa, żebym następnym razem nie musiał go używać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz , zaraz gram sobie a tu TRZASK ! Demoman nawala we mnie kijem golfowym ale w sklepie nie ma kija golfowego ,czyżby był to advence veponizer o którym ostatnio czytałem , czy też ktoś wziął jakimś cudem zmienił sobie textureke ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde obczajajcie wiki to nie boli.

http://wiki.teamfortress.com/wiki/Summer_Camp_Sale

Kij Golfowy to jedna z dwóch nowych broni które wypadają z Summer Cooler. Zreszta to padaka troche z tymi skrzyniami i summer itemami. Z tych Skrzynek wypadają:

2 Bronie - Czyli Axtinguiser i Eyelander który wygląda jak Skrzynka na Listy i Kij Golfowy

4 Czapki - Nic Specjalnego, może Berecik dla Demo jest fajny bo ma szkocki akcent :)

4 Misce - 2x Dla Heavy - Szczeki (Bardzo Fajne!) i Okulary (Cos za duzo ich ostatnio), Garnitur dla Spy ( Czytaj stary garniak bez krawata i z wiekszym kolnierzykiem) i Ostrogi dla Engi ( Misio Lepsiejszy :wub: )

Najbardziej Perfidne jest to że Klapki I Plecaczek dla Scouta TRZEBA KUPIC!! Za 3 Euro Klapki Plecaczek 5,5 Euro, straszna padaka że ze skrzyn nie wypadaja :sad: Zreszta nie ma free keyow, itemki do kitu, jak dla mnie skok na kase. Jedynie IMO Jaw się na coś nadaję :wink:

Aaa i zapomniałbym o Summer Shades, bardzo fajnie że wkońcu można wyposażyć Wszystkie klasy w darmowego i fajnego misca :) Szkoda tylko że mam profesorki więc Letnie patrzałki będą się kurzyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy serwery Valve zostały zamknięte? :huh:

Ponadto zauważyłem że Enforcer ma bug w modelu (ciągnie się za nim jakby wstążka) i czasami nie trafia, choć powinien (może mi się wydawać, ale robi to kilka razy częściej niż zwykły rewolwer).

Z letnich itemów jest kilka bardzo fajnych, ale znając mój fart (trzy dropy od Uber Update, dziś pierwszy nowy) nigdy mi nie wypadną :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, właściwie, dzisiaj pograłem trochę więcej na 2fort i pomijając ogólną biedę w wypadających przedmiotach oraz ich "dublowatości" a także nieogarnianie niektórych ludzi (leczony Heavy kampi w jednym miejscu ;P), za to w końcu próbowałem zdobyć teczkę przebiegając Scoutem pomiędzy umocnieniami wroga, ale skubańce na tym jakby placyku przy drugim wejściu do podziemi mnie przyblokowali... zatem ktoś generalnie miał dobrą taktykę do zinfiltrowania bazy wroga i wyniesienia teczki kiedy z jednego wyjścia jest masa Sentry Gunów a drugie (Scout może, co zapewne wiecie, skoczyć po tym dachu na moście) obstawiane przez snajperów. Można jakoś samemu spróbować coś zdziałać czy jednak trzeba czekać na wsparcie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy serwery Valve zostały zamknięte? :huh:

Na to wygląda, dziś nie mogliśmy pograć highlandera przez TF2 lobby, a ono operuje na serwerach Valve. Mam nadzieję, że to po prostu nowe patche tradycyjnie coś im uwaliły i w poniedziałek wstaną, a nie zostały zamknięte na zawsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem dziś trochę jak to początkujący, próbowałem różnych klas - natrafiłem na Pyro i Zonk. Ta postać jest świetna - wystarczy zachodzić ludzi od tyłu/flanki i mała szansa że uwolni się z płomieni. Najgorzej mam kiedy trzeba pokonać Heavy lub zestaw Medic + Heavy. Macie może jakieś ogólne porady jak być bardziej pro, grając Pyro? Jak na razie i tak jestem zadowolony z moich kilku sukcesów w teamie. Mam też kilka ogólnych pytań

-Wydropiła mi lodówka, w sklepie jest klucz do niej - czy jest możliwość zdobycia go inaczej niż płacenia dolarów?

-Czy gdybym kupił teraz Orange Box posiadał bym konto premium? Znaczy mógłbym wymieniać się przedmiotami itp?

-Na czym dokładnie polega Crafting? Widziałem że mogę przetopić przedmioty na różne metale, później sam będę mógł wybrać co z nich zbudować? Najbardziej zależy mi na jakiejś broni dla Pyro/Snipera/Medica.

Tak w ogóle gra jest świetna, żałuję że nie poznałem jej wcześniej.

UWAGA! - Do wszystkich którym nie działa trening - zmiana na wersje ENG Steama pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crafting to coś robienie przedmiotów z innych przedmiotów (tam masz wszystko opisane jak wejdziesz w crafting ) albo na wiki , a żeby grać pyro to jak ci przeciwnik zwieje od ognia to strzelaj do niego z shotguna .A jak walczysz z Heavy + Medic to najpierw palisz meda a następnie heaviego (to taka taktyka którą sam opracowałem ale jestem pewien ,że jest ona popularna ) A tak ci radzie lataj w oku przeciwnika ,nie jest to mistrzowska ale ja ją lubię :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest kozacka.Pograłem 4 godziny i się nieźle wciągnąłem. Szkoda tylko że jest podzielenie na premium i nie. Co zrobić by być w strefie premium?

I po co mi te itemy co nic nie dają? Np. taki cylinder. To tylko ułatwia przeciwnikowi widoczność twojej postaci. Mi to nie potrzebne. Można sprzedawać te itemy co nie wnoszą nic poza wyglądem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak być bardziej pro, grając Pyro?

Grając pajro możesz a) używać Backburnera, zachodzić z flanki czy z tyłu i jeśli team nie jest specjalnie zorientowany, to prostą taktyką W+1 nabijasz każdą taką akcją co najmniej kilka killi, generalnie wkurzając cały przeciwny team, albo b) korzystasz ze standardowego miotacza i bawisz się airblastami, co już wymaga refleksu i celności - wszystko, co nie jest bronią typu hitscan (oprócz strzykawek :trollface: ), możesz odepchnąć airblastem (prawy przycisk myszy), albo c) bierzesz Degreasera, Flare Guna i Axtinguishera i wymiatasz jak

.

-Czy gdybym kupił teraz Orange Box posiadał bym konto premium? Znaczy mógłbym wymieniać się przedmiotami itp?

Tak, po prostu dostałbyś informację, że "kupiłeś konto premium - retail", przynajmniej u mnie tak pisze.

-Na czym dokładnie polega Crafting? Widziałem że mogę przetopić przedmioty na różne metale, później sam będę mógł wybrać co z nich zbudować? Najbardziej zależy mi na jakiejś broni dla Pyro/Snipera/Medica.

Jeśli jesteś zainteresowany grą, to wpłać te 5 ojro na swój Steam Wallet i kup coś ze sklepu (najlepiej item, który nie dropi normalnie albo dropi bardzo rzadko). Dlaczego - crafcenie broni jest zazwyczaj nieopłacalne i istnieje prawdopodobieństwo, że musiałbyś czekać nawet ładnych parę tygodni aż ci wydropi to, co chcesz, albo zyskasz materiał do przetopu. Z możliwością wymiany (aż ciężko sobie wyobrazić, że do października zeszłego roku nie było trade'u, a do lipca 2010 Engineer nie mógł przenosić budynków...) raczej bez problemu wymienisz rzeczy, których nie używasz, na bronie dla klas, którymi chcesz grać, i to najczęściej w stosunku 1:1, w niesprzyjających warunkach: 1 broń za 2 (scrap metal). Oczywiście nie dotyczy to nowych broni, które są obiektem pożądania :trollface:

Co zrobić by być w strefie premium?

A jak myślisz?

I po co mi te itemy co nic nie dają? Np. taki cylinder. To tylko ułatwia przeciwnikowi widoczność twojej postaci.

Dokładnie, haty itd. to po prostu badziew, zajmujący tylko miejsce w plecaku. Jeśli znajdziesz jakieś haty i będziesz miał konto premium, to możesz mi je oddać - ja je przekażę biednym, czy coś, a ty bezpiecznie się ich pozbędziesz i nic się nie zmarnuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są badziewiami to czemu ziomek u góry chce bym mu to oddał? Normalnie jak bym grał w jakieś simsy i dokupował ubranka dla nich...

Jakie są możliwości płacenia w sklepie? Chodzi mi o paypal itd. i ile kosztuje jakiś najtańszy badziew by się dostać do tej strefy premium.

I za ile mniej więcej można coś kupić. Bo w końcu okazuje się że wydajesz 200zł na itemy do gry a normalnie ją można kupić za 5 dych i wszystko w grze za darmo powinno być. Ale i tak ci co kupili to mają konto premium i i tak muszą bulić jak chcą dobry stuff.

Czy ludzie ze strefy premium i bez mogą grać razem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz grę, naprawdę tak ciężko otworzyć sklep i sprawdzić ceny? Ale nie, lepiej zadawać milion pytań na forum... Tak samo możliwości doładowania Steam Wallet bez problemu sprawdzisz na Steamie. Ale po co zrobić to w 3 minuty, skoro można poczekać godzinę na odpowiedź.

I nie, ci co kupili nie muszą bulić jeśli chcą 'dobry stuff'. Praktycznie wszystko jest możliwe do znalezienia podczas gry. Poza tym co wg Ciebie oznacza wyrażenie 'dobry stuff' w odniesieniu do TF?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L1zard - Czapki to TYLKO zmiany wyglądu, koniec kropka. TF2 to nie Counter Strike, tutaj nie liczy się realizm, tylko dobra zabawa. Czapki są tylko urozmaiceniem i tak już zwariowanej gry. Niektórzy po prostu lubią je kolekcjonować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...