Jump to content
  • entries
    34
  • comments
    98
  • views
    41,258

Slashery a sprawa PC.


PeaceMaker

1,082 views

 Share

devil-may-cry-3-dantes-awakening-20041201013031203.jpg

Dante- to on wszystko zaczął...

Slasher, inaczej zwany Extreme Combat, to podgatunek zręcznościowych gier akcji, w których największy nacisk położony jest na walkę z bardzo licznymi przeciwnikami. Gry te charakteryzują się zazwyczaj prostymi kombinacjami klawiszy, za pomocą których wykonujemy ciosy, a jednocześnie możliwością tworzenia długich i zaawansowanych serii ciosów. Moda na tego typu rozgrywkę została zapoczątkowana przez Devil May Cry. Gatunek posiada licznych kontynuatorów, m.in. God of War czy Chaos Legion. (źródło: wikipedia.pl)

Szlag mnie trafia, krew mnie zalewa kiedy słyszę zapowiedź kolejnej gry z tego gatunku, czytam ją z wypiekami na twarzy a na końcu widzę tekst pod tytułem: premiera kiedyś tam na X360 i PS3... Jako fan tego typu gier (całkiem świeży bo zaczynałem od DMC3 na PC) rozumiem że od początku swojego istnienia są tworzone na konsole, ale do kompa też da się pada podłączyć, a i konwersja jeżeli się do niej przyłożyć też może być dobra (vide DMC4). Nie wiem co odstrasza twórców slasherów od PC... Piractwo? Jedynie jeszcze nie złamano PS3 a na X360 piraci hulają już od paru ładnych lat... Trudność konwersji? Capcom udowodnił wszystkim że da się zrobić dobrą konwersję (przy trudnych początkach z DMC3 ale przy czwórce się udało). Po prostu nie wiem... Jestem pewien że wielu z graczy z chęcią pograło w God of War(miałem okazję pograć na pożyczonym od kumpla PS2...), Bayonette, Darksiders: Wrath of War czy Dante's Inferno. U nas lądują można by rzec ochłapy (bez obrazy dla tych tytułów): dwie części DMC, Ninja Blade i SWTFU wiosny nie czynią gdy na konsolach średnio wychodzą 2 czy 3 tytuły rocznie które są naprawdę dobre i na PC zrobiłyby wielką karierę gdyby DAĆ IM TĘ (*&(&&^)*^%$$ SZANSĘ... No nic, pozostaje usiąść i płakać lub kupić konsole... Ja mam nadzieję że twórcy slasherów dostrzegą jednak w PC rynek dla ich produktów i doczekam czasów gdy każdy dobry slasher będzie miał napisane: premiera na X360, PS3 i PC...

A ty trailery gier które nas ominą w 2010:

http://www.youtube.com/watch?v=gm88Blmlwjk

 Share

6 Comments


Recommended Comments

Konsole są idealnym medium dla nawalanek czy tego chcesz czy nie. Prawdopodobnie masz analogiczną sytuację z strategiami na konsolach z tym małym zastrzeżeniem że pad nijak się nie nadaje do strategii. Ale grać się da. Dlaczego więc nie robią konwersji?

Link to comment

O tak, slasherów na PC jest strasznie mało (DMC 3 i 4, Onimusha 3, Ninja Blade, SWTFU, Chaos Legion i chyba tyle), a szkoda bo to gatunek dający naprawdę sporo zabawy. Ah...ile ja dał bym żeby zagrać sobie w Bayonette na piecu.

Podobnie jest z bijatykami wszelakimi Tekkeny, Soul Calibury i inne, my mamy tylko (świetnego) Street Fightera IV od Capcom'u.

Capcom to chyba jedyna firma która pokazuje że jak się chce to można tworzyć świetne slashery i bijatyki na PC.

Link to comment

Akurat za Dante's Inferno nie ma co płakać. Fabuła i sytuacje w tej grze są debilizmami nawet jak na ten gatunek. God of War to zdaje się robi ktoś, kto podlega Sony, więc nie dziwne, że nie ma tego na innych platformach.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...