Skocz do zawartości

Blog imć Rączki

  • wpisy
    78
  • komentarzy
    196
  • wyświetleń
    59232

[Psełdo-opowiadanie] A tytuł mam w d...


konjel

228 wyświetleń

Zalecenie Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki

Dla obywateli oraz obcokrajowców znajdujących się na terenie USA

Jeśli posiadacie niniejszy materiał on-line bądź na nośniku HDD (lub pochodnym) wydrukujcie go! Zalecane jest posiadanie materiału cały czas przy sobie, zawiera on informacje pozwalające na uniknięcie skutków pandemii tzw. wirusa zombie X/A/H1N1.

1. Zalecenia zachowania bezpieczeństwa

W związku z tzw. falami pandemii wirusa zombie Centralny Ośrodek Epidemiologiczny USA oraz Wojskowy Instytut Higieny i Bakteriologii we współpracy z Komisją ds. Pandemii Wirusa X/A/H1N1 przygotowały niniejszy materiał zawierający wskazówki i informacje, które pomogą zapobiec zakażeniu wirusem X/A/H1N1. Przeczytaj je uważnie i postępuj według nich, a zwiększysz swoje szanse na przeżycie.

Zombifikacja wywoływana jest przez zakażenie wirusem z rodziny Ortomyksowirusów (z tej rodziny pochodzą A/H1N1 czy H5N1 oraz zwykła, niegroźna grypa) X/A/H1N1. Wirusy z tej rodziny mają skłonność do częstych mutacji i wymian materiału genetycznego między całymi szczepami wirusów co sprzyja powstawaniu nowych odmian wirusów. Ta własność komplikuje stworzenie skutecznej szczepionki przeciw nowym odmianom wirusów, które mają tendencję do szybkiego uodparniania się na przeciwwirusowe środki medyczne.

2. Unikanie zagrożenia

Wirus rozprzestrzenia się bez przeszkód wszystkimi możliwymi drogami, lecz najczęściej drogą kropelkową. Zaleca się unikanie dużych zgromadzeń, komunikacji miejskiej oraz miejsc publicznych w celu zminimalizowania zagrożenia zakażenia wirusem. Należy pamiętać o częstym myciu rąk po kontakcie z przedmiotami narażonymi na częste dotykanie przez osoby potencjalnie zarażone (klamki, poręcze, przyciski w windach itp.). Zaleca się też możliwy brak kontaktu z osobami z potwierdzoną obecnością wirusa. W przypadku personelu medycznego lub medyczno-wojskowego należy ograniczyć do minimum kontakt z zarażonym, korzystać ze specjalnej odzieży, rękawiczek, masek i gogli, które po każdorazowym kontakcie z zakażonym należy wyrzucać do specjalnych pojemników, a w ostateczności dokładnie zdezynfekować przed ponownym użyciem. Ciała ofiar zmarłych w wyniku zakażenia należy poddać dokładnej kremacji, a w razie niemożności takiego działania trwale oddzielić głowę od tułowia. Nie należy zakopywać zwłok niepoddanych kremacji lub oddzieleniu głowy od tułowia!

3. Objawy

Według naukowców i medyków ok. 29% populacji, z nie do końca jeszcze znanych przyczyn, jest odporne na działanie wirusa przenoszącego się standardowymi drogami zakażenia, informacja ta została potwierdzona przez wszystkie większe, międzynarodowe organizacje zdrowia na świecie. Jeśli do dzisiaj (tj. 30 listopada 2011 roku) nie masz objawów zakażenia wirusem to na 98% jesteś na niego uodporniony! Reanimowane zwłoki wykazują ekstremalną agresję wobec niezarażonych (o tym w dalszej części materiału), więc zakażenie może zajść poprzez ugryzienie. Osoba z niżej podanymi objawami powinna niezwłocznie udać się do specjalnego punktu medycznego.

Od ugryzienia do 5 min.:

-rana po ugryzieniu obficie krwawi, czuć specyficzny ból przejmujący daną część ciała

Od 5 min. do 15 min.:

-krwawienie i ból ustają

-ofiara odczuwa zmęczenie i senność, a następnie bóle głowy, dreszcze i bardzo wysoką gorączkę (ok. 40-45 stopni Celsjusza)

Od 15 min. do 30 min.:

-gorączka ustaje i przechodzi w oziębienie (ok. 15-20 stopni Celsjusza)

-następują silne drgawki, krwawa biegunka, wymioty i kaszel z krwią

Od 30 min. Do 1 godz.:

-następuje śmierć ofiary

Po czasie wynoszącym kilka minut od śmierci ofiary następuje reanimacja ciała przez wirus.

4. Reanimowane ofiary (Zombie)

Reanimowane zwłoki wykazują minimalną aktywność fizjologiczną. Poruszają się bardzo powoli, bez celu. Zombie z medycznego punktu widzenia nie wykazują aktywności życiowej, często są w stanie (mniejszego lub większego) rozkładu, mają charakterystyczną, szarą skórę i bardzo ciemną krew. Płuca nie przeprowadzają wymiany gazowej, a jedynie rytmicznie kurczą się i rozkurczają (co powoduje, że zombie wydają charakterystyczne pomruki, stęknięcia itp.). Reanimowane ciała wykazują pewne przebłyski pamięci, np. byli listonosze chodzą do najlepiej zapamiętanych odbiorców. Kilku zombie nie stanowi większego zagrożenia, najlepszym wyjściem jest je po cichu ominąć lub przebiec między nimi zanim zdążą zareagować. Z niewyjaśnionych przyczyn reanimowani w większej grupie robią się szybsi i bardziej podatni na bodźce takie jak dźwięk czy światło. Jeśli zostaniesz przyuważony przez zombie nie próbuj się ukryć! Zombie, w odpowiednich warunkach, mogą wyczuć zdrową osobę nawet z odległości pół kilometra.

Zombie na dłuższą metę można się pozbyć tylko w jeden sposób- poprzez poważne uszkodzenie jego mózgu lub oddzieleniu głowy od tułowia. Zombie posiadają niezwykłą wytrwałość, potwierdzone przypadki wskazują, że potrafią wytrzymać kilka bezpośrednich strzałów pistoletowych w tułów. Zombie atakują tylko zdrowych (nie wiadomo nic o tym jak wyczuwają i rozróżniają osoby zdrowe od zakażonych). Jeśli mają taką możliwość gryzą w kark lub szyję, jeśli im się nie uda starają się ugryźć zdrową osobę w inną część ciała. Zombie, po udanym obaleniu ofiary, zaczynają ją pożerać. Badania naukowe dowodzą, że nie odżywiają się ludzkim mięsem, gdyż ich żołądki nie wykazują możliwości trawienia, jednak nie wiadomo co skłania je do pożerania swych ofiar. Nigdy nie pożerają ich w całości, więc każda ofiara ugryzienia (nie mówiąc już o częściowym zjedzeniu) stanie się reanimowanym.

Nie wahajcie się zabijać zarażonych! Nie są oni waszymi znajomymi, sąsiadami czy członkami rodziny, każda sekunda wahania może zadecydować o waszym życiu!

5. Schronienie i ewakuacja

Pierwszą decyzją, którą powinniście podjąć w wypadku pandemii i ogłoszenia kwarantanny obszaru, na którym się znajdujecie jest zostać czy uciekać. Powinna być ona uzależniona od tego, czy w pobliżu miejsca, w którym się znajdujecie, istnieją jakieś punkty oporu oraz czy spodziewacie się ewakuacji z regionów objętych kwarantanną.

Schronienie

Ten wybór jest dobry na krótką metę, prędzej czy później zostaniecie zmuszeni do opuszczenia schronienia (w poszukiwaniu zapasów czy ucieczki). Dobre schronienie powinno:

-być położone nie za wysoko i także nie pod ziemią (te dwa czynniki mogą znacząco utrudnić ewakuację)

-być odpowiednio oznakowane (najlepszym rozwiązaniem jest namalowanie jaskrawym kolorem na dachu i ścianach budynku napisów informujących np. ?S.O.S.? lub ?Tu są żywi!? ułatwi to odszukanie was przez wojskowe grupy do zwalczania zagrożeń biologicznych)

-posiadać odpowiednie zapasy: wodę pitną, stały dostęp do gazu i prądu (lub agregat prądotwórczy i butle z gazem), żywność, zapasy medyczne, broń i dostęp do CB radia (gdyż sieci komórkowe najprawdopodobniej nie będą dostępne)

-mieć przynajmniej jedno wyjście awaryjne (na wypadek sforsowania wejścia głównego przez reanimowanych)

-mieć zablokowane wszelkie miejsca, przez które mogą dostać się zombie (warto zwrócić uwagę na osłonięcie drzwi i okien oraz zabezpieczenie ewentualnej piwnicy i dachu)

Po odnalezieniu schronienia powinniście skontaktować się ze zdrowymi ludźmi w okolicy. Najlepiej użyć do tego CB radia (odradza się nawoływanie, gdyż głośne dźwięki przyciągają zombie). W grupie macie większe szanse na przeżycie!

Ewakuacja/ Uzupełnienie zapasów

Jeśli w pobliżu nie ma optymalnego schronienia lub ilość zombie stwarza duże zagrożenie należy podjąć decyzję o ucieczce. Nie można uciekać w panice, należy przemyśleć najbezpieczniejszą trasę do punktu oporu czy też innej grupy ocalałych. Na drogę należy wyposażyć się w broń (ręczną i palną), zapasy wody pitnej, żywności i opatrunków. Najlepiej uzupełniać zapasy po drodze i robić krótkie przerwy. Należy unikać miejsc gdzie istnieje możliwość występowania dużej ilości zarażonych (kolej, metro, sieci handlowe, lotniska, miejsca publiczne) oraz robienia hałasu. Po ewakuacji z danego terytorium należy odnaleźć w pobliżu miejsce, gdzie prawdopodobieństwo występowania zombie będzie minimalne (czyli odosobnione miejsce z dala od siedzib ludzkich). Idealne miejsce musi mieć dobrą widoczność wokół. Najlepszym jest domek na rozległej łące, lub niewielkiej wyspie. W drodze do takiego punktu należy poszukiwać odpowiedniego środka transportu. Najlepszym będą opuszczone Humvee lub samochody terenowe. Ciężarówki, dostawczaki i autobusy, mimo sporej masy, są mało zwrotne i trudne w obronie. Pamiętajcie, aby uzupełniać po drodze zapasy paliwa i innych produktów.

Na pierwszym miejscu w zdobywaniu zaopatrzenia powinna być woda pitna. Należy zbierać hermetycznie zamknięte butelki z wodą i unikać otwartych zbiorników (mogą się w nich rozkładać zwłoki sprawiając, że woda staje się skażona wirusem). Żywność powinny stanowić zamknięte puszki oraz jedzenie liofilizowane (należy unikać mięsa, nabiału, pieczywa itp. gdyż może być ono skażone). Następnym krokiem są środki medyczne. Podczas ich zdobywania zaleca się unikanie szpitali, gdyż wewnątrz mogą się znajdować setki reanimowanych. Najlepsze do tego celu będą apteki i małe przychodnie. Zbierać należy witaminy, antybiotyki, środki opatrunkowe i dezynfekujące. Należy także wyposażyć się w broń, może to być topór strażacki, kij bejsbolowy, a w skrajnych przypadkach nawet kawałek metalowej rury czy gitara elektryczna. Prędzej czy później natraficie na broń palną (jej posiadanie jest wpisane w konstytucję, więc nie powinno być z tym problemu). Szukać jej należy w pobliżu placówek wojskowych i policyjnych, sklepach z bronią oraz u kolekcjonerów. Należy wybierać broń wedle umiejętności jej obsługi! Dla niezaawansowanych najlepsze będą pistolety 9 mm jak chociażby SIG Sauer P220 czy Glock 17. Dla początkującej osoby będą w sam raz. Zaawansowani użytkownicy i znawcy mogą pokusić się o posiadanie pistoletów maszynowych, takich jak Ingram Mac 10, czy nawet karabinów szturmowych (M16, M4, AK-47 itd.). Dobrą bronią będą także wszelkie fuzje myśliwskie i strzelby gładkolufowe pump-action. Pamiętajcie, aby z broni korzystać rozważnie, nie strzelać i nie uderzać na oślep, a celować w głowy zombie. Tylko tak można ich unieszkodliwić w stu procentach!

Wojskowe grupy zwalczania zagrożeń biologicznych przetransportują wszystkich ocalałych z miejsca kwarantanny do poligonów i baz wojskowych (po uprzednim przebadaniu).

Nie bójcie się zabijać zakażonych! To nie są już członkowie waszych rodzin, znajomi, sąsiedzi, a nawet ludzie! Każda chwila zwłoki może zadecydować o waszym życiu!

Jeśli zajdzie konieczność Centralny Ośrodek Epidemiologiczny USA oraz Wojskowy Instytut Higieny i Bakteriologii we współpracy z Komisją ds. Pandemii Wirusa X/A/H1N1 wydadzą kolejne materiały dla ocalałych.

Z poważaniem:

Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki

Barack Obama

Zarządca Centralnego Ośrodka Epidemiologicznego

Dr Erick J. Hansfield

Dyrektor Wojskowego Instytutu Higieny i Bakteriologii

Gen. Dyp. Sir Jorge Jackans

Szef Komisji ds. Pandemii Wirusa X/A/H1N1

Harold Muldgey

4 komentarze


Rekomendowane komentarze

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...