Jump to content

Pepperoni

  • entries
    37
  • comments
    92
  • views
    14,665

Venom "Form The Very Depths"


Pepperoni

597 views

venom-very-depths-7237.jpg

Rok 2015 zaczął się zacnie, albowiem już od samego początku zostałem uraczony najnowszą płytkę KVLTowej formacji, Venom.

Powrócili! Jest siła, jest moc i są riffy tak soczyste, że aż ślinka cieknie.

Album porywa już od samego początku. Nie ma tu zmiłowania i litości ? legenda gatunku łupie zacnie w typowym dla siebie stylu. To swoisty wyznacznik, bo swoim graniu nie odkrywają tu Ameryki, ani nie silą się na stworzenie jakiegoś ultra epickiego dzieła. Porównać to mogę do ostatniego albumu Sodom: niby nic nowego, niby to już było? ale jest podane tak niesamowicie potężnie, że człowiek chyli czoła.

Nie ma tu się do czegokolwiek przyczepić ? Cronosowy wokal idealnie wpada w ucho podlany świetną grą gitary od Rage, który nie waha się też zaserwować jakąś ciekawą solówkę, a to wszystko pięknie współgra z łojeniem perkusji od Dantego.

Jeśli idzie o utwory, to szczególną moją uwagę zwróciło ?The Death of Rock?n?Roll? (czyżby nawiązujące do zeszłorocznej wypowiedzi Gene?a Simmonsa, iż Rock?n?Roll jest martwy?), powolne, przetaczające się przez słuchacza jak walec, ?Smoke? i utwór promujący płytę: rewelacyjne, chwytliwe ?Long Haired Punks?, które, gdyby było grane przy początkach grupy, dziś byłoby pewnikiem śpiewane jako kultowy hymn długowłosej braci. Warto tu zaznaczyć, że ?Long Haired Punks? udowadnia w swej prostocie riffów, że nie trzeba ultraskomplikowanej technicznie gry tylko wystarczy włożyć w to serce i metalowego ducha, by głowa sama zaczęła się kiwać, a człowiek stawał się jednoosobowym moshpitem.

Nie muszę już nic więcej dodawać ? kawał mocarnego grania, który choć nie jest niczym nowym ? wciąż porywa.

Ocena? 8/10 POLECAM!

2 Comments


Recommended Comments

człowiek stawał się jednoosobowym moshpitem

Heh. Określenie równie absurdalne, jak one man horde. :D

Co do samego albumu, to nie słuchałem jeszcze w całości, ale pomęczyłem kilka kawałków na YT. Słuchało mi się tego wyśmienicie. W końcu zabiorę się za ten krążek.

PS

Kupiłem sobie niedawno debiut Odrazy - tak, to jest kapitalny krążek!

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...