Jump to content

Pepperoni

 • entries
  37
 • comments
  92
 • views
  14,665

Omega "The Hell Patrol"


Pepperoni

547 views

8193omegathehellpatrolwovenpatchblack2120131123.jpg W zeszłym roku, na Brutal Assault, mój kumpel odstawił niezłą przemowę na temat obecnego pozerstwa w metalu. Z całego tego ?nauczania? najbardziej zapadła mi w pamięć myśl ?Internet zabił muzykę?.

Choć trudno się nie zgodzić, że obecnie, w porównaniu np. do lat 90-tych, ciężko już o taką integrację i ?wczutkę?, by zdobyć upragniony album, to jednak sam Internet nie jest temu winien, albowiem to dzięki niemu można znaleźć masę ciekawych kapel, na które normalnie w życiu, by się nie trafiło.

Tak jak ja znalazłem Omegę.

Trudno nie odmówić kulturze greckiej wielkiego wkładu w dorobek kulturalny Europy, w tym trudno też odmówić ich wkładu w szlachetny gatunek muzyki, jakim jest metal. Nightfall, Rotting Christ czy obecnie arcypopularne Septic Felsh to tylko kilka przykładów mocarzy greckich, ale kapela speed metalowa z nutą blacku?

Pierwsze, co mi się nasunęło słuchając tej płyty to skojarzenie, w stylu grania, ze świetnym Speedwolfem. Różnica jest jednak taka, iż Speedwolf to typowo speed, zaś tutaj Omega zahacza jeszcze o black metal (czasem wokalem, czasem tematyką tekstów).

Płytka jest świetna. Nie ma, co owijać w bawełnę, to kawał zacnego, kopiącego potężnie metalu ze świetnymi, finezyjnymi solówkami, podlany energicznie naparzającą perkusją i świetnym wokalem. Czuć tu, jak wspomniałem, podobieństwo do Speedwolfa, a także można wyłapać echa starego Venoma (szczególnie w kawałku ?Evil Rock?n?Roll?), jest też wyraźny ukłon w stronę Motorheada, ponadto mam wrażenie, że sam tytuł płyty, jak i utwór tytułowy, nawiązują do kawałka ?Hell Patrol? Judas Priest. Nie sposób też wspomnieć o przybrudzonym brzmieniu, które dodatkowo nadaje temu posmaczku starocia wygrzebanego na półce z materiałem z lat 90tych czy końcówki 80tych (album jest z 2013r.) ? zabieg celowy i udany. Dla wielbicieli KVLTu dodatkowym atutem może być fakt, iż nie znajdziecie tego na płytach. ?The Hell Patrol? ukazał się li i tylko na kasetach oraz w limitowanym nakładzie.

Jak widać mieszanka jest bogata, ale efekt jest miażdżący. Już od pierwszych riffów głowa zaczyna sama się kiwać, a noga potupywać energicznie. Czego chcieć więcej?

Notabene: piszę, że Omega to grecki band, co jest prawdą, ale warto zaznaczyć, że obecnie działają w Norwegii.

Jaką ocenę wystawić? Mocne, zasłużone 9/10

POLECAM!

2 Comments


Recommended Comments

Największy wpływ Motorhead jest w utworze Motorheadbanger. Czego grecy nawet nie próbują ukryć. :P

Nie powiem, krążek zdecydowanie daje radę. Ciekawe, czy wypuszczą go kiedyś na CD? Albo vinylu chociaż. Nie rozumiem tego, by wydawać albumy na MC...

 • Upvote 1
Link to comment

Nie wiem... albo ich nie stać było na CD albo po prostu chcieli być bardziej undergroundowi:P ale płytkę, jakby wyszła, to bym też chętnie przytulił:P

Na pocieszenie dodam, że pierwszy album ich był wydany normalnie na CD.

 • Upvote 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...