Jump to content
 • entries
  91
 • comments
  512
 • views
  93,675

33 najlepsze sceny filmowe 2014 roku


Grimmash

1,373 views

 Share

33baner_zps15647d6c.jpg

Witam w kolejnej dorocznej odsłonie mojego ulubionego zestawienia, czyli najlepszych scen z 2014 roku. Jest to oczywiście lista bardzo subiektywna i pisząc najlepsze mam na myśli najbardziej efektowne, zabawne, epickie i dramatyczne (rzadko) sceny. Lista stworzona jest dla funu, z pewnością każdy ma inne wspomnienia kinowe z zeszłego roku ? te są moje. Enjoy!

33. Robocop

Pojawia się Lew MGM, ale zamiast ryku słyszymy dziwny dźwięk, oto Samuel L. Jackson ćwiczy język i struny głosowe przed wejściem na antenę.

32. The Lego Movie

Piosenka Everything is awesome. Jedna z pierwszych scen w filmie i od razu tak dobra. Utwór łatwo wpada w ucho i nie łatwo je opuszcza.

31. 47 Ronin

Pojedynek Kaia na statku z przerośniętym i okropnie wyglądającym przeciwnikiem.

30. Robocop

Robocop kontra maszyny kroczące Omnicorpu, scena kulminacyjna filmu.

29. The Lego Movie

04_zps22ff536c.jpg

Urocza piosenka Batmana o tym, że jest sierotą... Darkness... no parents. Naprawdę klawa scena parodiująca superherosa w jeden z najlepszych możliwych sposobów.

28. Teenage Mutant Ninja Turtles

Scena pościgu na zaśnieżonym zboczu była zaskakująco dobra.

27. John Wick

Strzelanina w klubie.

26. Godzilla

Czołówka filmu, niezapomniana muzyka autorstwa Alexandra Desplata (bardzo klimatyczna) w połączeniu z tajnymi dokumentami, nagłówkami gazet o tajemniczych wypadkach, rysunkami prehistorycznych stworzeń, testami broni nuklearnej tworzy według mnie bardzo smakowitą scenę, którą docenią fani innych słynnych czołówek np. Se7en i Watchmen.

25. Captain America: The Winter Soldier

Kapitan kontra najemnik Georges Batroc na statku.

24. 300 Rise of an Empire

01_zps3fd871a6.jpg

Pełnia księżyca, Temistokles zmierza na statek Artemizji, na jego pokładzie dochodzi do wulgarnej sceny erotycznej, oboje próbują się zdominować w przysłowiowym łóżku, jednocześnie oceniając wroga. Tutaj walka między grekami a persami miesza się z uczuciami obojga przywódców, a Eva Green jest boska.

23. X-Men Days of Future Past

06_zpsfb58474e.jpg

Magneto podnosi stadion i upuszcza go odgradzając Biały Dom.

22. Edge of Tomorrow

Na skraju jutra to nie tylko fenomenalna bitwa na plaży. Próbując odnaleźć Verdaski główny bohater ginie pod kołami ciężarówki, a sierżant Farell na to - what the hell were you thinking? Fajnych śmierci w filmie jest jeszcze kilka. Ta była najbardziej zabawna.

21. The Amazing Spider-Man 2

Walka na Times Square z Electro, w jej trakcie Spidey ratuje kilkoro osób przed porażeniem prądem.

20. Dawn of the Planet of the Apes

Koba strzela do Ceasara i przekonuje resztę małp, że to sprawka ludzi. Maurice, orangutan mówi do ludzi pomagających do tej pory wodzowi, żeby uciekali. Scena nie szokująca, ale całkiem niespodziewana w momencie, w którym się zdarzyła. Zmieniła bieg całego filmu bardzo gładko.

19. The Hobbit The Battle of the Five Armies

Smaug niszczy miasto na jeziorze i zostaje pokonany przez Barda.

18. Fury

Collier próbuje zmusić nowego członka załogi, Ellisona do zabicia nieuzbrojonego niemieckiego jeńca.

17. Raid 2

raid-2-screen-1.jpg

Walka, którą widać na zamieszczonym zdjęciu.

16. Dawn of the Planet of the Apes

Ceasar wraca do dawnego domu i ogląda stare nagrania z Willem. (Who was that on the video? A good man like you).

15. Fury

4 czołgi aliantów kontra niemiecki Tiger, tylko tytułowy czołg wychodzi z tej próby ognia w miarę cało, bez strat w ludziach.

14. Edge of Tomorrow

Zakończenie filmu skwitowane piosenką Johna Newmana, w kontekście zdarzeń w całym filmie i kolejnym zresetowaniu dnia, główny bohater znów będzie musiał rozkochać w sobie Ritę ? will you

love me again. Nie wiem czemu, ale mnie to bierze wink_prosty.gif.

13. Miasto 44

W Warszawie zaczyna padać czerwony deszcz oraz grad złożony z części ludzkich ciał, nie spodziewałem się tak realistycznej inscenizacji w polskim filmie, która robiłaby równie piorunujące wrażenie (przynajmniej nie w tym roku).

12. Dawn of the Planet of the Apes

kobahorse.jpg

Atak małp na ludzkie osiedle w zniszczonym San Francisco. Małpy na koniach i z karabinami w ślepej furii początkowo dostają lanie, ale przebijają się w dużo bardziej wiarygodny sposób aniżeli w scenie na moście z poprzedniej produkcji.

11. Miasto 44

Końcówka filmu, makabryczna scena wybuchu czołgu na ulicy Kilińskiego. Więcej takich filmów w Polsce, bo dobrych scen M44 ma jeszcze kilka w zanadrzu.

10. Fury

Ostania walka załogi w unieruchomionym i zepsutym czołgu z całym batalionem SS, ma ona w sobie wiele dobrych momentów i całe szczęście nie jest zwieńczona epicką przemową dowódcy, jak to się umiera z honorem za ojczyznę, zamiast tego postać grana przez Pitta oznajmia podwładnemu, że się boi.

09. Captain America: The Winter Soldier

20141110014612!Captain_America_vs_The_Winter_Soldier.jpg

Pojedynek Steve?a Rogersa z zimowym żołnierzem/dawnym kolegą na ulicy.

08. Guardians of the Galaxy

03_zps108e8cf6.jpg

Tańczący mały Groot sprawia wiele przyjemności za każdym razem.

07. Raid 2

the-raid-2-berendal-trailer-car-fight.jpg

Scena pościgu, w której pojmany bohater w samochodzie atakuje swoich oprawców, pomaga mu kolega po fachu inny policjant pod przykrywką złoczyńcy. Niezwykle dynamiczna akcja stłuczki, sztuki walki, broń palna, motocykle i samochody ? niczego tu nie zabrakło.

06. The Hobbit The Battle of the Five Armies

Oj tak, sam się zastanawiam jaką scenę wybrać, ale sporo z nich to typowe nawalanki, więc musiałem wybrać tę, która jednoznacznie mi się podobała ? Galadriela kontra czarownik z Angmaru. Niesamowita scena ukazująca potęgę elfiej wiedźmy. Ja chcę jeszcze raz.

05. The Wolf of Wall Street

Faza po zażyciu przeterminowanych narkotyków i ?bezpieczny? powrót do domu.

04. Godzilla

02_zpse97f4faf.jpg

Godzilla zabija Muto, chwyta za szczęki i zamiast je rozerwać jak zrobił to niegdyś King Kong z Tyranozaurem, otwiera paszcze wroga i strzela promieniem w przełyk.

03. Guardians of the Galaxy

05_zps5efb1275.jpg

Come and get your love i taniec Starlorda.

02. X- Men Days of Future Past

-7540e7c5-cc75-40c7-b399-d527a625ea27.jpeg?width=1920&height=817

Quicksilver pomaga w ucieczce Magneto z Pentagonu i dobrze się przy tym bawi. Scena porównywalna z tą z Nightcrawlerem w Białym Domu z drugiej części serii, ale na pewno bardziej zabawna. Kolejna część Avengers ma poprzeczkę postawioną bardzo wysoko.

01. The Wolf of Wall Street

leo.jpg

Hyhy hyhyhoohuuum hoohuuummm hooo hooum hooo hoouuummm .. the money comes in.

 Share

12 Comments


Recommended Comments

Aroniusz

Dla taniego efekciarstwa, które często się pojawia w kinie.

deffik, Xysiu

To jest spolszczona odmiana angielskiego słowa fun, potocznie używana, na pewno gdzieś ją słyszeliście, już tak nie "ciągnijcie" za słówka. Żebysie się nie czepiali zmieniłem, literówki nawet w Wyborczej się zdarzają, a im za to płacą.

 • Upvote 1
Link to comment

@Grimmash, chyba nie załapałeś, ale ja (nie wiem jak deffik) jedynie nieco się podśmiewałem, nie traktuj tak bardzo serio tych komentarzy.

Natomiast, gwoli ścisłość, obecną formę uważam za bardziej właściwą, ponieważ ze 'spolszczoną odmianą' tego wyrazu się nie spotkałem (acz jest to moja bardzo osobista opinia; na stronach internetowych słowników ani Poradni językowej PWN nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat).

 • Upvote 1
Link to comment

@Grimmash, chyba nie załapałeś, ale ja (nie wiem jak deffik) jedynie nieco się podśmiewałem, nie traktuj tak bardzo serio tych komentarzy.

Natomiast, gwoli ścisłość, obecną formę uważam za bardziej właściwą, ponieważ ze 'spolszczoną odmianą' tego wyrazu się nie spotkałem (acz jest to moja bardzo osobista opinia; na stronach internetowych słowników ani Poradni językowej PWN nie udało mi się znaleźć informacji na ten temat).

Niestety czytając tekst bez audio i wideo ciężko odgadnąć intencje komentujących. Odnośnie tej formy to się spotkałem z nią, ale jak to się mówi w "Warszafce".

Link to comment

Wrzuciłbym jeszcze scenę walki z tą jednooką laską i gościem z kijem z Raid 2, też była fajna, a przy okazji nie tak absurdalna jak ta z nożownikiem :)

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...