Jump to content

Pepperoni

  • entries
    37
  • comments
    92
  • views
    14,665

Nocturnal Breed "Napalm Nights"


Pepperoni

481 views

blogentry-45564-0-76676300-1398109899_th Przeczesując Internet w poszukiwaniu piękna, miłości i przyjaźni można natrafić na ciekawe rzeczy. Mnie zawiało aż do skutej lodem Norwegii, gdzie w Oslo odnalazłem chyba jeden z lepszych, tegorocznych albumów: Nocturnal Breed ?Napalm Nights?.

Okładka kojarzy mi się z połączeniem okładki albumu Sodoma ?M16? z filmem ?Pluton? ? plus na wejście.

Pierwsze, co rzuca się w ?uszy? pod rozpoczęciu odsłuchu to specyficzny wokal. Przypomina mi on jakiś perwersyjny mariaż wysokich nut Halforda z Judas Priest, z brudnym charczeniem Joela Grinda z Toxic Holocaust. Momentami słychać też echa Toma Angelrippera, co akurat jest miłym smaczkiem biorąc pod uwagę, iż album zawiera kawałek, z którego szatany z Sodom byłyby dumne, ale o tym później.

Świetna jest tutaj praca gitar oraz perkusji. Obie partie łoją aż miło, a solówki gitarowe są szybkie, chwytliwe i agresywne. Co do stylu gry, to bywa szybko, jak w kawałku ?Speedkrieg?, ale są też nieco wolniejsze utwory, jak tytułowe ?Napalm Nights?, które swoją wymową świetnie oddaje duchotę, beznadzieję i brud wojny. Jak wspomniałem: Sodom byłby dumny, a każdy osłuchany w gatunku z łatwością zanuci zaraz po tym utworze ?Napalm In The Morning?.

Ten album to prawdziwe cacko. Łączy w sobie cechy thrash metalu lat 80?tych, co ucieszy z pewnością każdego fana, oraz brudnej, norweskiej, blackmetalowej smoły, którą czasami słychać w stylu gry oraz brzmieniu wokalu.

Warto się z tym zapoznać, bo mimo początkowo lekko odpychającego wrażenia, to kawał świetnego thrash, nie biorącego jeńców!

Ocena? 8/10

POLECAM!

3 Comments


Recommended Comments

Akurat słucham kawałka The Beach of Buchenwald i się zastanawiam, czy Lemmy Kilmister się tam wokalnie nie udziela :P.

PS

Album całkiem niezły. Warto mu poświęcić więcej czasu.

Link to comment

Teraz, z perspektywy czasu, mogę z pełną świadomością stwierdzić, żeś kurde idealnie trafił z tym krążkiem w moje gusta :]. Kapitalna muzyka. Od 6-ciu dni słucham TYLKO tego i nie mogę przestać.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...