Jump to content

Pepperoni

  • entries
    37
  • comments
    92
  • views
    14,665

Mastery "Lethal Legacy"


Pepperoni

377 views

blogentry-45564-0-15349200-1397251366_th Są płyty perełki, które spośród morza identycznych kapelek i stylu grania wyrastają ponad przeciętność. Taką płytą stało się dla mnie kanadyjskie speed/thrash metalowe Mastery ?Lethal Legacy?.

Ta wydana w 2005 EP-ka ma tą jedną podstawową cechę, która ją wyróżnia : całkowity brak wokalu. Tak, ta płyta jest w całości instrumentalna, przez co muzycy mogli skupić się na ?dopieszczeniu? brzmienia bez konieczności zawracania sobie głowy kwestią czy wokal pasuje do muzyki.

Efekt jest wprost NIESAMOWITY.

Po którymś z kolei przesłuchaniu stwierdzam, że styl grania Mastery przywodzi na myśl Testament (te niszczące obiekty solówki), ale nafaszerowany amfetaminą. Naprawdę, tempo jest tu iście szatańskie, jak przystało na speed/thrash metal. Gitary bombardują słuchacza ciężkimi, tłustymi riffami, zaś perkusja uderza z siłą bomby atomowej. Szczególną uwagę warto zwrócić na solówki, które są niesamowite! Szybkie, energiczne i przy tym wysoko finezyjne wgniatając słuchacza w fotel.

Ta płyta jest fenomenalna. Dopieszczona muzycznie pod każdym względem pozwalająca odczuć potęgę speed/thrash metalu. Jakiś utwór wyróżniający się? Wszystkie. Naprawdę, każdy kawałek to majstersztyk i małe dzieło sztuki, a wszystkie trzymają równy, wysoki poziom.

Ocena? 10/10 + znaczek jakości \m/

POLECAM!

5 Comments


Recommended Comments

Czy ja wiem? Źle nie jest (dużo lepiej, niż podczas Twoich poprzednich recenzowanych :]), ale naprawdę brakuje mi tam wokalu. Przez to jakoś ciężko mi zgadnąć, kiedy kończy się jeden kawałek, a drugi zaczyna. Mogli sobie darować podział na utwory :].

Link to comment

To prawda, przejścia są bardzo płynne, ale jak dla mnie to kolejny plus.

WOkal... no tu niekoniecznie, mógłby psuć atmosferę, choć ktoś w stylu Chucka Billy'ego dałby radę:]

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...