Jump to content

Pepperoni

  • entries
    37
  • comments
    92
  • views
    14,665

Pripjat "Sons Of Tschernobyl"


Pepperoni

368 views

blogentry-45564-0-89298100-1396989936_th Na Pripjat trafiłem żeglując swobodnie po bezmiarze You Tube?a. Ten niemiecki thrash metal band zachęcił mnie zamieszczonym kawałkiem ?Acid Rain? do zerknięcia w ich tegoroczną płytkę ?Sons of Tschernobyl?.

Zerknąłem. I zostałem zniszczony.

Przyznaję, z początku album mną nie wstrząsnął. Niby bez polotu, nie ma finezji, wtórno. Aż się cisnął na usta kultowy cytat: ?Nuda. Nic się nie dzieje?? aż do kawałka ?Born To Hate?. Ten przesycony nienawiścią i obłędem utwór zachęcił mnie bym przyjrzał się płycie jeszcze raz.

Opłaciło się.

To kawałek solidnego, mocnego, energicznego i nie biorącego jeńców thrash metalu, który ma w sobie siłę torpedy, niczym Destruction, ale podlaną wokalem niemal wyciętym z Kreatora. Riffy są soczyste i niezwykle agresywne, a w tle perkusja tnie z siłą ciężkiego karabinu maszynowego. Całości dopełnia fenomenalny Kirill Gromada udatnie ubarwiający wokalem utwory.

Jeśli idzie o styl grania i śpiewu, to nie dziwi. Zespół jest dość młody, do tego z Niemiec, która ma swoją Wielką Trójcę, więc inspiracje są nadto widoczne, ale zapewniam: to nie tylko kalka, ale coś własnego, czerpiącego po prostu z ?ojcowizny? thrash metalu. Ciekawostką może być też fakt, iż nazwa Pripjat i tytuł płyty nie są tylko fanaberią, ponieważ i wokalista Kirill Gromada, i gitarzysta Eugene Lubavsky pochodzą z Ukrainy, więc notabene, są poniekąd Synami Czarnobyla.

Jeśli miałbym wskazać najlepszy utwór na płycie to byłby właśnie ?Born To Hate? ? świetny, mocny, szalony, przesycony agresją i przemocą. Warto od niego rozpocząć zapoznanie z twórczością chłopaków.

Jak ocenić Pripjat? To świeżynka, ale wyjątkowo zacnie brzmiąca, i choć już grająca z potężną siłą, to mająca jeszcze więcej potencjału w sobie.

Zasłużona 9/10 POLECAM!

3 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...