Jump to content

Pepperoni

  • entries
    37
  • comments
    92
  • views
    14,665

Scared to Death "Fatal Destroyer"


Pepperoni

372 views

blogentry-45564-0-90329400-1397770072_th Jeśli ktoś kazałby mi wskazać kraj w Europie, który stoi thrash metalem, bez wahania wskazałbym na Niemcy. Ten kraj, co i rusz ?serwuje? światu rozmaite, ciekawe zespoły thrashowe,

a w tym wypadku padło na Scared to Death i ich album ?Fatal Destroyer?.

Do zapoznania się z płytą, w tym wypadku, zachęciła mnie niezła okładka, na której ogromny stwór równa z ziemią całe miasto. Nie wiem, czy to celowy zabieg, ale bestia przypominała Rancora z ?Gwiezdnych Wojen?, co cieszyło miłośnika sagi, a dodatkowo nasuwała skojarzenia z Tarrasque?m z serii Dungeons & Dragons, co było miłym smaczkiem dla weterana gier z tej serii ? czyli mnie.

A jak muzycznie?

Ja wiem, że ?Niemce? Wielką Trójcą Thrash Metalu stoją, co na pewno ma niewątpliwy wpływ na twórczość chyba większości tamtejszej sceny, ale słuchanie kolejnych wariacji na temat któregoś członków Trójcy nie porywa tak do końca.

Płyta jest dobra. Dziesięć mocnych, thrashowych kawałków, które słucha się całkiem przyjemnie, choć nie porywają specjalnie. Osobiście czuję tu szczególnie wpływ Destruction z domieszką Sodoma, ale momentami wyłapywałem też nawiązania do kultowego Atrophy. O ile kolejny zespół sięgający po Destruction nie jest oryginalnym pomysłem, o tyle domieszki Sodoma i Atrophy cieszą ucho. Moją uwagę przykuł kawałek ?Fatal Destroyer? ? szybki, energiczny z mocną partią gitar i perkusji.

Jak to podsumować? Warto posłuchać, o ile macie ciężki dzień i macie ochotę na thrash, ale Sodom, Slayer, czy Kreator są dziś zwyczajnie nie dla was, to ?Fatal Destroyer? będzie w sam raz. Na kolana nie powala, ale słucha się przyjemnie. Jeśli Bawarczycy wydadzą coś nowego, chętnie się zapoznam, bo może to się rozwinąć w coś ciekawego.

Ocena: 6/10

3 Comments


Recommended Comments

Rzeczywiście, grają podobnie do Destruction, ale w porównaniu do Schmiera i spółki mnie nudzą na dłuższą metę (choć wokal mniej rażący :]).

Zgadzam się z oceną końcową. Sam bym taką wystawił.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...