Jump to content
 • entries
  87
 • comments
  193
 • views
  42,528

Daria...


Milven

714 views

 Share

Daria-Season-2-Episode-4--I-Dont.jpg

La,la,la,la,la...

... nie pytajcie, jak to się stało. Zakochałem sie w Darii Morgendorffer. Od pierwszego odcinka. I jedynego, póki co obglądniętego.

Kim jest Daria? No cóż, nastolatką/młodym dorosłym/nazwijcie-to-jak-chcecie. Kojarzycie Beavisa i Buttheada? Pojawiała się tam jako postać epizodyczna, albo drugoplanowa. Zwykła kujonica, można by rzec, a przynajmniej tak twierdzi Wiki.

Lecz jakiś czas przed zakończeniem emisji przygód dwojga legendarnych bohaterów, MTV złożyło propozycję Glennowi Eichlerowi, komediopisarzowi, który swoją karierę zaczynał w "National Lampoon" - czasopiśmie satyrycznym, które swoją marką sygnowało słynne filmy z serii "W krzywym zwierciadle". Tak, Chevy Chase i te sprawy. Tak się złożyło, że Glenn był również współtwórcą scenariusza do Beavisa i Buttheada.

MTV, wtedy jeszcze będące wciąż kultową stacją, chciało serialu z "mądrą dziewczyną, który by służył jako kontrast dla B&B". Glenn wziął więc postać ze znanego już serialu, stworzył pilotażowy odcinek, stacja zaakceptowała.

Lecz nie był to prosty spin-off, choć za taki przyszło niektórym uważać "Darię". Bohaterka została dość zmieniona, a raczej - ukazana w nowym, lepszym świetle. Inteligentniejsza od większości, zdystansowana, samotna, cyniczna, nawet chłodna. Homo sapiens nerdus dominatis.

Nie będę streszczać serialu, po prostu - zacznijcie oglądać. A może ktoś tu się urodził w lepszej epoce i wypowie się, co sądzi o tym serialu?

PS. A jednak powiem, jak poznałem Darię. Cinema Snob kiedyś tam zrobił recenzję pornoparodii B&B (nie, Darii tam nie było), obejrzałem ją z polskimi napisami na polskim kanale tłumaczy Cinema Snoba i reszty paki od Nostalgia Critica(

), zacząłem szukać o Beavisie, i voila!

PS2. Czemu pisze tę notkę? Powiedzmy, że miałem dziś oglądać dalej, ale nie mogę sad_prosty.gif

PS3.

 Share

6 Comments


Recommended Comments

Może i jest cyniczna, fajna i jest satyrą na cale obecne MTV (irony much), ale nie zmienia to faktu, że cały ten serial jest tak przeraźliwie nudny, że mógłby to oglądać chyba tylko ktoś kto uwielbia się dowartościowywać cynicznymi nerdzicami.

 • Upvote 2
Link to comment

@Abyss

Da się dostosować. Ja pierwszy raz oglądając odc.1 Gry o Tron zasnąłem po pół godziny. Przy drugim podejściu przeleciałem w mig przez 3 sezony.

 • Upvote 1
Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...