Jump to content

Gralnia

  • entries
    14
  • comments
    40
  • views
    8,859

Gralnia #1: A.D. 2044


Iselor

960 views

 Share

539077625.jpg

Gatunek: Przygodówka

Producent: LK Avalon

Rok produkcji: 1991 (Atari ST), 1996 (poprawiona wersja PC)

Pełna wersja w: Gambler 9/98 (pierwszy CD) + 10/98 (drugi CD)

Dostępność: od czasu do czasu trafia się na aukcjach internetowych (za niewielkie pieniądze)

Wymagania sprzętowe: Pentium 166MHz, 16MB RAM

Seksmisja cieszy się w Polsce zasłużoną popularnością wśród kolejnych pokoleń. Panowie z LK Avalon postanowili więc wykorzystać ową popularność i na bazie filmu zrobili przygodówkę. Jak owe dzieło wyszło?

Gra przenosi nas do roku 2044, w którym to świat jest rzekomo pozbawiony mężczyzn i zdominowany przez kobiety. Nasz bohater, ostatni mężczyzna szuka więc drogi ucieczki z owego "raju". Jak więc widać gra nie bazuje na oryginalnym scenariuszu; także lokacje nie są wzorowane na tych filmowych.

387906-a-d-2044-windows-screenshot-living-rooms.jpg

Cóż, może to dałoby się przełknąć, ale to nie jest jedyny mankament. W grze brakuje jakichkolwiek interakcji z postaciami. Na naszej drodze spotkamy co prawda kilka kobiet, ale nie prowadzimy z nimi żadnych dialogów. Niestety, jedyna interakcja z jaką z nimi wchodzimy to buziaki, którymi musimy obdarzyć nieznajome, które po takim potraktowaniu mdleją z rozkoszy, a my możemy ruszać dalej.

Na szczęście zagadki są dosyć logiczne, trzeba pomyśleć by je rozwiązać, nie ma nic w rodzaju "użyj gwoździa na żółtym serze a otrzymasz naboje do pistoletu". To na pewno zaleta gry. Inną jest oprawa graficzna. Grafika jest ładna i nawet dzisiaj nie razi w oczy.

Szkoda tylko, że dźwięków w grze prawie nie ma, a o muzyce można powiedzieć jedno: nijaka.

387904-a-d-2044-windows-screenshot-villa-groundss.jpg

A.D. 2044 brakuje niestety jednej bardzo ważnej rzeczy: Klimatu. Człowiek gra, ale nic nie przykuwa go do ekranu by chciał poznać zakończenie tej historii. Grać się w grę da, tylko po co? Przygodówek - zarówno równie wiekowych jak ten tytuł jak i nowych - znajdziemy mnóstwo o wiele lepszych jakościowo. A.D. 2044 mogę polecić tylko kolekcjonerom, miłośnikom starych gier (zwłaszcza polskich) i fanatykom przygodówek, którzy muszą mieć każdy tytuł w tym gatunku. Reszta może sobie spokojnie darować.

 Share

2 Comments


Recommended Comments

Gralnia jest moim nowym cyklem tekstów o grach, które ze względu na wiek jakość (tytuły przeciętne) lub wiek (zbyt nowe) nie zasługują na miejsce w Perłach z lamusa.

Link to comment

PC-towe A.D. 2044 mocno się zestarzało. Węzłowy sposób poruszania się jest archaiczny i bardzo niewygodny. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że większość prac nad grą wykonał jeden człowiek - Roland Pantoła, autor kilka lat starszej wersji na Atari.

Mnie w starszą odsłonę growej Seksmisji gra się wciąż bardzo przyjemnie, jest ona klimatyczna i pełna dobrego humoru.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...