Jump to content
  • entries
    69
  • comments
    112
  • views
    90,949

On i ona (a w zasadzie one) ? ?Mahoraba?


Gavron88

351 views

 Share

mahoraba.gif

Wstęp, czyli fabuła (niezbyt oryginalne):

Główny bohater - Shiratori Ryushi, chce zostać autorem książek dla dzieci. Uczęszcza więc do szkoły artystycznej w Tokio. W związku z męczącymi dojazdami (3 godziny pociągiem) postanawia znaleźć sobie jakiś pokój. Jego matka proponuje mu pensjonat który prowadzi jej kuzynka, o nazwie ?Naratsuki-Sou?. Po przybyciu Shiratori przekonuje się iż pensjonat prowadzi córka wspomnianej kuzynki - Aoba Kozue ? dziewczyna, która okazuje się cierpieć na rzadką przypadłość rozszczepienia osobowości (czytaj ? jest ich więcej niż dwa ? w przeciwieństwie do rozdwojenia). Tak zaczyna nowe życie w pensjonacie pełnym ?niezbyt? ?normalnych? ludzi. Ale o nich za chwilę...

Trochę suchych faktów (też mało oryginalne):

Autorem mangi jest Akira Kojima, mangaka rysujący dla Square Enix. ?Mahoraba? ukazywała się na łamach magazynu ?Monthly Gangan WING? w latach 2000-2006. Zakończyła się na 12 tomach. Manga ta została zaadaptowana na anime, stworzone przez grupę J.C. Staff. Ukazywało się w Tokyo TV pomiędzy styczniem a czerwcem 2005 roku. W sumie ukazało się 26 odcinków. Anime nieco różniło się od mangi ? spłycono postaci (wymazano ich tragiczne przeszłości) oraz wycięto sceny, uznane za kontrowersyjne. Poniżej przedstawiam opening i ending tej produkcji:

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Opening

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Ending

Lokatorzy ?Naratsuki-Sou?, czyli postacie (tego dawno nie było):

kozue_aoba_154.jpg

Kozue Aoba

Prowadzi pensjonat (jej matka jest właścicielką). Jest bardzo miła i uczynna. Posiada kilka różnych osobowości, różniących się fryzurą, kolorem oczu, charakterem oraz... wiekiem.

T125144856015941e1aaaba585b952b62c14a3a175a61.jpg

Ryushi Shiratori

Główny bohater. Posiada nieco dziecinny charakter oraz nie potrafi powiedzieć innym osobom ?nie?, przez co często wpada w tarapaty. Kuzyn (drugiego stopnia) Kozue.

tamami_chanohata_155.jpg

Tamami Chanohata

Bliska przyjaciółka i koleżanka z klasy Kozue. Wyjątkowo silna fizycznie (zwykle nokautuje jednym ciosem). Tamami jest zimna sarkastyczna, często manipuluje ludźmi, odnosi się z niemalże pogardą do osób ze słabszym intelektem, czyli praktycznie do wszystkich, z wyjątkiem Kozue (i jej innych osobowości).

megumi_momono_316.jpg

Megumi Momono

Megumi z powodu problemów finansowych przerwała studiowanie, a aktualnie zamieszkuje pensjonat Naratsuki-Sou. Ma chłopaka, który studiuje za granicą. Uwielbia filmy (głównie horrory). Dość często pije i lubi imprezować (imprezy zwykle urządza w pokoju Shiratoriego, co niezbyt dobrze działa na jego zdrowie).

T125144858021069d3bb002acd8d7dd095917f9efe4cb.jpg

Sayoko Kurosaki

Sayoko zawsze chodzi przygnębiona. Jest na dodatek wybitnie nieodpowiedzialna, a powieżenie jej nawet najprostrzego zadania zawsze kończy się fiaskiem. Dość często próbuje popełnić samobójstwo, ale nigdy jej się nie udaje (knoci to, tak jak wszystko inne). Sceny te zostały wycięte z anime.

asami_kurosaki_360.jpg

Asami Kurosaki

Przybrana córka Sayoko. W związku z problemami matki, zajmuje się wszystkimi zadaniami w codziennym życiu, także kontrolą domowego budżetu.

T12514485818746922a0880a8f11f8f69cbb52b1396be.jpg

Yukio Haibara

Jedną z jego głównych cech jest to, iż kontaktuje się z innymi za pomocą swojej pacynki o imieniu Ryuusei Johnny. Tak w ogóle, to mało o nim wiadomo.

Podsumowanie (czyli nareszcie koniec tych męczarni):

Manga jest dość ciekawa ? zawiera sporą dawkę komedii, ale nie zabrakło także scen dramatycznych, objawionych między innymi w retrospekcjach. Nie jest to dzieło wybitne (w ogóle do takiego nie aspirowało), ale nie jest i tragiczne, a i plusów można naliczyć więcej niż minusów. Kreska jest... słodka ? to określenie najlepiej ją obrazuje ? przykładem jest to, iż postacie wyglądają znacznie młodziej, niż wynosi ich wiek(gdybym o tym nie przeczytał, nigdy bym się nie domyślił że Shiratori ma 18 lat). Jeśli miałbym ocenić tą produkcję, dałbym jej 6,5-7/10. Polecam przynajmniej do sprawdzenia.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...