Jump to content
 • entries
  7
 • comments
  66
 • views
  8,962

Różności o Shit Opsie


MacTavish

269 views

 Share

Dobre czy złe?  

23 members have voted

 1. 1. Black Ops, czy Shit Ops?

  • Black Ops, bo to dobra gra.
   8
  • Black Ops, bo ma fajną nazwę.
   1
  • Black Ops, bo nie można mówić brzydkich wyrazów.
   2
  • Shit Ops, bo to beznadziejna gra.
   3
  • Shit Ops, bo ta nazwa pasuje.
   5
  • Shit Ops, bo tak zabawniej.
   2
  • Lag Ops, bo tak.
   2
 2. 2. Co zadaje większe obrażenia helikopterom?

  • Pociski z karabinu
   1
  • Rakiety
   7
  • Pięść specnazu
   15

Jest kilka rzeczy w shit opsie, o których chciałbym się wypowiedzieć.

Może cię zastanowić, dlaczego "shit ops"? Dlaczego taka nazwa? No cóż, mój kumpel Rosjanin wymyślił tą nazwę, bo gra mu się niezbyt podoba. Uznałem, że nazwa jest dość zabawna (i adekwatna), więc tak się u mnie przyjęło.

Ale pierwsza rzecz - Ultra Lag.

Gdy tylko gra została wydana, sprawiała wielkie problemy sprzętowe, a na dwurdzeniowych prockach nie dało się grać. Teraz już patchami to podregulowano, ale nadal czerordzeniowcy mają nad dwurdzeniowcami przewagę (burżuje, phi!). Zapamiętam to sobie, Treyarch.

Druga rzecz - noobskie DLC.

Pierwsza paczka mapek którą wydano - Shit Strike (nie pytajcie, skąd nazwa...) kosztuje dużo kasy i nie wprowadza praktycznie nic. Znaczy się są mapy, ale nie ma serwów. Naprawdę, więcej niż 10 serwerów na które dało się wbić to nie naliczyłem... I tak, kupiłem Shit Strike'a. Oczywiście najpierw musiałem przez niego ściągać pół Shit Opsa i go reinstalować... O ile większość map ujdzie, to mapa Stadium jest niestety beznadziejna (a to nią się Treyarch chwalili najbardziej... FAIL). No i nie dokończyli betatestów na grę z botami na mapach z shit strike'a, przez co co chwila jakiś bot spada z krawędzi albo zacina się na drabince, nie idąc wyżej ani nie schodząc.

Trzecia rzecz- n00by.

Trzeba przyznać, że z noobami Treyarch chciał zaprowadzić porządek, i częściowo się udało. Jak w MW2 mógłbym wyróżnić 6 najbardziej noobskich rzeczy, to w Shit Opsie będą 3.

Są to kamperzy, ak74u oraz claymore.

Po kolei. Kamperów tłumaczyć nie trzeba, ale oni są zazwyczaj połączeniem wszystkich tych trzech noobskich rzeczy. Tragedia.

Co do 74u, to sprawa wygląda inaczej. Jest to najbardziej niezbalansowana broń w grze - znajduje się pod SMG-s, czyli można z nią szybko biegać, ma wielką celność z biodra (bo to SMG), gigantyczną szybkostrzelność, a odrzut idzie DO GÓRY, a na boki niemal wcale, przez co po prostu tłuczesz i suniesz lekko myszką w dół, i można tą bronią snajpić przez całą mapę tą techniką. Do tego są dodatki uchwyt, że mniej podbija W GÓRĘ, oraz dodatek JESZCZE zwiększający szybkostrzelność... Do tego używa tej broni z 70% ludzi w Shit Opsie. Totalne noobstwo.

No I jest jeszcze claymore (albo gaymore, jak kto woli). Kompletna no-skillowa broń - kładziesz i idziesz sobie, czekając aż ktoś wejdzie. Uważam, że to n00bskie, gdyż nie potrzeba skilla - po prostu kładziesz, i idziesz. Najbardziej boli na Search and Destroy, gdzie musisz czekać całą rundę po dedzie.

Czwarta rzecz - szczegóły.

Tak dla odmiany pochwalę Treyarch za szczegółowość. Jakkolwiek im to wyszło - STARALI SIĘ. I to widać. Choćby taki detal jak gra z botami. Albo tworzenie własnych emblematów, czy modyfikacja celownika na broni. A kampania? Mistrzostwo świata. Nie zgadzam się z CDA, że 'już to gdzieś było'. Nowa historia jest świetna, misje rozbudowane, dopracowane, pełne akcji, interakcji i skryptów, a to jest w COD-zie najlepsze. Shit Ops na singlu nie jest Shit Opsem, kropka.

Piąte rzecz - beznadziejne zombi i updejty.

Tryb zombi jest beznadziejny. W pojedynkę nie ma zabawy, w dwóch i trzech jest za trudno, a w czterech jest nuda. Do tego w ostatnim patchu rąbnęli jeszcze podwyższenie poziomu trudności, i zombi biorą cię praktycznie na hita. Omg. A skoro już przy updejtach jesteśmy, to jest taki perk - Hardline - który pozwala zmienić bonus zrzucony paczką. No ale w Shit Opsie są 4 rodzaje paczek - jedna losowa, jedna z działkiem, jedna z rakietami, inna przeciwlotnicza. Normalnie to można było zrobić losowanie na KAŻDEJ z nich, a teraz można zrobić tylko na losowej. Thumbs Down, teraz ten perk jest bezużyteczny >_>

I ostatnia rzecz - porady dla debili.

Coraz częściej zaliczam facepalm podczas wczytywania map. Treyarch postanowił dodać wskazówki do gry, ale te wskazówki są chyba dla imbecyli. Przykład? "Pociski wystrzelone z karabinu zadają mniejsze obrażenia niż rakiety.".... O RLY?! No co wy?! Mogliby równie dobrze powiedzieć "KROWY DAJĄ MLEKO, A KARALUCHY NIE" albo coś. A takich 'wskazówek' jest więcej, np "Możesz stworzyć klasę w menu Stwórz Klasę"....

 Share

15 Comments


Recommended Comments

"Pociski wystrzelone z karabinu zadają mniejsze obrażenia niż rakiety."

Pozdrawiam w tym momencie kanał Hyper i ich kultową w pewnych kręgach recenzję Stalkera. "Przy pomocy lornetki możemy zbadać obiekty położone dalej bez konieczności zbliżania się do nich."

Link to comment

Ta. Równie dobrze we wskazówkach mogliby napisać, że "dźganie helikopteru nożem jest mniej skuteczne niż strzelanie do niego z działka przeciwlotniczego", albo "jak naciśniesz spust, to pistolet strzeli" czy coś.

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...