Jump to content
 • entries
  5
 • comments
  20
 • views
  4,419

'Ballady' o grach... i nie tylko.


wenox

333 views

 Share

  

7 members have voted

 1. 1. Czy piosenki promujące gry to dobry pomysł na ich reklamę?

  • Tak
   5
  • Nie
   2

Zawsze ciekawiły i bawiły mnie utwory muzyczne poświęcone grom. Wiążą się one głównie z twórczością dość niszową, ale czasem można trafić na takie perełki jak utwór promujący grę Wiedźmin:

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Moim zdaniem jest to ciekawy pomysł na reklamę/promocję gry, jednak nie jest on chyba do końca opłacalny dla twórcy. Gracz zastanawiający się nad kupnem gry nie będzie przecież szukał informacji o niej na YouTube słuchając piosenek, tylko skieruje się na stronkę typu cdaction.pl i dostanie czarno na białym jej plusy i minusy. Muzyczna reklama może tylko pomóc w zwróceniu uwagi na grę i i wstępnie zainteresować potencjalnego kupca danym tytułem. Co innego gdy piosenka o grze jest tworzona przez jej fanów i nic nie kosztuje tak jak ten utwór traktujący o grze League of Legends:

Youtube Video -> Oryginalne wideo

W sieci można znaleźć też utwory poświęcone grom ogólnie, które jednak według mnie są kiczowate i strasznie słabe... Sami osądźcie:

Youtube Video -> Oryginalne wideo

UWAGA BOLLYWOOD! xD

Youtube Video -> Oryginalne wideo

Tworzenie piosenek o grach komputerowych nie jest specjalnie popularnym zjawiskiem, ale miło od czasu do czasu posłuchać czegoś o swoim ulubionym tytule ;)

A teraz mała ciekawostka, o której być może już słyszeliście. Po raz pierwszy w historii muzyka z gry komputerowej (Civilization IV) zdobyła w tym roku nagrodę Grammy. Moim zdaniem zasłużenie, polecam:

Youtube Video -> Oryginalne wideo
 Share

4 Comments


Recommended Comments

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...