Jump to content
  • entries
    29
  • comments
    81
  • views
    16,514

Kwestia skrótu Manchesteru United...


FootManFan

795 views

 Share

Manchester United to jeden z najpopularniejszych klubów świata. Ma on wielu oddanych kibiców na całym globie. Ci bardzo często używają wielu skrótów, by nie pisać całej nazwy kluby. Można spotkać się z takimi skrótowcami jak MU, Man Utd, United, czy "Manu". Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż ten ostatni jest obraźliwy i nie na miejscu stosunku dla kibiców, zawodników i wszystkich osób związanych z Manchesterem United. Dlaczego?

Duncan Edwards - dawny, zawodnik klubu z Manchesteru, wychował się w szkółce w Dudely. Wpływy w niej miał drugi angielski zespół - West Bromwich Albion. WBA bardzo chciało mieć w przyszłości Edwardsa w swoich szeregach, jednak ten wybrał United. Nie spodobało się to kibicom West Bromu, Którzy wymyślili o zawodniku pewną przyśpiewkę: "Duncan Edwards is manure, rotting in his grave, man you are manure?rotting in your grave". Manure co oznacza "gnój" wymawia się bardzo podobnie jak "manu". Duncan Edwards zginął w lotniczej katastrofie w Monachium w 1958r., przez co przyśpiewka nabrała innego znaczenia. Niestety, inne angielskie kluby również zaczęły wykorzystywać tę przyśpiewkę, a czasem zmieniali jej słowa. Pełny, bardzo ciekawy artykuł, z którego ja się o tym kiedyś dowiedziałem znajdziecie pod tym adresem: http://www.manusite.pl/index.php?co=aktualnosci&id=17549

Tak więc, wiele osób nadal używa tego skrótu, nie zdając sobie sprawy z tego co w pełni on oznacza ( przynajmniej tak mi się wydaje). Wszyscy, którzy o tym nie wiedzieli mają teraz okazję zapoznać się z tą historią i mam nadzieję, że przestaną tak mówić na Manchester United. Niepokojące jest też to, że wielu fanów United tak nazywa swój ukochany klub, nie zdając sobie sprawy, że w ten sposób mogą urazić innych. Nie używajcie skrótu "Manu"!
 Share

8 Comments


Recommended Comments

Z prostego powodu - bo domena była wolna/tania. Mnie osobiście nie rusza jeśli ktoś używa tego skrótu, dopóki ten ktoś nie uważa się za kibica Manchesteru bądź fana ligi angielskiej. W tych przypadkach pewna wiedza zobowiązuje.

Link to comment

Panowie, wchodzimy w logikę, podwójna negacja równa się potwierdzeniu, zatem :P

-Arsenal na majstra!

- Tak. Tylko United

- O tak.

- Tak.

Przepraszam weekend się zaczął i świruję. :D

Link to comment
Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...